İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mı Getz Mi?

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Levent Eksen
yahu bu getz hyundai değil mi..

Şeytan görsün yüzünü :angry2:

:nazar:

Niye abi, bunların dizelleri crdi ama..

70 ytl, anladın sen onu :seytan:

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
ben hiç bir zaman benim arabam ilah muhabbeti yapmadım bu forumda her zamanda b sınıfı standartlarında bir araç demişimdir.övmüşümdür ama mükemmel dememişimdir.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende mükemmel demedim zaten, yol tutuş ve sağlamlık olarak konuştuk (kendi sınıfında tabii Porsche dan iyi demedim), ayrıca ESP ek güvenlik unsurudur, bizim araçlarımızda olsa daha iyi olur ama olmaz isede okadar önemli değil, merso focus gibi araçlardada aynen böyle, ek güvenlik, ben sizin aracı kötülemek için söylemedim sadece iddaa ettiğiniz için söyledim ve gerçekti, GP lerde ESP Mercedes A serinlerindeki gibi mecbur olmak zorunda çünkü bir terslik var araştırın görüceksiniz, sizde ek güvenlik için değil mecburiyetten konması gereken bir özellik.

Son kısma elbette katılıyorum herkes aracını limit dahilinde kullansın hatta 90 ı geçmesin uzun ömür sürsün.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

araba alırken corsa ,getz ,fiesta ve fusion arasında çok kararsız kaldım.

baldızın getzini kullandım (1500 motor dizel) fiestaya göre seri ama uçacak gibi duruyor pek güven vermiyor yani.özellikle hızlandıkça tedirginleşiyor insan.arkaya yaslanıp rahat rahat gidilmiyor.ama fonksiyonelliği fiestadan daha iyi bence .torpidosu koltukları yani iç mekan çok daha zekice hazırlanmış yani.

corsa konforlu ama dayanıklı değil(mümessil arkadaşların ortak görüşü).fusionların da arkası çok sallıyor(malum hanım , çocuk sürekli arkada) ve fiestaya göre daha havada olduğu için virajlarda sorun yaratıyor.arka tekerlerin sürekli kaydığını hissettim kullanırken.virajlarda küçük vitese geçip gaza yüklenince yolu tutmakta zorlanıyor kanımca.

ama bugün şunu düşünüyorum.1300 dizel corsa alacaksın ,hem az yakacak,sigortası,vergisi, kaskosu az olacak.öyle hızlı araba kullandığım söylenemez.yani benim için daha hesaplı olurmuş galiba.

ama fiestayla ilgili yüksek sesten başka sıkıntım yok.rodaj süresi de iyi geçtiği için performansı da oldukça iyi.(tabi ki sınıfına göre)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Yorumların %90 ı anlamsız,bilgisiz kişilerce kafa tutmak için yazılmış olduğu ortada.

Çok haklısın...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Fiesta St şişirme bi araçmış bu arada.denedim gördüm. :nazar: Ha ama gokart hissi aranıyorsa evet güzel bi araç. :seytan:

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
(düzenlendi)

sırf siz fiesta'ya sahipsiniz diye o fiesta dünyanın en iyi aracı olamaz...

böyle bir kural yok arkadaşlar...

objektif olmak gerekli birazcık...

tarihinde Tevfik I??k tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Biz arabadan anlamayan art niyetli insanlarız, zaten bu yaşımıza kadar at arası kullandık geldik Fiesta'yı beğenmiyoruz...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu yazıyı üstüme almıyorum çünki ben sadece yol tutuş ve sağlamlık açısından getz den iyidir dedim, hiçbir yerde getz i sollar geçerim falan demedim, sadece yol tutuş yönüyle daha iyi bir araç olduğunu iddaa ettim okadar. ST olayındada Mertol bey haklı sadece adı ST gerisi boş bunu alacağıma Polo GTİ alırım oldu derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
:lol2:

Niye abi, bunların dizelleri crdi ama..

70 ytl, anladın sen onu :spiteful:

Evet Levent senin de anlamış olduğun gibi benim kinim tamamen duygusal.. :rolleyes:

(5 ay önce salakça; Bir tane Okyay'ın traktörden traktör, bir tane reno 12 ve 11 milyarda para vererek alınan araba..

Aman gözümün önünden bi gitsin şu diyerek 11,5 milyara satılmıştır)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bu hesapta iyi zarar yahu...

5 ay önce sıfır mı almıştı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamam arkadaşlar benden pes, burası uzmanlar, otoritelerle dolmuş bize söz düşmez, iyiki Fiesta yol tutuş olarak daha iyi dedik şu hale bak, demek sacı kağıt gibi uzun ömürlü değil falanda diye eklesem neler olucak kimbilir, biz Fiestaya süperdir en iyidir dedikmi? Sadece iki konuda daha iyi dedim fakat neler diyorsunuz, yazılanlara bakılırsa tam tersi Getz savunuluyor aslında, neyse uzatmayalım zaten 2 seneye kadar Fiestayı satıp başka markaya geçicem.

