İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Sönmez Yıldız

Orasıda bana çok uzak malesef :(

ibrahim bey yanılmıyorsam DH üzerindende size bu konuda bilgi vermiştim .eğer avrupa yakasınada giderim diyorsanız size tavsiyem ay otogaz olur .sebahahattin ustaya selamlarımla gidin size elinden geldiğince her konuda yardımcı olacaktır .

selamlar

Bursadaki bayilerden fiyat aldım biri 2100TL 1950 TL gibi fiyat verdiler bu fiyat neye göre değişiyo anlamadım prins sitesinde 1900 yazıyo

evet adem bey haklısınız sitede hala eski fiyat yazıyor ama euro daki dalgalanmadan dolayı fiyatlar değişti çok kısa bir süre sonra fiyatlar ordada değişecek .

Yorum bağlantısı
İbrahim Alkoç

ibrahim bey yanılmıyorsam DH üzerindende size bu konuda bilgi vermiştim .eğer avrupa yakasınada giderim diyorsanız size tavsiyem ay otogaz olur .sebahahattin ustaya selamlarımla gidin size elinden geldiğince her konuda yardımcı olacaktır .

selamlar

Evet Sönmez ustam oraya da yazdım. Aslında orası bana çok uzak ama tavsiye üzerine Ay otogazda taktıracağım. Bi kere olsun temiz olsun. Sıkıntı yaşamak istemiyorum. Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

selamlar

evet adem bey haklısınız sitede hala eski fiyat yazıyor ama euro daki dalgalanmadan dolayı fiyatlar değişti çok kısa bir süre sonra fiyatlar ordada değişecek .

sönmez bey haklısınız ola bilir fakat ipragazla görüstügümde sitedeki fiyatlar gecerlidir diyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Serhat Işık

arkadaşlar benim aracımda 40 lt lik saka marka simit depo mevcut.aracında simit deposu olan arkadaşlar ,siz depoyu fullemek istediğinizde deponuz kaç lt lpg alıyor.

benim aracım 32 -33 lt anca alıyor.dün lpg taktırdığım yere gidip sordum.lpg depomun  tam dolmadığını ve 32-33 lt lpg aldığını söyledim.usta normal dedi ama istersen 37-38 lt kapasitesine çıkarabileceğini hiç bir sıkıntının olmayacağını söyledi.

bu durumda ne yapayım sizce .depo kapasitesi aynı değerlerde kalsın mı? yoksa depo kapasitesini yükselttireyim mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

arkadaşlar benim aracımda 40 lt lik saka marka simit depo mevcut.aracında simit deposu olan arkadaşlar ,siz depoyu fullemek istediğinizde deponuz kaç lt lpg alıyor.

benim aracım 32 -33 lt anca alıyor.dün lpg taktırdığım yere gidip sordum.lpg depomun  tam dolmadığını ve 32-33 lt lpg aldığını söyledim.usta normal dedi ama istersen 37-38 lt kapasitesine çıkarabileceğini hiç bir sıkıntının olmayacağını söyledi.

bu durumda ne yapayım sizce .depo kapasitesi aynı değerlerde kalsın mı? yoksa depo kapasitesini yükselttireyim mi?

Deponun %80 dolması gerekiyor. Bence karşımayın doğru bir değer. Benim araçta da ince 40 litrelik var. 31 litre alıyor.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Deponun %80 dolması gerekiyor. Bence karşımayın doğru bir değer. Benim araçta da ince 40 litrelik var. 31 litre alıyor.

eyvallah Mehmet kardeşim .bende tavsiyene uyacağım.hiç kurcalatmayalım değerleri o zaman..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

eyvallah Mehmet kardeşim .bende tavsiyene uyacağım.hiç kurcalatmayalım değerleri o zaman..

Çok fazla basılması şamandırayı bozuyormuş.

Hatta sona doğru tırrtttttttt ses geldiğinde ben direk pompayı kapattırıyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

usta bana montajdan sonra söylemişti depoyu fulleme diye.o tırtttttt sesinden çok korkuyorum vallah.bende hemen kapattırıyorum,çok güvenmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

usta bana montajdan sonra söylemişti depoyu fulleme diye.o tırtttttt sesinden çok korkuyorum vallah.bende hemen kapattırıyorum,çok güvenmiyorum.

O kadar korkmanıza gerek yok. Ama dikkat edin.

