İçeriğe Yönlendir

Landi Renzo; Sorunlar, Yorumlar

Engin Evni

Recommended Posts

Mahmut Türkmen

öncelikle mrb. bende aracım 2007 otomatik focus landi renso taktırdım yeni son kiti siyab başlıklı olan aynından adana olgun lpg de takdırdım adamlar işin uzmanı kim ne derse desin montajı çok güzel yaptılar.benim arcımda 20 derecede veya 15 saniyede tüpe geçiyor.hiç bir sorun da yok.ilk takıldığında 1000 km yaptıktan sonra ayar yaptırdım 10 lt gaz ile şenir içinde 85/90 km gidiyor gayet memnunum.sanada hayırlı olsun güzel seçim.

Motor sıcaklığı mı 20 derece hava sıcaklığı mı?. eğer motor sıcaklığı 20 dereceyken gaza geçiyorsa normal değil. 35 derecenin altını kimse tavsiye etmiyor.Hatta Prins gibi kitlerde buna müdahaleye bile izin vermiyor program. Bir de sabah ilk çalıştırma da gaza geçiş biraz geç olur. Günün daha sonraki zamanlarında havanın ısısına da bağlı olarak çok daha kısa sürelerde gaza geçer. Hatta motoru kapatalı fazla zaman olmadıysa bu süre 1-2 sn bile olabilir. Tüketiminiz yaklaşık 11-12 litre/100 km civarında . Manuel viteslere oranla biraz fazla ama sanırım otomatik olunca normal seviyede olduğu söylenebilir. tabi kullanım tarzı ve trafik durumu da yakıt tüketiminde çok önemli faktörler.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Haydar Bakırcı-2

arkadaşlar konuyu görmediğim için konu açtım öncelikle özür dilerim dikkat etmediğim için.

aöf sınavlarım dolayısı ile görev yaptığım ilçeden dün aksaray iline gittim ve hiçbir sorun olmadan geldim,ancak bugün sabah tekrar sınava gitmek için aracıma bindiğimde lpg ışıklarımın yanmadığını gördüm ve aracı bir kaç kez çalıştırdım kapadım değişen birşey olmadı.kaputu açtım sigortasına baktım sağlam,geç kalmıyım diye sınava gittim geldim ama lpg ışıklarım yanmıyordu ve hiç bir lpg ye ait belirti yoktu aracımda.landirenzo bosch olanı var napmam lazım neden olmuş olabilir aceba :unsure2: kaldım yerde servisi de yok,haftaya adanaya izine gidecem orda gösteririm ama benzinde 300 km yol gitmek istemiyorum garantisinin dolmasına ise 20-25 gün kaldı:(

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

yokmu yardımcı olacak bir fikri olan,daha önce bu tarz sorunla karşılaşan :unsure2:

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

allah razı olsun kardeşim ilgine çok sağol .çözdüm sorunumu şükür beyin değişimi ile kayseriye gittim sabahtan hallettim geldim garantiden

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ali Karakaya

arkadaşlar geçen hafta aracımı 15000 bakımı yaptırdım. sonra lpg filtrelerini değiştirttim, bilgisayara bağlandı falan.

kaç km olmuş lpg takılı dediler tahmini 40000 dedim. bir önceki muayeneye tüplü girmiş. enjektör temizliği yaptırsanız iyi olur dediler. araç yarım saat bilgisayara bağlı kalacak dediler. enjektör bozulursa masraf çıkar, temizlik yapılsa iyi olur dendi. zamanım yoktu yaptırmadım. aracın kmsi şu an 119000. sizce bu enjektör bakım işini yaptırmalı mıyım. yoksa işe yaramayan bir iş mi. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Hafta sonu pek kimse buralarda değilmiş anlaşılan :)

Üstteki sorum hakkında yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Kitin garantisi bittiyse performansta düşüş varsa mutlaka yaptır 50 tl den fazla verme faydasını görürsün.Enjektör tamir takımlarına da baksınlar.Contalarda eskime varsa değiştirsinler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Teşekkür ederim Ünal Bey 50 tl dediler zaten. çekiş düşüklüğü var mı bilemiyorum aracı 13000 km dir kullanıyorum çünkü, yaptırıcam galiba.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Aydın Bengü

herkese iyi bayramlar :)

sorum şu; landi renzo ile Landi markalarının bir ortaklığı, bağlantısı, geçmişi var mı?

Çünkü Landi renzo'nun bayi ağı çok geniş nette detaylı, Landi ise nette sadece İstanbul bayisi gözüküyor birde İpragazın sitesinde ismi geçiyor

son olarak Landi nasıldır ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ertan Çabuk

Benim Çelik Mavisi nin LPG si landi renzo imiş. sormak istediğim bunun kalibresi falan yapılması gerekiyor mu?

malum Adana rakımı ile Sivas Rakımı baya farklı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim Çelik Mavisi nin LPG si landi renzo imiş. sormak istediğim bunun kalibresi falan yapılması gerekiyor mu?

malum Adana rakımı ile Sivas Rakımı baya farklı.

