İçeriğe Yönlendir

Lpg'nin Ruhsata İşlenmesi

Ozan Baba

Recommended Posts

Utku Gömeç

Aynen ordaki memur almayı unutmuş. Muhtemelen kendi cebinden tamamlar açığıartık

Yok tel numaram var öyle bir şey varsa arar bende bırakırım parayı.Aklıma takıldı şimdi acaba gidip ben mi sorsam bir daha.

Bende 3 ay önce yeniledim,100 küsür lira tek yaprak için ödedim diye hatırlıyorum. Tescil belgesi ile trafik belgesinin fiyatları farklı, biri diğerinden yüksek.

Ben sadece lpg yi ruhsata işlettim.Hangisi oluyor tescil mi trafik belgesimi  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Ruhsat arabada olduğu için bakamıyorum hangisiydi ama ucuz olan muayene yaprağının olduğu sayfa, Pahalı olan diğeri diye hatırlıyorum. Ruhsat sayfalarının başlığında yazıyor.

Yorum bağlantısı
Salih Temel
(düzenlendi)

Hayırlı olsun güle güle binin

Tüpü işletirken ilk sızdırmazlık tüpü taktırdığımız ilde mi olmalı?

Örnek veriyorum ben Bolu'dayım Ankara'da tüpü taktırdım geldim. Bolu'da sızdırmazlık alabilir miyim?

tarihinde Salih Temel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hayırlı olsun güle güle binin

Tüpü işletirken ilk sızdırmazlık tüpü taktırdığımız ilde mi olmalı?

Örnek veriyorum ben Bolu'dayım Ankara'da tüpü taktırdım geldim. Bolu'da sızdırmazlık alabilir miyim?

Hocam ben çorumda taktırdım tüpü işletmesini de samsunda yaptırdım. Zaten sızdırmazlık raporunu tüvtürk muayene istasyonlarının yanında genelde mühendisler odasının bürosu oluyor. Oradan 10 dk de alıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Temel

Hocam ben çorumda taktırdım tüpü işletmesini de samsunda yaptırdım. Zaten sızdırmazlık raporunu tüvtürk muayene istasyonlarının yanında genelde mühendisler odasının bürosu oluyor. Oradan 10 dk de alıyorsunuz.

çok teşekkürler aklıma baya takılmıştı bu 

Ankara'da taktıracağım yaza doğru nasip olursa 

Teşekkürler cevabınız için

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Para almamaları ilginç. bir yanlışlık olmuş anlaşılan ama sonuç güzel, rahatlamışsınız.

Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Benim muayene yapragi dolu tupude isletecegim masraf ne cikar?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Benim muayene yapragi dolu tupude isletecegim masraf ne cikar?

Benim durum da aynıydı. Tüvtürk muayenesi hariç 178TL verdim. Eğer muayeene olduktan sonra 1 ay içinde işletmezsen onun da 88 TL cezası varmış. Tüvtürkdeki eleman beni uyarmayınca ben de biraz geç gittim bu cezayı da ödedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Bulut

Benim durum da aynıydı. Tüvtürk muayenesi hariç 178TL verdim. Eğer muayeene olduktan sonra 1 ay içinde işletmezsen onun da 88 TL cezası varmış. Tüvtürkdeki eleman beni uyarmayınca ben de biraz geç gittim bu cezayı da ödedim.

Bilgi için teşekkür ederim Emre bey.6 aydir lpg takili geziyorum muayeneye 1 yil var.parayi bulunca isletecegim .umarim zorluk cikarmazlar.gitti 500 tl daha[emoji2]
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

arkadaşlar lpg işletmesinde normal olarak araç tescil belgesinin değişmesi gerekiyor.orada yakıt cinsi yeri var.eski tescil belgesinde benzin yazıyor olması gerekir.lpg işlendiğinde ise benzin/lpg yazılıyor.araç tescil ve trafik belgelerini trafik bürosuna teslim eden birisi olarak.polis tescil belgesini verdiyse sizden 76.5 TL alması gerekirdi.trafik belgesi ise 102.00 TL dir ve sizden para almadıysa kendisine zimmetli olduğu için cebinden ödemek durumunda.çünkü adet olarak alıyor ve satışını yaptığında parasını maliye veznesine kaç tane aldıysa o tutarı yatırmak zorunda.

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

3 harf(lpg) için 200 tl mi vereceğiz yani??

soyuluyoruz :shok:

Hayır yaklaşık 500 tl veriyorsunuz, sızdırmazlık raporu, muayene ve ruhsat ile beraber.

