İçeriğe Yönlendir

Zavolli; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Lpg bitince, araç otomatik olarak benzine mi geçiyor?

Evet.. geçer.. uyarı sesini duymazsan hissetmezsin zaten...

Gel senikine de taktıralım bir tane...

Yazık paracıklarına.. zaten çok yakıyor senin zımbırtı...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Evet.. geçer.. uyarı sesini duymazsan hissetmezsin zaten...

Gel senikine de taktıralım bir tane...

Yazık paracıklarına.. zaten çok yakıyor senin zımbırtı...

şşt Memet... bu amca bizi kekliyor olmasın? nasıl bilmez bunu ya? şşt Memet... şşt... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok subaplarımı seviyorum ben :p / Lpg den valla anlamam ;)

Anlamadığın belli..

Dedikodulara kanıyorsun hemen... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Orhan Akbulut

1 hafta önce 99 focusuma zavolli marka tüp taktırdım. kilometreye şehiriçinde 24 kuruş yakıyor biraz fazla gibi geldi bana. aracın tüpe alışmasından kaynaklanabilirmi yeni taktırdığım için daha sonraları düşermi veya standart yakması gereken ne kadardır.

ikinci ayarı daha yeni yaptırdım inşl. bikaç gün içinde içindeki tüp biterse tekrar hesaplayacağım

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hayırlı olsun.

dediğiniz rakamlar çok fazla gibi gözüküyor. LPG takıldığınıda ilk 1000km çok yakması normaldir, Ancak bukadarıda biraz fazladır. Gidin düzgün ayarlasınlar...

Bu arada LPG nin litresi kaç tl ?

Yorum bağlantısı
Orhan Akbulut

depoyu fulledim mehmet abi tam 60liralık gaz aldı 250km yol yaptı.

Hayırlı olsun.

dediğiniz rakamlar çok fazla gibi gözüküyor. LPG takıldığınıda ilk 1000km çok yakması normaldir, Ancak bukadarıda biraz fazladır. Gidin düzgün ayarlasınlar...

Bu arada LPG nin litresi kaç tl ?

daha bi 500 km falan yol yaptım. 1740 lira şuanda. ikinci ayarı yaptırdım tüp bitti 10 liralık gaz aldım bittiğinde ayarlı olarak ölçmüş olacam ama bakalım ne yakacak

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Orhan Akbulut

meraba arkadaşlar son ölçümü yaptım 70 liralık tüple tam 370km yol yaptı şehirçinde

70tl/370km=19 kuruş sizce nasıl halamı çokmu yakıyor

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
meraba arkadaşlar son ölçümü yaptım 70 liralık tüple tam 370km yol yaptı şehirçinde

70tl/370km=19 kuruş sizce nasıl halamı çokmu yakıyor

benim focusa göre çok yakıyor.(12 kuruş ;) )ilk tskıldığında bende de biraz fazla yakıyordu.daha sonra ise bu seviyelere indi.ankarada lpg 1.54 tl bu arada.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

12kuruş mu ;) 7,8lt/100km şehir içinde müthiş bir rakam bi yanlışlık olmasın.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
12kuruş mu :D 7,8lt/100km şehir içinde müthiş bir rakam bi yanlışlık olmasın.

bir yanlışlık yok çağdaş bey bende ilk başlarda yadırgadım diğer focuslara göre yakıt tüketimini ama kaç kez ölçmeme rağmen hep yakın sonuçlar çıktı.sakin kullanım 2000-3000 devir arası vites değişimi ile 20tl lik gaz ile yaklaşık 175-180 km gidiyor.3000 devir üzeri vites değişimi ve agresif kullanımda ise 14-15 kuruş yakıyor. ;)

Yorum bağlantısı
Orhan Akbulut
bir yanlışlık yok çağdaş bey bende ilk başlarda yadırgadım diğer focuslara göre yakıt tüketimini ama kaç kez ölçmeme rağmen hep yakın sonuçlar çıktı.sakin kullanım 2000-3000 devir arası vites değişimi ile 20tl lik gaz ile yaklaşık 175-180 km gidiyor.3000 devir üzeri vites değişimi ve agresif kullanımda ise 14-15 kuruş yakıyor. :rolleyes:

kardeş bende en sonunda 20 tl lik gaz aldım tam 104 km gitti nasıl oluyor bu iş biz nasıl düşürecez bunu 150ye razıyım :D

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tuğluk
(düzenlendi)