İnşallah seni burada fazla görmeyiz :)

Ama landi iyidir.Opel kendi araçlarına takıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

İnşallah seni burada fazla görmeyiz :)

Ama landi iyidir.Opel kendi araçlarına takıyor.

yokyok tahtaya vuralım :D

Sadece merak. Eski MK2 de voltran vardı :D her ay voltranı oluşturuyordum onunla :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yokyok tahtaya vuralım :D

Sadece merak. Eski MK2 de voltran vardı :D her ay voltranı oluşturuyordum onunla :p

Yok yok iyidir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Semih Bulut
(düzenlendi)

Merhabalar bende 2011 model Ford Focus HB 100Bg aracım var şuan itibari ile 10700 km de ve bu aracıma Landi Renzo sıralı sistem taktıracam aracın ikinci sahibiyim 5480 km aldım ve çok az kullandım. Tabi kullanmak çok itiyorum malum akaryakıt fiyatları hiç iç açıcı değil hatta arkadaşlar arasında aracın taşıma mı yoksa bulundurma mı diye dalga geçenlerde yok değil. Aracıma sıralı sistem takıp açıkcası binib en azından hevesimi almak istiyorum. Lpg her sorduğum kişi farklı şeyler söylüyor kimisi kesinlikle taktır diyor kimisi motora zarar verir subapları bozar felan işte arıza lambası yanar felan diyo açıkcası kafam allak bullak oldu. Pazartesi allah nasip ederse lpg yi taktıracam ama açıkcası biraz beni bu konuda en azından kullanan arkadaşlar aydınlatırsa sevinecem. Saygılarımla.

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
Başlık: Taktıracam Görüşlerinizi Bekliyorum > Taktıracağım / Görüşleriniz Nedir?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kurumsal bir firmaya taktırın, uzun yıllardır sektörde olan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Ben Landirenzo ile çok sorun yaşadım. En son map değişti sorun geçti. Çok iyi bir ustada taktırın. Özellikleri, benzine geç geçer. Enjektörleri sesli olan modeli çok seslidir ama sapasağlam taş gibiymiş enjektörleri. Bana kalsa Prins taktırın.

Yorum bağlantısı
Fatih Kose
(düzenlendi)

ben de landi renzo taktırdım 2 hafta önce memnunum bana göre taktıracağın yerde sadece bir marka olsun ki takılan her bir parçanın orjinal olduğundan emin olsan . ve o markada uzmanlaşmıştır diye düşünüyorum

bende benzine geç geçme ve enjektör sesi gibi bir sıkıntı yok o eski modellerde imiş.

tarihinde Fatih Kose tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Aldığım aracın üzerinde vardı kabutu açınca şıkır şıkır ses var araç içinden yada kaput açılmadan duyulmuyor.5aydır kullanıyorum memnunum lpg ye sabah 1-1,5km sonra geçiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Benim araçta landırenzo var. Tahminime göre 50000 km önce takılmış, şu an araç 128... binde.

Bir kere arıza ışığı yandı, sildirdim düzeldi.

Enjektörler aşırı sesli bende.

Önemli olan usta diye düşünüyorum, marka çok da önemli değil.

Yorum bağlantısı
Semih Bulut

ben de landi renzo taktırdım 2 hafta önce memnunum bana göre taktıracağın yerde sadece bir marka olsun ki takılan her bir parçanın orjinal olduğundan emin olsan . ve o markada uzmanlaşmıştır diye düşünüyorum

bende benzine geç geçme ve enjektör sesi gibi bir sıkıntı yok o eski modellerde imiş.

Fatih bey hayırlı olsun. Taktıracam yer aslında Tokat'ta opel servisi kapanınca ayrılan ustaların açmış olduğu biryer ve adamlar özellikle opel araclara felan gayet başarılı bir şekilde bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Bayada bir müşteri kitlesi var açıkcası sorunlu bir yer olsa o kadar tercih olmaz sanırım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ustaya dikkat edin merdiven altı olarak tabir edilen yere montaj yaptırmayın.Mümkünse gideceğiniz ustanın daha önce montaj yaptığı araç sahipleri ile görüşün.Referansları olumlu ise öyle taktırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Bulut

Ustaya dikkat edin merdiven altı olarak tabir edilen yere montaj yaptırmayın.Mümkünse gideceğiniz ustanın daha önce montaj yaptığı araç sahipleri ile görüşün.Referansları olumlu ise öyle taktırın.

Yok öyle biryer değil Tahir bey adamlar baya bilgili onu gerek konuşmalarından gerekse işyerlerinden ve gelen talepten anlamak mümkün ondan şüphem yok daha çok opelciler ama işte

sitede yanlış yazılmış

Yani bizim arabayada olurmu abi sıkıntı olmaz değilmi

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O zaman hayırlı olsun diyelim lpg sisteminiz.Düzgün usta ve işçilikle lpg sisteminde başınız çok ağrımaz.Sanırım akünüzün değişmesi gerekiyor amperin yüksek olması daha iyi konuşuluyordu forumda onun dışında lpg ye özel bujiler var ve yağ değişim aralığınızı biraz düşürmeniz gerekiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...