Engin Evni

Landi Renzo; Sorunlar, Yorumlar

Bu konuda 239 ileti var

Merhaba,

Aracımda Landi Renzo lpg kiti var bayramda memlekete giderken ayağımı gazdan çektiğimde veya tam gaz yaptığımda araç benzine geçiyordu 4-5 defa yaptı kontağı kapatıp açınca düzeldi, dönüşte ise her ayağımı gazdan çekmede veya her tam gaz yapmamda benzine geçmeye başladı ve benzinde gelmek zorunda kaldım.Bugün olgun lpg ye gittim durumu anlattım baktılar bilgisayara bağladılar regülatör arızalı 150 tl civarı masrafı olur dediler daha önce lpg tecrübem olmadığı için bu arızanın sebebi regülatör olabilir mi 150 tl masraf nasıldır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abilerim kardeşlerim yarın aksaray ilinden kayseriye gezmeye gidicem gitmişkende olgun lpg ye landirenzo bosh enjektörlü tüpümün ayarlarını filitresini vs bakımını yaptırıcam 2009 yılında taktırdığım bu tüpün acep olaki enjektörlerini temizletmem gerekirmi?daha doğrusu temizlik işlemi varmı bilgisiz gitmeyeyim maksat bi el atalım bu konuya;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Aracımda Landi Renzo lpg kiti var bayramda memlekete giderken ayağımı gazdan çektiğimde veya tam gaz yaptığımda araç benzine geçiyordu 4-5 defa yaptı kontağı kapatıp açınca düzeldi, dönüşte ise her ayağımı gazdan çekmede veya her tam gaz yapmamda benzine geçmeye başladı ve benzinde gelmek zorunda kaldım.Bugün olgun lpg ye gittim durumu anlattım baktılar bilgisayara bağladılar regülatör arızalı 150 tl civarı masrafı olur dediler daha önce lpg tecrübem olmadığı için bu arızanın sebebi regülatör olabilir mi 150 tl masraf nasıldır.

Cemal nedir durum regülatörden mi sorun?

abilerim kardeşlerim yarın aksaray ilinden kayseriye gezmeye gidicem gitmişkende olgun lpg ye landirenzo bosh enjektörlü tüpümün ayarlarını filitresini vs bakımını yaptırıcam 2009 yılında taktırdığım bu tüpün acep olaki enjektörlerini temizletmem gerekirmi?daha doğrusu temizlik işlemi varmı bilgisiz gitmeyeyim maksat bi el atalım bu konuya;)

Yalnızca gaz çıkışı olduğundan bildiğim kadarıyla enjektörler bakım gerektirmeyen ömürlük parçalar. Bir de arabanızı kaç km önce lpg ye dönüştürmüştünüz ve lpg den kaynaklı hiç arıza oldu mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cemal nedir durum regülatörden mi sorun?

Henüz yaptırmadım Özgür.

Regülatöre birşey yapmamız lazım dedi oda 3-4 saat sürüyormuş, idarelik yaptılar idare ediyoruz. Lpg bitince benzine geçmekte zorlanacak siz elden geçirin dediler sadece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracıma yaklaşık 20 bin km önce taktırdım lpg yi sade regületörde bi tırnak varmış onun yerinden çıkmasından kaynaklı bir sorun oldu yapıldı haricinde başka bir sorun yaşamadım.sadece filitre değişimi ve ayar yeterli ozaman öylemi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracım daha 1900 km de LPG taktırmayı düşünüyorum bu konuda bilgili ustalarımın görüşleri nedir? Tavsiye eder misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyi akşamlar adanada bende landi renzo lpg taktırmak istiyorum taktıran arkadaşımız varsa bilgilendirirse sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamlar abiler, aracımda landi renzo gaz sistemi var muhtemelen biraz eski ortalama 2 - 4 yıl gibi , aracı çalıştırdığımda gaza biraz geç geçiyor ayrıca

gaza geçtiğinde de il etapta  rolanti problemi yaşıyorum. henüz baktırma şansım olmadı ama sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. sizce gaz 

ayarından mı? yoksa başka sorunlar olabilir mi?  teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamlar abiler, aracımda landi renzo gaz sistemi var muhtemelen biraz eski ortalama 2 - 4 yıl gibi , aracı çalıştırdığımda gaza biraz geç geçiyor ayrıca

gaza geçtiğinde de il etapta  rolanti problemi yaşıyorum. henüz baktırma şansım olmadı ama sizlerin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. sizce gaz 

ayarından mı? yoksa başka sorunlar olabilir mi?  teşekkürler.

