İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Herhangi bir sebeple, akü voltajı 9 voltun altına inerse, prins kendini korumaya alırmış...

Aklınızda olsun...

Araç çalıştıktan sonra lpg'ye geçmez ise sebebi buymuş...

Yorum bağlantısı
Gürbüz Koçoğlu

Anladım bunlar çok önemli bilgiler sağolun,bugün BRC bayisi bana Prins Silverline ın enjektörleri elektronik değil selenoid valfli dedi ve ilerde ayar bozup optimal dozajlama yapmaz zamanla bozulur enjektörler dedi.Ne dersiniz bilgisi olan varmı arkadaşlar ? Bir de Prinste acaba CNG dönüşümü yapılabiliyor mu sadece parça değişimiyle duyanınız var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Prinste cng ye geçebilmek için sadece depo ve boruların değişimi yeterlidir...

Prinsin enjektörüne laf eden önce dönsün kendi subabına baksın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersin Tokmak

Herkese merhabalar, Arkadaşlar İpragazdaki konu ile ilgili yaptığım görüşme neticesinde sonuç Silverline'nin enjektörlerinin kehin olmaması önemli deyil bu enjektörler 140 hp güce kadar olan araçlar için tasarlanmış kaliteli enjektörler kaldıki bizimki standart araçlarda sorun çıkartmadan çalışır yeterki fabrikasyon arızalı olmasın :) Herkese sevgiler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alper Bilici
(düzenlendi)

Bu gün 2008 mondeo mk4 aracıma bir çılgınlık sonucu prins khein enjektörlü ve valve care( yağlama sistemli) kiti satın aldım çarşamba günü taktırıyorum subap eritme konuları vs beni cok etkiledi iyimi yaptım bilmiyorm ama piyasada bulunan en iyi kiti satın aldım sanırım umarım sorun yaşamam cok titizlendim kendimce

tarihinde Alper Bilici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu gün 2008 mondeo mk4 aracıma bir çılgınlık sonucu prins khein enjektörlü ve valve care( yağlama sistemli) kiti satın aldım çarşamba günü taktırıyorum subap eritme konuları vs beni cok etkiledi iyimi yaptım bilmiyorm ama piyasada bulunan en iyi kiti satın aldım sanırım umarım sorun yaşamam cok titizlendim kendimce

Aldığınız sistem şu anda piyasadaki en kaliteli kit ve sistem. MK4 'te LPG taktırmış ve 60bin km yol yapmış Sami kardeşimiz çok memnun olduğunu söylüyor. Çok yüksek devirlerde çok uzun süre kullanmamak daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Hayırlı olsun ben de aracımda yaklaşık iki yıldır ve sanırım 30 bin kilometreyi geçkin kullandım. Valve care sıvısı yaklaşık 13-15 bin km gidecek. Eğer iyi bir ayar yapılırsa benzinden farkı anlayamayacaksınız bile. Ctesi günü aracımla, daha önce uzun süreler benzinli focus kullanan bir arkadaşımla 50-60 km lik bir yere gittik ve arabayı o kullandı. Arabanın performansını çok beğendi LPG li dediğimde yakıt göstergesini göstermeme rağmen inanmadı :) yolda benzine, benzinden gaza geçirip şaşırmaya devam etti :). yani söyleyeceğim eğer iyi bir ustayla doğru montaj yaptırır iyi bir ayar da yapılırsa verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak edecek bir kit sahibi oldunuz. Güle güle kullanın ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Bilici

Aldığınız sistem şu anda piyasadaki en kaliteli kit ve sistem. MK4 'te LPG taktırmış ve 60bin km yol yapmış Sami kardeşimiz çok memnun olduğunu söylüyor. Çok yüksek devirlerde çok uzun süre kullanmamak daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

valla aldıgım ustada sen bana cok dua ediceksin dedi umarım sorun yaşamam umarım kimse yaşamasın çok can sıkıcı oluyor hem iyi olsun diye ugraşıp iyi paralar harcayıp sonuçta kötü olması benim yüksek devir sorunum yok hele ki mondeo gibi bir araçta oldukça oturaklı tısır tısır gidiyorum amacım ekonomi yapmak teşekkür ediyorum iyi yorumlarınız için içim rahatladı

