İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Sönmez Yıldız

evren bey dışında kaliteli prins servisi önerecek yokmu bi kere taktırcam iyi bişey olsun sonra git gel yaptırmasın.

merhaba kayra otogaz tufan usta ile görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim .

selamlar

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Misafir

İzmirdeki prins bayiilerini bi eleyelim bakalım.

Hangisi en az şiakyet almış,Ona göre babam gitsinde taktırsın şu Prinsi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

istanbulda olan arkadaşlar prins taktıracaksanız Küçükçekmece Beşyol Sanayi Sitesinde ÖMER USTA OTOGAZ var istanbul prinsi en iyi takan ustadır.

Çünkü ben istanbuldaki bütün prins bayilerini arızamdan dolayı gezdim içlerinde en iyi ilgilenen sorunu çözen insan olduğunu gördüm ve gelen araçlara bir bakın derim ve ben ustanın yaptığı işlere kefilim arkadaşlar gittiğinizde beni söyleyinn ekstra indirim alırsınız beyaz ford focus serkan diyin o anlar:)

İSTANBULDA PRİNS TAKTIRACAK ARKADAŞLARA TAVSİYE

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu gün 2008 mondeo mk4 aracıma bir çılgınlık sonucu prins khein enjektörlü ve valve care( yağlama sistemli) kiti satın aldım çarşamba günü taktırıyorum subap eritme konuları vs beni cok etkiledi iyimi yaptım bilmiyorm ama piyasada bulunan en iyi kiti satın aldım sanırım umarım sorun yaşamam cok titizlendim kendimce

Aldığınız sistem şu anda piyasadaki en kaliteli kit ve sistem. MK4 'te LPG taktırmış ve 60bin km yol yapmış Sami kardeşimiz çok memnun olduğunu söylüyor. Çok yüksek devirlerde çok uzun süre kullanmamak daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Arkadaşlar ben de yakın zamanda LPG dönüşümü yapacağım. Çok araştırma yaptım. Prins'in Silverline VSI-2 taktıracağım. Valve care sistemi hakkında sorularım var. Cevaplayabilirseniz çok yardımcı olursunuz;

1- Valve care sistemi içindeki sıvı bitince araç otomatik olarak benzine geçiyor mu? Eğer öyleyse sıvıyı edinene kadar benzin mi yakacağız? Yoksa böyle birşey yok mu?

2-Büyükçekmece-Beykent sanayi sitesindeki bayi bana montajı 600 tl dedi. Yağlama sıvısı bittiğinde yenisi ne kadar tutuyor?

3- Bazı yerlerde valve care haznesine mazot konulabildiği yazıyor. Bununla ilgili bir bilginiz var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1- Evet, kendini korumaya alıyor ve benzine geçiyor.. İstesende gaza alamıyorsun..

2- Litresi 80 lira civarında.

3- Mazot yanlış, işini yapacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

özgür bey küçükçekmece beşyol san sitteki prins yetkili servisi ömer usta otogazdan da bilgi alın beni söyleyin beyaz ford focus serkandan aldım teli diyin yakından ilgilenir iyi günler dilerim saygılar

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

merhaba özgür bey

prins valve care şişesini servisten yedek olarak alıp kendiniz de çok basit değiştirebilirsiniz. ipragazın tavsiye edilen satış fiyatı 65 tl dir .valve care sıvısı dışında hiç bir şey kullanılmaz eğer kullanılacak olursa hem sistem sağlıklı çalışmayacak hemde koruma sağlanmamış olacaktır. valve care sıvısıın içeri yağ ve türevlerinden farklıdır .patlama anında subab yüzeylerini kaplayıp sonrasında tortu yada is bırakmadan egzostan atılmaktadır .

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

focus 100 bg supapları çelik mi acaba

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar valve care sistemi sonradan takmak için yazın bana 450 lira fiyat çektiler, araç 100 bg focus olduğu için çok önemsemiyorum ama 200 lira gibi bişey deseler taktırırdım. Gerçekten bu kadar pahalı mı bu sistem?

