İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Şu anki tarih itibarıyla normal kit 245*10=2450 + 10x50=500 toplamda 2950 yağlama sistemi ile birlikte. Direct L.max 3500 tl.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bir prins bayi insignia için çelik sübap takmıştı. Masrafını kendi ödeyip. Oradan aklımda kaldı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Toygar

1 sene sonra prins marka kitim regülatörü patladı ilk kez prinsin regülatör arızası verdiği ortaya çıktı

ve anahtarda hatalı imiş iki parçada garantiden değişti prins kaliteli dünyada 1 numara diye yöneldik başımıza gelene bak

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

arkadaş bana dünyada en kaliteli lpg parçalarını üreten firma olarak ismini duydum ve kime soylesem

dünyada en kaliteli lpg kiti prins dediler ama bende hem regülatör hemde gösterge anahtarı bozuldu.

zaten bir senedir memnun değildim bir garipti araç sorunu ipragaz mühendisleri dahi çözmedi ancak

en son çare aşırı tavsiye üzerine florya beşyoldaki ömer usta otogaz gittim az daha söküyordum kiti

usta sağolsun arızayı buldu regülatörü değiştirdi ve yakıt anahtarını değiştirdi şuanda araç hem sessiz hemde verimli çalışıyo inşalşlah boyle gider ama prins taktırmak istiyorsanız ömer usta otogaz inanın

istanbuldaki en iyi prins servisi gittiğinizde dediğimi anlayacaksınız arkadaşlar herkese saygılar sevgiler

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Lpg işlemi üç ayaklı bir işlem.

1- Kit markası

2- Montaj becerisi

3- Araç uyumu

Kit markası konusunda sorununuz yok. Araç uyumu konusunda da sorun yok anlaşılan. Siz herzaman bahsi geçen ve bu üç kriter içinde çok önemli bir yeri bulunan iyi montaj konusunda problem yaşamışsınız. Parçanın bozulması da sizin şanssızlığınız olmuş. Genel olarak sizin de belirttiğiniz üzere bileşenleri kaliteli bir marka Prins. Geçmiş olsun.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

durun gardaşım. korkutman beni. prinste dikiş tutturamazsa hangi kiti kullanacaz ki?

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

evt şansızlık ama montaj çok önemli

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Geçmiş olsun. Takan yerden şüphe duyarım sadece,prins ve brc sahibini üzmez kolay kolay

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

1 sene sonra prins marka kitim regülatörü patladı ilk kez prinsin regülatör arızası verdiği ortaya çıktı

ve anahtarda hatalı imiş iki parçada garantiden değişti prins kaliteli dünyada 1 numara diye yöneldik başımıza gelene bak

Haydaa, tam da arefesinde :(

Prins ile başka sorun yaşayan var mı acaba ?

Yorum bağlantısı

Haydaa, tam da arefesinde :(

Prins ile başka sorun yaşayan var mı acaba ?

Bunlar seni soğutmasın Mehmet Bey. Bizim komşumuz var. Senede bir araç değişir. Önce 95 model E200'e taktırdı. İlk seferiydi. O zaman LPG sıralı sistemlerin yavaş yavaş lüks araçlara takılmasından imtina edilmediği zamanlar. MArkası ne dedim tam söyleyemedi ama müthiş dedi. Hiç fark yok dedi. Sonra 2001 model E200 aldı. Bu sefer ben de, o da markasını öğrenmişti:) Ben teleflexi yeni taktırmıştım. Yine mi prins dedim, tabi ki dedi. Sonra 2002 model S320 aldı. Alır almaz Prins taktırdım yine dedi. Sonra bir X5 geldi ama onunla ilgili henüz muhabbet etmedik. Prins'İn asıl ünü Volvoların güçlü motorlarına uyum sağlamasından gelir. T-5'ler T-6'lara o zamanlar başka kitler yetersiz geldiğinden Prinsler imdada yetişti. Şimdi diğer markalar da bu araçlara takılabiliyor fakat Prins ve Teleflex'in yeri başka. Ben lpgli araç kullanırken içimin rahat olmasını seviyorum. Arıza olabilir tabi ki. Yanlız sürekli hata çıkaran bir kit uzun vadede beni zararlı çıkaracağından baştan bir kere olsun tam olsun diyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Distribitörüyle kavgalıyım :D

Nevşehir'de takan yok... Başka şehire gitmek istemiyorum...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Distribitörüyle kavgalıyım :D

Nevşehir'de takan yok... Başka şehire gitmek istemiyorum...

Hm.. O zaman eşdeğer kitler Prince, Teleflex.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Volvo'ların bloklarında lpg enjektörleri için mevcut yerler fabrikasyon olarak var. Yani takılırken delinmiyor. Emmin sen Prins tak kayseriye gidip. Distribütörü orada olması lazımdı.

Yorum bağlantısı

Prins işi tamam.. Nevşehir'de taktırdım...

Hayırlı olsun. İlk izlenimler olumludur inşallah.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Prins işi tamam.. Nevşehir'de taktırdım...

3 aya kalmaz, kapanır tükkan, kaçarlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun. İlk izlenimler olumludur inşallah.

Saygılarımla.

Usta tanıdıktı zaten.. Ama tek taraflı bir tanışıklıktı, ben onları tanıyordum, onlar beni tanımıyordu :D

Kıl müşteriyimdir dedim.. Kolay kolay mutlu olmam dedim..

Kabul ediyor musunuz dedim...

Kabul ediyoruz dediler.. Prins ile mutlu olursun dediler...

Sabah 10'da başladık, aradaj acil gelenlerin işlerine falan da baktılar.. Bu arada bir tane de dizel 190 mercedes topladılar.. Aynı zamanda tamirciler..

Akşam 8'de bitirdiler...

Gördüğüm kadarıyla, düzgün bir montaj oldu.. Özenle çalıştılar.. 55 litrelik simit taktırdım.. bagaja 2 santimlik straforlardan takviye yapmam gerekecek..

Tüm gerekli parçalar bir koli ile gelmiş..gözümün önünde açıp taktılar..

Montajın en kolay kısmı kalibrasyon... Çünkü prinste kalibrasyon yok :)

Takıyorsun, bilgisayardan geçiş ayarlarını falan yapıyorsun, bitti..

Yağlama sistemi de bağlattım..

İlk çalışmada 30 saniye ve 40 derecede lpg'ye geçecek şekilde ayarlattım.. Motor sıcak ise 5 saniyede geçecek..

Enjektör sesi yok..

Geçiş hissedilmiyor, performans kaybı gözlemedim..

Sorun oluşacak olursa önümüzdeki bir kaç günde çıkacaktır..

İzleyip göreceğiz..

3 aya kalmaz, kapanır tükkan, kaçarlar

Bu hususta söz aldım... Kapatmayacaklar.. :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kardeşim prins taktırdığında ,artık dükkandan çıkarken ustaya ne zaman kontrole ve ayara geleyim diye sormuş usta da 30 bin km git gez ,gelirsin demiş...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kardeşim prins taktırdığında ,artık dükkandan çıkarken ustaya ne zaman kontrole ve ayara geleyim diye sormuş usta da 30 bin km git gez ,gelirsin demiş...

Bana da 25 bin km sonra gel dediler. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hayırlı uğurlu olsun. Güle güle bin abi.

-Abi simit taktırmanın özel bir sebebi varmı peki.

-Yağlama sistemi nasıl oluyor. Resmini görebilirmiyiz abi. Geçen bir konuda daha geçti bu durum. Nasıl oluyor ve faydası nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...