İçeriğe Yönlendir

Prins; Sorunlar, Yorumlar

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Hakan yukardaki mesajımı editledim..

Benim Mk2, uzun yolda çok az yakardı... 90 km hızla uzun yolda 48 litre lpg ile 680 km rekorum var..

Mk3, 130-140 gidersem 10-11 litre yakıyor..

Elleme böyle bin yani...

Bir depo ile ş.içinde 250 ş.dışında 370 380 :s

Benim 110-120 km hız ile şehir dışı rekorum 6,3 litre. Normal gidersem 7,5-8 litre yakıyor. Mk2 gerçekten çok az yakıyor.

Hakan, senin tüketiminde sorun var. Kışın da konuşmuştuk bunu, ve sen güzergaha sorun buluyordun. Ya arabada sorun var ya da sürüş stilinde.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bilmiyorum abi...

Bakalım kayseriye gidicez h.sonu O zaman ne yakacak...

Ben sabahları 33-34 km yolu yaklaşık 50 dakikada alıyorum. Sivas caddesinden yoğunburç, oradan da dağ yolu ile organizeye gidiyorum. Kimi yerde gaza basıyorum, kimi yerde 200 metrede bir ışıkta bekliyorum. Bir de dağ yolu var, yokuş çıkılıyor. Sağa geçsen otobülerin peşinde kalıyorsun, sola geçsen sakin gidemiyorsun sen de basıyorsun. Bu halde 10 litre civarı yakıyorum.

Yorum bağlantısı

Litre falan artık bakmıyorum abi ş.içi bi depo 43 litre 250 260.

Neresine baktırayım ne yapayım ?

uzun yoluda yazdım zaten.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

E benim araba da 31 lt LPG ile şehir içinde anca 240 km gidiyor zaten. :biggrin:

CRV'de bu kadar yakıyor ve bana çok geliyor. Kafam karıştı şimdi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Litre falan artık bakmıyorum abi ş.içi bi depo 43 litre 250 260.

Neresine baktırayım ne yapayım ?

uzun yoluda yazdım zaten.

Önce babanın arabası ile biraz gez ve tüektime bak.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Yakıt tüketimimi ölçme şansım oldu. 43 lt depoyu Ankaradan çıkmadan gösterge kırmızıdayken fulledim, 30 lt gaz aldı. 70 km şehir içi (düşük hız 3.vites bazen 4.vites) ve 260 km şehiler arası (110-120km/s ort hız) olmak üzere toplam 330 km yol yaptım. Lpg gösterge ışığı kırmızıdayden sesli uyarı verdi ve sanırım (bundan emin değilim ama seviye kırmızıdayken uyarı verdiğine göre yeterli basınç yok ve benzine geçti diye düşündüm)benzine geçti(deponun kaç lt aldığını bilemediğim için yoldayken çok yaktığını düşünmüştüm. Eve gelince 43 lt simit deponun yaklaşık 30-31 lt gaz aldığını okudum ) .

Tekrar fulledim 31 lt aldı.

31 litreye göre hesaplarsak 31/330= 9.4 lt.

Tüketim normal sanırım.

Arkadaşlar lpg taktıralı 1500km oldu. Yakıt tüketimim 9.2-9.4 arasında şehir içi şehir dışı pek farketmiyor gibi. Ankara trafiği çok yoğun değil, en azından benim güzergahım. Şehir dışında ise hızım ort 120 civarında, bu sebeple yakıt tüketimlari benzer çıkıyor.

Son yolculuğumda araba biraz doluydu (4 kişi + bagaj) arabanın performansı pek tatmin etmedi. 5. viteste 90 km ile gitmek istedim ancak motor sağırlaşmış gibi ya hızı koruyamadım devirden düştüm ya da hızlandım( yol düz değildi inişli çıkışlı, meyil hafifti).durum böyle olunca bende gaza yüklendim 140 150 arası seyrettim arabanın gaza tepkisi öncesine göre daha tatminkardı. Araba 90 la giderken gaz yemez gibiykeni 140 da daha atak tı.

Konu ile ilgili biraz araştırma yaptım, Sorunun genelde Ateşleme sisteminden kaynaklandığı, benzinde pek fark gözlenmezken, lpg de titremelerin arttığını okudum.

