İçeriğe Yönlendir

Motor Yağı Ile İlgili Sorular

Murat Keskinoğlu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Ustaya güveniyorsanız parçayı da ondan alın.
Yağ her halukarda mobil esp.
Hepsiburadadan alıyorum ben.

Ve

Tapatalk imzanızı kapatın lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Çağlar abi haklı bunu bir düşün derim.. Bu arada iki bakımdır liqui moly kullanıyorum herhangi bir şikayetim olmadı arabam 2006 fiesta çağlar abi herkes mobil kullanıyor sizce yanlış mı yapıyorum mobil daha mı kalitelidir

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Yani aslında ben illaki parça benden olsun teklifi etmedim ama usta öyle bi seçenek verince bence ben alayım diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

süper ötesi fark olmaz markaya saygı.. liqui bizde yeni tanınıyor yoksa bayağı iyi satar yurt dışında. Distribütörerin bölgede gücü ne kadarsa o marka tanınır. Almanya servise mobil sorduk, O ne dedi mesela...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Özalp

Türkiye distrübütörü beylikdüzünde yeri var abi geçen sene motor clean diye ürününü alip yağ değişiminden önce koydum motora on dakika rölantide çalıştırdım öyle değiştirdim fark hissettin mi dersen hissetmedim ama psikolojik olarak insanı motive ediyor :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Arif Aykın

Merhabalar şanzıman yağı ne kadar sürede değişmesi gerekir. 2003 fiesta 142.200 km de. Motor yağını 134.500 civarında değiştirmiştim bakım kitabında yazıyor. Motor yağını benden önceki sahibi kaç numara kullandığını bilmiyrum fakat usta o zaman ki değişimde 10w40 kullanmıştı kitapçıkta 5w30 yazıyor. Bu değişimde 5w30 kullanmayı düşünüyorum problem yaşamam inşallah. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
17 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Merhabalar şanzıman yağı ne kadar sürede değişmesi gerekir. 2003 fiesta 142.200 km de. Motor yağını 134.500 civarında değiştirmiştim bakım kitabında yazıyor. Motor yağını benden önceki sahibi kaç numara kullandığını bilmiyrum fakat usta o zaman ki değişimde 10w40 kullanmıştı kitapçıkta 5w30 yazıyor. Bu değişimde 5w30 kullanmayı düşünüyorum problem yaşamam inşallah. 

Otomatik 60.000 km de bir değişir. Manuel şanzıman için değişim periyodu yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Otomatik 60.000 km de bir değişir. Manuel şanzıman için değişim periyodu yoktur.

Peki 10w40 koyulmuştu son bakımda şimdi 5w30 koyarsam problem yaşarmıyım.

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

s.a arkadaşlar, bu yağlardaki Partikül filtre uyumlu ibaresi nekadar önemli sizce aracım Focus (2,5) 2011 dizel yani normalde biz birşey demesek standart 5,30 normal yağ konuluyor ama bazı yağlarda Partikül filtre uyumlu diye yazıyor yani fiyatta bariz farkediyor bu yüzden görüşlerinizi almak istedim, yola çıkmadan bakımlar yapılacak bayram geliyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 18.06.2017 at 04:09, Arif Aykın yazdı:

Otomatik kullanmadım ancak manuel aracın şanzımanı kışın soğuklarda zor vites değiştiriyorsa, değişim zamanı gelmiştir. Ortalama 100bin km diyebiliriz.

2 saat önce, Adem Öztürk yazdı:

s.a arkadaşlar, bu yağlardaki Partikül filtre uyumlu ibaresi nekadar önemli sizce aracım Focus (2,5) 2011 dizel yani normalde biz birşey demesek standart 5,30 normal yağ konuluyor ama bazı yağlarda Partikül filtre uyumlu diye yazıyor yani fiyatta bariz farkediyor bu yüzden görüşlerinizi almak istedim, yola çıkmadan bakımlar yapılacak bayram geliyor.

