İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Seçimi

Okyay Pay

Recommended Posts

Guest Mehmet Boran Koca
(düzenlendi)

Eğer ucuz ve kaliteli birşey istiyorsanız sedona ve amoeba hussar ikiside türk malı asli bisiklet üretiyor mutlaka bunları alın derim.Bisikleti siz değil bisiklet sizi taşır.

450 ytl sedona borla modelini öneririm hem kadro boylarıda mevcut salcano nu tek bir kadrosu vardır başka ölçülerde yoktur ! Vücut ölçülerinize göre olması lazım buda zamanla bel ağrıları ve diğer eklem yerlerinde ağrıya sebebiyet verir dikkat edin 1.60 lık arkadaşımla 1.80 arkadaşımın alacağı bisiklet farklıdır bisiklet alırken buna dikkat edin satıcınıza farklı kadro boyları varmı diye sorun !

tarihinde Mehmet Boran Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca
(düzenlendi)

Kabaca bu tabloda işinizi görecektir daha detaylı internetten araştırabilirsiniz.

Yani bir bisiklet modeli farklı ebatlarda olabilir ,bu çocuğunuzun aman büyük alayımda ileridede biner mantığı gibi, sakın !Çocuğun gelişimini önemsiz yapıda etkiler bisiklete hakim olamaz dikkat edin ! Kendiniz içinde geçerli bunlar.

bisikletkadrolsrz1.gif

bisikletkadrolsrz1.9dfa06bfa9.jpg

Ya bu sedonaların shimano takımları hangi seriden ? Birde kaç kilo bilgi var mı ? 12-13 kilo bişiy lazım bana..

Fiyat oranında değişiyor üst takımdan alt takımlarına kadar borlara tourney takım var mesela giriş seviyesi olduğu için sitesinde detaylı bilgi var.13-14 kilo sedona borla giriş seviyesindeki bir bisiklet için muazzam.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

96 yaklaşık 12 senelik bisiklet kadrosu yarın birgün ortadan kırıldığında elimizde kalır Hakan Abi nasıl kullanmış nerelerde binmiş nerelerden atlamış kesin bir bilgi sahibi olamayız ki.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

Abi,100 150 liraysa bütçemiz beyaz eşya satan yerlerde sıfır bisikletler var öyle birşey al o zaman ama ben tavsiye etmiyorum çünkü çok fark var haberin olsun. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Amortisörleri kilitlenebilen modeller de var bildiğim kadarıyla..Ortadan amortisörlü alıp normal yolda kilitlenir, dağdan inerken açılır ve tadına varılır :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

yok yok

bisiklet bayır aşağı iniş müsabakaları için kullanılmayacaksa ortadan amortisör , kitlense bile ağırlıktaan başka bişey yapmaz

o müsabaka bisikletleri de zaten öyle 3-5 kuruşa alınmaz, tamamen ticari kandırmaca bu piyasadakiler.

amoeba tayvan olması lazım bu arada , tr değil

ama iyi bir bisiklet olduğu doğrudur

shimanonun alivio komponentlerini kullanır

750 civarı fiyatı vardır

pardon yanlış bilgi vermişim

amoeba scud modeli alivio kullanır

husar acera kullanır

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

biraz araştırdım evet :)

kayalık ve ağır arazi ama iniş aşağı müsabakalarda sadece !!!

ön amortisöründe esprisi şu

kilitlenebilir olmalı

ş.içi kilitlenmeli

dik rampaya asılmadan önce amortisör öne sıkıştırılıp kitlenirse yokuş daha rahat çıkılabilir :) !!!

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
En iyilerinden olmadıktan sonra disk frenin ağırlıktan başka bi işe yaramadığını ve orta amörtisöründe gereksiz ağırlık yaptığını çözmek zaten alınacak modeli beliremekle hemen hemen eş anlamlı :)

malesef değil

shimano komponentlerini kullanarak görünüşte aynı iki bisikleti 150 ytl ye de yapabiliyosunuz , 15000 ytl ye de

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca
(düzenlendi)

Evet kilitlenebilen maşalar pahalı.Shimano çok geniş ürün piyasasına sahip komponentler çok farklı tabi bu oranda fiyatta.

Söylediğin gibi hussar komponent shimano acera, 360 euro fiyatı yaklaşık 750 lira falan galiba evet, ben türk malı diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim..

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

keyif almak istiyorsanız

alacağınız bisikletin komponentleri alivio dan düşük olmasın

benden demesi

deore tavsiyemdir

mesela şu bisiklet başlangıç için gayet yeterli ve keyif verebilecek bir model.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Teşekkür ederim. Doğru diyorsunuz ikinizde. Bizim evin olduğu yer site. Aydın'da eski bir bisikletim var. Ama getirme götürme sıkıntı. Akşamları 3-5 km gezip hava alacağım bir bisiklet arıyorum. sedonamıydı neydi güzel alet ama fiyat şimdilik beni aşar, malum çocuklar. 100 liraya şöyle bir alet var. http://www.sahibinden.com/kelepir_sifir_gi...pXQQdisplayitem bi bakacam

Bu bisiklet çakma bianchi, burdan belli oluyo :)

Corratechte 2 bisiklet arasında kaldım,

Genel olarak benzer bisikletler fakat birinde shimano altus kit var birinde shimano alivio kit var.

