İçeriğe Yönlendir

Lpg'nin Ruhsata İşlenmesi

Ozan Baba

Recommended Posts

Emre Gizlenci
hocam lpg işletme işi şu şekilde lpg takılıyo takan firma proje ve fatura veriyor mühensler odsından sızdırmazlık testi yaptırılıyor muayeneye giriliyor sonra trafik şubeye gidiliyor tüm evraklar teslim ediliyor yeni ruhsat çıkıyor

siz sadece muayene oluyorsunuz ve bi sürü para bayılıyorsunuz

kafanızda taktırmak varsa brc öneririm bu arada faruk sevgilinin derincedeki yeri biz 13 bindir sorunsuz biniyoruz işcilikleri iyidir

olcay bey de orada taktırmış. memnun olduğundan bahsetti. şu sıra araştırıyorum aslında ekim ayı gibi yeni kasayla değiştirmek gibi bir düşüncem var. fakat daha kesinleştiremedim kafamda.

cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

yeni kasa 1.6 düşünüyorum, eğer olmazsa mk3 olur. tabi kısmetse...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1.6 arkdaşlarda var ona da aynı yerde brc taktık (zaten o taktırdı memnun kalınca bizde orda taktırdık) o kasaya rağmen gerçekten az yakan iyi kaçan bir

araç oldu

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Atila Taşçı

Arabama lpg taktırmayı düşünüyorum lpg kit fiyatlarını öğrendim ama lpg ile ilgili evrak ve resmi işlemlere ne kadar para harcanıyor bu konudaki güncel ücretler ne kadar yeni lpg taktıran arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim çünkü maaliyet ve amorti etme süresini hesaplamak istiyorum. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı

kendi konumu kendim cevaplayayım da yeni iletilerde üst sıraya çıksın, kimse cevap yazmamış belki yeni lpg taktıran arkadaşlar görmemiştir. Artık buna da cevap gelmezse başka biryerden araştırayım bari.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu

Yaklaşık 280-300 Tl gibi masrafı var.Muayene+trafikte ruhsat işlemlerti için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Daha önce defalarca konuşulduğu için cevaplanmamıştır...

Lpg bölümünü incelediniz mi.. ?

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı
Daha önce defalarca konuşulduğu için cevaplanmamıştır...

Lpg bölümünü incelediniz mi.. ?

haklısınız konuşulma olasılığı yüksek ben başka bir forumda da buldum ama 2007 yılının fiyatlarıydı bana güncel fiyatlar gerekli olduğu için bakmadım malum ülkemizde 6 ayda bir herşeye zam geliyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Ergen
haklısınız konuşulma olasılığı yüksek ben başka bir forumda da buldum ama 2007 yılının fiyatlarıydı bana güncel fiyatlar gerekli olduğu için bakmadım malum ülkemizde 6 ayda bir herşeye zam geliyor.

her işlemi kendim yaptırdım. 265 Tl masraf oldu.

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı
her işlemi kendim yaptırdım. 265 Tl masraf oldu.

Gökhan bey ve Tamer bey e istediğim cevabı verdikleri ve yardımları için; Mehmet bey e de forumdaki ilk günlerimden beri bana sabırla yol gösterdiği için teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Onur Efe

Arkadaşlar selamlar. Malum LPG mizi ruhsata işletme zamanı geldi çattı.

İnternette araştırdım ama LPG işletmek için doldurulmuş bir örnek bulamadım. Elimde ek 1 ve doldurmak için gerekli tertibat mevcut sadece nereye ne yazmam gerektiği konusunda detaylı bir bilgiye veya dolu bir örneğe ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence verin 5-10 lira doldurtun...Çünkü yapacağınız en ufak hata telafisi maliyetli ve uğraştırıcı şeylere sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
20 lira alıyorlar

20 tl alanlara bir şey diyecektim ama neyse...5-10 tl arası dolduran bir çok sigortacı var.Ayrıca 20 diyenlere 10 tl verseniz bile kabul ederler...Yine de tabii siz bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Onur Efe
20 tl alanlara bir şey diyecektim ama neyse...5-10 tl arası dolduran bir çok sigortacı var.Ayrıca 20 diyenlere 10 tl verseniz bile kabul ederler...Yine de tabii siz bilirsiniz.

İnanın bana 20 lirasında değilim. 50 lira da veririm mühim değil. Ancak

2.10 tl lik gazın %79 u vergi

900 TL ye taktırdığım sistemin % 20 si vergi

25 lira sızdırmazlık raporu

1 TL şöförler odasında gereksiz evrak parçası

10 tl 20 tl doldurtma parası

Muayenesi gelmeden yine muayene ücreti (lpg takıldı ya)

Ruhsat parası

1 gün işten izin al trafik şubede saatler geçir.

