İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo; Sorunlar, Yorumlar

Engin Evni

Recommended Posts

Cemal Demirezen

Merhaba,

Aracımda Landi Renzo lpg kiti var bayramda memlekete giderken ayağımı gazdan çektiğimde veya tam gaz yaptığımda araç benzine geçiyordu 4-5 defa yaptı kontağı kapatıp açınca düzeldi, dönüşte ise her ayağımı gazdan çekmede veya her tam gaz yapmamda benzine geçmeye başladı ve benzinde gelmek zorunda kaldım.Bugün olgun lpg ye gittim durumu anlattım baktılar bilgisayara bağladılar regülatör arızalı 150 tl civarı masrafı olur dediler daha önce lpg tecrübem olmadığı için bu arızanın sebebi regülatör olabilir mi 150 tl masraf nasıldır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Haydar Bakırcı-2

abilerim kardeşlerim yarın aksaray ilinden kayseriye gezmeye gidicem gitmişkende olgun lpg ye landirenzo bosh enjektörlü tüpümün ayarlarını filitresini vs bakımını yaptırıcam 2009 yılında taktırdığım bu tüpün acep olaki enjektörlerini temizletmem gerekirmi?daha doğrusu temizlik işlemi varmı bilgisiz gitmeyeyim maksat bi el atalım bu konuya;)

Yorum bağlantısı

Merhaba,

Aracımda Landi Renzo lpg kiti var bayramda memlekete giderken ayağımı gazdan çektiğimde veya tam gaz yaptığımda araç benzine geçiyordu 4-5 defa yaptı kontağı kapatıp açınca düzeldi, dönüşte ise her ayağımı gazdan çekmede veya her tam gaz yapmamda benzine geçmeye başladı ve benzinde gelmek zorunda kaldım.Bugün olgun lpg ye gittim durumu anlattım baktılar bilgisayara bağladılar regülatör arızalı 150 tl civarı masrafı olur dediler daha önce lpg tecrübem olmadığı için bu arızanın sebebi regülatör olabilir mi 150 tl masraf nasıldır.

Cemal nedir durum regülatörden mi sorun?

abilerim kardeşlerim yarın aksaray ilinden kayseriye gezmeye gidicem gitmişkende olgun lpg ye landirenzo bosh enjektörlü tüpümün ayarlarını filitresini vs bakımını yaptırıcam 2009 yılında taktırdığım bu tüpün acep olaki enjektörlerini temizletmem gerekirmi?daha doğrusu temizlik işlemi varmı bilgisiz gitmeyeyim maksat bi el atalım bu konuya;)

Yalnızca gaz çıkışı olduğundan bildiğim kadarıyla enjektörler bakım gerektirmeyen ömürlük parçalar. Bir de arabanızı kaç km önce lpg ye dönüştürmüştünüz ve lpg den kaynaklı hiç arıza oldu mu?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Cemal nedir durum regülatörden mi sorun?

Henüz yaptırmadım Özgür.

Regülatöre birşey yapmamız lazım dedi oda 3-4 saat sürüyormuş, idarelik yaptılar idare ediyoruz. Lpg bitince benzine geçmekte zorlanacak siz elden geçirin dediler sadece.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

aracıma yaklaşık 20 bin km önce taktırdım lpg yi sade regületörde bi tırnak varmış onun yerinden çıkmasından kaynaklı bir sorun oldu yapıldı haricinde başka bir sorun yaşamadım.sadece filitre değişimi ve ayar yeterli ozaman öylemi