Teki 580 ytl teki 710 ytl.Ağırlık olarak biri 13.2 kg biride (pahalı olan)12.9 kg

Şimdi bu shimano farklılığına değecek bir farkmı bu fark ?

Alivio Altus'a göre çok iyi bir set ama 140 lira farkta bence çok fazla.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Uğraşacak vakti ve merakı olan varsa Sirkeci'den veya Kuledibi'nden bir kadro ve istediği gibi tüm parçaları zevkine ve bütçesine göre seçip toplayabilir. Bir arkadaşıma toplamıştık biz zevkli bir uğraş..

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Nasıl bir arkadaşsa geçen sen aldığı bisiklet bu sene ona küçük geliyor =) Baya bi boy atmış :) 28" üzerindede piyasada pek yok bisiklet =)

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Ama hafiflik önemliyse bu markaları tercih etmek daha ucuza geliyomuş..Yani 500 liralık hafif bir bisikletin sırf kadrosu 280 ytl.Sonra sırf ön disk tertibatı 150 ytl vs vs... Ama eminim çok zevklidir :)

Biz toptan fiyatından almıştık :) trek kadroluydu, trekin sıfırına yakındı toplam fiyat ama gidondan sele borusuna, dişliye zincire kadar herşeyi zevkimize göre seçmiştik.

Yorum bağlantısı
Guest Bilal Sar?iz
(düzenlendi)

alın size bisiklet

99 senesinde izmir fuarında vardı. 2500DM istemişlerdi. aynı standta 312 kısa şasi yüksek tavan sprinter 42500 DM idi. şimdi aynı araç 50k YTL. bu hesapla 2900 küsür lira olması lazım

tarihinde Bilal Sar?iz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Vakti ve imkanları olanlara bisikletlerini kendilerinin toplamasını tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
alın size bisiklet

99 senesinde izmir fuarında vardı. 2500DM istemişlerdi. aynı standta 312 kısa şasi yüksek tavan sprinter 42500 DM idi. şimdi aynı araç 50k YTL. bu hesapla 2900 küsür lira olması lazım

Valla bence arabayı Mercedesten,

Bisikleti Trekten,

Fotoğraf makinesini Nikondan,

Lokumu Hacıbekirden,

Kaskoyu Özyürekten :)

İkinci eli benden almak lazım :) :)

Herkes bildiği işi yapsın :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca
(düzenlendi)

Abi borla modeli çok güzel 1 hafta önce arkadaşıma aldırdım benimle turlara geliyor, hafif , dayanıklı parçalar mevcut shimano alt komponentleri var frenlerden jant göbeklerine kadar çin malı falan komponent yok üzerinde alırsan uzun süre kullanabilirsin.Kendine göre kadro boyuda vardır borla modelinin düşünmeden alabilirsin.yakından bakmanı tavsiye ederim üstelik gayet şık bir kadrosu var beyaz kırmızı siyah renk seçenekleride var.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

Hakan Abi ben sürekli yol yaptığım için eldiven, gözlük ve kask bulunuyor ama sen anladığım kadarıyla keyif amaçlı bineceksin yinede al diyorum kaskı ihmal etme 25 km/h de kaza yaptım bisiklet beni tepesinden attı eldivenlerim olmasaydı belkide avucumda daha büyük bir yara oluşacaktı ,akşamları gözlüğümün camına baktığımda daha bir tedirgin oluyorum iyiki takıyorum diye :)

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

Arka tekerlek göbeği ve ön göbek rulmanlı ayrıca bisiklet yağ gibi akıyor eskiden hatırlarsın bilya derlerdi bunlar rulmanlı bilyalı değil, ön maşa suntour xcm gayet güzel bir maşa amortisörün sertlik ayarı var çok memnun kalacaksın ucuz ve gayet kaliteli bir bisiklet kısaca.

http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=755

bunlar sadece birkaçı bisikletin faydaları hakkında.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

Aldıktan sonra mutlaka amortisör sertlik ayarını yaptır sende yaparsında nasıl yapıldığını bir görmende fayda var , kadro ölçüsüne de dikkat et.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

18 tam olur abi sana.17 de bir dene hangisinde rahatsan.

orta sertlik ideal senin için.Çok yumuşak olursa rahatsız eder sürekli, yokuş yukarı çıkman söz konusu olduğunda yorar seni yumuşak ön amortisör.

Bak burada geniş bilgiler var bu siteden her konuda faydalanabilirsin sağ üst köşede arama seçeneği mevcut.

http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=490

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...