İçeriğe Yönlendir

160 Bin Dolarlık 4x4 e LPG

Ozan Baba

Recommended Posts

Nuri Güngör
Emek yolu ile kazanarak 160 bin dolarlık araç alamazsınız. Beyin cerrahı bile olsanız yine alamazsınız. hatta almazsınız. Üç seçenek vardır:

1- Miras

2- Devleti çarpma

3- hırsızlık

mehmet bey bence bu kadar kesin konuşmayın aylık geliri 60-100 milyar arası degisen doktorlar tanıyorum ayrıca ticaretle ugrasan insanlarında alım gücü olabilir ancak cogu kişi dikkat çekmemek amacıyla böyle bir araç almaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hakkıyla kazanan bir insanın onu almayacağını düşünüyorum. Bu benim fikrim tabi. Ticaretle uğraşsa da doktor da olsa da bu israfı yapmaz. 100 milyar kazanan doktor bence hırsız.

Ayrıca bunlar itham değil. Miras dediğim şey kötü değil.

Devleti soymak da kötü sayılmıyor. Ücretsiz yapması gereken amelyat için 5bin dolar bıçak parası istemek bence hırsızlıktır. ne diyeyim.

Ülkemdeki ücretli çalışanların aylık ücretlerine ve serbest meslekle çalışanların beyan ettikleri gelire bakın. Sonra karar verin.

Hemen kedi et olayına getirmeyin.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

160 bin dolara araç almak için sanırım yıllık gelirinizin 1 milyon civarı olması lazım. Bu para çalışarak nasıl kazanılır bana söyleyin ben de çalışayım.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

yapmayın mehmet bey cok agır konusuyorsunuz ben bir doktor olarak bıçak parasına karsı biriyim ama her branş için söylemiyorum ancak belli branşlarda hile hurda karıştırmayarak bu yazdıgım paraları kazanmak mümkün konya için söyleyeyim aylık 100 milyar kazansam max 5 milyar ile cok rahat yasantımı sürdürürüm geri kalan paramı 3-4 ay biriktirerek alabilirim böyle bir araç ama dedigim gibi kimse dikkat cekmemek için almaz böyle bir aracı

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
yapmayın mehmet bey cok agır konusuyorsunuz ben bir doktor olarak bıçak parasına karsı biriyim ama her branş için söylemiyorum ancak belli branşlarda hile hurda karıştırmayarak bu yazdıgım paraları kazanmak mümkün konya için söyleyeyim aylık 100 milyar kazansam max 5 milyar ile cok rahat yasantımı sürdürürüm geri kalan paramı 3-4 ay biriktirerek alabilirim böyle bir araç ama dedigim gibi kimse dikkat cekmemek için almaz böyle bir aracı

+ben. Kazanılabilir. Çok laf yalansız,çok para haramsız olmaz derler ama çalışan kazanır kardeşim.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg her araca takılabilir...

Bir yerde ucuz bir yakıt varsa bu yakıtta pahalının işini görüyorsa niye gidipte ısrarla pahalı yakıt alayım ki.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

öyle araçlara LPG takınca işte bu duruma düşülür. Liberal adamı zorla komonist yapacaksınız ha. :nazar:

Belki de kafamızda bir jip stereotipi var. Herkesi o şablona oturtuyoruz istemeden. Hani şu xenon larla arkamıza yapışıp ezecekmiş gibi yol isteyenler. İster istemez içindekiler için kötü şeyler düşünüyoruz.

Aslında bir jeep escalade ile S sınıfı mersedes herhalde aynı fiyattır. Ama escalade farklı bir imaj çiziyor.

Bir doktorun piyasa şartları gereği 100 milyar kazanması doğru bir olay değil. Amerika'da en baba cerrahlar bile 350bin dolar yıllık kazanırlar. (yuzde 40 vergi öncesi). Benim oda arkadaşım patolog ve doktoralı hekim. 180 bin dolar alır yıllık. Hem de en iyi okul mezunudur.

Ülkem dengesiz ben napayım. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...