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ergin Koşkun

Aracım daha 1900 km de LPG taktırmayı düşünüyorum bu konuda bilgili ustalarımın görüşleri nedir? Tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Celal Maraşlıoğlu

iyi akşamlar adanada bende landi renzo lpg taktırmak istiyorum taktıran arkadaşımız varsa bilgilendirirse sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tamer Özdemir

selamlar abiler, aracımda landi renzo gaz sistemi var muhtemelen biraz eski ortalama 2 - 4 yıl gibi , aracı çalıştırdığımda gaza biraz geç geçiyor ayrıca

gaza geçtiğinde de il etapta  rolanti problemi yaşıyorum. henüz baktırma şansım olmadı ama sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. sizce gaz 

ayarından mı? yoksa başka sorunlar olabilir mi?  teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Ünay

selamlar abiler, aracımda landi renzo gaz sistemi var muhtemelen biraz eski ortalama 2 - 4 yıl gibi , aracı çalıştırdığımda gaza biraz geç geçiyor ayrıca

gaza geçtiğinde de il etapta  rolanti problemi yaşıyorum. henüz baktırma şansım olmadı ama sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. sizce gaz 

ayarından mı? yoksa başka sorunlar olabilir mi?  teşekkürler.

Büyük ihtimal gaz ayarındandır. Baktırırsan ve gaza geçiş olarak 40 dereceyi ayarlatırsan sorun kalmaz diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Demir

Bir LPG kitinin aşağıdaki gibi bir duruma neden olacağını asla düşünemezdim. Benim gibiler için paylaşıyorum ki bir kontrol edin ;)

Gördüğüm tüm landirenzo kitleri aşağıdaki gibi montaj yapılmış. Bilerek mi yoksa işçilikten kaçmak için mi bilemiyorum ama yaşadığım bu olay bu işin başka şekilde çözülmesi gerektiği fikrini doğrudu.

görüntümüz bu herhangi bir sıkıntı gözükmüyorda aslında,

Tabi enjektörleri kaldırıp altına bakmazsanız sorun yok gibi :) ama kaldırdığınızda alttaki

Enjektörlerin altındaki civata nın motor üst kapağını bu hale getireceğini kırk yıl düşünesm aklıma getirmezdim. Aslında sorun bu enjektörlerin bağlı olduğu sacın kırılması ve enjektörlerin motor üstüne iyica yapışması ama, zaten kaput bastırdığı için bu sonuç ister istemez karşımıza çıkacak.

Önce kontak sprey ile güzelce bir temizledim. civatanın şekli tam anlamı ile çıkmış

Sonra Mehmet Abi ye 10 puanlık uzman sorusunu sordum

- Abi motor üst kapağı kaç dereceye ısınır,

-Bilmem ki ama harareti üst kapaktan okur dolayısıyla 90-100 civarı olması lazım. Nettin la yoksa elini mi yaktın :)

- yok abi anlatırım daha sonra

Evet bu oyuğu 300 C° lik turuncu silikon conta ile kapattım. Hem oyuğu kapatsın hem de civata altında sert olmayan bir tabaka oluşturarak motor üst kapağına daha fazla zarar vermesin diye

Aklınızda bulunsun. Kitinizn montajı bu şekilde ise muhakkak kaldırıp altına bir bakın. Eskiler kız beğenirken eve gittiklerinde halıyı kaldırıp altına bakarlarmış ki temiz mi diye. Siz de halıyı kaldırp bir altına bakın derim ;)

Abi üst kapağa monteleniyor enjektörler . Acaba üst plastik kapak delinirken Matkap fazla derine dalmış olmasın.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Abi üst kapağa monteleniyor enjektörler . Acaba üst plastik kapak delinirken Matkap fazla derine dalmış olmasın.

Değil. civata resmen oymuş kapağı.

sarsıntı dan.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

iyi akşamlar adanada bende landi renzo lpg taktırmak istiyorum taktıran arkadaşımız varsa bilgilendirirse sevinirim

Yeni sanayi yolundaki bayiden taktirmistim gayet memnunum sadece enjektorleri sesli calisan tip ayrıca ilgili ve alakalilar :)
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Turhan Onat

Konuyu canlandıralım.

Landirezzo firması ve Otokoç firması anlaşma yaptığı ve araç garanti kapsamından düşmeden karma sistem ( %85 lpg+%15 benzin ) uygulaması yapıldığı bilgisi geldi.

