İçeriğe Yönlendir

Astra mı, Focus mu????

Levent Eksen

Recommended Posts

Levent Eksen

Astra H, Focus II'ye göre nesi iyidir, nesi kötüdür, paylaşalım istedim.. :B)

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Bi arkadaşa bakıyoruz, ama illa sıfır istiyor.Astra'nın donanımı hiç fena değil Focus'a göre, şu xenon farı hala ve HALA nasıl getiremiyorlar Focus'ta anlamıyorum :B) Anlamadığım gibi anlatamıyorumda arkadaşıma.. Ayıp yav, 40 küsür milyarlık arabada opsiyon olarak bile sunamıyorsun...

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Sunamamak ya da getirememek değil ki sunmamak ve getirmemek işin aslı..

İşte bu kafa yapısı bozuyo adamın asabını.. bu adam gündüz pek kullanmaz, e gecede durmaz gezer hep, arkadaşım sadece bir örnek, e diğerleri? sırf bu yüzden kaybettiği müşteriler? Adaptif far varmış, bluetoothlu bilmemneli sistemle beraber, peki xenon? yok.. oldu...

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Şimdi bilmiyorum ama bir zamanlar benzinli Astra ile dizel Focus II aynı paraydı. Bu anlamda mantıklı olan FII almak.

Öte yandan Astra çok daha HB bir araba. Yani aynamda bana yaklaşan bir FI gördüümde onu kafamda HB oalarak bütünleştiriyorum, ama FII gördüysem direkt sedan olduğunu düşünüyorum.Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi? :B)

Yorum bağlantısı

Motoru iyi mi? Kötü mü? :B)

Kötü abi yakıt ve performans açısından işin teknigini bilmem ama ...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

2006 vectrayla yaklaşık 1200 km yol yapmıştım.Baya bir test etme imkanım oldu.Araç bizim focuslara göre daha sert vites geçişleri vs. ve motor sesi daha fazla.Astra da benziyodur sanırım karakter olarak.İç tasarım olarak kesinlikle focus, dış tasarım olaraksa astra ama kullanım rahatlığı yol tutuş vs focus daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Her ikisini de test edip fiyat kriterini de hesaba katıp değerlendirmesi gerekiyor arkadaşın. Astra insanı heyecanlandıran bir HB. Tasarımı iddialı. F2 ise daha ağırbaşlı. Donanım Astra'da daha zengin. Xenon, IDSplus, sürekli süspansiyon kontrolü, spor sürüş modu gibi özellikler Focus'ta opsiyonel listede bile yok. Yol tutuş açısından Astra'nın süspansiyonun biraz sert olması haricinde hiçbir eksiği yok. Performans ve tüketim ise zannederim benzerdir. Dediğim gibi ikisini de test edip fiyatını da hesaba katıp karar vermek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Görüş ve önerileri için teşekkürler herkese.. Seçimi Focus olacak büyük ihtimal..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İyi de Murat Bey, kullanıma, gidilen güzergaha vb. birçok faktöre göre değişim gösterir yakıt tüketimi...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Arkadaşlar 1 ay kadar önce arabama lpg taktırdığım zaman yakın bir dostumun da 2005 model 1.6 klasik astrasına da lpg taktırdık. Benim arabam 100 km'de 8,3 lt lpg yaktı arkadaşınki ise 100 km'de 11 lt lpg yaktı.

Şahsi kanatime göre yakıt ve güvenlik açılarından focus daha iyi bir araç

Murat bey burada adı geçen araç astra classic değil yeni kasa astra.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Göktepe

Focus iyi üstüne az biraz da masraf yaparsak görsel anlamda keyfine doyum olmaz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...