İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Linki okudum ve bir daha dikkatinizi çekicem:Mesela nacizane 2 örnek

1. Ürün açıklamasının içinde 1 kelime bile sarfiyat düşürme ile ilgili yazı yok!

2. Müşteri bölümünde egzozdan parfüm gibi mis kokular geldiği veya 3.5 günde 1 depo bitirirken cihazdan sonra 5 günde 1 depo bitirdiği gibi nezih ve yoğun teknik bilgiler içeren tüketim bilgileri var :kutlama:

Yani cihazı takıp işe yaramadı diye dava açsanız, satıcı haklı çıkacak: Biz sarfiyat azalır yazmadık ki diyecek.

Türkiye de para kazanmak gerçekten kolay.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

istanbulda sizin araçlar kaç litre yakıyo

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

valla tereddütde kaldım şimdi ya ne yapacam bilmiyorum ya cıkacak para var yada kazanılacak para

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şükrü bey ben de akademisyenim, İTÜ ve Egenin test sonuçlarında yuvarlak kelimeler kullanılmış. İTÜ'nün test sonucunda özgül yakıt tüketimi BG başına 5 ila 11 g azalıyor deniyor ki bu devede kulak kalır, laboratuar şartlarında o kadar az düşüyorsa dış ortamda aerodinamik kuvvetler, sürtünme drenci, yük vb. den dolayı hiç farketmez. NOx emisyonunda azalma olmuş, bu iyi bir şey de, yakıt tüketimi için bence pek söylenecek birşey yok. T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Raporunu okursanız kurumla alakası olmadığını göreceksiniz...

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

ben daha fazla oksijen veriyo diye okumuştum

el yazısı ile yazılmış evet

cihaz hakkında yapılan yorumlara ne diyosunuz gerkmi yoksa düzenmi

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
el yazısı ile yazılmış evet

Adana milletvekili, benzin deposu sahibi, mucit...E hani noter onayı?

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

ben perşembe günü taktırayım bakalım ne olacak değerleri size bildiririm ya zarar ederim yada kar bakalım ne olacak inşallah dedikleri gibi çıkar da üzülmem

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu sanayi mıknatısı denen 1 cm2 lik mıknatısın 2.5 kg gibi yük taşıyabildiği mıknatıslar vardır. Bunların 500-800 kg lık tipleri büyük yakıt sarfı yapan motorlara bağlanır. %2-5 gibi oranlarda tasarruf sağlanır. Yani bu tip cihazlar vardır ancak rakamlara dikkat! Bağlandıkları motorlar günde 1000-2000 ton yakıt sarf eden dev endüstri makinalarını tahrik eder. Bunların çalışma tarzlarının cümlesel kopyaları ile ürün satmaya çalışan bir sürü esnaf ! var.

Şehir içinde, İstanbul trafiğinde 2.0 tdci motor ile 8-9 lt/100km arası tüketimim var. 1.6 tdci ile 7-8.5lt/100 km gibi bir tüketim değeri normaldir.

Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

biraz önce bu cihazı taktıran bir şöförü aradım sordum adam müthiş sonuçlar aldım diyo hem yakıt düştü aşagı hemde aracın performansı arttı diyo tasarruf yapmazsa iade edebiliyosunuz diyo kafam karıştı iyice ya

çağlar bey benim resmim neden çıkmıyo formda acaba ya

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Şükrü bey, Bence siz Çağlar beyin görüşlerini dikkate alın, bildiğim kadarı ile kendisi mühendis ve oto servisi yöneticiliği yapmış birisi. Yinede karar sizin..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mıknatıslısından fanlısına, bunların hepsini deneyen bir müşterim var...

Müşterim Adana Antep arası kargo taşıyor ve Ayda en az 10-15 bin km yol yapıyor...

Tahmin edersiniz ki yakıt tüketimi bunun için çok önemli, bu sebeple bunların hepsini denedi...

Sonuçç : Hepsini söküp attı...

Kaliteli lastik kullanıyor.. Lastik havalarını düzenli kontrol ediyor.. Aracı kapalı kasa olduğu için rüzgar direncinin düşürmek maksadıyla araç kupası üstüne rüzgarlık yaptırdı... Mecbur kalmadıkça 80 km hızı geçmiyor.. Ani hızlanmıyor.. Kaliteli yakıt kullanıyor...