Hayırlı olsun ben de aracımda yaklaşık iki yıldır ve sanırım 30 bin kilometreyi geçkin kullandım. Valve care sıvısı yaklaşık 13-15 bin km gidecek. Eğer iyi bir ayar yapılırsa benzinden farkı anlayamayacaksınız bile. Ctesi günü aracımla, daha önce uzun süreler benzinli focus kullanan bir arkadaşımla 50-60 km lik bir yere gittik ve arabayı o kullandı. Arabanın performansını çok beğendi LPG li dediğimde yakıt göstergesini göstermeme rağmen inanmadı :) yolda benzine, benzinden gaza geçirip şaşırmaya devam etti :). yani söyleyeceğim eğer iyi bir ustayla doğru montaj yaptırır iyi bir ayar da yapılırsa verdiğiniz parayı son kuruşuna kadar hak edecek bir kit sahibi oldunuz. Güle güle kullanın ...

adamda aynı şekilde bu kit bambaşka bişey falan diye konuştu tabi bunları satıştan sonra söyledigi için anlatıyorum birde bu gün yıl başı fiyatlara zam gelicekmiş ondan dolayıda sıkıştırdım gitti araya :)

Yorum bağlantısı
Gürbüz Koçoğlu

Akadaşlar uzun araştırmalardan sonra bende Silverline da karar kıldım ve yaklaşık 1000 km dir kullanıyorum memnunum. Benzinli ile arasında fazla fark yok ve en sevdiğim diğer bir yanı hızlı bir şekilde gaza geçiyor .motor sıcaklığı 35 dereceye ayarlı,herkese tavsiye ederim.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Şenel

Merhaba Arkadaşlar,

Prins kitlerde ilk çalıştırmada direk Lpg den çalıştırma imkanı var mı. (Acil durumlarda kullanmak için)

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Görkem Özer

merhaba çok fazla konuşulduğunu biliyrum bu lpg konusunun ama gerçek anlamda ohh be dedirtiyormu benim aracım ford focus 2011 1.6 comfort 15 bin km de araç. Benzin fiyatından rahat rahat kullanamıyorum ve artık pes edip prins taktırmak istiyorum doğru bir tercihmidir ve en önemlisi gerçek olarak ne kadar tasarruf yaparım ben bugünkü fiyatlara göre 0km de taktırsam 2,800 gibi bi kar sağlayabileceğimi hesapladım. Ama bu şimdiki benzin ve gaz fiyatlarıyla kabaca yaptığım hesap. ben taktırdım pek bi tasarruflu olmadı keşke taktırmasaydım boşunaymış diye düşünen var mıdır? Senede 10bin km %90 ı şehir içi olarak kullanıcam aracı gaz taktırdığımda.

Yorum bağlantısı
Misafir

Babamda taktıracak ama,prins'in hangi modeli olcak ,o konuda kararsızız.

1,6 civic yeni kasa 2012.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Babamda taktıracak ama,prins'in hangi modeli olcak ,o konuda kararsızız.

1,6 civic yeni kasa 2012.

Prins iki tür. Biri kendi enjektörleri diğeri kehin enjektör. Benim araçtaki prinsin kendi enjektörü(arasında 700 tl kadar fiyat farkı vardı). Bİr şikayetim yok. Beyinde VS2 modeli galiba.

Yorum bağlantısı
Misafir

Önümüzdeki hafta bağlatacak.

Zaten dedim,izmirde taktır burda usta yok :D

Dedimki brc taktır gitsin,aradaki farka yazık.

Sen arabana keşke prins taksaydında bu kadar uğraşmasaydın aradaki farkıda fazlasıyla çıkarmıştın dedi :D

Sustum :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hangisini takıralım?

prins enjectör iyi.

Kehin daha hızlı. Ancak 1.6 için prins enjectör hiç sıkıntı çıkarmaz. aradaki fiyat farkına bak ona göre sen karar ver.