Araba dururken benzin lpg arasında gecişler yaparak titreme varmı yok mu anlamaya çalıştım. Ancak benzinde de lpgde de 2200 devirde titreme var. Bunun dışında birsey hissetmedim.

Sizce bobin, buji kablosu ve lpg bujisi değişimi alt devirlerde iyileşme sağlar mı ? Marka tavsiyeniz nedir? (Bosch tavsiye edermisiniz)

Bunları yaparken bobinlere ve buji kablolarına bir bakayım dedim. Bobin FoMoCo ama Bosch üretimi, buji kabloları FoMoCo.

Bobine bakarken lpg nin buradan bir bağlantı aldığını gördüm. Açıkcası şaşırdım çünkü akü kutup başlarından da bağlantı yapılmıştı. Ben de beslemeyi aküden aldıkları için içimen adamlar iyi yapmış demiştim :s Bir kaç yerde araştırdım devri okumak için de bobine bağlantı yapılabiliyorlarmış. Prins de böyle mi yapıyordur.? Ecu dururken ?

Yorum bağlantısı
Erman Salar

LPG kitlerini araştırırken Prinsin iki tip kiti olduğunu öğrendim biri bildiğimiz prins diğeri ise daha çok orta sınıfa hitaben geliştirilen Prins Silverline.

Fiyatlar 2 500 ve 2 000 TL seviyesinde.

Silverlinenin başlıca farkının enjektör olduğu, khein enjektör yerine prinsin kendi markası adına ürettirdiği enjektörleri kullandığı söyleniyor. BRC lavato gibi birşey taktırmak yerine Silverline taktırmak nasıl olur ki?

Silverline taktıran ya da bilgisi olan varmı?

Saygılar.

Hüseyin bey, öncelikle lpg sisteminiz hayırlı olsun. Başınıza gelen aksaklıklardan ötürü de büyük geçmiş olsun diyorum. Ben de 1 haftadır lpg taktırmayı kafama koydum. Bir tanıdığa danıştım ve lpg dönüşümü yapan bir arkadaşına ulaştık. Bana prins silverline taktığını ve aracıma da şu anda iyi uyum sağlayacağını iddia etti. Ben bu tüp işlerinden pek anlamam ama prins markasının daha önce oldukça yüksek fiyatlarda olduğunu duymuştum. Araştırdığımda enjektörlerin japon khein (yazılışından emin değilim ) değil de kendi adına ürettirdikleri başka bir model olduğunu öğrendim. Yaptığınız diğer yorumları da okudum, bu konuda tecrübeli olduğunuzu fark ettim.

Salı günü sabah 8 de aracı çağırdılar ama ben gene de size danışıp tavsiye edip etmeyeceğinizi öğrenmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Arkadaşlar lpg taktıralı 1500km oldu. Yakıt tüketimim 9.2-9.4 arasında şehir içi şehir dışı pek farketmiyor gibi. Ankara trafiği çok yoğun değil, en azından benim güzergahım. Şehir dışında ise hızım ort 120 civarında, bu sebeple yakıt tüketimlari benzer çıkıyor.

Son yolculuğumda araba biraz doluydu (4 kişi + bagaj) arabanın performansı pek tatmin etmedi. 5. viteste 90 km ile gitmek istedim ancak motor sağırlaşmış gibi ya hızı koruyamadım devirden düştüm ya da hızlandım( yol düz değildi inişli çıkışlı, meyil hafifti).durum böyle olunca bende gaza yüklendim 140 150 arası seyrettim arabanın gaza tepkisi öncesine göre daha tatminkardı. Araba 90 la giderken gaz yemez gibiykeni 140 da daha atak tı.

Konu ile ilgili biraz araştırma yaptım, Sorunun genelde Ateşleme sisteminden kaynaklandığı, benzinde pek fark gözlenmezken, lpg de titremelerin arttığını okudum.

Araba dururken benzin lpg arasında gecişler yaparak titreme varmı yok mu anlamaya çalıştım. Ancak benzinde de lpgde de 2200 devirde titreme var. Bunun dışında birsey hissetmedim.

