İçeriğe Yönlendir

Bosch Lpg Bujisi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Haydar Bakırcı-2

f-1 1.6 lar için olanı nerden temin edebiliriz güvenilir bir site varmı,link verebilecek arkadaş varsa sevinirim.yorumlara bakılırsa eksi bir durumu hiç söz konusu değil aksine takan herkes memnun gibi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu linkten alabilirsiniz, buradan aracınıza uygun parçayı seçebilirsiniz. Ama ilk linkteki siteden telefonla da uygun parçayı sorabiliyorsunuz. Yardımcı oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biz bujileri takmaya cesaret edemedik, artık sizin yorumlarınızı bekleyeceğiz.

Beninki şu an kargoda. yarın elime geçer, test edeceğim...

Abi peki ne gibi bir faydası olacağını düşünüyorsun? Ne gibi bir değişiklik olur sence?Paylaşımlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Özellikle düşük devirlerde ciddi bir tork artışı bekliyorum... Buji doğru buji ise ortalama da 1 litre civarında tasarruf edeceğimi sanıyorum..

Eski mondeomda bunları yaşamıştım.

Ben bu bujiyi 30 bin kmdir kullanıyorum, aracında lpg olan herkese tavsiye ederim. Özellikle alt devirlerde canlılık çok güzel. Bu tüketime de yansıyor. İlk çalıştırmada benzinle çalışmada da bir sorun yok. Sıcak havada da kışın soğuklarında da benzinle gezdiğim oldu, sorun yaşamadım.

Senin motordaki buji farklı abim..

Senin orjinal bujin, 1 mm. bosch'ların 0,9 mm.. Duratec 2,0 motorlarda ise, buji tırnak aralığı 1,3 mm ve bosch lpg bujisi tırnak aralığı 0,7 mm..

Açıkçası, 0,7 mm bujiyi lpg sevecektir. Ancak sabah ilk çalıştırmada benzin bu bujiye nasıl tepki verecek bilmiyorum...

Ben risk aldım, sipariş verdim, deneyeceğim...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Valla ben senin yerinde olsam yine düşünmeden bu bujilerden alırdım. Sabah zaten benzinde kullandığın zaman dilimi çok az. Gerisi lpg ile. Eee çok kullandığım yakıta uygun buji seçimi doğru olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg'ye çok hızlı geçiyor zaten... benzin ile bir kavşak geçiyorum, aldım deneyeceğim.. stop etme sorunu falan yaşamam inşallah...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Prins hızlı geçer diyorlardı, sen de öyle diyorsun. O zaman benzini düşünmeye gerek yok. Önemli lpg ile verimli çalışması.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Beninki şu an kargoda. yarın elime geçer, test edeceğim... Özellikle düşük devirlerde ciddi bir tork artışı bekliyorum... Buji doğru buji ise ortalama da 1 litre civarında tasarruf edeceğimi sanıyorum.. Eski mondeomda bunları yaşamıştım. Senin motordaki buji farklı abim.. Senin orjinal bujin, 1 mm. bosch'ların 0,9 mm.. Duratec 2,0 motorlarda ise, buji tırnak aralığı 1,3 mm ve bosch lpg bujisi tırnak aralığı 0,7 mm.. Açıkçası, 0,7 mm bujiyi lpg sevecektir. Ancak sabah ilk çalıştırmada benzin bu bujiye nasıl tepki verecek bilmiyorum... Ben risk aldım, sipariş verdim, deneyeceğim...

0.7 mm çok küçük. İnşallah sorun çıkarmaz ve bende alırım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

0.7 mm çok küçük. İnşallah sorun çıkarmaz ve bende alırım :)

Bakıp göreceğiz.. Dedim ya, risk aldım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

Bu linkten alabilirsiniz, buradan aracınıza uygun parçayı seçebilirsiniz. Ama ilk linkteki siteden telefonla da uygun parçayı sorabiliyorsunuz. Yardımcı oluyorlar.

abi şunu sorayım çekişte farkedilir iyleşme olduğu söyleniyor peki lpg de bu benzinde atıyorum gazlamak istedik eksi ne gibi bir durum olur veya artı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

abi şunu sorayım çekişte farkedilir iyleşme olduğu söyleniyor peki lpg de bu benzinde atıyorum gazlamak istedik eksi ne gibi bir durum olur veya artı

Soruyu tam anlamamkla birlikte;

Bence oto parça neti ara ve sor, benim bulduğum buji bu.. http://www.oto-parca...6574,PR-67.html

Tırnak aralığı 0,9 mm. Benzinde sorun oluşturacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Buji değişiminden sonra kalibrasyon gerekir mi?Malum tırnak aralığı farklı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bakıp göreceğiz.. Dedim ya, risk aldım :)

Crv de 1.2 orjinal, 0.9 lpg idi, nefis de olmuştu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne aldığını bilmeyene bayılırım :D , var, bosch marka 50.000km ömürlü lpg bujisi var, raftaki en pahalı parça idi :( , dayanamadım yine de

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bujiyi taktım...

Motor sıcaktı, benzinde bir anormallik hissetmedim..

Lpg'de de düzgün çalıştı ancak, tork artışı olup olmadığını anlamak imkansız.. Çünkü, şehir öyle bir haldeki, her yer buz benim evin önündeki kar kalınlığı 50 santime doğru gidiyor...

Torku test etmek için gaza bastığımda hemen patinaj önleme sistemi devreye giriyor..

Sabah benzinle ilk çalıştığında neler olacak merak ediyorum..

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Emmicim günaydın. Sanırım sende F1'ler gibi 1.3'den 0.9'a düşmüş oldun (574) Aracıma bahar bakımı yaparken bende bu bujileri denemek istiyorum. Sabahki benzin tecrüben benim için önemli. :) merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Günaydın Semih'cim.

Ben 1,3'ten 0,7'ye kadar düştüm Semih.. :) F1'ler takarsa 0,9'a düşer...

Sabah heyecanla bastım marşa..

Hiç bir anormallik yapmadı, gayet düzgün şekilde çalıştı.. Her zamanki gibi kısa sürede lpg'ye geçti..

Lpg'de zaten anormallik görmüyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Günaydın Semih'cim.

Hiç bir anormallik yapmadı, gayet düzgün şekilde çalıştı.. Her zamanki gibi kısa sürede lpg'ye geçti..

Mehmet abicim; şu boş'un sayfasına baktım da bulamadım bizimkilere göre olanı. Benim bujilerin değişimi yavaş yavaş gelmeye başladı. Deneyeyim diyorum LPG için.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Oo tamam ozaman, araba bende ruhsat babamda şuan gelsin de bir sorayım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Günaydın Semih'cim.

Mehmet Abi bizede yol göründü desene :) Bende değiştireyim daha 2-3 aylık ama olsun. Değer diyorsun. Abi bu 0.7 mm senmi ayarladın yoksa oradan geldiği gibimi. Yani 0.7 mm aralıktamı geliyor.

http://www.oto-parca.net/CNGLPG-Buji-0242236574,PR-67.html

Bunun siparişini veriyorum abi. Teşekkürler.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...