İçeriğe Yönlendir

Dikiz Aynası Nasıl Yapıştırılır ?

Kaan Korkmaz

Recommended Posts

Kaan Korkmaz

Evet geçenlerde dikiz aynası pat diye kucağıma düştü,yani aynanın cama yapıştığı aksam komple indi.Herhalde ayarlama yaparken falza asıldım aynaya. 2 -3 defa japon türevi şeylerle yapıştırmama rağmen her defasında 2 hafta sonra sarsıntıdan tekrar düştü.

Ne önerirsiniz bu işe kesin çözüm olabilecek.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Serviste yapıştırsınlar onu, silikon vb. birşeyle yapıştıryorlar diye biliyorum ben...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

çift taraflı özel bir yapıştırıcısı var. onunla yapıştırıyoruz. würth'te var

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

praktiker ya da bostancı oto sanayide malzemecilerce özel yapıştırıcısı var. japon değil. uhu gibi. ama kemik oluyor. üzerinde oto aynası resmi olacak.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Benzer durumu OGS cihazı için yaşamıştım. Çift componentli güçlü yapıştıcılardan alarak sorunu çözebildim. Servisin çift taraflı bant önerisi işe yaramamıştı.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Hızlı Yapıştırıcı Var 2 Parça Biri Sprey Diğeri Sıvı, Sıvı Olanı Aynaya Spreyi Cama Sıkıyor Birleştiriyorsunuz.Hemen Yapışıyor. (Aynı Ürünü Mobilya İmalatcılarıda Kullanıyor Profil Yapıştırmak İçin)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

sanayideki oto camcılarına giderseniz Muhittin Bey'in dediği şekilde yapıştırırlar.

Yorum bağlantısı
Kıvanç Palamutlu

yapı marketlerden epoksi alarak yapıştırabilirsiniz. uygun epoksiyi alıp uyguladığınızda istesenizde bir daha sökemezsiniz :)

Yorum bağlantısı
Selman Barshan

yapı marketlerden epoksi alarak yapıştırabilirsiniz. uygun epoksiyi alıp uyguladığınızda istesenizde bir daha sökemezsiniz :)

Evet kesin çözüm uygun epoksi bunun için, benim başıma da geldi bir iki kere...

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

sonra her tarafıN epoksi olsun :)

Sprey camı kirletmiyor mu peki?

Eğer Yapıştırıcı Sıvı İle Birleşmez ise Problem Yaratmıyor.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Enver Umit Tulu

tekrar konu açmak istemedim, dikiz aynaı kucagıma düştü. fısfıslı yapıştırıcı ile yapıştırdım gene düştü

tavsiyeleriniz?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

tekrar konu açmak istemedim, dikiz aynaı kucagıma düştü. fısfıslı yapıştırıcı ile yapıştırdım gene düştü

tavsiyeleriniz?

Camcıya uğrayın onlar yapıştırsın. Özel bir yapıştırıcısı var diye biliyorum. Sürekli sıcak ve soğuğa maruz kalıyor dayanıklı bir yapıştırıcı olmalı.

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Siyah cam silikonu yeterli eksi 30 artı 150 arası korur, iki gün bantlı gezersin,kurudu mu bilerek çekmezsen çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Herhangi bir camcıdan rica edin yapıştırıverir... Ücret bile almazlar tahminim..

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Kesin cozum sunfiks denen yapistirici macundur. dezavantaji rengi yesilimsi bi sey olmasi. Bir cok yerde yaptirmistim emektar arabami. hic biri care olamadi aynanin agirligindan dolayi. Ama sunfiks yapistirdiktan sonra cekip zorlarsan cami bile sokecek gibi gorunuyor. Ayrica sunfiks boyanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kesin cozum sunfiks denen yapistirici macundur. dezavantaji rengi yesilimsi bi sey olmasi. Bir cok yerde yaptirmistim emektar arabami. hic biri care olamadi aynanin agirligindan dolayi. Ama sunfiks yapistirdiktan sonra cekip zorlarsan cami bile sokecek gibi gorunuyor. Ayrica sunfiks boyanabiliyor.

Sunfix kırık parçada işe yarar ama ayna için uygun mu bilemedim, sarı mavi macunun karışımından olan değil mi ?

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Evet sari mavi macun ben denedim videolarinda da cam gibi materyalleri yapistirdigi vaki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2li yapıştırıcı vardır, biri cama diğeri metale sürülür, sunfix kozmetik olarak kötü durmadı mı?

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Kotu durdu fakat ikili yapistiricilarin hic biri uzun sureli dayanamadi. Kotu Gorunen kismi sonradan boyama planim vardi . Araci arkadasima sattim hala sorun yok.

Yorum bağlantısı
Enver Umit Tulu

3m in çift taraflı sünger bandı vardı, onu denedim, zayıf durdu, tekrar düşmesin diye söktüm

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Enver bey siyah cam silikonunu deneyin yalnız iki gün dıştan bantlayın, kuruyana kadar öyle gezin.Eliniz yatkın değilse de bir camcıya hallettirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enver Umit Tulu

tamircilerden o kadar cok cebim yandi ki ... camciya da gitmeye bu yuzden useniyorum. artik her isimi kendim yapmak istiyorum.

su bahsettiginiz siyah silikona bakayim

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Yunus Emre Uslu

arkadaşlar merhaba, yeni bi başlık açmak istemedim.

bizim yeğen yanlışlıkla aynayı çıkardı ve çıkarırken küçük bi parça camda geldi.

Tahminimce benden önceki sahibi yapıştırmış aynayı şeffaf bi yapıştırıcıyla güçlüymüş baya camı alıp gelmiş :))

Tekrar yapışması mümkün müdür,eğer mümkünse çıkan parça aynaya yapışık yerine oturacak nasıl bi yapıştırıcı kullanmalıyım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

özel bir yapıştırıcıdır 2 li . biri cama diğeri yandaki metale sürlür. cam da beraber geldi ise zamanal o bölgeden başlayan bir çatlak olacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...