Yorum bağlantısı

Deponuz 40 değil 42 litre olabilir. 33 litre almalı en fazla. Zaten depo da buna izin vermiyor bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı

özgür bey benzin dolum yerinin fotagrafını çekip yükleye bilirmisiniz bende o şekilde düşünüyorum görüntü olarak nasıl oldunu merak ettim ayrıca ek bi aparat var demişsiniz bunuda resimleye bilirmisiniz. 

Resimleri yüklüyorum. İlk resim verilen ilave aparat;

i2X4k.jpg

Benzin dolum ağzının yanında açılan LPG dolum ağzı;

teQnk.jpg

Bu da aparatı taktığımızda doluma hazır durum;

Byz39.jpg

Yorum bağlantısı

çok dışarıda kalmış gibi dolum ağzı.

Yoo 1 cm falan bir çıkıntı var. Depo kapağı rahatlıkla kapanıyor, açılıyor. İlave aparatı diyorsanız o zaten sökülüp takılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Adem Şentürk
(düzenlendi)

Merhaba Adem Bey

Hem adaşız hem de prins düşünüyoruz. Ben de Bursa da yaşıyorum ve kiti alnak istiyorum. Siz taktırdınız mı ? Hangi bayiye fiyatı ? Memnunmusunuz kiti takdırdıysanız yorumlarınızı merak ettim. Şimdiden teşekkürler :))

Beşyol Otogaz LPG Dönüşüm Merkezi | Bursa Yetkili Kişi : Cüneyt Bilen Adres : Fatih Mah. Yeni Yalova yolu No:281 Osmangazi / Bursa Telefon : 0224 256 99 33 Fax : 0224 256 99 06 E-posta : besyolpetrol@gmail.com [Tomurcuk Oto . | Bursa[/b][/size] Yetkili Kişi : İrfan Tomurcuk A Beşevler Mah. K.Sanayi Sitesi 17/A Blk. 1/2/4 Nilüfer / Bursa Telefon : 0224.441 12 41 Fax : 0224.441 75 07 E-posta : tomurcuk@tomurcukoto.com [/size][/bileceğiniz varmı bu bayiler içinden.

Beşyol Otogaz LPG Dönüşüm Merkezi | Bursa Yetkili Kişi : Cüneyt Bilen Adres : Fatih Mah. Yeni Yalova yolu No:281 Osmangazi / Bursa Telefon : 0224 256 99 33 Fax : 0224 256 99 06 E-posta : besyolpetrol@gmail.com [Tomurcuk Oto . | Bursa[/size] Yetkili Kişi : İrfan Tomurcuk A Beşevler Mah. K.Sanayi Sitesi 17/A Blk. 1/2/4 Nilüfer / Bursa Telefon : 0224.441 12 41 Fax : 0224.441 75 07 E-posta : tomurcuk@tomurcukoto.com [/size][/bileceğiniz varmı bu bayiler içinden.

Beşyol Otogaz LPG Dönüşüm Merkezi | Bursa Yetkili Kişi : Cüneyt Bilen Adres : Fatih Mah. Yeni Yalova yolu No:281 Osmangazi / Bursa Telefon : 0224 256 99 33 Fax : 0224 256 99 06 E-posta : besyolpetrol@gmail.com [Tomurcuk Oto . | Bursa[/size] Yetkili Kişi : İrfan Tomurcuk A Beşevler Mah. K.Sanayi Sitesi 17/A Blk. 1/2/4 Nilüfer / Bursa Telefon : 0224.441 12 41 Fax : 0224.441 75 07 E-posta : tomurcuk@tomurcukoto.com [/size][/bileceğiniz varmı bu bayiler içinden.

tarihinde Adem Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...

Merhaba Adem Bey

Hem adaşız hem de prins düşünüyoruz. Ben de Bursa da yaşıyorum ve kiti alnak istiyorum. Siz taktırdınız mı ? Hangi bayiye fiyatı ? Memnunmusunuz kiti takdırdıysanız yorumlarınızı merak ettim. Şimdiden teşekkürler :))

Yok kardeşim taktırmadım baya bi araştırdım fakat daha sonra vazgeçtim genelde tomurcuk otogazı öneriyorlar.fiyattlarda baya yükselmiş bu aralar.