Aracınızda DPF var ise partikül filtre uyumlu almak durumundasınız. Aksi halde almasanız da olur.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
19 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Peki 10w40 koyulmuştu son bakımda şimdi 5w30 koyarsam problem yaşarmıyım.

5w30 dan devam edin üreticinin tavsiyesi bu yönde. 10w40 koyan ustanın yanına yanaşmayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
8 saat önce, Koray Demir yazdı:

5w30 dan devam edin üreticinin tavsiyesi bu yönde. 10w40 koyan ustanın yanına yanaşmayın.

Teşekkürler cevabınız için Koray bey,

8 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Otomatik kullanmadım ancak manuel aracın şanzımanı kışın soğuklarda zor vites değiştiriyorsa, değişim zamanı gelmiştir. Ortalama 100bin km diyebiliriz.

Aracınızda DPF var ise partikül filtre uyumlu almak durumundasınız. Aksi halde almasanız da olur.

Sani bey normal olarak 2. vitesten 1. vitese geçiş esnasında araç çok düşük hızda da olsa geçmek istediğinde zorluyor oda zaten olması gereken sanırım. Yalnız geri vites geçişi bazen oturmuyor cıyaklama sesi çıkıyor. Bazen oturmadığını anladığımda boşa alıp tekrar geri vites yaptığımda oturuyor. Bunun sebebi nedir? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O tip sanzimana sahip tum ford larda durum sizinki ile ayni. Geri vites senkromeci olmadigindan gerekirse iki kere debriyaj hareketinden sonra kalkis yapiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

O tip sanzimana sahip tum ford larda durum sizinki ile ayni. Geri vites senkromeci olmadigindan gerekirse iki kere debriyaj hareketinden sonra kalkis yapiniz.

teşekkür ederim içim rahatladı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
16 saat önce, Koray Demir yazdı:

Peki castrol magnatec 5w 30 mu yoksa mobil süper fe 5w30 mu farkeder mi

Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Peki castrol magnatec 5w 30 mu yoksa mobil süper fe 5w30 mu farkeder mi

İkisi de kaliteli yağlar kullanıcı tarafından hissedilebilir farkları yok. Yalnızca hangi yağdan koyarsanız sürekli onunla devam edin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuzhan Han

Merhaba gecen sene yag olarak motocraft 5 30 kullandik ondan once castrol kullanmistik.. Sizce motocraft mi devam edeyim castrol la devam mi edeyim? Birde motocraft icin guvenilir urun satan site tavsiyeniz nedir?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han

Yani simdi motocraft dan castrol a gecersem sorun olmaz mi yani tekrar castrol a gecersem motorun corbaya donmesinden korkuyorum...

Yorum bağlantısı
Koray Demir
32 dakika önce, Oğuzhan Han yazdı:

Merhaba gecen sene yag olarak motocraft 5 30 kullandik ondan once castrol kullanmistik.. Sizce motocraft mi devam edeyim castrol la devam mi edeyim? Birde motocraft icin guvenilir urun satan site tavsiyeniz nedir?

Castrol 5w30

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Han

Tesekkurler ozaman castrol a geceyim  tesekkurler... Guvenilir site olarak tavsiyeniz nedir?

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Arif Aykın
On 10.07.2017 at 23:22, Evren Erakçora yazdı:

Castrol 5w 30 magnatec

On 10.07.2017 at 21:38, Koray Demir yazdı:

Castrol 5w30

Nasip olursa bu ay sonuna doğru bayram öncesi arabayı bakıma sokacağım. Bu işlem önceden koyulan castrol magnatec 10w40 yağ değiştirilecek 5w30 ile fakat şimdi ben 74 tl olan mobil süper Fe 5w/30 Benzin ve Dizel 4 lt olan yağı mı tercih edeyim  yoksa ki  91 tl olan  CASTROL MAGNATEC STOP-START 5W-30 A5 4 litre yağı mı tercih edeyim. Ustaya sorduğumda 5w/30 olsun ama bence mobil dedi castrol yağ yakıyor bence dedi ama sizlerin fikirleri nelerdir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...