İçeriğe Yönlendir

Bosch Lpg Bujisi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

O değil Hocam...

Bunu alacaksın... http://www.oto-parca...0656,PR-66.html

Tırnak aralığı ile oynamadım, 0,7 mm orjinal ayarlı geliyor..

İstersen bekle, yollardan kar buz kalkınca güzelce test edeyim.. Şu anda sadece sorunsuz olduğunu söyleyebilirim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Günaydın Semih'cim.

Ben 1,3'ten 0,7'ye kadar düştüm Semih.. :) F1'ler takarsa 0,9'a düşer...

Sabah heyecanla bastım marşa..

Hiç bir anormallik yapmadı, gayet düzgün şekilde çalıştı.. Her zamanki gibi kısa sürede lpg'ye geçti..

Lpg'de zaten anormallik görmüyorum...

Tamamdır bahar gelir gelmez bende alıyorum. Hayırlı olsun Mehmet abicim. :good1:

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence baharı beklemene gerek yok. Şimdiden alabilirsin. Zaten biz aynı bujileri kullanıyoruz. Baktın sevmedin bana verirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bence baharı beklemene gerek yok. Şimdiden alabilirsin. Zaten biz aynı bujileri kullanıyoruz. Baktın sevmedin bana verirsin.

Doğal gaz faturasıyla yaktık bu ay bujileri abi :) martın son çeyreği inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Dün saat 16.00'da sipariş vermiştim az önce elime geçti bujiler(0242 236 574)

Fırsat olursa bu akşam yoksa yarın monte ettiririm.Bakalım inşallah iyi sonuç verir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Doğal gaz faturasıyla yaktık bu ay bujileri abi :) martın son çeyreği inşallah. :)

Yanlış anlaşılmasın, Kayseri'liyiz diye beleşe konmayız. Parasıyla alırız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Dün saat 16.00'da sipariş vermiştim az önce elime geçti bujiler(0242 236 574)

Fırsat olursa bu akşam yoksa yarın monte ettiririm.Bakalım inşallah iyi sonuç verir.

Hayırlı olsun Gökhan abi. Yorumlarını bekliyorum

Yanlış anlaşılmasın, Kayseri'liyiz diye beleşe konmayız. Parasıyla alırız.

Estafrullah abicim, aramızda öyle şey mi olur. Ya hediye olur yada dost indirimi. :):good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dışardaydım, yer yer buzlar erimiş ve asfalt görünmüş..

Diyeceğim şudur ki..

3. vitesle kavşaklarda U dönebilmek güzel bir duygu :)

Mk3 kullanıcıları şu bujiyi alabilir arkadaşlar.. Parça No: 0242240656 http://www.oto-parca...0656,PR-66.html

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Estafrullah abicim, aramızda öyle şey mi olur. Ya hediye olur yada dost indirimi. :):good1:

Yok canım daha neler. Bujiyi denersin, seversen ne ala, sevmezsen ben başkasından alacağıma senden almış olurum. Yinde nazik düşüncen için sağol

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allah lazım etmesin.. Bakım da yaptırmadım, Yaşar'a gideceğim yakında..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim kast ettiğim, kavşağa hızlı girmek değil de düşük devirde yüksek vitesle yürüyebilmek Hakan..

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

f-1 için kullanan yokmu daha alalımmı bizde hey :fiuw::D

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Az öne taktım bujileri.Sanki biraz piskolojik gibi ama aracın sesi bile değişti gibi geldi bana :p

Öğleden sonra daha fazla test etme imkanın olacak.Bakalım inşallah faydası olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

f-1 için kullanan yokmu daha alalımmı bizde hey :fiuw::D

1,3 mm'den 0,7 mm'ye düştüm sorun yaşamadım... Lpg zaten dar tırnak aralığını sever...

Bence focus1'ler rahatlıkla kullanır...