Yorum bağlantısı
sezai kukuş

beyler bişey soracam prins silverline taktırdım yağla sistemli fakar yağı çok hızlı bitiyor 200km yol gittim aynı gün şehir işi durkalklı 50ml yağ bitmiş bu çok fazla değimi toplam yağ 500ml  lik bir yağ o zaman 5000km bitecek bu yağ acaba fazla mı bitiyor bu ayartlanmam mı lazım kullananlar yardım edrse sevinir

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

Beşyol sanayi sitesi ömerustaotogaz

Eğer Avrupa yakasında prins lpg taktıracaksanız tek kişi sonuna kadarda kefilim pribs mühendislerinin bulamadığı poblemi çözdü gidip kendisi ile görüşürseniz nasıl mükemmel bir insan olduğunu görürsünüz ustadan öte bir dosttur ÖMERUSTAOTOGAZ FLORYA BEŞYOL SANAYİ SİTESİNDE CEP TELİ 0533 514 14 08 AVRUPA YAKASINDAKÜ EN İYİ PRİNS MONTAJ USTASIDIR

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Nazmi Serin

Formu bu yönden çok seviyorum, neyi ne zaman yaptırdığınızı görebiliyorsunuz :) 10.2012 de prins lpg kitini taktırmışım. O günden bugüne daha hiç ne ayar için gittim ne bakım için. Hatta şimdi sizin yazılarınızı okurken fark ettim, yol testi yada yol ayarı vs. gibi şeyler var. Ben kiti taktırdığımda hiç öyle yol ayarı vs. gibi bir işlem yapılmamıştı. Direk takıldı "tamam abi, tekrar gelmene gerek yok " denildi. Bende sorun problem çıkmayınca bir daha hiç gitmedim. Şimdi hakkaten böyle arada bir ayara gitmek lazım mı? Kış/yaz ayarı vs. gibi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Forumda tüm tavsiye isteyen arkadaşlara "forumda prins taktırıp ta memnun olmayan yok" şeklinde cevap veriyordum. Sanırım nazar deydi. :)

Aslında bir memnuniyetsizlik değil ama, zaman zaman kullanım esnasında sanki gaz tamamen bitmiş gibi uyarı verip, seviye göstergesi tamamen boşmuş gibi gösterip aracım benzine geçiyor.

Birkaç defa benzin-gaz geçişi yaptığımda, eski haline dönüyor.

Sorunu Beykent Ay Otogaz'a ilettim. Garantim devam ediyor.

Kullanılan map sensörünün sıklıkla arıza vererek kullanıcıların bu şikayetle geri döndüklerini söyledi. Bosch marka map sensörü takılacak. Yorumlarınızı bekliyorum ve 1-2 güne işlem hallolduğunda yorumlarımı paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Forumda tüm tavsiye isteyen arkadaşlara "forumda prins taktırıp ta memnun olmayan yok" şeklinde cevap veriyordum. Sanırım nazar deydi. :)

Aslında bir memnuniyetsizlik değil ama, zaman zaman kullanım esnasında sanki gaz tamamen bitmiş gibi uyarı verip, seviye göstergesi tamamen boşmuş gibi gösterip aracım benzine geçiyor.

Birkaç defa benzin-gaz geçişi yaptığımda, eski haline dönüyor.

Sorunu Beykent Ay Otogaz'a ilettim. Garantim devam ediyor.

Kullanılan map sensörünün sıklıkla arıza vererek kullanıcıların bu şikayetle geri döndüklerini söyledi. Bosch marka map sensörü takılacak. Yorumlarınızı bekliyorum ve 1-2 güne işlem hallolduğunda yorumlarımı paylaşırım.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Map sensörü değişti düzeldi.

Zaten kendi beyninde de arıza kodu bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Görkem Özer

merhaba

2011 ford focus hb aracım var. 3-4 gün önce prins silverline montajı yaptırdım. Florya Ömer ustada . 40 liralık gazla (2.500tl litresi) 165 km gittim. Uyarı verip yanıp sönmeye başladı bende yeniden gaz aldım benzine geçmesini beklemedim. Değer iyimidir sizce ben ilk defa gazlı araba kullanıyorum o yüzden yakaladığım değerler normal mi onu bilmiyorum. Tamamı şehir içinde gidildi 165 kmnin.

Yorum bağlantısı

Aynı sorunu ben de yaşadım. Map sensörü değişti düzeldi.

Zaten kendi beyninde de arıza kodu bırakıyor.

MAP sensörü Bosch marka ile değişti. Önceki Aldesa imiş. Sorunlu bir parça imiş. Aldesa taktırmamak lazım demek ki.

Şimdilik bir sorunum yok. 

Görkem bey. Aşağı yukarı 100 km de 10 lt lpg tüketiminiz var. Gayet iyi bir değer. Tahminimce biraz daha düşecektir. İyi günlerde kullanın.

Bildiğim kadarıyla, uyarı verip yanıp sönmeye başladığında, zaten benzine geçmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...