50 lira da veririm hiç sorun değil. Ancak devlet desin ki ruhsata işletme bedeli 300 lira ama yormasın adamı ordan oraya ordan oraya. hem ayaklarına kadar koştur dur hem dünya para öde çok zoruma gidiyor. Bahaneyle öğrenelim bu işi de 10 liramız cebimizde kalsın. Adamlar 10 dk da dolduruyor ben saatte kazanmıyorum o parayı.

dolu bir örnek işimi görecektir.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

haklısın onur bey de biliyosunuz işte bürokrasi her yerde maalesef. vatandaşın çektiği eziyet yanına kar kalıyor. önce sızdırmazlık, sonra araç muayenesi, sonra ruhsata işletmek için trafik şubeye gidiş derken 2 günü buluyor ruhsatın elinize geçmesi. yaklaşık ek-1 dahil 220 tl civarı verdim 2 hafta önce. ek-1'e 10 tl alıyorlar ankarada. fazlasını isteyenler ne yüzle istiyorlar anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Efe
haklısın onur bey de biliyosunuz işte bürokrasi her yerde maalesef. vatandaşın çektiği eziyet yanına kar kalıyor. önce sızdırmazlık, sonra araç muayenesi, sonra ruhsata işletmek için trafik şubeye gidiş derken 2 günü buluyor ruhsatın elinize geçmesi. yaklaşık ek-1 dahil 220 tl civarı verdim 2 hafta önce. ek-1'e 10 tl alıyorlar ankarada. fazlasını isteyenler ne yüzle istiyorlar anlamıyorum.

malesef ben de cumartesi ek 1 için 10 tl + 1 tane boş ek 1 verdim

20 dedi 10 a doldurusan olur dedim. Gel abi yaparız bişeyler dedi. Doldurduktan sonra senden 15 alalım dedi. 10 a anlaştık dedim. olmaz 15 dedi. ben de vallahi 10 dedim al bir tane de sana boş ek 1 dedim başka da kuruş vermem dedim. kabul etti.

sızdırnmazlık 25

ek 1 boş 4 adet 3 lira

ek 1 doldurtma 10

Muayene de bitti 126,6

Şimdi sıra trafik şubeye geldi yarın ordaydım Allah nasip ederse. Ruhsatım yepis yeni sadece benzin yanına lpg de yazsalar ve yaprak değiştirmesem olmaz mı acep. 46 liradan da kurtulsak.

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
malesef ben de cumartesi ek 1 için 10 tl + 1 tane boş ek 1 verdim

20 dedi 10 a doldurusan olur dedim. Gel abi yaparız bişeyler dedi. Doldurduktan sonra senden 15 alalım dedi. 10 a anlaştık dedim. olmaz 15 dedi. ben de vallahi 10 dedim al bir tane de sana boş ek 1 dedim başka da kuruş vermem dedim. kabul etti.

sızdırnmazlık 25

ek 1 boş 4 adet 3 lira

ek 1 doldurtma 10

Muayene de bitti 126,6

Şimdi sıra trafik şubeye geldi yarın ordaydım Allah nasip ederse. Ruhsatım yepis yeni sadece benzin yanına lpg de yazsalar ve yaprak değiştirmesem olmaz mı acep. 46 liradan da kurtulsak.

olsa dükkan senin onur bey :p ama 46 tl de verince yepis yeni ruhsat elinize geçiyor. Allahtan tek yaprakla kurtarıyosun yoksa 108 tl. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

BEnim araba için yarın sigorta şirketi dolduracak ben taratır buraya eklerim. inşallah bir sorun olmazsa.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Çetin

Lpg'nin işletilmesiyle ilgili bir sorum olacak. Yeni takılmış Lpg'nin fatura kesim tarihinden itibaren 30 gün içinde sızdırmazlık alınıp ruhsata işletilmesi gerekiyor.(bildiğim kadarıyla) Benim sorum faturayı aldıktan sonra farklı bir ilde sızdırmazlık alabilir miyiz? Yoksa ilk işletimin illaki Lpg kitinin takıldığı ilde veya ilçede mi olması gerekiyor? :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Lpg'nin işletilmesiyle ilgili bir sorum olacak. Yeni takılmış Lpg'nin fatura kesim tarihinden itibaren 30 gün içinde sızdırmazlık alınıp ruhsata işletilmesi gerekiyor.(bildiğim kadarıyla) Benim sorum faturayı aldıktan sonra farklı bir ilde sızdırmazlık alabilir miyiz? Yoksa ilk işletimin illaki Lpg kitinin takıldığı ilde veya ilçede mi olması gerekiyor? :rolleyes:

Tam olarak bilmiyorum ama böyle bir sınırlama olacağını da düşünmüyorum.Netice de 30 gün içinde aracı kullanabiliyoruz.Bu zaman zarfında başka yerlere de gitmiş olabiliriz...

Yorum bağlantısı
Gökhan Karabulut
Lpg'nin işletilmesiyle ilgili bir sorum olacak. Yeni takılmış Lpg'nin fatura kesim tarihinden itibaren 30 gün içinde sızdırmazlık alınıp ruhsata işletilmesi gerekiyor.(bildiğim kadarıyla) Benim sorum faturayı aldıktan sonra farklı bir ilde sızdırmazlık alabilir miyiz? Yoksa ilk işletimin illaki Lpg kitinin takıldığı ilde veya ilçede mi olması gerekiyor? :)

sızdırmazlığı işleteceğiniz ildealırsanız sorun olmaz istediğiniz ilde işletebilirsiniz ben eski arabama adanada taktırdım kayseride işlettim fakat sızdırmazlığı mutlaka işleteceğin ilden al

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Tam olarak bilmiyorum ama böyle bir sınırlama olacağını da düşünmüyorum.Netice de 30 gün içinde aracı kullanabiliyoruz.Bu zaman zarfında başka yerlere de gitmiş olabiliriz...

Ben de öyle tahmin ediyorum ama yine de emin olmak istedim abi.

sızdırmazlığı işleteceğiniz ildealırsanız sorun olmaz istediğiniz ilde işletebilirsiniz ben eski arabama adanada taktırdım kayseride işlettim fakat sızdırmazlığı mutlaka işleteceğin ilden al

Sızdırmazlığı farklı ilde alırsak sorun mu çıkar? :) Mesela ne gibi sorunlar çıkabilir? :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...