İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Çook Konuşuldu Çok Yorum Yapıldı

Alayı Yalan Düzen

NanoCharger Eko66 Bor Vs Vs

Ya Dizel Alacan Ya Lpg Taktıracan ( Gerçi Pek Menmun Değil Mehmet Abi Ama :blink: )

(Ayrıca Bir Arama Yaptırsaydınız Keşke)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya Dizel Alacan Ya Lpg Taktıracan ( Gerçi Pek Menmun Değil Mehmet Abi Ama :blink: )

Bence alternatifsiz tüp..
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yok öyle bir tasarruf cihazı...Maalesef %25-30 tasarruf? İmkanı yok. Biri bize versin de otomotiv laboratuarında dendeyelim şu sistemi yav... Herkes sallıyor.

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Maalesef öyle bir tasarruf cihazı var. Ama zannedildiği kadar pahalı değil. Keseye göre farklı alternatifleri var. 150 kuruş ile 500 kuruşa alınabiliyor, hem de bildiğimiz bakkallardan tutun da hiper marketlere kadar her yerde bulabilirsiniz. Ayrıca yeni bir icat da değil. Dileyenler %35-40 tasarruf sağlayabiliyorlar bununla. Merak ettiniz mi? Bu bildiğimiz YUMURTA'dan başka bir şey değil. Gaz pedalının altına bakkaldan aldığınız yumurtayı koyuyorsunuz ve hiç kırılmamasına özen göstererek gaza basıyorsunuz. Sonuç : İstenen ekonomi. :blink:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de Aykut Abi, ne diyor dedim kendi kendime? Hemen geyiğe çevireyim. Çift sarılı mı daha ekonomik, tek sarılı mı Aykut Abi?...:blink:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Maalesef öyle bir tasarruf cihazı var. Ama zannedildiği kadar pahalı değil. Keseye göre farklı alternatifleri var. 150 kuruş ile 500 kuruşa alınabiliyor, hem de bildiğimiz bakkallardan tutun da hiper marketlere kadar her yerde bulabilirsiniz. Ayrıca yeni bir icat da değil. Dileyenler %35-40 tasarruf sağlayabiliyorlar bununla. Merak ettiniz mi? Bu bildiğimiz YUMURTA'dan başka bir şey değil. Gaz pedalının altına bakkaldan aldığınız yumurtayı koyuyorsunuz ve hiç kırılmamasına özen göstererek gaza basıyorsunuz. Sonuç : İstenen ekonomi. :blink:

Bence ters tepme olasılığı çok yüksek. Oyumurtayı döşemeden temzilemek için en az 50 kağıt alırlar...
Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Size de iyilik yaramıyo, bu yumurta deve kuşu yumurtası olsaydı görürdüm ben sizi. :blink:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yav zaten Yüksek Makine Mühendisi olmaz ki? Makine Yüksek Mühendisi olur...:seytan:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Hadi hayırlısı Melik bey..Yorumlarınızı,izlenimlerinizi bekliyoruz..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Kandemir

+15 HP Performance Module (Madein USA) ?

Motorunuzun silindir hacmine göre +15 hp ye kadar güç ekleyebilir

Çok noktadan enjeksiyonlu benzinli tüm araclara uygundur

Her hangi bir ekipmana ihtiyac duymadan çok kısa bir sürede monte edebilirsiniz

Bu modül basitçe İAT (İntake Air Temperature) sensörüne takiliyor ,normalde İAT sensörünün görevi dış hava sıcaklığını ölçüp motorun beynine yani ECU ya bildirmektir ECU dış hava sıcaklığına göre benzin oranını arttırıp azaltıyor (benzin motorlarında yakıt olarak hava yakıt karısımı kullanılır bu normal sartlarda 1/15 dir) hava sıcaklığının düşük olduğu durumlarda ECU İAT sensoru vasıtasıyla bunu öğreniyor ve motorun sağlıklı bir biçimde çalışması için gerekli olan benzin oranını ayarlıyor soğuk havada sıcak havadan daha fazla benzine ihtiyaç vardır çünkü soğuk havada oksijen molekülleri sıcak havaya göre daha yoğundur hava yakıt karışım oranı yaklaşık 12.5/1 de iken motor max gücünü vermektedir yaklasık 16/1 de ikende min tüketim göstermektedir fakat 16/1 karışımda çalışan motorun güçü düşmektedir otomobil üreticileri bu değerlerin ortalaması olan 15/1 i kullanırlar ECU sürekli benzin hava karışım oranını stokiyometrik(15/1) değerler çevresinde tutmaya çalışmaktadır fakat bu chip ile karışımda yakıt daha üst seviyeye çıkarılmaktadır böylece motor daha zengin karışımla çalışacağından dolayısıyla motor gücüde artmıs olacaktır bu chip in en büyük özelliklerinden biriside istenildiğinde sökülebilmesidir

