İçeriğe Yönlendir

Garanti Kapsamı

Murat Yorucu

Recommended Posts

Murat Yorucu

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay kadar önce izmir ilinden voltran lpg li ford focus araç aldım. Lpg 5. ayda takılmış elimde şu an sadece kesilmiş fatura var. Garanti belgesi elime geçmedi henüz. Bu fatura garanti belgesi yerine geçerlimi yoksa mutlaka garanti belgesinin elimde olması şartmı. Ayrıca garanti neleri kapsıyor tam olarak, bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Sanırım fatura yeterli olur..Faturada nerden alındığı ve hangi tarihte alındığı var sonuçta..

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Normal şartlarda geçerli olması lazım ama eğerki arıza durumunda lpg yi takan yere götürmezseniz elinizde garanti belgesi dahi olsa mırın kırın edip para talep etmeye kalkıyorlar. Yani benim konuştuklarım böyle diyor.Hatta gaz ayarlarını o servisin dışında başka bir yerde dahi yaptırsanız(sıralı sistemlerde bilgisayara bağlandığı için anlaşılıyormuş) garanti dışı kalacağını söylediler.

Yorum bağlantısı
Murat Yorucu

İzmirde takılmış ben şu an mardin ilindeyim, elimizde fatura ve proje var garanti belgesi yok. Yani büyük ihtilamlle ya verilmedi yada kayboldu. Bu durumda faturanın yeterli olması gerekmezmi acaba. Bu işin bir standartı yok mu.

Yorum bağlantısı
Murat Yorucu

abi şimdilik idare etsin benim düşüncem de o asılında, fiyatlar biraz düşerse kaldırıp atacam. Mehmet abi ayrıca sana bir soru sabahları aracı çalıştırdığımda ilk marşta çalışıyor ama hemen hareket edemiyorum, debriyaja bile bassam stop ediyor, en az 1 dk ısınması gerekiyor, ısındıktan sonra bir problem olmuyor sadece soğukken, acaba enjektörleredim bir sorun var, birde motorun alt tarafından rölantide pıt pıt diye hava sesi geliyor, servise gittiğimde aracı benzinde denediler bu modellerin hepsinde bu sorun var fabrika çözemedi demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klasik by-pass sorununa benziyor..

En kötü ihtimal subap olabilir.. Ama bence değildir.. Genel temizlik yaptırın büyük ihtimal düzelir..

Yorum bağlantısı
Murat Yorucu

Abi genel temizlik derken enjektör temizliğindenmi bahsediyorsun. kusura bakma anlamadığım için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok Murat Bey..

Enjektörle işimiz yok..

Maf sensörü, gaz kelebeği, by-pass ve gaz kelebeği seviye sensörü temizlenmeli..

Bunlar temizlenmezse subaplar ölçülmesi.. Subap değerleri kötü çıkarsa carbon clear uygulaması yapılıp denenebilir..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Mert G

Ford Garanti kapsamında 2 yıl garanti kapsamında olan 2007 model bir Ford Fiesta, LPG taktırınca garantisi biter mi??

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Guest Mert G

ya bu arada forumda hiç kimse 2007 Model Fiesta'ya LPG taktırmamış. Sizce Fiesta'lara lpg taktırmak gereksiz mi? (Zaten otomobil az yakıyor mantığıyla)

aynı başlık üzerinde farklı bir konuda yazı yazıyorum, kusura bakmayın

Yorum bağlantısı
Guest Mert G

haklısınız, zaten trafikteki benzinli fiesta sayısı dizele göre çok düşük.

yine de LPG taktırmaya değer mi diyorum, sizin görüşlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Onur Demir

ford garanti kapsamları konusunda kıldır :rolleyes: bence şimdilik böyle idare etmeli. birde birşeydaha merak ettim LPG takıldığında komplemi garantiden çıkıyor yani kısmi değilmi böyle şeyler?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

Garanti kapsamı sadece sonradan işlem gören düzeneklerde düşer. Yalnız diğer problem LPG li araçların kapalı alanlara girme yasağı. Servis te kapalı mekan.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert G

Haftada 400 km kadar yapmam gerekiyor.

Yine konu ile alakasız ama bu heralde Simit tank taktırmam gerekecek. Çünkü bagaj gerçekten çok ufak :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Mert G
(düzenlendi)

teşekkür ederim

Otomobili aldıktan sonra, kaliteli bir servis arayışına gireceğim(umarım pazar gününe kadar alacağım otomobili)

tarihinde Mert G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...