İçeriğe Yönlendir

1,6 tcdi ghia - 1,4 tcdi arasındaki fark?

Volkan Ertürk

Recommended Posts

Volkan Ertürk

arkadaşlar sonunda aracımı sattım ve bu ay içinde inş. bende fiestacı olacağım. artık dizel de karar kıldım sayılır. bu seferde karşıma iki model seçeneği çıkıyor. 2007 model düşünüyorum. bu iki model arasında sadece motor farkımı var başka belirgin farklar varmıdır. ayrıca nedendir bilmem 1.6 lar için daha az yakıyor diyorlar ne derece doğru acaba???

başlık yanlış olmuş anlamışsınızdır gerçi 1.6 tdci ghıa olacak...

Yorum bağlantısı
İlker Demir

Bende ekleme yapayım. Kastedilen bu herhalde.......

1,6 Tdci ile 1,4 Tdci motorları yakıt açısından farkları nasıl acaba?

100 km nin üstündeki hızlarda hangisi daha ekonomik ?

Şehir içi , şehir dışı , spor kullanımda ne gibi farklar var?

Fabrika verileri yanıltıcı olduğundan tecrübe etmiş veya bilgisi olan arkadaşlardan yanıt arıyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

1.4 tdci bana yetiyor artıyor bile. MaxHız yeterli fazlası zarar diye düşünüyorum. 1.6 nın vergilerinede bakmanızı tavsiye ederim. Tabi 1.4 e 5 kişi biner ve bagajada az biraz yük koyarsanız kalkmakta isteksiz oluyor ama uzun yolda torkuna hiç bi sözüm yok. Şehir içi kullanımda 1.4 atak ama 3. 4. vitesten sonra 1.6 ya yetişemez sanıyorum.

Yorum bağlantısı
İlker Demir
1.6 nın vergilerinede bakmanızı tavsiye ederim.

1,4 ile 1,6 ların vergileri şuan aynı.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

1,4 benzin mi 1,6 benzin mi? Ekonomi istiyorum ben fazla hızlada atikliklede işim olmaz dersem ideal ama biraz atik olayım olsun gari biraz fazla yaksın sorun değil denirse tabiki 1,6 araçtan ne beklediğinize bağlı birazda bence??

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

1.6 tdci larda ghia yok diye biliyorum ben. Ghialar benzinli değilmi :D

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

1.6 tdci fusion ortalama 4.7 litre yakıyor 1.4 motor daha az yakar ama çekiş açısından 1.6 araba daha güçlü

Yorum bağlantısı
Volkan Ertürk

işin ilginci 1.6 lar daha az yakıyor diyorlar yokmu 1.6 kullanan arkadaşlar ???

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

diğer başlıkta da tattışılıyor. yüksek hızda az yakar evet. bir başka durum ise 1.6 motor daha yeni bir tasarım. intercooler var, silindir gömlek toleransı daha hassas. enjektörler ön püskürtmeli bir varyete yapıyor ses az olsun diye. motor bloğu daha değişik bir malzemeden yapılmış. e daha ne olsun. aynı motor volvo focus c4 307 de kullanılıyor. paranız yetişiyorsa 1.6 almanızı öneririm.

benimki 4.8 yakıyor çok uğraşmadan normal kullanımda. uğraşırsam 4.3 felan oluyor.

fiesta yerine fusion tercih edin derim. arkaya üç kişi rahat oturuyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Ertürk
1.6 çok daha avantajlı her yönden

bu yönler nelerdir ???

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

2004 senesinde üretilen bi motorda ikiside aynı teknoloji ile çıkmış bir motorda teknoloji farkı ile motordaki veya içerideki kalite varkını anlayamadım açar mısınız?

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Haklısını adamlar yağmış ama sadece cümlenizdeki teknoloji farkını merak ettim ben benden farklı bildiğiniz birşey varsa bende öğrenmek bilgi sahibi olmak isterim kalite teknoloji derken? :D

Yorum bağlantısı
Melih Uyar
(düzenlendi)
diğer başlıkta da tattışılıyor. yüksek hızda az yakar evet. bir başka durum ise 1.6 motor daha yeni bir tasarım. intercooler var, silindir gömlek toleransı daha hassas. enjektörler ön püskürtmeli bir varyete yapıyor ses az olsun diye. motor bloğu daha değişik bir malzemeden yapılmış. e daha ne olsun. aynı motor volvo focus c4 307 de kullanılıyor. paranız yetişiyorsa 1.6 almanızı öneririm.

benimki 4.8 yakıyor çok uğraşmadan normal kullanımda. uğraşırsam 4.3 felan oluyor.

fiesta yerine fusion tercih edin derim. arkaya üç kişi rahat oturuyor.

gereken açıklama işte

ayrıca ford da servis danışmanıyım

tarihinde Melih Uyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
(düzenlendi)

Silindir gömlek toleransı neye mahsusen?Motor bloğu daha değişik malzeme derken malzeme cinsi ve faklı olma sebebi ne?DURATORQ isimli motor volvo c4 307 lerde kullanıldığını ilk defa duydum :D aa ama ford gibi bi firmada servis danışmanı olmanız demek bu yazıların doğru olduğunu sağlıyor pardon..

tarihinde Beyhan Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Uyar

beyhan bey lütfen biraz araştırma yapın duratork fordun koyduğu bir isim gibi birşeydir motor kodu değildir.1.4 tdci dv-4 kodlu

1.6 tdci lerde dv-6 dır volvo s40 larda yeni kasalarda tammamen focus 1.6 tdci motorudur peugo dada öyledir

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Hiç duymamıştım benim araştırmama gerek yok bu forumun amacı zaten daha önceden araştırılmış bilgilerim bilmeyenler tarafından öğrenilmesi değil mi?Peki öbür sorularımada bilginiz varsa servis danışmanı olarak??

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Bu forumda böyle cevaplara kimse alışkın değil, soru cevap trafiğini çok yadırgadım..

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Dizellerde motor hacmi büyüdükçe yakıt tüketimi ve motor sesi azalır.imkanınız varsa 1.6 alın

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Silindir gömlek toleransı neye mahsusen?Motor bloğu daha değişik malzeme derken malzeme cinsi ve faklı olma sebebi ne?DURATORQ isimli motor volvo c4 307 lerde kullanıldığını ilk defa duydum :D aa ama ford gibi bi firmada servis danışmanı olmanız demek bu yazıların doğru olduğunu sağlıyor pardon..

Beyhan bey kafadan sallamadan yazarım. Biliyorum ki yazıyorum. 1.6 tdci media report diye aratıp okuyun ingilizceniz varsa.

Yunus emre o degerler 90 km civarındaki hızlar için. çık bakalım 150 ye bak o zaman hangisi çok yakıyor.

Öte yandan ses konusunda 1.6 motorların ses konusunda özel çalışılmış durumu var. Motor hacmi büyüdükçe devir düşer, belirli andaki tork gereksinimi de düşeceğinden ses de azalır. deneyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...