İçeriğe Yönlendir

LPG+Açık hava filtresi

Cihan Yetişken2

Recommended Posts

Cihan Yetişken2

Arkadaşlar bu aralar ciddi ciddi lpg işini düşünüyorum ve araştırıyorum.Malum takılmayan her gün zarar ediyoruz bence.Merak ettiğim nokta, severek kullandığım green açık hava filtresi lpg kiti ile bir problem yaşatır mı?Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Yapma be Can gerçekten kötü haber valla.ayar falan hiç mi yolu yok acaba?Lpg montajdan sonra ecu yu aynen kopyalıyorlarmış lpg ecusuna.Sanki bir şey değişmez gibime geliyor ama tabi gazın yanması değişik benzin göre.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

"Sıralı Sistem Hakkında Bilgi...Bu sistem alışa gelmiş diğer sistemlerden tamamen farklı en son teknoloji ürünü olan bir sistemdir. Gazın motora gönderilimi diger sistemlerdeki gibi bir mikser vasıtasıyla değilde monifotların her bir gözünün tek tek delinip sıralı olaraktan (ateşleme sırasına göre) takılan gaz enjektörleri vasıtasıyla sağlanır. Monte edilen LPG ECU (elektronic control unit) vasıtasıyla aracın kendi beynindeki bilgiler ECU ya kopyalanır. Bu sayede aracın benzindeki bütün karakteristik yapıları gazda da geçerlidir. Aracın bütün proglamlaması bilgisayar vasıtasıyla yapılır. Bilgisayar da aracın yakıt miktarı, olu?an arızaları, benzin ve gaz enjeksiyon mili saniyelerini, RPM degerlerini, suyun ve gazın ısı degerlerini, LAMDA değerlerini, BASINÇ değerlerini ve bunun gibi birçok değerleri gözetlemek mümkündür. Bu sistemde de 2. nesilde rastlanan patlatma (tepme) olayına bu sistemde rastlanmaz. Yine bu sistemde arkadan kesicili şamandıra kullanılır. "

Ben de buranın yalancısıyım Mertol abi.Olmazsa tabi zorlamanın alemi yok kutu içi kullanıcaz artık.Peki benim açık filtreyi kutu içi performans filtresiyle değiştirsem olur mu acaba?Bir kazancım olur mu?Son bir soru da lpg kiti monte edilirken nelere dikkat etmem lazım bir sorun çıkmaması için.Örneğin bir yerde benzin enjektör kablolarının kesilmesinden bahsediliyordu.Böyle birşeye gerek var mı gerçekten?Arabanın orjinali bozulmadan takılabilecek bir şeye benziyor manifolt delinmesi dışında.Bir de BRC nin tavsiye edilen kitinin modeli seq24 müydü?

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

LPG ye Chip taksak nasıl olur ki acep?Gerçi Focusta benzinli bile olsa pek fazla güç artmıyor deniyordu eskiden.Şu kayıp olduğu söylenen %4-5 lik farkı kurtarsa yeter. (Seq24 te %4, fast ta %25 :(:selo: )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

LPG ye Chip taksak nasıl olur ki acep?Gerçi Focusta benzinli bile olsa pek fazla güç artmıyor deniyordu eskiden.Şu kayıp olduğu söylenen %4-5 lik farkı kurtarsa yeter. (Seq24 te %4, fast ta %25 :selo::( )

Fastta çipe falan gerek yok.. Ayarını ben bile öğrendim.. Bi pc programı bulsam rahatlıkla lpg ile 140 beygiri görürüm ben..

Sen uğraş çiple miple.. :selo:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
(düzenlendi)

Bu durumda fast mi taktıracaz Mehmet abi?Bunların hangisi yeni seq24 mü fast mi?Hangisi daha iyi?Arıza ışığı problemi oluyor mu?

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Evet Can okudum güzel bir kite benziyor anlattıkların kadarı ile.Yine de acaba diyor işte insan bilinen ve çok kullanılan bir marka taktırmak daha iyi olmazmı servis,yedek parça,ustaların bilgisi vs. yönünden?Hadi Ankarada sorun olmaz da şehir dışında bir yerde bozulsa bu kit yaptırabilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu durumda fast mi taktıracaz Mehmet abi? Bunların hangisi yeni seq24 mü fast mi? Hangisi daha iyi? Arıza ışığı problemi oluyor mu?

Cihan en çok tüpü takan adama gidip, en çok sattığı kiti taktıracaksın..
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Peki bi soru da benden.. LPG'ye turbo taksak? :) Nasıl olsa Ecu'yu dellendirecez,eh pistondu,sekmandı,bloktu derken motoru da ellemiş olcaz. :seytan: En iyisi 1-1,5 bar bi de turbo takalım, tam süper olsun. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Niye 24'e ne olmuş..

Seq2-4 : 2-4 silindirli araçlar için olan..

Seq5-6 : 5-6 silindirli araçlar için olan..

Fast : Hepsine uyar demek :seytan:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

seq 24 de duruyor abi.seq56'nın yeni modeli 4 silindirlilere de oluyormuş.performansı,tüketimi vs.24'e göre daha iyimiş.Kullanıcının tarzına göre programlanıyormuş.rolanti ayarları vs herşey için ayrı bir programı varmış.Oldukça iddialılar bu konuda ve seq24 den sadece 50ytl pahallı.Ben bekledikçe seq812 falan da çıkacak sanırım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cihan Bey, Bunlar fast'ı tekrar çıkarmış.. Çünkü senin anlattığın özellikler fast'a ait.. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

O zaman fast bir efsane olma yolunda ilerliyor abi.Şu an için seq56 da kararlıyım ama biraz daha zamanım var taktırmak için.Bakalım neler olacak neler çıkacak arada.Bu arada uygun proglamlamayla istediğim hava filtresini kullanabileceğimi söylüyor distrübütor firma.Bakalım montaj servisi nasıl yapacak filtre olayını.Mehmet abi bir de benim arabanın benzin deposu nerde?LPG tankını monte ederken depoyu delmesinler bide

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...