İçeriğe Yönlendir

Fusion port bagaj, yan ve arka koruma

İlker Demir

Recommended Posts

Sertan Semiz
Haftaya Ankara'ya gidiyorum.Tatilimiz başlıyor.Ankara'da illaki kaliteli ve uygun fiyata yaptıracağım yer vardır ama ben bilmiyorum :)

Bilen arkadaşların yardımını bekliyorum...

Baran firmasına yaptırabilirsiniz. ben oraya yaptırmıştım 2007 yılında.

Yorum bağlantısı
Mehmet İsmail Topal

Arkadaşlar,dün Trabzon-Ford Tunalar' a herşey dahil 6 taksit 164 tl'ye baran marka port bagajı vidalama şekliyle taktırdım. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Saygılar...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 5 ay sonra...
Recep Mura

Sakaryada port bagaj için 250 tl istediler hala aklım kaldı karar veremiyorum...Baran'ınkiler de çok hoş gözükmüyor gözüme...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Recep Mura

Arkadaşlar tavan çıtasının aracın yakıtına olumsuz bir etkisi var mıdır? Bir arkadaş Tavan barı aerodinamiği bozduğu için büyüklüğüne göre %3 ile %5 arasında fazla yakıt sarfiyatına yol açıyormuş bir depoda 7.5 TL fazla yaktığını söylüyor bu doğru olabilir mi? Bu kadar çok etkisi olabilir mi tam da taktırma arefesinde kafam çok karıştı...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gökay Deniz

Yeni konu açmaktansa eskilerden bir konuyu güncel tutayım dedim,

Yeni fusion aldım(2004)  ve gördüklerimde tavan çıtası,ve basamak benzeri şey çok güzel hava katmış.

İstanbul Anadolu da önerebileceğiniz bir yer var mı ?

İnternette tavan çıtaları makul fiyata mevcut, da aldıktan sonra ustalar bu olmaz der kestirir atar diye çekniyorum. Ümraniye sanayide bir aksesuarcıya sordum 150 tl dedi montaj dahil. 

siz daha tecrübeli kullanıcıların önerisi var mı  acaba?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Murat Emre Durmuş

Ford Fusion Port Bagaj aldığımızda elimizde patlamaz değil mi? Yani, aracıma uygun olmama ya da aracın üzerinde monte edilebileceği vida deliği olmama gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla. Fusion var bende 2006 model.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Ford Fusion Port Bagaj aldığımızda elimizde patlamaz değil mi? Yani, aracıma uygun olmama ya da aracın üzerinde monte edilebileceği vida deliği olmama gibi bir durum söz konusu değil anladığım kadarıyla. Fusion var bende 2006 model.

Benimkinde delik yoktu 2004 modellerde yokmuş sizinkinde olması lazım tavandaki siyah yağmur suyu akma şeridinin altında oluyor normalde delikler o bölümü kesiyorlar aksi halde silikonla yapıştırılıyor...

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Benimkinde delik yoktu 2004 modellerde yokmuş sizinkinde olması lazım tavandaki siyah yağmur suyu akma şeridinin altında oluyor normalde delikler o bölümü kesiyorlar aksi halde silikonla yapıştırılıyor...

o bölümlerin altındada herhangibir montaj yeri yok yani tavan deliniyor bilginiz olsun. 

Yorum bağlantısı
Recep Mura

o bölümlerin altındada herhangibir montaj yeri yok yani tavan deliniyor bilginiz olsun. 

Benimkinde yoktu zaten ben var biliyordum hatta servistekiler de bilmiyormuş normalde tavandaki siyah şeritin altında vida yerleri oluyor demek 2004 model de yokmuş dediler ben süs için taktırmak istemiştim ve deldirmeden silikonla yapıştırma yaptırdım. 1.5 yıl kadar oldu bir sıkıntı yok inş. da olmaz ama servisteki eleman yaptırmasan daha iyi olur demişti.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Benimkinde yoktu zaten ben var biliyordum hatta servistekiler de bilmiyormuş normalde tavandaki siyah şeritin altında vida yerleri oluyor demek 2004 model de yokmuş dediler ben süs için taktırmak istemiştim ve deldirmeden silikonla yapıştırma yaptırdım. 1.5 yıl kadar oldu bir sıkıntı yok inş. da olmaz ama servisteki eleman yaptırmasan daha iyi olur demişti.

Şeritin altında hiç birşey yok, söktüğümde görmüştüm.

Tavanda delik yok, olmaması daha iyi zaten gerçek anlamda port bagaj için kapı içinden tuturma yapılır, eğer süs içinse siyah silikon iş görör.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Şeritin altında hiç birşey yok, söktüğümde görmüştüm.

Tavanda delik yok, olmaması daha iyi zaten gerçek anlamda port bagaj için kapı içinden tuturma yapılır, eğer süs içinse siyah silikon iş görör.

Hüseyin Bey, ben servisteki arkadaşın aktardığını belirttim demekki yalnızca benimkinde değil tüm modellerde yokmuş bende çok üzülmüştüm neden bizim araçta yok diye...Birkez daha Ford Yetkili Servislerinde çalışanların aslında araçlarımızı çok iyi tanımadıklarını ortaya koyuyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hüseyin Bey, ben servisteki arkadaşın aktardığını belirttim demekki yalnızca benimkinde değil tüm modellerde yokmuş bende çok üzülmüştüm neden bizim araçta yok diye...Birkez daha Ford Yetkili Servislerinde çalışanların aslında araçlarımızı çok iyi tanımadıklarını ortaya koyuyor....

Yetkili serviste bile benim arabaya fışın, fışyon diyorlar ne diyelim artık. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökay Deniz
(düzenlendi)

Silikonla yapıştırılınca mukavemeti nasıl olur acaba. Arabaya binerken falan mutlaka birisi çıkar tutar orayı. Çevremden bliyorum. Mutlaka zorlarlar :)

ayrıca konu açılmışken ,doğru telafuzu ne acaba ? :)

ne desem kaşımdaki başka bir şekilde telafuz ediyor.

fujyın desem, hı füzyon

füzyon desem,hı fişın

fışın desem,hıı füşon   

uzar da gider,daha iyi bilirsiniz :)

tarihinde Gökay Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Güneş

Otonun üstündeki sert lastik şeritlerin altında belirli yerlerde bagaj takmak için, fabrika çıkışı olarak iki adet vida takma yerleri mevcut. Teknisyen zaten tecrübeli olduğu için vida yerlerini kolayca tesbit edip, oradaki lastikleri 2cm kadar kesip port bagajı oralardan vidalayarak montajı yaptı. 

arkadaşlar ahmet tekin bey böyle bir yorum yapmış.

aracı kaç model bilmiyorum. sizce böyle bir şeyin olabilme olasılığı nedir?

ben de taktıracağım çünkü. böyle bir imkan varsa silikon ile uğraşmayayım.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

arkadaşlar ahmet tekin bey böyle bir yorum yapmış.

aracı kaç model bilmiyorum. sizce böyle bir şeyin olabilme olasılığı nedir?

ben de taktıracağım çünkü. böyle bir imkan varsa silikon ile uğraşmayayım.

ben kendimde komple altına baktım yok yeri benim aracımda 2009 model.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...