İçeriğe Yönlendir

LPG kitinin &#246mrü nedir?

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

LPG kitlerinin teknik olarak ömrü nedir? Bir arkadaşım söylemişti, belli bir süre sonra Makina Müh. Odası değiştirilmesini zorunlu kılıyormuş. Bir de 2 yıllık muayene süresi LPG'li araçlar için aynımıdır?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şimdi elimdeki "Araçlarda LPG Dönüşümü-Mühendis El Kitabı-Makine MÜhendisleri Odası Yayın No:217'ye baktım. LPG kiti için bir ömür biçilmiyor. Ancak periyodik bakımlar kısmı ilginç (tabi bu 1. nesil LPG sistemleri için sıralıda bu bakımlar değişiktir)

-Her 10.000 km'de elektrik tesisatı kontrol edilecek, bağlantılarda oksitlenme olup olmadığına bakılacaktır.

-Yine her 10.000 m'de buharlaştırıcı-regülatörde biriken kostik ve yabancı maddeler drain(boşaltma) tapası açılarak boşaltılacaktır.

vb... diye gidiyor. Yani burada 10.000 km baz alınmış periyodik bakım aralığı olarak....

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Kit için belli bir ömür yok, 10 bin km.de ya da yılda 1 bakımı yaptırılırsa sorun yaşanmaz. Bildiğim kadarıyla, sadece LPG tankının kullanım ömrü 10 yıldır ve 10 yıl dolunca tankın değiştirilmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

LPG tankının 10 yılda bir değiştirilmesi,gaz filtresinin de 20.000 km de bir değiştirilmesi gerekiyor.Başka bir bakım da duymadım.Muayene aralığı da aynı 2 senede bir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İsmet batıracakmısın bizi..

Ben tüpçüye biraz rüşver verdim.. 20 binde gel dedi..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

valla bana 20.000 de gel dediler gitcem ben de.Erken tıkandığını düşünürsem daha erken giderim o ayrı.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Cihan bey,tıkandığını nasıl anlıyoruz ?

Gaz iyi filtre edilemeyince yanma verimi düşer.Dolayısıyla eskisinden fazla yakmaya başlar,çekiş düşer bunun gibi bir takım olumsuzluklar meydana gelir.Böyle bir şey hissederseniz önce filtreye bakmakta fayda var..

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Gazın filtreyi tıkadığı nerde görülmüş, adı üzerinde "gaz" :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...