İçeriğe Yönlendir

Lpg'nin Ruhsata İşlenmesi

Ozan Baba

Recommended Posts

Barbaros Gökçekurt

üstad tartarini hakkında bilginize müracaat edebilirmiyim nasıl bir marka iyimidir güvenilirmi önerirmisiniz birde ben kaçak benzin aldım bu hafta sonu litresi 2ytl. tüpten ucuza geliyor kurşunsuz 95 oktan suriye benzini uzun zamandır kullanan arkadaşlar var hiç sorun yaşamadık diyorlar bora pasat hundai accent honda cıvıc gibi marka lara sahip arkadaşlarım kullanıyorlar bende eski arabamda (1.4 europa)2 yıl kullanmıştım sorun yaşamamıştım ama bu arabam enjeksiyonlu olduğundan korkuyordum denedim ful bir depo aldım 350 km yaptım hiç bi fark yok ne dersin kulanmalımıyım selamlarımla

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ömer Gürgen

merhaba arkadaşlar. yarın allah nasip ederse lpg yi taktıracağım.

benim arabanın muayenesi 14 nisanda olması gerekiyordu lpg yi taktırayım sonra yaptırırım diye biraz geciktirdim.

sorum: hem muayene ve hem lpg yi ruhsata işletme prosedürü nasıl olacak ve bana kaça malour.

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
Buna muameleci parasıda dahil mi?

evet 30 ytl bu fiyata dahil.

25 ytl sızdırmazlık raporu

15 ytl şoförler odasına

111ytl muayene

65ytl ruhsat çift yaprak(bu arada ruhsatlar değişmiş.)

30 ytl takipçiye

toplam 245 ytl

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
Yuh burdakiler 100ytl'nin altına parmaklarını kıpırdatmıyolar yahu, küçük yerin gözünü seveyim.

kemalcim kesinlikle küçük yerin faydaları. kendim yaptıracaktım aslında ama 5 yer dolaşmak zor geldi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ruhi Gökhan

Arkadaşlar geçen hafta salı ve çarşamba sırasıyla sızdırmazlık ve muayene işlerini bitirdim. Araba eşimin üzerine olduğu için Ankara' da Ruhsat işine ben değil eşim gitmek zorunda kaldı. Ama pazartesiden beri 3 gündür gidiyor eli boş dönüyor. Mahşeri bir kalabalık varmış, 300-350 kişiden bahsediyor. Numaratörden ne numara almak mümkünmüş, nede oraya yanaşmak. Belli bir saatten sonra numaratörüde kapatıyorlarmış. Bugünki taktik ise Emniyette çalışan arkadaşı sabah numara alacaktı, bizimkine telefon edip çağıracaktı. Ama oda numara alamamış :D Arkadaşı birde hamile, pes etmiş artık bekliyemeyeceğim demiş. Ben gideyim dicem ama araba benim üzerime değil, birde işyerinde yıllık izinler başladı. Eleman sıkıntısından yerimizden kımıldıyamıyoruz. Varmıdır bunun yolu, çaresi.

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

en temizi takip çiye veremek ruhi bey gitgel masrafları ile aynı gelir size hemen hemen

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Bende öyle düşünüyorum ama eşim bulamaz iş takipçisini. Bende gidemiyorum, bakacaz artık çevremizden bir tanıdık.

Yorum bağlantısı

Aslında emniyetteki işlem uzun biri işlem değil. Ben 2- 3 hafta önce yanımda takipçi ile hallettim ancak, LPG işlemleri arasında en kolayı emniyetteki işlemler. Çünki evrakları teslim edip, ertesi gün alıyorsunuz. Sabah 8:30-8:45 gibi emniyete giderseniz sorun olmayacaktır. Ben numaryı aldıp, evrağı 5 dak. içinde verdim (hatta benim numaram geldiğinde yanan gişeyi bulana kadar sırayı kaçırdım, rica minnet işlemi yaptırdım.), takipçi ruhsatı ertesi gün aldı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Valla aslında orada takipçi aramaya gerek yok.Onların sizi bulması lazımdı şimdiye kadar... :D

Yorum bağlantısı
Berat Gürdeniz

Peki ruhsata işletmede bir aylık süre sınırı mı vardı, sonrasında ceza varmıydı? Neydi?