Bahtiyar, otomatik dozlama ayrıcalığı bildiğim kadarıyla yalnızca prinste var. Araç 100 bg fozus olduğundan, aracı gözden çıkardınız mı :) Subap eğilmesi 75 bg de de olur 240 bg de de olur :)

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

Arkadaşlar valve care sistemi sonradan takmak için yazın bana 450 lira fiyat çektiler, araç 100 bg focus olduğu için çok önemsemiyorum ama 200 lira gibi bişey deseler taktırırdım. Gerçekten bu kadar pahalı mı bu sistem?

valve care dozajlama ünitesi bağımsız üniversitelerce test edilip test raporları açıklanan tek sistemdir.diğer tüm koruma sistemelrinden farklı stratejiyle çalışmaktadır .ve sadece prins ile senkronize çalışmaktadır .

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

bahtiyar bey iyi günler benim araca prins takan usta 4.000 deviri geçmediğin sürece hiçbir problemle karşılaşmassın dedi istersen valve care takıyım dedi mutlaka faydası olacaktır , ama 100 bg focus için çok önemlilik arz etmiyor dedi araç şuanda 31.000 km de sıfırken takılmıştı

Yorum bağlantısı
Misafir

bahtiyar bey iyi günler benim araca prins takan usta 4.000 deviri geçmediğin sürece hiçbir problemle karşılaşmassın dedi istersen valve care takıyım dedi mutlaka faydası olacaktır , ama 100 bg focus için çok önemlilik arz etmiyor dedi araç şuanda 31.000 km de sıfırken takılmıştı

Araç sınıf ve gücüne göre valvecare takılır ya da takılmaz diye bir durum söz konusu değildir. Örneğin Volvo S80 araca takılmalı ama Hyundai Getz'e gerek yok diye birşey yoktur. O da atmısferik benzinli, öbürü de. Fiyatına göre düşünmek yanlış. Motor yapısına göre (atmosferik, direkt enjeksiyon veya turbo) farklı işleyişte lpg sistemleri takılabilir ama bence valvecare her durumda takılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

Abi fiyat normal yani ? Senin düşüncen nedir 100 bg lik focus hakkında taktırılmalı mı?

fiyat gayet normal bir rakam :) euro 4 ve 5 motorlar için kullanılmasını şiddetle tavsiye ederim .tüm araçlara uygulanabilir .valve care montajı yapılmış ve tüm ayarları titizlikle yapılmış bir araç çok uzun kmler subap sorunu yapmayacaktır .valve care montajı yapılmış bir aracın henüz subap sorunu çıkardığını görmedim ama duydum .aracın genel olarak sorunsuz çalışması için motajının ve yol testinin kesinlikle işinin ehli kişilerce yapılması gerekir .ürün ne olursa olsun en önemlisi bu !

Yorum bağlantısı
Misafir

Prins ustaları ile görüşmelerimi tamamladım, ministepne den minik stepnemi gözüme kestirdim (240 tl civarı) kısmetse Mayıs başı, montaj düşünüyorum.

Montaj tamamlandıktan sonra ne yapıyoruz, usta ile beraber gaz almaya mı gidiyoruz? Kalibrasyon ayarlarının mutlaka araç yolda yürüken yapılmasını mı istemeliyim, bir de montaj yapıldığı zamanlar ve sonrasındaki 4-5 ay İstanbul'da havalar sıcak olacaktır. Benzinden gaza geçme süresini kısaltabilirmiyim. Bazı yerlerde motor sıcaklığı veya zaman ayarlı olduğu söylenmişti. Yakıtlar arası geçiş nasıl ayarlanıyor? Son olarak 26 binde olan aracıma Prins, motor kaskosu yapabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

26 binde olan aracıma Prins, motor kaskosu yapabiliyor mu?

Anlamadım soruyu...

Yorum bağlantısı
Misafir

Anlamadım soruyu...