Yorum bağlantısı
Muhammed Salih YILDIZ

Tam olarak bütün işlemler ne kadar tuttu ?

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

şimdi trafik polisi gelmişti sordum.sadece tescil belgesi değişiyormuş.76,50 TL+180 küsür muayene+ 25 TL civarında sızdırmazlık+ 10 TL ekbir formu+ eksos muayenesini yeniletebilirlerse 40 TL ile birlikte yaklaşık 350 TL tutuyor

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Türkoğlu

aracıma 2014 ekim ayinda lpg taktırdım ama muayenesine daha vakit var diye işletmedim bir hafta sonra muayene var lpg yi işleticem nette biraz araştırma yaptım tankın üzerinde eski tarih yazıyorsa tanķın değişmesi gerekli falan yazıyor bu konuyla ilgili bilgisi olan beni aydınlatabilirmi lpg fatura ve projesini lpg yi taktırdığım tarihte aldım yani faturada projede eski tarihli

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

LPG tankı 10 yıl kullanılabilir. Ancak fatura ve proje en fazla bir aylık olmalıdır.  Aslında büyük risk almışsınız.  

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

LPG tankı 10 yıl kullanılabilir. Ancak fatura ve proje en fazla bir aylık olmalıdır.  Aslında büyük risk almışsınız.  

hocam ne açıdan büyük risk almışım

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

Eğer proje tarihi bir ayı geçtiyse araca yeni lpg takılmış gibi tekrardan yeni tarihli  proje çizdirmeniz gerekiyor diye biliyorum. Keşke lpg firmasına ne kadar zamanda işletmeniz gerektiğini sorsaydınız. Genelde çoğu kişi lpg takan yer ile anlaşıp vizeye yakın bir tarihte projeyi teslim alır.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Eğer proje tarihi bir ayı geçtiyse araca yeni lpg takılmış gibi tekrardan yeni tarihli  proje çizdirmeniz gerekiyor diye biliyorum. Keşke lpg firmasına ne kadar zamanda işletmeniz gerektiğini sorsaydınız. Genelde çoğu kişi lpg takan yer ile anlaşıp vizeye yakın bir tarihte projeyi teslim alır.

hocam o eskidendi şimdi yapmıyorlar herkes kendini sağlama alıyor takıldığı anda faturayı kesip veriyor ben sizin dediğinizi dedim ama lpg ci çok yakın tanıdıgım bir abim olmasına rağmen olmaz dedi

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın

hocam o eskidendi şimdi yapmıyorlar herkes kendini sağlama alıyor takıldığı anda faturayı kesip veriyor ben sizin dediğinizi dedim ama lpg ci çok yakın tanıdıgım bir abim olmasına rağmen olmaz dedi

Abi o zaman yapacağın tek birşey var taktırdığın yerden tekrar proje çizdireceksin. Mutlaka senden lpg yeni takılmış gibi bir ücret isteyebilirler veya kdv yi ödemen gerektiği talebinde bulunabilirler.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

hocam ne açıdan büyük risk almışım

Aracın muhtemelen kaskoludur. Kaskoya Lpg yi bildirmen gerekiyor. Bundan sebep risk almışsın.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Aracın muhtemelen kaskoludur. Kaskoya Lpg yi bildirmen gerekiyor. Bundan sebep risk almışsın.

evet hocam o konuda haklısnız :)

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Fatura ve projenin son bir ay içinde olması gerekir. Çoğu firma bunu yapar hatta araç sahibi sormadan söyler. Neden yapmamışlar anlamadım. Yeniden fatura ve proje çizdirip sızdırmazlığa gitmek gerekecek sanırım. 

Yorum bağlantısı
Misafir

aracıma 2014 ekim ayinda lpg taktırdım ama muayenesine daha vakit var diye işletmedim bir hafta sonra muayene var lpg yi işleticem nette biraz araştırma yaptım tankın üzerinde eski tarih yazıyorsa tanķın değişmesi gerekli falan yazıyor bu konuyla ilgili bilgisi olan beni aydınlatabilirmi lpg fatura ve projesini lpg yi taktırdığım tarihte aldım yani faturada projede eski tarihli

Konunuz birleştirilmiştir.

Aşağıdaki konuya da göz atabilirsiniz.

Saygılarımla,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/224357-tank-de%C4%9Fi%C5%9Fimi-yapmay%C4%B1-d%C5%9Fnyorum/?hl=%2Blpg+%2Bruhsat#entry1233873

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...