İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo; Sorunlar, Yorumlar

Engin Evni

Recommended Posts

Engin Evni

Kayseri Olgun lpgde, arabamın lpgde sarsıntılı çalışmasını gösterdim. Enjektörlerin değişmesi gerekirmiş. 30000 km oldu lpg taktıralı, bu kadar çabuk bozulurmu diye sordum "olabiliyor" diye cevap aldım. Erdal Usta ahhh ahh demiştim sana değiştirelim diye yok demiştin.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mehmet Emin Kartal

arkadaşlar 2000 model focus aracıma kayseride landirenzo lpg taktırmayı düşünüyorum bu kiti bilen yada kullanan arkadaşların fikirlerini alabilirsem ben de ona göre karar verebilirim. şimdiden teşekkürler.

bu arada landirenzo yu kayseri olgunlar da taktırmayı düşünyorum her türlü tavsiyeye açığım..

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Olur hemde çok güzel olur. Bende Focus II var ve 1,5 yıl önce taktırdım. Adana Olgun LPG'ye şimdiye kadar çok şükür bir sorun çıkmadı. Şahsen tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Kartal

landirenzoda tekleme, aşrı ses ve stop etme gibi sorunlardan bahsediliyor.arıza lambasının yanması da var bunlarla ilgili kullanıcı yorumlarını öğrenebilirsem çok mutlu olurum

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Tekleme : Bende olmadı.

Aşırı ses : Sanırım enjektör sesinden bahsediyorsunuz. Boch enjektör taktırdım, yüksek devirlere uyumlu yapıldığı için biraz ses fazla olabilir dediler, ama ben kullanırken duymuyorum. Sadece araçtan aşağı inince biraz belli oluyor. Kafaya takılacak seviyede değil.

Stop etme : Bende olmadı.

Arıza lambası : Taktırdığımın 2. gününde oldu tekrardan ayar yaptılar söndü. Bidaha da yanmadı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Güneşli

Benim Focus 2 de Landi Renzo Omegas takılı gayet memnunum. Yaklaşık 7 aydır kullanıyorum ve söz ettiğiniz hiç bir sıkıntıyı vermedi. Enjektör sesi araçtan inince dikiş makinesinin çıkardığı bir ses gibi ses duyarsınız ama enjektörleri Bosch marka değil MED markadır. Enjektörlerin yanında bulunan ısı sensörü Bosch markadır. Ben Brc taktıracaktım ancak Lpg taktırdığım usta arkadaşımdı ve Landi Renzoyu önerdi.Beni ikna etmek için şu güvenceyi verdi: Eğer beğenmezsen ve bir sıkıntı verirse söker BRC takarım dedi. Bana bugün sorsan ben BRC taktırmam . İnanın çoğu kimse tüplü olduğunu bile anlamıyor... Tekleme olmadı; stop etme olmadı; arıza lambası hiç yanmadı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Kartal

landi renzonun blue kitini düşünüyorum ben kayseri olgunlara sordum 1350 diyor sanırım omegas biraz daha pahalı 1850 gibi aralarındaki fiyat farkının sebebini tam olarak anlayamadım açıkçası.

landi renzonun blue kitini düşünüyorum ben. kayseri olgunlara sordum 1350 diyor. sanırım omegas biraz daha pahalı 1850 gibi. aralarındaki fiyat farkının sebebini tam olarak anlayamadım açıkçası.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg kiti seçerken enjeksiyon kapasitesi felan iyi seçilmeli. bu blue kit ilk seviye mi acaba :lol2: brc de mavi enjeksiyon turuncu sarı felan var. mavi olan focus motoruna yetmiyor diye biliyorum mesela.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gördüğüm Astralarda hep sorunlu bu kit.. Ama gördüğüm focuslarda sorun yok...

Arıza lambasına garanti isteyin...

Enjektörleri seslidir...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Gördüğüm Astralarda hep sorunlu bu kit.. Ama gördüğüm focuslarda sorun yok...

Arıza lambasına garanti isteyin...

Enjektörleri seslidir...

Sendeki istatistik çarpık; Lpg siz Astra lar sorunsuz gibi sanki :lol2:

Hoppalaaa?

Opel'in TR garantisinde verdiği tek marka Landi Renzo'ymuş?

Opel yetkili servisleri LandiRenzo yetkili servislerine yönlendiriyormuş?

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Kartal

Peki alternatif bir kit seçmem gerekirse ne tavsiye edersiniz landirenzo blue dışında?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Astralarda, oksijen sensöründen lpg ecusuna direk bağlantı var, kalbrasyonu da düzgün yapamayınca, arıza lambası söndüremiyorlar.. Lpg'ci sürekli oksijen sensörün bozuk diyor... gibi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Astralarda, oksijen sensöründen lpg ecusuna direk bağlantı var, kalbrasyonu da düzgün yapamayınca, arıza lambası söndüremiyorlar.. Lpg'ci sürekli oksijen sensörün bozuk diyor... gibi...

Bu sensör bağalantısı bizim arabada yapılmamış. Usta sesnsör eski diye yapmıyorum dedi. değişince bağlatacam iyi mi ederiz kötü mü ;) Zorla arıza lambası yaktırmayız heralde :lol:

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Kartal

landinin blue kitinde indirim olduğu için düşünmüştüm. aklımda brc vardı ama bu işten hiç anlamadığım için kafam karıştı şimdi. landirenzonun blue si işe yaramaz mı acaba? çok mu sıkıntı yaşarım ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Kartal

şu landirenzo blue hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar. blue kit kullanan focusçuların tavsiyelerine ihtiyacım var...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Harun Sayın

Landi renzo iki modeli var

1 - blue kit - 1600 cc motorlara takılıyormuş

2 - omegas kit - 1600 cc nin üstündeki motorlara takılıyormuş,

fiyatları ise blue 1400 lira omegas ise 1800 lira

omegas kitini taktırdım, çekişinden gayet memnunum,

büyük birde depo taktırdım ince depolardan. 60 litrelik olanlardan, fakat 52 litre alıyor.