Kusura bakmayın biz forumu onurlandıramadık cahilliğimize verin artık.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
Bu arada Polo GTi lafı geçmiş bir mesajda da onu hiç karıştırmayın ST bile yalan olur. Adam 1.8 T hemde en dandik 150 hp lik motorunu takmış üstüne ve 8.2 sn de 0-100 gösterirken kalkıpta bunu fiestayla falan bağdaştırmayın. Polo GTi ın herşeyi standart Polodan farklı. Kaliperlerinden tutunda akslarına kadar hepsi tek tek elden geçmiş bir makine.. Zaten ben bu ST nin neresi ST onuda çözebilmiş değilim. 10.4 sn 0-100 ü olan 2.0 lt motorlu küçük araba yapmayıda becermiş ford. Be kardeşim hiç değilse vitesleri kısa tutta adam biraz keyif alsın..

Eğer bu kısım sallanmış ise, metnin tamamıda aynı türden yazıdır,önem değeri sıfırdır..

ST 0-100 8 küsür saniye değilmi, ne 10 küsürü?

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

8.4 saniyedir.

size soru: Ford'un en ucuz arabası nedir?

eskiden olsa FordKa diyecektik.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mustangla kıyaslayan kim? Sadece ön düzenleri aynı sayılır, böyle hız için yapılmış bir araçta bile süspansiyon bizdeki gibiyse demekki Fiestaların yol tutuşuda iyidir anlamında söylememişmiyim ben! Esas komik olansa Mustanga benziyor denince bu araç için bile kusur bulunup idare eder denmesi hatta fiestayı' da o sınıfa bile sokmuşuz denmesi, sadece ön düzen aynı gibi dedik, bunuda iyi olduğunu açıklamak için örnek verdik okadar, tekrar söyleyeyim Fiesta için sadece Getz e göre yol tutuş ve uzun ömür açısından iyidir dedim, yoksa benimde sıkıntım var biraz foruma bakarsanız ses konusunda sıkıntı olduğunu kapı gıcırdaması olduğunu falan söylemiş, bu konuda çözümler türetmişiz, bu durumda Fiesta süper sonucu çıkarmı arkadaşlar. Ayrıca şu lastik ebadını 175 den 195 e çıkarınca yol tutuşu ve fren mesafesi açısından fark oluşmazmı, yoksa fabrika çıkışı konan lastikler en uygun lastikmidir yoksa Mertol' un da dediği gibi şehir içi kullanım ve ekonomi amaçlımı takılmıştır, bazılarının dediği gibi madem fabrika çıkış en süperidir ozaman cool yada ghia fiestalarda neden 175 lastik kullanılmamış acaba? O zaman sökelim 175 takalım. Gene dayanamadım yazdım bisürü şey neyse... <_<

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Özet

Fiesta > Getz

İkisize hatcback dolayısıyla kıcı kırık..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Mertol bey haklısınız, lastik değişimi ikisi içinde gecerli, + yüksek tork yüksek hızlarda yol tutuşunu desteklemektedir.

Kıcıkırık olmayan sedan versiyonlarıda varda neyse. Tr bunlardan mahrum.

Olayı anlaşılabilmesi sebebiyle ayrı bir boyuta taşıyorum.

Şirketler 206 gibi cok cok daha ucuz van arabalar var iken neden fiesta tercih ediyor,hemde %90 ı.

Trafikte bukadar yoğun fiesta varken ve özellikle şirketlerde hor kullanılan fiestalarda fazlalıkta iken ford servisinde arızadan dolayı gelen fiesta yok gibi,sadece kaza nedeniyle gelenler var. Oysaki hyundai servisinde arızadan gelen getz dolu.Kaza yapmaya gezecek fırsatları kalmıyor.

Bırakın fiesta ve getz'i Türkiye yol şartlarıyla en iyi pes etmeden dayanabilen markaların içinde ford baş sıralardadır.

tarihinde Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

birinci sorunun cevabı pek çok şirketin "koç" indirimi alabilmesi. (yok migrosa mal verirsin yok bilmemne).

hadi ben sorayım size. accent/era ile getz aynı familya diyelim. amerikada niye fiesta yok?

taksilerde niye hyundai çok da ford az?

yanlış anlamayın benim tercihim de fiesta olur ama ikisi de kötü mübarek. :lol2:

getz den elektronik arıza şikayeti yapan taksici duydum.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Farkındaysanız konuya cevap yazanların hepsi ''fiestayı alırdım'' demiş..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yüksek hızlarda virajda gaza bastığınızda torkunuz yüksek ise aracı stabil kılarsınız,Cünki tork sayesinde aracı cekersiniz ve kuvvet yönünü deiştirirsiniz,kafamdakini anlatamadım şuan ama araştırınız derim.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)
Oysaki hyundai servisinde arızadan gelen getz dolu.Kaza yapmaya gezecek fırsatları kalmıyor..

Bu biraz iddialı olmamış mı sizce?

Bizim şirkette üç hyundai var (2007'Accent Era,2005'H100, 2007'Starex) Hepsi 5 yıl/100bin km garantili, iş için kullanıldıklarından dolayıda pek insan gibi kullanılmazlar.. Sürekli serviste yapılıyor bakımları mecburen, çok sık ziyaret ediyorum servisi bu yüzden.. Ben daha arıza yüzünden serviste yatan araba görmedim(Getz,Era,Elantra vs..).. Ki bizim araçlardanda bi problem çıkmadı..

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...