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Az önce Özyürek aradı beni (biliyorsunuz Ankarada şimdi) , şu anda yanımda iş takipçisi var dedi ve ordan numara almaktan başka çarenin olmadığını söylemiş . Sabah erkenden gidilip numara alıncakmış. Artık gidip numara alıp hanıma ulaştırcaz.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
(düzenlendi)
Evet aynen öyle. Fatura tarihinden itibaren 10 gün içinde sızdırmazlık + 1 ay içerisinde muayene. Bunlar yapılmazsa ceza var.

Tunalıdanda bana şöyle dendi ; Fatura tarihinden itibaren 1 ay, ama sızdırmazlık ve muayeneden sonra 1 hafta. O nedenle acele etmeyin, kendinize uygun bir zamanda gidip sızdırmazlığı alın ondan sonra 1 hafta dendi ama.

Yani adam Ankara'da dışardan foruma burnunu sokuyor.

Yok be Hakan ben aramıştım kendisini, aynı zamanda Acentenin toplantısına geldi, iştakipçisi tanıdığı vardır diye konuyu anlattım. Ben bakar ararım demişti.

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

ben takipciye verdim 1 gün içinde sızdırmazlık vize ruhsata işletme yeni plaka ve ruhsat hepsini hallettiler ama ankara elbette cok daha yogundur

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Numaratör sisteminin başladığı gün emniyetteydim, çok büyük bir yoğunluk vardı,sırayı alırken plakanızı giriyorsunuz o şekilde numara veriyor sistem,o gün takipçiler isyandaydı çünkü bir numara ile sadece bir işlem yapılıyor ve işlemi yapılan aracın plakası da belli olmak zorunda,o yüzden her araç için ayrı numara alınması gerekiyordu -eğer iş takipçileri şimdiye kadar geçen sürede bu sistemi delmedilerse- kendi açımdan örnek vermem gerekirse saat 10 gibi sıra aldım akşam 4 gibi gelmişti sıram..

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
(düzenlendi)
Hemen ne çabuk yetiştirdiniz Mehmet abiye arkasından konuştuğumu. Valla ondan korkum yok. Ahan da söylüyorum :"karışmasa çatlardı" :p

:) Hakan seninle telde konuşurken yanındaydım. Zaten esprisine söyledim , gülüştük.Resimdede göreceksin Evrenin bize baktığı benim birşey anlattığım zamanda seni anlatıyordum :) ikizlerin iyi olmasınada sevindim. Tekrar Allah Analı Babalı büyütsün dostum.

Numaratör sisteminin başladığı gün emniyetteydim, çok büyük bir yoğunluk vardı,sırayı alırken plakanızı giriyorsunuz o şekilde numara veriyor sistem,o gün takipçiler isyandaydı çünkü bir numara ile sadece bir işlem yapılıyor ve işlemi yapılan aracın plakası da belli olmak zorunda,o yüzden her araç için ayrı numara alınması gerekiyordu -eğer iş takipçileri şimdiye kadar geçen sürede bu sistemi delmedilerse- kendi açımdan örnek vermem gerekirse saat 10 gibi sıra aldım akşam 4 gibi gelmişti sıram..

Oh be bugün hallettik sonunda, bu sefer bende gittim, sabah 7 de nizamiyedeydik. 08:00 kadar açılmasını bekledik. Açıldıktan sonra turnikelerden geçince ben tabanları yağladım iş takipçilerin peşinden koştum :) Numaratörlerin önüne geldiğimizde bir an şaşırdık en öndeyken bu kalabalık nerden çıktı diye. Sonra memurlarla birlikte içeri girdikleri söylendi. Ben 44.sırayı aldım, belge yenilemenin önünde beklemeye başladık.10 dakika sonra arkamı bir döndümki numaratör önü mahşeri kalabalık olmuş. Sistemi çoktan delmişler, iş takipçileri bir gün önceden plakayı alıyor, sabah sıraya giriyor. Numarayı aldıktan sonra plaka sahibine teslim ediyor :) Gideceklere tavsiyem, sabah ilk gittiklerinde Konya yolundaki girişi değil, arka otopark tarafındaki girişi kullansınlar. Biz onlardan önce numaratörlere vardık. Recep Bey eşim 9 da gitmesine rağmen 3 gün eli boş döndü. Çünki belli bir sayıdan sonra sıramatik doldu diye fiş vermiyormuş.

