İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo; Sorunlar, Yorumlar

Engin Evni

Recommended Posts

Erhan Segirden

Teşekkür ederim Ruhi Bey benzinde denemedim ama ateşleme bobini bujiler ve buji kablosunu yeni değiştirdim,en son lpg enjektörü kaldı onu değiştirmedim usta dediki bunu değiştirirsek sorun düzelir ama ellerinde landrezonun enjektörü yokmuş atiker takacaklarmış uyum sağlarmı diye siz büyüklerime danıştım.Rolantide çalışırken azda olsa pır pır pır ediyor çok anlaşılmıyor ama yinede insanın canı sıkılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Guest Semih Say?nta

Arkadaşlar herkese selamlar. Dün itibarıyla 2010 model focusuma landi renzo marka tüp taktırdım. Ses oldukça az hatta duyulmuyor bile tabi kaput kapalı iken. İşçilik ve kaliteden memnun kaldım. Herhangi bir sorun yok şimdilik performansta da herhangi bir kayıp hissetmedim. Yalnız fiyat konusu hala kafamı karıştırıyor 1600 liraya taktırdım simit tank. Bana fazla geldi siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

2 ay önce arkadaşım, BRC MY-10'a aynı parayı verdi. Belki bir kıyas olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Ozan Akkaya
(düzenlendi)

Aracımın önceki sahibi 95.000 Km. de landirenzo taktırmış. Şu anda km 155.000. Dün düşük devirde tekleme yapmaya başladı, lpg servisine gittim. Buji (2000 km önce değiştirdiğim) kablosunun ve ateşleme bobininin değişmesi gerektiğini söylediler. Gidip değiştirdim, tekleme devam etti, tekrar servise gittim. Enjektörlerden birinin arızalı olduğunu söylediler. 150 liraya tek enjektör değişti. Lpg ayarı yapıldı.

25 litre gaz ile 180 km gidince farklı bir lpg servisine gittim. arızalı enjektör var deyince değiştirtmedim. Bobin ve kabloya 250, enjektöre 150 işçilik olarak da 50 lira çıktı cepten. 150 lira verip bi enjektör daha değiştirmem lazım. Burada 750 liraya atiker takıyorlar.

Sorun devam ederse landirenzoyu söktürüp atiker taktıracağım,

tarihinde Ozan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ozan Akkaya
(düzenlendi)

Herkese merhaba,

Arkadaşlar aracımda Landirenzo lpg var. Aracın önceki sahibi 87.000 km'de taktırmış. Aracım şu anda 157.000 km'de. Ve en önemlisi bulunduğum ilde Landirenzo Servisi malesef yok. Bakım yaptırabilmem için en az 140 Km uzaklıktaki servise gitmem gerekiyor.

Landi Renzo'nun parçalarının pahalı olduğunu biliyorum. Daha önce 130 Tl ve 150 Tl'den iki kere enjektör değişti. Şu anda Regülatör arızası var, Regülatör gaz kaçırıyor. Yarın Servise gideceğim.

Regülatörün tamiri yapılıyor mu? Tamir imkanı olmazsa regülatör fiyatı nedir?

Sormamım sebebi, eğer 400-500 tl ise landirenzoyu söktürüp başka bir marka taktıracağım.

Ayrıca, 60.000 km'de iki enjektörün arızalanması 70.000'de regülatörün arızalanması normal mi?

tarihinde Ozan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Çetin

2 hafta önce taktırdığım lpg kitinde bi sorunum var. Bu hafta nasipse bi gidip görüşeceğim ama sizlere de bi danışmak isterim.