Bence de olay bundan ibarettir...

çağlar bey benim resmim neden çıkmıyo formda acaba ya

Resmi avatar güncelleme bölümüne yükleyeceksiniz...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bencede taktırmayın benim müdürümyaklaşık iki sene kadar önce taktırdı bırakın % 30 1000 de otuz bile tasarruf etmediğini söyledi 15 gün kadar oldu cihazı söktük iki plaka mıknatıs aynı kutuplar üst üste gelecek şekilde özel kutu yapılmış hortumun üzerine oturtulup striple bağlanmış o kadar. Bu işi benim kiracım kendisi küçük bi iş yerinde yapıyo ve tam dizel (kamyon,tır )araçlarda % 7 tasarruf sağladığını söylüyor prensip aynı : karar sizin bende diğer arkadaşlara katılıyorum o paraya 4 yeni lastık alırsın mesela

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende bozuk hopörlör var onların mıknatısları olmazmı ki ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

üretici firmalar % 2 - % 3 yakıt tasarrufu sağlamak için ar-ge ye milyon dolarlar döküyor , zihni sinir procesi olan 2 mıknatısla % 35 varan yakıt tasarrufu sağlanıyormuşşşş :)

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

abicim adamlar %12 yi garanti ediyorlar bende anlamadım bizim bir abi eko66 takdırdı 2 ay falan denedi araç fiat mareaydı

faydasını gördüm dedi yüzde kaç dedim %16 dedi şaşırdım

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Gündüz sıcak yerine akşam serinliğinde yola çıkın. %3'ünüz benden garanti. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

iyi o zaman eşinize dostunuza tavsiye edin , güle güle kullanın .

biraz internetten araştırırsanız , ne olduğunu anlayacaksınız.

bu zırva ile ilgili onlarca testler yapılmıştır , koca bir yalan, lütfen burada binlerce kişinin okuduğu forumda , hiç bir şekilde hiç bir üniversitenin yakıt ekonomisi yaptığını belgelemediği ürünü övmeyin , giden paralara yazık olur sonra ..

itü deney sonuçlarında kesinlikle ekonomi yaptığını ispat ettiği belge yok, deney yaptık diyor ama sonuç yok :)

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

valla benim gördüğüm iki mıknatıs değildi 1 litrelik cola şişesi gibi birşeydi bu ne marka dedim eko66 dediler

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
iyi o zaman eşinize dostunuza tavsiye edin , güle güle kullanın .

biraz internetten araştırırsanız , ne olduğunu anlayacaksınız.

bu zırva ile ilgili onlarca testler yapılmıştır , koca bir yalan, lütfen burada binlerce kişinin okuduğu forumda , hiç bir şekilde hiç bir üniversitenin yakıt ekonomisi yaptığını belgelemediği ürünü övmeyin , giden paralara yazık olur sonra ..

itü deney sonuçlarında kesinlikle ekonomi yaptığını ispat ettiği belge yok, deney yaptık diyor ama sonuç yok :)

Bunları çok konuştuk zaten forumda.Başından beri yalan olduğunu savunduk. Hatta bu markalardan birininn üreticisi üyemizdi. O bile savunamadı sattığı ürünü.Elle tutulur hiç bir belge gösteremedi vs. Sadece getirin takalım,memnun kalmazsanız paranız iade dedi.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

büyük bir kutu içine koyuyorlarki, verdiğiniz paraya acımayın diye :)

kocaman şey bir işe yarıyordur herhalde demek için kendi kendimize ..

eko66 da çıkarr., eko 99 da çıkacak yakında

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

aracınızın hava filitresini temiz tutun , benzinliyse bujisini temiz tutun tırnak aralığını doğru yapın, motor ayarları düzgün olsun, kalkarken hanımefendi gibi kalkın :) duracağınızı anladığınızda ayağınızı önceden gazdan çekin , sakin kullanın , lastikleriniz bakımlı ,havaları doğru olsun ,rot ayarı düzgün olsun siz fabrika değerlerini yakalayın yeter.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

yahu ne yükleniyorsunuz Murat Bey'e başından geçenleri anlatıyor işte.Forum'da her türlü konuyu paylaşmıyormuyuz isteyen alır isteyen almaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...