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

:nazar: Kehin enjektörlü kullanıyorum suanda bir sorun yok prins enjektörlü olanda hertürlü italyandan iyidir bu tartışılsa da sonuç her zaman prinse çıkar :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sönmez Yıldız

:nazar: Kehin enjektörlü kullanıyorum suanda bir sorun yok prins enjektörlü olanda hertürlü italyandan iyidir bu tartışılsa da sonuç her zaman prinse çıkar :nazar:

çok yerinde ve çok doğru bir tespit olmuş.prins enjektörleri yine keihin enjektör gibi keihin corp.tarafından prins için özel üretilmektedir .en iyi italyan enjektörden tepki hızı yani omaj olarak 0,3-4 ohm değerine sahiptir .prins enjektörleri gerçekten çok iyi olmamış olsa yine 64 bit hızında çalışan prins ecüsünün hızına ve 2.2 bar işletme basıncıyla çalışan prins regülatörüne yetersiz kalırdı .

iki prins serisi arasındaki tek fark enjektör geriye kalan tüm aksam birebir aynı ,silverline serisi 150 hp gücüne kadar tüm araçlarda eşssiz sürüş keyfi sunmaktadır .

selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldırım

arkadaşlar 3 ay önce prins uygulaması yaptırdım. motor sabahları benzinden gaza geçince zangır zangır titriyordu.

tekrar ayar yapılırken (gazdan benzine, benzinden gaza sık geçişler yapıldı) benzin ayarı bozuldu. 150-200 km benzinde bin, benzin ayarı düzelsin tekrar ayarlayalım dediler.

aracı benzinde kullanmaya başladım. ilk başlarda ayak gazda sabitken araç kendini tutup bırakıyordu (yekinme - kerkinme - göbek atma diye tabir ediliyor). 150km benzinde binince bu yekinme bitti. götürdüm gaz ayarı yapıldı. şimdi motor 50 derece sıcaklığa geldiğinde gaza çok titremeyle geçiyor. fakat geçenlerde 600 km yol yaptım, özellikle rampaya yaslandığımda yekinme olayını yine 2 defa yaptı.ben gaza iyice yüklendim yekinme kesildi. bu durumun sebebi ne olabilir ? iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anlattığınız sorunlar da çözümler de normal değil bence.. Bir başka lpg'ciye gidin baksınlar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldırım

arkadaşlar 3 ay önce prins uygulaması yaptırdım. motor sabahları benzinden gaza geçince zangır zangır titriyordu.

tekrar ayar yapılırken (gazdan benzine, benzinden gaza sık geçişler yapıldı) benzin ayarı bozuldu. 150-200 km benzinde bin, benzin ayarı düzelsin tekrar ayarlayalım dediler.

aracı benzinde kullanmaya başladım. ilk başlarda ayak gazda sabitken araç kendini tutup bırakıyordu (yekinme - kerkinme - göbek atma diye tabir ediliyor). 150km benzinde binince bu yekinme bitti. götürdüm gaz ayarı yapıldı. şimdi motor 50 derece sıcaklığa geldiğinde gaza çok az titremeyle geçiyor. fakat geçenlerde 600 km yol yaptım, özellikle rampaya yaslandığımda yekinme olayını yine 2 defa yaptı.ben gaza iyice yüklendim yekinme kesildi. bu durumun sebebi ne olabilir ? iyi forumlar...

gaza çok titremeyle değil çok az titremeyle geçiyor olacaktı.

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız
(düzenlendi)

gaza çok titremeyle değil çok az titremeyle geçiyor olacaktı.

merhaba prins te rolanti ayarı ayrı sürüş halindeki ayarı ayrı ve geçiş ayarı ayrı parametrelerle düzenlenir .bunlardan birindeki eksiklik yada girilen doğru olmayan veri tüm sistemin rolantide yükte ve geçişte çalışmasını olumsuz etkileyecektir .

öncelikle prins te olmazsa olmaz dediğimiz yol ayarı obd cihazı ile olabilecek en iyi LFT&SFT değerleri ayarlanır .daha sonra yine rolanti için aynı durum uygulanır .bu ayarlar doğru yapılırsa zaten rolantide ve sürüş halinde herhangi bir sorun yapması mümkün değil .son olarak yakıt değişimi için geçiş parametresi düzenlenir .

eğer aracınıza yol ayarı uygulanmadı ise bu muhtemel sorunları yaşamanız malesef kaçınılmaz olur .profil bilgilerinizden balıkesirde olduğunuzu görüyorum .orda üç adet servis mevcut ,hepimiz insanız bazen gözümüzden bişeyleri kaçırabiliyoruz .bu yüzden başka bir prins servisine uğrayıp kontrol ettirmenizde fayda var .eğer sorununuz çözülmez ise ben bu konu için ivedilikle uğraşıp gerekli birim ile görüşeceğim .

selamlar

tarihinde Sönmez Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yıldırım

ilginiz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler . başka bir lpg ciye uğrarım. sağolun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...