Sorunum; araç lpg'ye geçtikten kısa bir süre sonra lpg göstergesindeki ışıkların tamamı sönüyor ve benzine geçiyor. Bu arada da sensör bip bip tarzında uyarı sesi veriyor. Lpg'yi kapatınca ses kesiliyor.Eğer açarsam yine bip bip sesi devam ediyor. Motor az bekleyip sonra kapa çalıştır yapınca eski haline geri dönüyor ve sanki az önce sorun veren lpg değilmiş gibi devam ediyorum. Bu olay her zaman olmuyor. Bir iki defa oldu. Bana sanki şamandırada sorun varmış gibi geldi ama emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

adana olgunda hem golf 4 üme taktırdım hemde geçen sene focus 1 ime taktırdım enjektörleri bosh olanı aşırı derecede memnunum golfümde 3 sene focusumda yaklaşık birbuçuk senedir kullanıyorum allaha şükür en ufak sorun yaşamadım kaliteli marka ama önemli olan tüp işinde işçilik

Yorum bağlantısı

Bende landi renzo düşünüyorum Ama hala kararsızım...

Ankarada yer çok, Ama neresi sağlam Referans alabilirsem iyi olur...

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

O kadar gidiyorsa iyiymiş.

Süleyman Bey basınçla alakalı bir sorun var sanırım.Bu gün aynı sorundan ötürü arkadaşın arabayı götürdük 5 dakikada hallettiler.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

2 hafta önce taktırdığım lpg kitinde bi sorunum var. Bu hafta nasipse bi gidip görüşeceğim ama sizlere de bi danışmak isterim.

Sorunum; araç lpg'ye geçtikten kısa bir süre sonra lpg göstergesindeki ışıkların tamamı sönüyor ve benzine geçiyor. Bu arada da sensör bip bip tarzında uyarı sesi veriyor. Lpg'yi kapatınca ses kesiliyor.Eğer açarsam yine bip bip sesi devam ediyor. Motor az bekleyip sonra kapa çalıştır yapınca eski haline geri dönüyor ve sanki az önce sorun veren lpg değilmiş gibi devam ediyorum. Bu olay her zaman olmuyor. Bir iki defa oldu. Bana sanki şamandırada sorun varmış gibi geldi ama emin olamadım.

Süleyman Bey basınçla alakalı bir sorun var sanırım.Bu gün aynı sorundan ötürü arkadaşın arabayı götürdük 5 dakikada hallettiler.

Yakup Bey yukarıdaki bahsettiğim soruna yazılmış bir cevap değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne oldu bu araba... ?

Arkadaşımın brc aynısını yapıyordu en sonunda ecuyu değişerek çözebildiler..

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Yakup Bey yukarıdaki bahsettiğim soruna yazılmış bir cevap değil mi?

Süleyman Bey aracınızı biraz zorladığınızda da lpg' den benzine geçiyor mu?

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Ne oldu bu araba... ?

Arkadaşımın brc aynısını yapıyordu en sonunda ecuyu değişerek çözebildiler..

Mehmet abi daha baktırma fırsatı bulamadım ama nasipse bu hafta gideceğim. Normal olmadığı kesin ama sorun neyden kaynaklanıyor anlamış değilim. Misal bugün o kadar gezdim ama hiç bir sorun çıkarmadı. Zaten işin ilginci her zaman yapmıyor.

Süleyman Bey aracınızı biraz zorladığınızda da lpg' den benzine geçiyor mu?

Şuan da böyle bir sorunum yok. Sıkıntı sadece ilk geçişte oluyor. O da bazen. Özellikle araç birkaç gün çalışmamış ise ilk geçişte bu sorunu yaşıyorum. Durup, motor kapatıp 30 sn sonra çalıştırınca sanki bu sorun yaşamamış gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Harun Sayın

Bende landi renzo düşünüyorum Ama hala kararsızım...

Ankarada yer çok, Ama neresi sağlam Referans alabilirsem iyi olur...

landirenzo omegas modelini taktır derim ben kesinlikle. herkesin çok yakar dediği ford şehir içi bir litreyle 10-11 km götürüyor, uzun yolda 13-14 km götürüyor, ilk 4-5 ay belki fazla yakabilir bu dediklerimden ama 6-7 ay sonra yakıt düşüyor,

ben nerdeyse iki yıldan beri kullanıyorum. ne çekişinde düşüş var nede kışın çalıştırmada sorun çıkartıyor 500 metrede gaza geçiyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

landirenzo omegas modelini taktır derim ben kesinlikle. herkesin çok yakar dediği ford şehir içi bir litreyle 10-11 km götürüyor, uzun yolda 13-14 km götürüyor, ilk 4-5 ay belki fazla yakabilir bu dediklerimden ama 6-7 ay sonra yakıt düşüyor,

ben nerdeyse iki yıldan beri kullanıyorum. ne çekişinde düşüş var nede kışın çalıştırmada sorun çıkartıyor 500 metrede gaza geçiyor.