Büyük ihtimal gaz ayarındandır. Baktırırsan ve gaza geçiş olarak 40 dereceyi ayarlatırsan sorun kalmaz diye düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir LPG kitinin aşağıdaki gibi bir duruma neden olacağını asla düşünemezdim. Benim gibiler için paylaşıyorum ki bir kontrol edin ;)

Gördüğüm tüm landirenzo kitleri aşağıdaki gibi montaj yapılmış. Bilerek mi yoksa işçilikten kaçmak için mi bilemiyorum ama yaşadığım bu olay bu işin başka şekilde çözülmesi gerektiği fikrini doğrudu.

görüntümüz bu herhangi bir sıkıntı gözükmüyorda aslında,

Tabi enjektörleri kaldırıp altına bakmazsanız sorun yok gibi :) ama kaldırdığınızda alttaki

Enjektörlerin altındaki civata nın motor üst kapağını bu hale getireceğini kırk yıl düşünesm aklıma getirmezdim. Aslında sorun bu enjektörlerin bağlı olduğu sacın kırılması ve enjektörlerin motor üstüne iyica yapışması ama, zaten kaput bastırdığı için bu sonuç ister istemez karşımıza çıkacak.

Önce kontak sprey ile güzelce bir temizledim. civatanın şekli tam anlamı ile çıkmış

Sonra Mehmet Abi ye 10 puanlık uzman sorusunu sordum

- Abi motor üst kapağı kaç dereceye ısınır,

-Bilmem ki ama harareti üst kapaktan okur dolayısıyla 90-100 civarı olması lazım. Nettin la yoksa elini mi yaktın :)

- yok abi anlatırım daha sonra

Evet bu oyuğu 300 C° lik turuncu silikon conta ile kapattım. Hem oyuğu kapatsın hem de civata altında sert olmayan bir tabaka oluşturarak motor üst kapağına daha fazla zarar vermesin diye

Aklınızda bulunsun. Kitinizn montajı bu şekilde ise muhakkak kaldırıp altına bir bakın. Eskiler kız beğenirken eve gittiklerinde halıyı kaldırıp altına bakarlarmış ki temiz mi diye. Siz de halıyı kaldırp bir altına bakın derim ;)

Abi üst kapağa monteleniyor enjektörler . Acaba üst plastik kapak delinirken Matkap fazla derine dalmış olmasın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi üst kapağa monteleniyor enjektörler . Acaba üst plastik kapak delinirken Matkap fazla derine dalmış olmasın.

Değil. civata resmen oymuş kapağı.

sarsıntı dan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyi akşamlar adanada bende landi renzo lpg taktırmak istiyorum taktıran arkadaşımız varsa bilgilendirirse sevinirim

Yeni sanayi yolundaki bayiden taktirmistim gayet memnunum sadece enjektorleri sesli calisan tip ayrıca ilgili ve alakalilar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu canlandıralım.

Landirezzo firması ve Otokoç firması anlaşma yaptığı ve araç garanti kapsamından düşmeden karma sistem ( %85 lpg+%15 benzin ) uygulaması yapıldığı bilgisi geldi.

Bilgi İzmir Yağmur Otogaz firmasından alındı.  Anlaşma sadece Otokoç ile. Diğer  yetkili servisleri bağlamıyor. Fiyat 4750 Tl olarak bildirildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LPG li aracın  motor garanti kapsamında olup olmadığı pek rağbet gören bir durum değil herhalde  :)

tarihinde Turhan Onat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş