İçeriğe Yönlendir

Şu araçları bir kıyaslayalım...

Sami Aktaş

Recommended Posts

Sami Aktaş

Artık ciddi ciddi; bol yastıklı ve ESP'li 2005-2006 model bir araç almayı düşünüyorum.Seçenekler :

1-Laguna

2-Mondeo

3-Vectra

4-Passat

5-Avensis

Motor, donanım, servis gibi şeyler belli zaten ama ben tercihimi konfordan ve sessizlikten yana kullanmak istiyorum.Ancak bu araçların maalesef hepsini kullanmadığım için; bunların arasında en sessizi ve en konforlusunun hangisi olduğu konusunda yardıma ihtiyacım var.

Bu araçları kullanan arkadaşlar en azından ikişer ikişer motor ve yol sesi açısından araçları birbirleriyle kıyaslayabilirlerse memnun olurum.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

1)Passat,

2)Mondeo,

3)Avensis,

4)Laguna

5)Vectra benim sıralamam.

Passat ve Mondeoyu kullandım gerçekten konforlu ve sürüşü güzel araçlar. Avensise ve Vectraya yolcu olarak bindim, konforu iyi. Laguna hakkında bir fikrim yok. Ancak fiyat olarak bu araçların aynı donanımlı ve motor seçeneklerinin alınıp karşılaştırılması gerek.

Passat ve Mondeo tam anlamıyla keyif veriyor insana... Passatın yol sesi daha az aldığını gördüm. Ancak Mondeoda yabana atılır bir araç değil de yeni kasasını beklemek lazım bence...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

avensis=sorunsuz

passat= konforlu

mondeo=sağlam

ben olsam bunlar üzerinde düşünürdüm. diğerlerini eledim. bu ücü güzel araclar.sorun cıkartmazlar.bunlar üzerinde bence en güzel duran yola en iyi yatana kadar ver.

sonsuzluğun ,konforun,sağlamlığın yanında güzellikte olmalı..

avensisin tipini sevmiyorum,mondeonun piyasası yok ama uzun vadeli kullanılır, passat ise hem konfor hem prestij..

passat diyorum

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tavsiyelerim

Passat

Avensis

Mondeo

Vecrta

Laguna

Ben Alacak olsam Şu ikisini düşünür ve gider Mondeo'yu alırdım heralde..

Mondeo

Passat

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Şu anki güncel Mondeo eski Pasat'ın versiyonu ama halen daha bütün lüks orta sınıfın ilgi odağı, Gerek donanım gerek teknolojisi...

Yeni Mondeo'yu bekleyin, diğerlerini hiç düşünmezsiniz zaten...

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

Tavsiyelerim

Passat

Avensis

Mondeo

Vecrta

Laguna

Ben Alacak olsam Şu ikisini düşünür ve gider Mondeo'yu alırdım heralde..

Mondeo

Passat

4-4 lük bir açıklama Mehmet Abi.İbre Mondeo ya kayıyor sanki.

Yorum bağlantısı
Murat Aydın

Avensis arkadasımda var 2006 model ben begenmedim çok gömülüyor insan içerisine elbet bu tür araçları severseniz donanım gayet iyi 6 yastık. corues kontrol uzun yolda gayet rahat . yanlız ses konusu kafama takılıyor lastik sesi var.

passat bol yastıklı gösterişli araç güçlü ancak yolda bırakırsa naparsınız bilmiyorum biraz teknolojik. uzun yolculukları gayet rahat ses konusu çözülmüş.

mondeo güvenilir bir orta direk arabası diye düşünüyorum. geçen servisin arkasına çekmişler hurdaya çıkan bir mondeo yu içinden dört kişi ufak defek kırıklarla kurtuldular diye söylediler.

elbette secim sizin ancak yastık konusunu iyi düşünmüşsünüz..