Sizce bobin, buji kablosu ve lpg bujisi değişimi alt devirlerde iyileşme sağlar mı ? Marka tavsiyeniz nedir? (Bosch tavsiye edermisiniz)

Bunları yaparken bobinlere ve buji kablolarına bir bakayım dedim. Bobin FoMoCo ama Bosch üretimi, buji kabloları FoMoCo.

Bobine bakarken lpg nin buradan bir bağlantı aldığını gördüm. Açıkcası şaşırdım çünkü akü kutup başlarından da bağlantı yapılmıştı. Ben de beslemeyi aküden aldıkları için içimen adamlar iyi yapmış demiştim :s Bir kaç yerde araştırdım devri okumak için de bobine bağlantı yapılabiliyorlarmış. Prins de böyle mi yapıyordur.? Ecu dururken ?

Arkadaşlar aynı yolu bu hafta tekrar kullandım, rampa baya dikmiş pek dikkat etmemişim, çekişte bir problem yok, benzin ve gaz arasında geçişler yaptım, bir değişim hissetmedim.

Hüseyin bey, öncelikle lpg sisteminiz hayırlı olsun. Başınıza gelen aksaklıklardan ötürü de büyük geçmiş olsun diyorum. Ben de 1 haftadır lpg taktırmayı kafama koydum. Bir tanıdığa danıştım ve lpg dönüşümü yapan bir arkadaşına ulaştık. Bana prins silverline taktığını ve aracıma da şu anda iyi uyum sağlayacağını iddia etti. Ben bu tüp işlerinden pek anlamam ama prins markasının daha önce oldukça yüksek fiyatlarda olduğunu duymuştum. Araştırdığımda enjektörlerin japon khein (yazılışından emin değilim ) değil de kendi adına ürettirdikleri başka bir model olduğunu öğrendim. Yaptığınız diğer yorumları da okudum, bu konuda tecrübeli olduğunuzu fark ettim.

Salı günü sabah 8 de aracı çağırdılar ama ben gene de size danışıp tavsiye edip etmeyeceğinizi öğrenmek istiyorum.

Erman bey biraz geç cevap oldu kusura bakmayn. Ben tecrübeli değilim, pipirikliyim, Prinsi kesinlikle tavsiye ederim. Performans gayet iyi. Umarım ustanız da iyidir. Bunu söylemek gerçekten üzücü.Benim bildiğim zaten o iyi olduğu için ona Usta demişlerdir. Şimdi herkes yazıyor kit değil usta önemli. Buradaki usta dan kasıt sen ben gibi bir adam, lpg kiti takıyor bizden farklı olarak. Kit üreticileri en bilgi fukarası USTA ya göre döküman, klavuz hazırlasa da bizim ustalarımız bildiğini okumaktalar. Birinin arabasında saat gibi çalışan diğerinin arabasında bir sürü sorun çıkartıyor. USTA işte rezilde edebilir vezir de. İyi markalar kitlerini iyi ustaların takması için caba sarfediyorlar, herkese kitlerini vermiyorlar. Prins de böyle bir marka diye düşünüyorum. Ben taktıracağım yeri birkaç taksiciyle farklı zamanlarda konusmalarım sonucu belirledim. Ağız birliği etmiş gibi aynı yeri önerdiler.

Umarım siz de memnun kalırsınız.

1800 e taktırmıştım simit depo 1000 peşin 800 4 taksit.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erman Salar

Arkadaşlar aynı yolu bu hafta tekrar kullandım, rampa baya dikmiş pek dikkat etmemişim, çekişte bir problem yok, benzin ve gaz arasında geçişler yaptım, bir değişim hissetmedim.