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
Valla ben taktırdıktan sonra araba serviste kalmak zorunda kaldı bu nedenle ben o bir ayı şubat başı itibariyle atladım. Kasım'a arabanın kendi muayenesi gelecek ozaman hepsini yaptıracağım. Zaten o cezayı paşa paşa ödeyeceğim.

ben muayenemi 2 ay evvel yapmıştım şimdi lpg taktırdım yenidenmi muayene yapacagız yani yandımı bizim önceki muayene peki faturayı henüz kestirmedim kestirmesem de sonra işletecegim zaman alıp öyle işlemlerimi yapsam olmazmı polis durdurusa daha dün taktırdım filan derim artık ama yırtarmıyız bilmem

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
(düzenlendi)
ben muayenemi 2 ay evvel yapmıştım şimdi lpg taktırdım yenidenmi muayene yapacagız yani yandımı bizim önceki muayene peki faturayı henüz kestirmedim kestirmesem de sonra işletecegim zaman alıp öyle işlemlerimi yapsam olmazmı polis durdurusa daha dün taktırdım filan derim artık ama yırtarmıyız bilmem

Evet Malesef yeniden muayene gerekiyor. Faturayı kestirmediyseniz sorun yok ama polis anlarsa cezası var. Artık polis lpg olduğunu çakarmı,çakmazmı orasını bilemicem :) Yalnız tampon delindiyse kaçışınız zor gibi. Arkada gizliyse bol şans :)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

3 kere gittim pes ettim hatta 54 ytl ceza yedim zamanı gecirdiğimden dolayı. takipciye verdim 15-20 günde çıkar denilen Beşiktaş şubeden 3 gunde çıktı. takipci en iyisi ve 50 kaat fazla bitsin derim.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

büyükşehirlerin derdide büyük oluyo ya.tavşanlı gibi yerde sabahtan trafiğe ruhsatı bırakıyosun aksam 5 te alıyosun.takipçi falan yok, 50 ytl de cukkada :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Emre Gizlenci

herkese merhaba :

merak ettiğim bir konu var. lpg taktırmak istesem ne gibi evrak işleri oluyor? muhayeneye kasım ayında girmiştim. tekrar girmem gerekir mi? lpg firmaları proje işlemlerini kendileri halledebiliyorlarmı?

birde merak ettiğim. lpg aracın beynine zarar veriyormu?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Arabanın beyni ile alakalı bir sorun yaşanmıyor.

Lpg firmaları proje aşamalarını kendileri gerçekleştiriyorlar ve siz o projelerle işlemlerinizi yürütüyorsunuz.

Tekrar muayene yaptıracaksınız malesef.

Ve ruhsat kartınız değişecek.

Kolay gelsin ve şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
herkese merhaba :

merak ettiğim bir konu var. lpg taktırmak istesem ne gibi evrak işleri oluyor? muhayeneye kasım ayında girmiştim. tekrar girmem gerekir mi? lpg firmaları proje işlemlerini kendileri halledebiliyorlarmı?

birde merak ettiğim. lpg aracın beynine zarar veriyormu?

hocam lpg işletme işi şu şekilde lpg takılıyo takan firma proje ve fatura veriyor mühensler odsından sızdırmazlık testi yaptırılıyor muayeneye giriliyor sonra trafik şubeye gidiliyor tüm evraklar teslim ediliyor yeni ruhsat çıkıyor

siz sadece muayene oluyorsunuz ve bi sürü para bayılıyorsunuz

kafanızda taktırmak varsa brc öneririm bu arada faruk sevgilinin derincedeki yeri biz 13 bindir sorunsuz biniyoruz işcilikleri iyidir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...