Prins, lpg dönüşümü yaptığı araçlara sigorta yapıyor diye biliyorum. Kilometre sınırı mı var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Öyle bir şey yok..

Varmış;

http://www.ayotogaz.com/otogaz-donusumunde-kalite/prins-motor-garantisi/

Prins diğer lpg dönüşümcülerin "lpg dönüşüm sistemi garantilerine" ilave olarak subap, contalar ve silindir kapağı gibi bazı parçalara da garanti veriyor. Motor kaskosu ise spesifik bayi ile görüşülüyor. Yalnız tahmin ettiğim gibi 1.000 km ye kadar dönüşümü yaptırmak gerekiyormuş.

Araya başka şeyler girince kaynamasın. Lpg devreye girme zamanı ve sıcaklığı ayarlanabiliyor mu? Lpg kalibrasyonu mutlaka araç yol alıyorken mi yapılmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Öyle bir şey yok..

Abi buradaki prinste arkadaşın dediğine benzer birşeyler söyledi ama o sıfır araba için konuşmuştu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Varmış;

Var var da söylendiği gibi değil...

Web sayfasında aygaz karşılıyor diyor ama bayiye gidince sigortalı fiyat veriliyor, yada indirim yapılmıyor.

0-1000 km arasında takılırsa, yağlama sistemi takılırsa gibi şartları var.. Keşke vaktim olsa da tam yazsaydım yukarıdaki mesajı..

Yorum bağlantısı
Misafir

Var var da söylendiği gibi değil...

Web sayfasında aygaz karşılıyor diyor ama bayiye gidince sigortalı fiyat veriliyor, yada indirim yapılmıyor.

0-1000 km arasında takılırsa, yağlama sistemi takılırsa gibi şartları var.. Keşke vaktim olsa da tam yazsaydım yukarıdaki mesajı..

Gönderdiğim linkte yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yazıyor da, benim 2200 aldığım kiti siz, 2420 liraya alıyorsunuz...

Ha, İddia etmiyorum.. Ben piyasayı söylüyorum...

Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız
(düzenlendi)

Prins ustaları ile görüşmelerimi tamamladım, ministepne den minik stepnemi gözüme kestirdim (240 tl civarı) kısmetse Mayıs başı, montaj düşünüyorum.

Montaj tamamlandıktan sonra ne yapıyoruz, usta ile beraber gaz almaya mı gidiyoruz? Kalibrasyon ayarlarının mutlaka araç yolda yürüken yapılmasını mı istemeliyim, bir de montaj yapıldığı zamanlar ve sonrasındaki 4-5 ay İstanbul'da havalar sıcak olacaktır. Benzinden gaza geçme süresini kısaltabilirmiyim. Bazı yerlerde motor sıcaklığı veya zaman ayarlı olduğu söylenmişti. Yakıtlar arası geçiş nasıl ayarlanıyor? Son olarak 26 binde olan aracıma Prins, motor kaskosu yapabiliyor mu?

merhaba işinin ehli bir serviste montaj yaptırmanız tüm sorularınızın cevabının yine servis tarafından giderileceğinden emin olabilirsniz .prins sıfır km (0-1000 km) araçlara ipragaz güvencesiyle ücretsiz motor garantisi vermektedir ,tabi valve care taktırmanız koşuluyla .bu km leri aşan araçlara 250 tl karşılığında 3.300 tl ye kadar olan subab sorunlarına karşı sigortada yaptırabilirisiniz .

bilginize

tarihinde Sönmez Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sönmez Yıldız

herkese merhaba

prins sigorta ve garanti hakkında net bir açıklama ihtiyacı duydum :)

o km araçlarda valve care montajı yaptırmak şartıyla araç ipragaz tarafından motor garantisi altına alınmaktadır .(2 yıl &100.000 km)

km sınırını aşmış araçlar ise yine ipragaz &ergo isviçre ortaklığı 250 tl karşılığında 3300 tl ye kadar lpg kaynaklı oluşabilecek hasarlarlar(silindir kapağı, subap,contalar)için sigorta poliçesi yapılmaktadır .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...