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

Az öne taktım bujileri.Sanki biraz piskolojik gibi ama aracın sesi bile değişti gibi geldi bana :p

Öğleden sonra daha fazla test etme imkanın olacak.Bakalım inşallah faydası olur.

merakla bekliyorum bakalım hızlanmalar,alt,üst devirler vs görüşlerinizi

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ben de almayı düşünüyorum. Almak birşey değil internetten siparşi veriyorsun kapına kadar geliyor da bu karda kışta sanayiye gidip değiştirtmeyi gözüm yemiyor :) Yoksa satış yapan sitede alışveriş sepetine bir çift silecekle beraber ekledim satın alınmayı bekliyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir bak oraya Mahmut Bey, belki buji anahtarı da satıyorlardır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Emmi bana Mahmut desen :) bir bakayım belki sitede buji anahtarı alana promosyon usta da veriyorlardır :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi bana Mahmut desen :) bi bakayım belki sitede buji anahtarı alana promosyon usta da veriyorlardır :D

Tamam Mahmut. Memnuniyetle..

Yaşar ustanın bulunduğu bir şehirde, sanayiye her gün uğrardım ben. Buji + melemen.

Acılı peynirli pide benim favorim.

Farklı bişey..

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Motor ilk çalıştırmada ne soğukken nede sıcakken hiç sorun yok.Benzin ve lpg'de fark göremedim.Gayet güzel çalışıyor.Alt devirllerde sanki daha atak gibi hissettim arabayı.Yakıt tüketimine etkisi olup olmayacağını şuanda kestiremiyorum.Depo tam olarak bittikten sonra deneyip göreceğiz bakalım.Bende olumlu izlenimler bıraktı bujiler.Yada ben öyle olmasını istiyorum herhalde.66 TL'yi ödeyince insan olumlu düşünmek istiyor :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Yaşar ustanın bulunduğu bir şehirde, sanayiye her gün uğrardım ben. Buji + melemen.

Melemen'den haberim yoktu. Şunu baştan söyleseniz ya :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Melemen'den haberim yoktu. Şunu baştan söyleseniz ya :D

Ben daha hiç menemene denk gelmdim ama gidince çayı sormadan kendim alıyorum. Her şekilde gitmek için bir sebep var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sanırım eskiden alamadığın tatların peşindesin :D

+ Çiğ köfte ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Az önce arabayı tam yükte test ettim.Gayet iyi gidiyor.Ayrıca daha önce ani duruşlarda aracın devirinde dalgalanma oluyordu,şimdi yok.İyi buji iyi.Bence alınır :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Lpg bujisi siparişi verdim...

Bosch ürün kodu 0242240656

iki üç güne gelir heralde... Bakalım takınca neler hissedeceğim :)

Ben de Mazda için 653 ile bitenini aldım. Bujiyi değiştireceğim zaman hiçbir yerde bulamadım Ankara'da. Seri numarasından başka markaların uyanalrına baktılar. Mazda yedej parçacı da bu araca o buji uymaz dedi. Elindeki katoloğu vs.'yi gösterdi. En sonunda fiyatı 160.-TL dedi galiba NGK'nın benzer bujisine. Ben de risk almadım o fiyata normal 4 adedi 20.-TL olan tırnak bujiyi taktım. Sonra bir yerden buldular fakat artık takıldığı için almamıştım. Şu anda gayet uygun fiyatlı aldığımı düşünüyorum.

Yanlız benim anlamaya çalıştığım Mehmet Bey, aldığımız bujiler, Platın-Ir diye geçen bujiler. Yani İridyum değil mi bunlar? Başka markalarda iridyum olunca fiyatlar oldukça pahalanıyor. Sadece iridyum bujiler farklı bu durumda sanırım. Benim Mazda için uyan buji ekranını zamanında fotoğraf çekip, sanayiye öyle gitmiştim. Bir de işaretlediğimin üstünde buji var. O'nun ne farkı vardır acaba?

20111230230440.jpg

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...