Erman bey biraz geç cevap oldu kusura bakmayn. Ben tecrübeli değilim, pipirikliyim, Prinsi kesinlikle tavsiye ederim. Performans gayet iyi. Umarım ustanız da iyidir. Bunu söylemek gerçekten üzücü.Benim bildiğim zaten o iyi olduğu için ona Usta demişlerdir. Şimdi herkes yazıyor kit değil usta önemli. Buradaki usta dan kasıt sen ben gibi bir adam, lpg kiti takıyor bizden farklı olarak. Kit üreticileri en bilgi fukarası USTA ya göre döküman, klavuz hazırlasa da bizim ustalarımız bildiğini okumaktalar. Birinin arabasında saat gibi çalışan diğerinin arabasında bir sürü sorun çıkartıyor. USTA işte rezilde edebilir vezir de. İyi markalar kitlerini iyi ustaların takması için caba sarfediyorlar, herkese kitlerini vermiyorlar. Prins de böyle bir marka diye düşünüyorum. Ben taktıracağım yeri birkaç taksiciyle farklı zamanlarda konusmalarım sonucu belirledim. Ağız birliği etmiş gibi aynı yeri önerdiler.

Umarım siz de memnun kalırsınız.

1800 e taktırmıştım simit depo 1000 peşin 800 4 taksit.

Ben sivasta ikamet ediyorum. Burada zaten 2 tane var. Ben bu işte daha eski olanı tercih ettim. Bakalım yarın sabah 8 de teslim edecem arabayı. 1700'ü 10 taksite bölmeyi kabul ettirdik. Umarım pişman olmam. ben de sizin gibi pimpirikliyim , zaten bu zamana kadar taktıramamın sebebi de bu. Araç daha 20000 km de. yazık etmem inşallah. Lpg yi taktırdıktan sonra da sizinle istişare etmek ve diğer taktıracak arkadaşlara nacizane bilgi biriklerimi aktarmak isterim.

Yorum bağlantısı

Ben sivasta ikamet ediyorum. Burada zaten 2 tane var. Ben bu işte daha eski olanı tercih ettim. Bakalım yarın sabah 8 de teslim edecem arabayı. 1700'ü 10 taksite bölmeyi kabul ettirdik. Umarım pişman olmam. ben de sizin gibi pimpirikliyim , zaten bu zamana kadar taktıramamın sebebi de bu. Araç daha 20000 km de. yazık etmem inşallah. Lpg yi taktırdıktan sonra da sizinle istişare etmek ve diğer taktıracak arkadaşlara nacizane bilgi biriklerimi aktarmak isterim.

20.000 de taktırmaız iyi olmuş, tasarrufa erken başlarsınız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

prinsin ilk nesil vsı sisteminde (ki benim arabamda aha bu kitten takılı) cut of ayarları yapılamıyormuş. daha doğrusu Sivastaki her iki prins servisinin de ortak söylediği şey bu. diyeceksiniz ki amam ayarlanmasın nolacak? son iki aydır benim araba lpg deyken ayağımı gazdan çekince cut of devresine bir girp bir çıkıyor ve arabayı kastırıyor. benzinde ise hiçbir sorun yok.. biraz önce dediğim her iki serviste "abi vsi 2 sürümlerinde cut of ayarları yapılıyor ama malesef vsı1 de böyle bir ayar yok. artık bu şekilde devam" diyorlar. valla şaştım kaldım. hele şu işe bak yavvv en baba lpg kiti diye taktırdım güya. cut of ayarı yapılamıyormuş. şimdi ben neydem hakim bey eeeiiiii.

Yorum bağlantısı
Erman Salar

prinsin ilk nesil vsı sisteminde (ki benim arabamda aha bu kitten takılı) cut of ayarları yapılamıyormuş. daha doğrusu Sivastaki her iki prins servisinin de ortak söylediği şey bu. diyeceksiniz ki amam ayarlanmasın nolacak? son iki aydır benim araba lpg deyken ayağımı gazdan çekince cut of devresine bir girp bir çıkıyor ve arabayı kastırıyor. benzinde ise hiçbir sorun yok.. biraz önce dediğim her iki serviste "abi vsi 2 sürümlerinde cut of ayarları yapılıyor ama malesef vsı1 de böyle bir ayar yok. artık bu şekilde devam" diyorlar. valla şaştım kaldım. hele şu işe bak yavvv en baba lpg kiti diye taktırdım güya. cut of ayarı yapılamıyormuş. şimdi ben neydem hakim bey eeeiiiii.

