İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Guest Hasan Ekici

Evet.. Geçmiyor.. Muhtemelen regulatörle ilgilidir.. Teleflex ısıyı farklı bir yerden okuyor ve geç okuyor...

Teleflexin regülatörü radyatör alt hizasına konuluyor, belki 40 dereceye ulaşmış motor suyunun o bölgeye gelmesi bikaç saniye farkeder diyecem ama 1 km fark sözkonusu. Çok ilginç geldi bana.Bu işte başka iş var...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teleflexin regülatörü radyatör alt hizasına konuluyor, belki 40 dereceye ulaşmış motor suyunun o bölgeye gelmesi bikaç saniye farkeder diyecem ama 1 km fark sözkonusu. Çok ilginç geldi bana.Bu işte başka iş var...

Her iki aracı da kışın kullandım... Her ikisinin de termostatları sağlıklı..

Teleflex'in 2 km'de geçtiği olurdu, aynı güzergahta prins hep 500 metrede lpg'ye geçti.. Kesin olan şu, prins çabuk geçiyor.. Sebebine çok fazla yorum yapamıyorum..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kesin olan şu, prins çabuk geçiyor.. Sebebine çok fazla yorum yapamıyorum..

Prins adam gibi kit olduğundan olabilir mi ? :tongue:

Yorum bağlantısı

İki aracımda Teleflex mevcuttu. Birini 4 yıl önce, diğerini geçen kış kullandım. Aradan geçen yıllar hiçbirşey değiştirmemiş. Teleflex geç LPG'ye geçer. Geçtiğimiz kış -13'lerde marş bastım sabahları, 4km'yi bile buldu bazen geçmesi. Ankarayı bilenler için, kış ayında, kolejden hareket edttiğimde, çoğu zaman kurtuluş kavşağında geçiyordu gaza. Normali 2km'dir teleflexin. Ayrıca diğer kitlerde de mevcut olan trafikte beklerken, gaz verip belli bir devire aracı çıkarmazsak lpg'ye geçmiyor. Yani trafik varsa ve o sırada henüz lpg'ye geçmemişse araç, arada bir gaz verip denemekte fayda var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

gaz verip belli bir devire aracı çıkarmazsak lpg'ye geçmiyor. Yani trafik varsa ve o sırada henüz lpg'ye geçmemişse araç, arada bir gaz verip denemekte fayda var.

Aynen, teleflex gaz verip bırakmadan lpg'ye geçmez... Prinste bu durum yok...

Yorum bağlantısı
Erman Salar

merhaba arkadaşlar.

Sizlere prins yakıt anahtarı ile ilgili bir sorum olacak. Yakıt anahtarının ortasındaki "prins" yazısı zaman zaman, çalışmadan evvel, çalışırken, seyir halinde yanıp yanıp sönüyor. Bu neden ileri geliyor acaba? Sanırım Arıza olsa "prins" yazısının altındaki "!" işareti yanıyor.

Bir husus daha var: Motoru ilk çalıştırdığımda ledler yanıyor, yani hiç sönmüyor. bu durumda benim araç doğrudan lgpde mi çalışıyor. Ben taktıralı bir hafta oldu daha hiç benzinde çalışmadı mı şimdi bu? Usta benim aracın 30 derecede lpg geçeceğini söylemişti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1- Ortada yanan renk turuncu mu ?

2- Seviye ledleri yanıyorsa lpg ye geçmiş demektir...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

merhaba arkadaşlar.

Sizlere prins yakıt anahtarı ile ilgili bir sorum olacak. Yakıt anahtarının ortasındaki "prins" yazısı zaman zaman, çalışmadan evvel, çalışırken, seyir halinde yanıp yanıp sönüyor. Bu neden ileri geliyor acaba? Sanırım Arıza olsa "prins" yazısının altındaki "!" işareti yanıyor.

Bir husus daha var: Motoru ilk çalıştırdığımda ledler yanıyor, yani hiç sönmüyor. bu durumda benim araç doğrudan lgpde mi çalışıyor. Ben taktıralı bir hafta oldu daha hiç benzinde çalışmadı mı şimdi bu? Usta benim aracın 30 derecede lpg geçeceğini söylemişti.

prins yazısı yanıp sönüyor ise araç ya lpgye geçmek için motorun ısınmasını bekliyordur ya da depodaki plg basıncı azaldığında yani gaz bittiğinde bip bip sesli uyarı verip benzine geçmiştir.

Motor sıcaksa araç benzin kullanmadan LPG ile çalışabiliyor.

Depo seviye ledleri benzinde de lpgde de herzaman yanıyor.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erman Salar

1- Ortada yanan renk turuncu mu ?