52 litre ile kayseri de şehir içi bazen 490 bazen 510 km civarı gidiyorum. 2000 cc motor için normal olduğunu söylediler.

eski 1400 motor arabama bakarak fazla bir fark yok. oda bir litre gaz ile 11 km gidiyordu buda 10 km gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mevlüt Ercan
arkadaşlar 2000 model focus aracıma kayseride landirenzo lpg taktırmayı düşünüyorum bu kiti bilen yada kullanan arkadaşların fikirlerini alabilirsem ben de ona göre karar verebilirim. şimdiden teşekkürler.

bu arada landirenzo yu kayseri olgunlar da taktırmayı düşünyorum her türlü tavsiyeye açığım..

4 gün önce adana olgun lpg de omegas modelini taktırdım bende, şimdilik test aşamasındayım, 4-5 defa kırmızı ışıkta stop ettirdim ama sanırım gaz vermek gerekiyor, rölantiye yakın devirlerde kalkış yaparken küt diye stop ediyor. Bunun problem yaratacağını sanmıyorum ama kalibrasyon için gittiğimde ilk şikayetim bu olacak.

yaptığım araştırmalara göre 95bg ye kadar olan modellere "blue" daha üstüne de "omegas" öneriliyor. aradaki fark ise omegas modelinin enjektörleri falan bosh tarafından üretiliyormuş, zaten para eden aksam enjektör, tanesinin 200lira civarında olduğunu söylemişlerdi.

montaj resimleri:

img2086x.th.jpg img2087d.th.jpg img2088wa.th.jpg img2089c.th.jpg img2084s.th.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Levent Temel

Landinin LPG bakımları nasıl oluyor?Bildiğim kadarıyla 25 000 km de bir filitresinin değişmesi gerekiyor.Bundan başka lpg için bir bakım gerekli mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hilmi Serkan Emir

Eski focusuma KME taktırmıştım gayet memnundum.Yeni arac alınca oda 2000 mod.focus yine KME tak dedim ustamda 1250 KME yerine 1500 e LANDİRENZO takalım dedi biraz araştırdım bosh enjektörlü falan olunca pazarlıkla 1400 e anlaştık. LPG kitlerinde ustalığın önemini bildiğim ve ustamın hassasiyeti ve tecrübsine güvendiğim için LANDİRENZOyu taktırdım 4000 km yi geçtim taktıralı bir sıkıntı yaşamadım zaten BOSH enjektörler kolay kolay ayar bozmaz senin için rahat olsun demişti. MAŞALLAH diyelim ben gayet memnunum 40 lık slim tank koydurdum sedan focusa çok kibar oldu bagajda hiç yer kaplamadı desem yeridir...

Yorum bağlantısı
Hilmi Serkan Emir
landirenzoda tekleme, aşrı ses ve stop etme gibi sorunlardan bahsediliyor.arıza lambasının yanması da var bunlarla ilgili kullanıcı yorumlarını öğrenebilirsem çok mutlu olurum

enjektörlerin sesinden başka bir ses yok oda BOSH un özelliği

arıza lambası yanmadı, tekleme hiç olmadı, stop etme bir kere yaptı oda daha ayar aşamasındaydı ayarlandı dahada karşılaşmadım

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsmail Çolman

bende 1 senedir kullanıyorum hic sorun yasamadım sivasta bu soguklarda 30 derece benim geciş ısısı sorun yok biraz fiyat pahalı olus senin yeni sordum 1250 taksitli fiyatı 1200 nakit fiyatı güle güle kullan..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Segirden

Öncellikle herkese merhaba forum sitesine yeni üye oldum çokda güzel olmuş ellerinize sağlık benim lpg Ustalarıma sayın büyüklerime yani bu işten anlayan herkese bi sorum olacak.Benim aracımda landirenzo marka lpg var aracım 1. ve 2. viteste gösterdiği atikliği 3.4. ve 5. viteslerde göstermiyor.Birde son 2 aydır sürekli arıza lambası yakıyor ben söndürüyorum o yanıyor,bilgisayara bağladiğimızda şöyle yazıyor 1 nolu silindir ateşleme hatası.Ben alanyada yaşıyorum burda lazdrezonun servisi yok başka bir ustaya gösterdim enjeksiyonun değişmesi lazım dedi atiker takacak sizce takılırsa bu sorunlar düzelirmi.Sayın Ustalarım başka sorunlarımda var ama şu lpg işini çözelim uzun yola gidecem arıza lambası kafama takılıyor,vaktinizi aldığım için özür dilerim cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Erhan Bey, öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Yeni üye olduğunuz için öncelikle buraya tıklayarak kendinizi tanıtırsanız seviniriz . Dediğiniz sorunu aracınız benzinde giderkende yapıyormu? Öncelikle onu test etmelisiniz, bu konuda birşey yazmamışsınız. Eğer benzinde yapmıyorsa Lpg enjektöründen olabilir. Ama benzindede yapıyorsa buji, ateşleme bobini kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...