amman Mahmut Bey neden bunu dün paylaşmadınız ben de iyice öğrenirdim hangi nesil taktırdığımı. benim ki VSI 2 mi yoksa 1 mi yarın sorayım bakalım. Bu arada sizin adınıza da üzüldüm. Valla ben de sizin gibi düşünüp en Kitin en iyisi olsun dedim ama nerden çıktı şimdi bu "cut off" ayarı

Yorum bağlantısı
Erman Salar
(düzenlendi)

Merhaba dostlar;

Ben bu sabah saat 8 buçukta aracı Sivas Sistem Lpg ye teslim ettim. Akşam saat 6 gibi aradılar ve aracın hazır olduğunu söylediler. Ramazan dolayısıyla biraz ağır kaldıklarını düşünüyorum. Sorun değil; yeterki işçilikleri iyi olsun. Aracıma ilk baktığımda direksiyona ve koltuklara galoş geçirdiklerini gördüm. Bu, aslında öyle çok da modern gibi gözükmeyen bu servisin aslında işini ciddi tuttuklarının bir göstergesi oldu benim için.

Oruç olmam ve biraz kendimi rahatsız hissetmemden dolayı aracı evime getirdim ve daha hiç orasını burasını kurcalamadım. Merak da etmiyor değilim aslında. Prins markası araç ilk çalıştırdığında (eğer sıcaklık yeterliyse) lpg de çalışıyormuş. Benim termostat 30 dereceye ayarlı, dolayısıyla direkt lpg de başladı ve araç bana eve kadar ( yaklaşık 2 km) lpg de gittiğini hissettirmedi.

Ben Prins'in kendi adına ürettirdiği enjektörlerden kullanıyorum ki zaten Prins Silverline modeli böyleymiş.

İleride sarfiyat değerlerini de paylaşacağım.

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erman Bey, resim eklemek için, forum yardımı bölümündeki yollardan birini uygulayın.. Daha güzel olur..

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

mahmut bey benim aracımda da vsı1 sistemi var ve sizin dediğiniz gibi bir problem yok bence ana distribütörle görüşün sizin oradaki bayiler bu işi bilmiyor olabilirler :) Biliyorsunuz Prinsin ana distribütörü İpragaz. direkt onlarla görüşün zaten daha sonra bayiler sizin probleminizi çözmek için yarışacaklar :)

Yorum bağlantısı
Erman Salar

Mahmut Bey, ben bugün aracımın yakıt göstergesi için prins servisine gittim ve sizin sorun aklıma takıldı. Öyle bişiy olmaz, olmamalı dediler. hatta sizin oraya da diğer servise de gittiğinizi söyledim; hatırlamadılar. isterseniz siz bir kez daha gidin ve sorununuzu anlatın. Çünkü ordaki iki mühendis de öyle bir sorunun VS1 de olmayacağını dile getirdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Mahmut Bey, ben bugün aracımın yakıt göstergesi için prins servisine gittim ve sizin sorun aklıma takıldı. Öyle bişiy olmaz, olmamalı dediler. hatta sizin oraya da diğer servise de gittiğinizi söyledim; hatırlamadılar. isterseniz siz bir kez daha gidin ve sorununuzu anlatın. Çünkü ordaki iki mühendis de öyle bir sorunun VS1 de olmayacağını dile getirdiler.

anladım hocam. biraz daha bekleyelim bakalım. hayırlısı ile çözülür inşallah.

Yorum bağlantısı

Hakan,

Mk2'de teleflex takılı iken seferihisar yolculugum olmuştu. Sabah 05:00'te Ankara'dan çıkıp, sabah kahvaltı molası da Anıl olmak üzere 12:30'da Seferihisara gittim. 48lt'lik depom 330.km de boşalip LPG sinyal vermeye başlamıştı. Sonuçta hızlı gidersen ki 150km'lik hızlardan bahsediyorsun enjektorler iseme yapar. Ekonomi aranmaz bu durumda, sehir ici verilerine yakın degerler alırsın uzun yolda..

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk2'm az yakıyordu.. Ama bu teleflex'in değil Zetec'in başarısı daha doğrusu özelliği idi.. Kim ne derse desin Zetec az yakıyor..

