İçeriğe Yönlendir

Zavolli; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. Arıza lambasız, teklemesiz kullanmanızı dilerim :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hayırlı olsun. Arıza lambasız, teklemesiz kullanmanızı dilerim :)

çok teşekkürler Saygın Can Oğuz. hepimize inşallah. :)

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

yol bilgisayarı ve 100 km.de yaktığı benzin ?.... murat dere unuttun valla sen bizi.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
yol bilgisayarı ve 100 km.de yaktığı benzin ?.... murat dere unuttun valla sen bizi.

ilker kadılar, unutur muyum seni hiç? daha 100 km yapmadım ki kardeşim. :nazar: sen de amma sabırsızmışsın ha.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Dere

30 TL'lik gaz aldım km'yi sıfırladım. bitince km'de kaç yakıyor hesaplarım diyordum, İzmir'e gitme işi çıktı. yolda 30 TL'lik daha aldım. İzmir'e gittim. orada gezdim. dönerken bir 30 TL'lik daha aldım. Muğla'da dolaştım. bittiğinde 588 km yol yapmıştım. çoğu şehiriçi, bir İzmir şehirdışı olarak. toplam 90 TL'lik gaz aldığıma göre, ölçü olur mu bilmiyorum ama 90/588=0,153 TL çıkıyor. 15 kuruştan biraz fazla. bana "bu kadar az olur mu ya?" sorusunu sordurdu size de sordurdu mu? bir yanlışlık varsa biraz daha fazla yakayım isterseniz. :D

Yorum bağlantısı
Cem Atac

Hocam hayırlı olsun.Arıza lambası yanıyormu?.Ben de aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama burda brc,lovato,atiker birkaç marka daha var.Daha karar veremedim.Lovato ikna edici gibi oldu 1600 TL 10 taksit diyor.Çok fazla kilometre yapmıyorum ayda 450-500 gibi.Anlayacağınız kararsızım.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hocam hayırlı olsun.Arıza lambası yanıyormu?.Ben de aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama burda brc,lovato,atiker birkaç marka daha var.Daha karar veremedim.Lovato ikna edici gibi oldu 1600 TL 10 taksit diyor.Çok fazla kilometre yapmıyorum ayda 450-500 gibi.Anlayacağınız kararsızım.

arıza lambası mı? o ne ki? :)

saydığın markaları bilmiyorum. forumdaki arkadaşlar bilir. ben burada bu işleri yapan bacanağıma sordum, stefanelli mi, zavoli mi diye. bil bakalım hangisini dedi? :D çok memnunum ben. her şey yolunda. yakıt da yukarıda belirttiğim gibi. ancak tek sorun bu kadar az yakar mı diyorum. hesap ya da uygulama hatası mı yaptım acaba diyorum. başka sorun yok. :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

abi atiker niye taktırmadın . koskoca kurtlar vadisini sunuyor okadar reklam yapıyor adamlar yazık valla :unsure::D:D . şaka bir yana az yakmasına sevindim bu yaz gezersen 1300 tl yi amorti etmiş de oluyosun :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
abi atiker niye taktırmadın . koskoca kurtlar vadisini sunuyor okadar reklam yapıyor adamlar yazık valla :unsure::D:D . şaka bir yana az yakmasına sevindim bu yaz gezersen 1300 tl yi amorti etmiş de oluyosun :)

inşallah amorti eder Ali'cim. benim bacanak ultragas ve ekogas için beyin tasarlıyor ve programını yazıyordu. ona sordum gaz işlerinden anlayan biri olarak. bir sürü inceledi ve araştırdı bu işe girmeden önce. o zavoli deyince ben de atiker taktırmadım artık. sen şaka sormuşsun ama ben ciddi cevapladım. severim keratayı da ondan. değerli bir insandır bilgisiyle ama yeterince değerlendirmiyor öküz. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özcan Asa

Arkadaşlar 1350 TL kredi kartına 10 taksitle zavoli taktırdım performans süper benzinden gaza geçiş hissedilmiyor montaj yapılan yer Bursa'da 17 yıldır lpg dönüşümü ile uğraşıyor

yakıtı merak ediyorum depoyu fulledim 2 hafta sonra tekrar fulleyip sizlerle paylaşırım.. he birde ruhsata işemek kaldı :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg tüketimi hesabı, depo fulleyerek yapılmaz.. Benzin gibi değildir..

İçindeki lpg bitecek... 30-40-50 liralık gibi bir gaz alıp bitene kadar gideceksiniz... Bitince yaptığınız kilometreye bakacaksınız...

Hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hayırlı olsun...

Sağol mehmet abi teşekkür ederim fulleyince niye olmuyor ki ?

Her Pompanın Basıncı aynı değildirde ondan. Bazan 43,5lt alıyo benimki bazende 41Lt :elisopali:

Yorum bağlantısı
Ümit Aydaş
(düzenlendi)
Hayırlı olsun...

Her Pompanın Basıncı aynı değildirde ondan. Bazan 43,5lt alıyo benimki bazende 41Lt :D

merhaba onur bey sızın fusıonda lpglımı ne marka uzun yolda km . de yakıyor.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Faruk Yener
hayırlı olsun Onur. zavolici sen, ben, başka kim var şu dünyada? :lol2:

Bir de ben geldim aranıza :unsure:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Lpg tüketimi hesabı, depo fulleyerek yapılmaz.. Benzin gibi değildir..

İçindeki lpg bitecek... 30-40-50 liralık gibi bir gaz alıp bitene kadar gideceksiniz... Bitince yaptığınız kilometreye bakacaksınız...

Hayırlı olsun...

Lpg den hiç anlamam , bu bilgiyi alınca aklıma geldi. Belli meblağ lpg aldıktan sonra, sağlıklı tüketim verisi almak için, araç Lpg'de stop edene kadar gitmek şart ??? Lpg tüketim hesabını yaparken bu metodu kaç kişi kullanıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Lpg den hiç anlamam , bu bilgiyi alınca aklıma geldi. Belli meblağ lpg aldıktan sonra, sağlıklı tüketim verisi almak için, araç Lpg'de stop edene kadar gitmek şart ??? Lpg tüketim hesabını yaparken bu metodu kaç kişi kullanıyor acaba?

bu yöntemi ben kullanıyorum da. lepege bitince araç stop etmeyoru, benzine geçiyoru, ama çok ötüyoru... :rolleyes:

Lpg bitince, araç otomatik olarak benzine mi geçiyor?

da.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...