2- Seviye ledleri yanıyorsa lpg ye geçmiş demektir...

Ortada yanıp sönen renk beyaz.

seviye ledleri her zaman yanıyor.

prins yazısı yanıp sönüyor ise araç ya lpgye geçmek için motorun ısınmasını bekliyordur ya da depodaki plg basıncı azaldığında yani gaz bittiğinde bip bip sesli uyarı verip benzine geçmiştir.

Motor sıcaksa araç benzin kullanmadan LPG ile çalışabiliyor.

Depo seviye ledleri benzinde de lpgde de herzaman yanıyor.

Evet prins yazısı yanıp sönüyor. demek ki o esnada motorun ısınmasını bekliyor. az evvel serin havada denedim; yanıp sönen prins yazısı 40 saniye sonra sürekli yanmaya başladı

Yorum bağlantısı

Ortada yanıp sönen renk beyaz.

seviye ledleri her zaman yanıyor.

Evet prins yazısı yanıp sönüyor. demek ki o esnada motorun ısınmasını bekliyor. az evvel serin havada denedim; yanıp sönen prins yazısı 40 saniye sonra sürekli yanmaya başladı

Ledlerin renkleri programlanabiliyor. Benimkiler yeşil yanıyor.

Yorum bağlantısı
Erman Salar

Ledlerin renkleri programlanabiliyor. Benimkiler yeşil yanıyor.

dokunmatik olması da ayrıca güzel.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhaba arkadaşlar.

Bugün prins bayisine gittim. VS2 ile VS1 arasında ne fark var dedim. Mondeolar için VS2 pek tavsiye etmiyorum dedi. Nedeni VS2 çok değişken voltajlarda özellikle yüksek voltajlarda benzine geçiyor dedi. Neden mondeo dedim (Ben cevabını biliyorum :) ) Hocam mondeolarda şarj dinamosu bir süre sağlıklı şarj etmiyor ve buda dengesiz voltaj üretimi demek buda VS2 modellerde sıkıntı yaratıyor dedi.

Bu adar prinste iki tür enjektör varmış biri 2450 diğe 1900 tl fiyatmış. Bende 1900 tl olanı tercih ettim.İnşallah pazartesi takılacak. Vakkumlu yağlama sistemi ücretsiz montaj yapılacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Enjektörler prins marka, regulatör boyasız.. Bunun dışında fark yok diye biliyorum.. 600 lira da fiyat farkı var olması lazım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Evet abi ikisi arsındaki fiyat farkı 550 tl.

Usta 1900 tl olan iyi bir sıkıntı olmaz dedi.

Aynı usta landirenzo takıyor. Oda 1700 tl.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün itibarıyla LPG kitini prins olarak değiştirdim.

Yarın inşallah uzun yola çıkacağım ilk deneyimim uzun yolda olacak. Ama Atikerle kıyaslama yapamam. Çünkü aracın subapları şu anda yeni değiştiği içn bana objektif sonuç vereceğini düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı

Tesisat yenilendi,Elden geçti,Kontrolleri yapıldı.

içindeki gaz bitincede tank komple değişecek.

Ondan sonra kullanınca sonuç ortaya çıkacak abi...

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Bugün itibarıyla LPG kitini prins olarak değiştirdim.

Yarın inşallah uzun yola çıkacağım ilk deneyimim uzun yolda olacak. Ama Atikerle kıyaslama yapamam. Çünkü aracın subapları şu anda yeni değiştiği içn bana objektif sonuç vereceğini düşünmüyorum.

hayırlı olsun hocam. memnun kalacağını ümid ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hayırlı olsun hocam. memnun kalacağını ümid ediyorum.

Teşekkür ediyorum.

Bugün uzun yolda kullandım.

Aracın subaplarını değiştirdim onun etkisi mi yoksa prens mi bilmiyorum.

Araç Adana-Aksaray arasında pozantı rampalarinda araç beni hiç üzmedi.

Adana-Aksaray arasında 11lt yaktı. Prins canmış dedim.

Atikerdende memnundum ama Prins gayet iyiymiş.

Aksaray Ankara arası 110km ortalama hızda tahminim 10lt yaktı gibi.

Şimdilik çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Prins candır Hoca, güle güle kullan..

Onu dedim abi :)

Başkasının yumruğunu görmeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış. Atasozu prinsle tanışmayan kendi lpg kitini süper sanırmış :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Mehmet hocam prins kullananlar çok memnun olurlar da nazar değmesin diye fazla açıklama yapmazlar :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mehmet hocam prins kullananlar çok memnun olurlar da nazar değmesin diye fazla açıklama yapmazlar :D

Aslında en doğrusu :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...