Dediğim gibi 2kitin arasında kaldım.

Landi Renzo yada Omvl Landi renzo babamın eski aracında vardı Vectra C kasa 2004 1.6 olmasına rağmen o kasayı çok güzel kaldırıyordu meret:)

Ciciv'te tartarini var babam landi daha iyidi yiyor Ovml'deki tercihim ise ustayı tanıyor ve bişi olduğunda başına çakabilmem :) Ayrıca 2arkadaşımda var sorunları yok Şimdilik Ama bana hala Landi ağır basıyo :)

Brc bi ara aklımdaydı ama dediğim gibi çakmalarıda var bunların.

Başında duramam montajda Pazar açmazlarsa :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bugün lpg kitini taktırdığım yere gittim ve sorunumu anlattım. Basınçtan kaynalı bir sorun değilmiş. Sorunun enjektörlerden, tesisattan veya ecudan kaynaklı olabileceğini söylediler. Hepsi tek tek cumartesi günü kontrol edilecek. Eğer sorun tespit edilemezse komple yeni kit takılacak.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Arkadaşlar bu Landi'nin lpg'ye geçişi aşağı yukarı kaç km'den sonra oluyor?(Kış şartları) :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Bayhan

ben landirenzoyu bir yıldır kullanıyorum.titanyum aracımda şehiriçi 1 litreyle 10 km nin altına düşmedi.PO gaz kullanıyorum . benzinden farkı yok, performans yönünden. çok memnunum....

Arkadaşlar bu Landi'nin lpg'ye geçişi aşağı yukarı kaç km'den sonra oluyor?(Kış şartları) :unsure2:

1km yi buluyor.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Sorun şimdilik halledildi.Yapılan işlemler:

1. Lpg göstegesine ne kadar lpg kaldığını gösteren parça(simit deponun üzerindeki pusulaya benzeyen parça)

2. Beyin değiştirildi ve tekrar kodlama yapıldı.

Şu anda aracın lpg'ye geçişi 1km(önceden 4-8km arasıydı)altına düştü ve lpg'deyken benzine atmıyor. Şimdilik iyi inşallah böyle devam eder.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Zafer Ekşi

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var

yarın lpg taktıracağım ustam landi renzonun omegas evo die yeni bir modeli var focuslara bunu tercih ediyoruz. daha sessiz dedi.

internetten böyle bir kit bulamadım ben acil yardım. var mıdır böyle bişey varsa iyi midir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Zafer Ekşi
(düzenlendi)

2005 focusuma lpg taktırmaya karar verdim.

bugun konyadaki yetkili bir brc servisine gittim.

ardından da landi renzo servisine gittim.

neyse landi renzoya karar verdim.

ama sıkıntım şu ;

ustaya hangi kiti takacağını sorduğumda omegas evo diye yeni bir kit olduğunu focuslarda bunu tercih ettiklerini, ayrıca çok sessiz olduğunu falan söyledi.

ama internette araştırdğımda omegas evo adında bir kit bulamadım. kafam çok karıştı. böyle bişey var mıdır? varsa iyi midir?

acil yardıma ihtiyacım var vakit de epey az...

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
ACİL YARDIM,YARDIM EDİN...VS ŞEKLİNDE KONU BAŞLIĞI AÇMAYINIZ...
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Canım kardeşim ben Ford araçlarda Brc tavsiye ediyorum.Yalnız bölge bayilerinde montajını yaptırınki aracınız bilgisayar sistemine kayıt edilsin ve türkiyenin her noktasında garanti kapsamında olsun.Lütfen bunlara dikkat edin.. :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...