Bilmeniz açısından bunlarıda eklemek istedim otomobillerle arası iyi olanlar bilir karbüratörlü tip motorlarda memelerde oynandığında belirli bir güç artışı sağlanabiliyor bu chiplede aynı sekilde benzinin artışı sağlanıyor böylece karışım daha zengin hale geliyor güç artışı sağlanıyor

:o

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Yanlış Olmasın Bunu MAF sensörünü Kandırarak Yapıyor. Yani Aracın ECU suna Nekadar Hava Girdiğini Belirten MAF sensörü (Yanıltarak) Fazla Hava Girdiğini Söyleterek ECU nun Fazla Yakıt Göndermesini Sağlıyorlar.(Zengin Karışım Oluyor)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ayrıca Bunu Sadece Birtane Dirençle Yapıyorlar Ama Fotografını Bir Türlü Bulamadım Nette.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

beyine giden sinyali kandırıp beygir alınır demekle, satıcıları kandıralım 10.000 ytl ye sıfır araba alalım demek kadar gülünç:seytan::p

fiziksel hava miktarını artımadan gereğinden fazla miktarda benzini silindire yollamak demek dünya fizik kanunları çerçevesinde egzosdan yanmamış benzini atarak katalizatörü tıkamak demektir.

maf ın görevi hava basıncıdan bağımsız olarak hava kütlesini hesaplamaktır. yani en optimum benzin oranını hesaplamak için gelen sinyali yanıltmak gülünçtür.

not:bu nevi satılan cihazı açmadım incelemedim ama içinde basit bir dirençten başka bişi yoktur. bunu da maliyeti 50 ykr falan.

sayglar...

ilave not: giren hava miktarı değişmeden beygir gücü artmaz fizik kanunu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Olma mı? Ben maf sensörünü konuşarak ikna ettim. Allah sizi inandırsın 30 beygir fazladan alıyorum.

maliyecilerin ikna kabiliyetine saygım sonsuzdur. :p
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayrıca Bunu Sadece Birtane Dirençle Yapıyorlar Ama Fotografını Bir Türlü Bulamadım Nette.

Al ben 20 beygirliğini buldum.. Bide bunun ayarlıları var..

Fiyatı 1 dolar..

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Öz

Çok saçma yahu, bir ara yakıt hortumu üzerine mıknatıs bağlayarak %35 yakıt tasarrufu sağlayacağını iddia eden bi zımbırtı vardı, onu hatırladım :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

MAF'ın fişini çekip bi 150 metre gidin.. Bana dua edersiniz. Ama benzin göstergesine bakmadan.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Muhittin Kaplan

Konu Daha Önce Tartışıldı.Bu Mucit Arkadaş Boşuna Konuşmus Sistemi Gördüm Kullananlara Sordum Vs .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

sulu sistem (karbürataörlü araçlarda su enjeksiyonu) yakıt sarfiyatını azaltan"tek" yöntemdir. ancak

1- motor korozyonunu artırır

2- emisyonu rezalete çevirir (nitrox vesaire bakımından)

o yüzden gelişmiş ulkelerde yasak olan bir modifikasyondur.

borlu sistem ise silindir içi ısı transferini aalttığı iin motorunun daha soğuk çalıştığını düşünenler çıkmış.silindir çeperi ısı transfer edemeyince bu sefer silindir kapağı ve supaplar gizli ısınma ile karşı karşıya kalıyor. biraz lpg gibi geldi bana :nazar:

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...