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Neden Vectra hakkında bir kişi bile görüş belirtmiyor ? Benim favorim Vecra.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Neden Vectra hakkında bir kişi bile görüş belirtmiyor ? Benim favorim Vecra.

arkadaşım opel kaporta yapar motordan anlamaz..

bunun akabinde opel performans olarak hep listelerin sonlarında yer almıştır,piyasada giden araba olarak hic anılmamıştır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

eski kasa 1.6 FULLLL passat bakabilirsiniz. tam kapanış öncesi 41 milyara gidiyordu. cruise control ahşap kaplama vs vs. 1.6 ama olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1,6 Twinportlar kötü mü, yoksa Opel mi değil.. Yani Opel üstünde görüyoruz ama o motor kimin..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

şuan kullandığı motor fiat ın motoru. 1.3 multijet dobloda ve yeni astralarda kullanılıyor. opelde sadece adı deişik.

Yorum bağlantısı
Resul Kerim Aydın

Passat bence en ıyısı

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Vectra 1.9 150 hp nin deneme sürüşünü yaptım, otomatik ti ve mükemmel bulduğumu belirtmek isterim. Mondeo oto. full fabrika aracı ile defalarca uzun yola gittim, kullanmadım ancak hiç ama hiç beğenmedim. Yine fabrikanın passat ları ile uzun yola gidiyoruz, tartışmasız hepsinden çok konforlu ve kalite hissi veriyor. Tabi passatlar o mondeodan daha pahalı, bunuda dikkate almak lazım. Avensis görüntü olarak bana alt sınıf hissi veriyor, laguna miladını doldurdu gibi.

Passat 2. el, imaj, konfor, TDİ ataklığı gibi verilerle Kayseride farklı bir imaja sahip. Mercedes alamayanlar eskiden vectra alırdı, şimdi passat alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

bende astra 1.3 dizel kullandım. ic mekan kalite hissi vermiyor. hatta baktığımızda ic mekan tat vermiyor.cansız ölü bir ic mekan..

performansa gelince kalkışlarda cok hantal.hatta ilk kalkışımda bi an 3 le mi kalkıyorum acaba die tereddüte düştüm. ama bi gitmeye başladığında normal gidiyo. otoban uzun yol icin güzel. yola oturur. 1255 kg ağırlığında bir acar...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Fazla düşünmeye gerek olmadan Passat derim Sami. Ancak yeni Mondeo'da beklenebilir.

Benim amacım yeni kasa 140ps TDI Passat, ama daha çok çalışmam gerekecek :(

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
(düzenlendi)

Sağolun arkadaşlar.Çok yardımcı oldunuz..

Şimdi hangi modellerin ESP li olduğunu araştırıyorum.Passat ve Mondeo arasındayım.Bakalım...

tarihinde Sami Akta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ben bu araçların hepsi ile yolculuk yaptım; avensis(2.0 otom.), vectra(1.6 man.) passat(1.8t otom. ve tdi) ve mondeo(v6 otom.)'yu kullandım.

Avensis otomatik 4 ileri olduğundan hızlandığınızda motor bağırıyor, yol sesi de çok az sayılmaz, ama sorunsuz olduğu doğru.

Mondeo v6 olduğundan performans çok iyiydi ama oda yol sesi alıyor.

Vectra 1.6 nın motor gücü yetersiz,

Passat bu araçlar içinde kesinlikle en sessiz ve en konforlu olanı, motor ve yol sesi haricinde arabanın sağından solundan tıkırtılar da gelmiyor.

ben şahsen bu otomobillerden birini alacak olsam 1.6 almazdım,

araçlar zaten min. 1.300-1400kg 3-4 kişi olunca motor çok yetersiz oluyor. Ama fiyatı/vergisi/bakımı uygun olsun, prestiji olsun ben zaten yavaş gidiyorum derseniz 1.6 da alınabilir.

Bunlar tamamen benim şahsi fikirlerim, umarım size yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

bende astra 1.3 dizel kullandım. ic mekan kalite hissi vermiyor.

Fikirler tabiki farklı olabilir ama bence Astra eleştirilecekse iç mekan kalitesi eleştirilecek en son şeydir. Şu anda sınıfında bana göre rakipsizdir.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halil Gümüş

Sami Bey Honda Accord, volvo, 407, Mazda 6 bu kadar mı kötü ki değerlendirme dışında kalmış?

En azından Lagunadan iyidir hepsi di mi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...