Mk3'm hayvan gibi çekiyor.. gerçek anlamda, gitmek istediğin hızla her şartla gidiyor ama yakıyor tabiki..

uzun yolda genelde 130 km hızlarla seyrediyorum.. 10 litre yakıyorum..

Dün çok abuk hızları da test ettim, lpg'de bir anormallik görmedim.. Kesilme, tekleme sıkışma hissetmedim.. Prins de çok güzel bir kit..

teleflex'ten prinse geçince yakıtım artmış gibi görünüyor ama bir de şu boyutu var ki.. Prins lpg'ye çok çabuk geçiyor..

Eski aracımla da test ediyorum bazen, ikisi de mondeo, ikisi de 2000 cc.. ikisi de 40 dereceye ayarlı.. Prins 500 metrede lpg'ye geçerse teleflex 1500 metrede geçiyor... Yani, benzin tüketimim eskiye oranla çok düşük...

Yorum bağlantısı

Mk2'm az yakıyordu.. Ama bu teleflex'in değil Zetec'in başarısı daha doğrusu özelliği idi.. Kim ne derse desin Zetec az yakıyor..

Mk3'm hayvan gibi çekiyor.. gerçek anlamda, gitmek istediğin hızla her şartla gidiyor ama yakıyor tabiki..

Dün çok abuk hızları da test ettim, lpg'de bir anormallik görmedim.. Kesilme, tekleme sıkışma hissetmedim.. Prins de çok güzel bir kit..

teleflex'ten prinse geçince yakıtım artmış gibi görünüyor ama bir de şu boyutu var ki.. Prins lpg'ye çok çabuk geçiyor..

Eski aracımla da test ediyorum bazen, ikisi de mondeo, ikisi de 2000 cc.. ikisi de 40 dereceye ayarlı.. Prins 500 metrede lpg'ye geçerse teleflex 1500 metrede geçiyor... Yani, benzin tüketimim eskiye oranla çok düşük...

Mehmet Bey hafta sonu 600 km ye yakın yol yaptım, ortalamam 9.4 lt civarında. Ben bazen arabanın fazla yaktığını düşünüyorum, ama hızım 120 140 arası bu da 4000 devire yakın olunca sarfiat normal diyorum. 90 km ile gitsem ben de 7.5 lt yi tuttururum diye düşünüyorum.

Prins lpg ye cabuk geçiyor dediğiniz gibi, hafta sonu araba günün ilk çalışmasında benzinde calıstı kısa süre sonra gaza geçti, diğer marşların hepsi lpg ile oldu. Direk lpg ile çalışması iyi bir özellik.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Prins lpg ye cabuk geçiyor dediğiniz gibi, hafta sonu araba günün ilk çalışmasında benzinde calıstı kısa süre sonra gaza geçti, diğer marşların hepsi lpg ile oldu. Direk lpg ile çalışması iyi bir özellik.

Ben bunu yaptırmıyorum... Her kontak açılışında bir dakika benzinle çalışacak şekilde programlattırdım.. Özellikle ilk çalışmada benzin yaksın biraz..

Ayarım 1 dakika ve 40 derece.. lpg ye geçmesi için her iki şartında oluşmuş olması gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Mehmet bey son cümlenizle ilgili ikiside 40 dereceye ayarlı iken nasıl prins 500, teleflex 1500 metrede lpg ye geçiyor orasını anlamadım. Sonuçta buradaki kriter benzinle çalışan motorun 40 dereceye ulaşması değil mi? Yani bu cümlenizden çıkan sonuç teleflex 40 dereceye ulaşsa dahi lpgye geçmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet bey son cümlenizle ilgili ikiside 40 dereceye ayarlı iken nasıl prins 500, teleflex 1500 metrede lpg ye geçiyor orasını anlamadım. Sonuçta buradaki kriter benzinle çalışan motorun 40 dereceye ulaşması değil mi? Yani bu cümlenizden çıkan sonuç teleflex 40 dereceye ulaşsa dahi lpgye geçmiyor mu?

Evet.. Geçmiyor.. Muhtemelen regulatörle ilgilidir.. Teleflex ısıyı farklı bir yerden okuyor ve geç okuyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...