Bilgi İzmir Yağmur Otogaz firmasından alındı.  Anlaşma sadece Otokoç ile. Diğer  yetkili servisleri bağlamıyor. Fiyat 4750 Tl olarak bildirildi.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat
(düzenlendi)

LPG li aracın  motor garanti kapsamında olup olmadığı pek rağbet gören bir durum değil herhalde  :)

tarihinde Turhan Onat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Emrah Altun

Aracımda GDI için landirenzo mevcut. Enjektörlerin 2 si bitmiş 2 si yarım dediler. Bunların tamiri oluyor mu acaba? Çünkü tanesine 450tl diyorlar. Veya muadil marka?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aracımda GDI için landirenzo mevcut. Enjektörlerin 2 si bitmiş 2 si yarım dediler. Bunların tamiri oluyor mu acaba? Çünkü tanesine 450tl diyorlar. Veya muadil marka?
Tamir takimi olmasi lazim. Enistemin aracta landirenzo kit tamir takimi degisti sadece. lpg market sitelerde mevcut.
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
6 saat önce, Metin Akbal yazdı:
7 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Tamir takimi olmasi lazim. Enistemin aracta landirenzo kit tamir takimi degisti sadece. lpg market sitelerde mevcut.

plus enjektör için tamir seti bulamadım. Link var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla plus icin yok evo icin bulduklarim. Bu lpg market sitelerine sorarsaniz tamirini de yapip yollayabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
2 saat önce, Emrah Altun yazdı:

plus enjektör için tamir seti bulamadım. Link var mı acaba?

Tamir seti baktim.Bende bulamadim.Ama albien markanin uyumlu enjektorleri var: buda set olani..

https://www.otogazmarket.com/urun/landirenzo-plus-tip-lpg-enjektor-takimi_3953.aspx?gclid=EAIaIQobChMIytqs56OM4gIVxkQYCh266QojEAQYAyABEgL9hPD_BwE

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Metin Akbal
Merhaba. Yeni konu açmadan burdan devam edeyim dedim ; Kullanmış olduğum araçta Landirenzo lpg sistemi mevcut(Omegas), aracın lpg enjektörleri arızalı. Değiştirmek istiyorum, orijinallerinin tanesine 750 TL dedi, Adana'daki olgun lpg. Yan sanayisinin de olduğunu ve fiyatının 1400 TL olduğunu söyledi(set olarak ve ikiside 1 yıl garantiliymiş). Takacağı sistemin rail tip olduğunu belirtti.(Muhtemelen Albien takacak) İnternette de bakıyorum enjektör set 400 tl falan. Çözemedim, sizlerden fikir almak istedim ne yapılabilir diye.
Tamir takımı yok mu?
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mert Özdemir yazdı:

Merhaba. Yeni konu açmadan burdan devam edeyim dedim ; Kullanmış olduğum araçta Landirenzo lpg sistemi mevcut(Omegas), aracın lpg enjektörleri arızalı. Değiştirmek istiyorum, orijinallerinin tanesine 750 TL dedi, Adana'daki olgun lpg. Yan sanayisinin de olduğunu ve fiyatının 1400 TL olduğunu söyledi(set olarak ve ikiside 1 yıl garantiliymiş). Takacağı sistemin rail tip olduğunu belirtti.(Muhtemelen Albien takacak) İnternette de bakıyorum enjektör set 400 tl falan. Çözemedim, sizlerden fikir almak istedim ne yapılabilir diye.

Selam. ilgili enjektorler zaten sesli calisan bir yapida.. Ben Evo serisi kullandim. hep seslilerdi.. Tamir takimi da  bakilabilir.. ama lpg sistemlerinde kaliteden yana hakkinizi kullanmanizi oneririm.. muadil olarak albien kullaniyorlardi (yanlis hatirlamiyorsam ) tam emin olamadim 🤔 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...