Benim aracımda da zavolli marka lpg takılı 2 yıldır kullanıyorum. 60 tl lpg ile 250 km şehir içi yol yapıyorum ve 20 gün önce sehirler arası yolda 60tl lpg ile 370 km yaptım tabi tasarruflu kullanımda. Lpg yetkili servisle konuştuğumda yakıt tüketiminin normal olduğu söyleniyor. lpg litre fiyatı 1,68 tl İstanbul anadolu yakası

tarihinde Y?lmaz Tu?luk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
bir yanlışlık yok çağdaş bey bende ilk başlarda yadırgadım diğer focuslara göre yakıt tüketimini ama kaç kez ölçmeme rağmen hep yakın sonuçlar çıktı.sakin kullanım 2000-3000 devir arası vites değişimi ile 20tl lik gaz ile yaklaşık 175-180 km gidiyor.3000 devir üzeri vites değişimi ve agresif kullanımda ise 14-15 kuruş yakıyor. :fiuw:

gercekten tebrikler benim araba 40 tl lik gaz ile en son 196 km gitti lpg 1,71 bu arada katkılı otogaz alımı sonrası aracın tamamen bozulan dengesini bir türlü oturtamadık

Yorum bağlantısı
Orhan Akbulut

aslında herkes bi sadece aracının modelini motorunu ve ne kadar yaktığını yazabilse çok güzel olur tamamen net bi fikir edilmiş olur

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
aslında herkes bi sadece aracının modelini motorunu ve ne kadar yaktığını yazabilse çok güzel olur tamamen net bi fikir edilmiş olur

Ağustos ayında Sivas'tan Ankara Sincan'a kadar bir depo ile geldim. 10 km de Sincan'da kullandım. Toplam 480 Km

Gazı Sivas opetten aldım sanırım 1720 idi 35 litre ve 60200 tl /480 = 125 kr

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ford Fusion 1.6 Zavoli : 70TL Gaz = Şehir dışı accayip ekonomik kullanımda 580km gittim bir kere. Normal şehir dışı kasmadan 530km yapıyor. Şehir içi işe git-gel ve hafta sonu oraya buraya 500km yapıyorum en kötü...

Honda Civic 1.4 Zavoli : 70TL gaz= Şehir içi gazlasamda farketmiyor en az 500km gidiyorum. Şehir dışı 530-540km civarı. Ve arabada subap ayarı çok kötü şakur şukur, buna rağmen bu seviyede :) ayar yaptırınca azalacak dahada kısmetse :)

:lol2: ;):(

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
kardeş bende en sonunda 20 tl lik gaz aldım tam 104 km gitti nasıl oluyor bu iş biz nasıl düşürecez bunu 150ye razıyım :(

ekstra birşey yapmadım aldığımın haftasına tüm bakımlarını yaptırıp lpg taktırdım.ilk başlarda biraz çok yakıyor gibi geldi.daha sonra azaldı.lpg olarak aygaz + alıyorum ve ona geçtikten sonra km bazındaki kuruş biraz daha azaldı.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
gercekten tebrikler benim araba 40 tl lik gaz ile en son 196 km gitti lpg 1,71 bu arada katkılı otogaz alımı sonrası aracın tamamen bozulan dengesini bir türlü oturtamadık

en son 45 tllik lpg ile 398 km gitti. lpgyi kayseriden almıştım.ankaraya gelirken yavaş sayılmayacak hızlarla da geldim.ankarada şehir içinde de kullandım.litre fiyatı ne kadardı hatırlayamadım.ben hep aygaz + alıyorum.bazen acaba km sayacaımı arızalı diyorum ama onda da sıkıntı yok.şehiriçinde 3000+ vites geçişlerinde yakıt 14 kuruşa kadar çıkıyor.ve genelde sakin kullanmaya çalışırım.eniştemde c-max var oda lpgli ve oda benim yakıt değerlerine yakın bir ortalama ile kullanıyor.şüphe ediyorum acaba benim arabada mı birşey var diye. :(

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akif Özkan

Lpg yakıt ölçümlerinde şehiriçi ve dışını ve ekonomik agresif sürüş kavramlarını kastedildikleri gibi anlayamayabiliriz.Ölçümleri litre bazında ve benzinde şu lpg de şu şeklinde paylaşırsak sanırım bu daha iyi bir paylaşım olucaktır.Çünki sehiriçi 200 210 gibi yakarken şuan(enjektörler tekrar değişti)120 diyen arkadaş fena halde moralimi bozuyor:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg tüketim ölçümü için, esas olan depoyu tam doldurmak bile mümkün değilken, uzun süreli ölçüm yapmak daha sıhhatli gibime geliyor. Aynı istasyonda, aynı pompadan bile farklı dolum yapıldığını yazan çok.

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Emmim de hep bunu söyler bende söylüyorum; LPG'de tüketim tamamen boş depoya belli bir miktar, örneğin 20-30TL'lik, gaz alınıp araç LPG ile gidemez hale gelip benzine geçtiği andaki km'nin, alınan gazın litresine veya tutarına bölünerek hesaplanır. Onun haricinde depo üzeri tamamlama ile benzin tüketimi ölçer gibi yapılan ölçümler doğru sonuç vermez.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Teleflex'in enjektörleri tek tek ve manifoldun hemen üzerine monte edilebiliyor.Bizimkiler(zavolli) edilebiliyormu bilmiyorum ama benimki motor hizasında kalıyor.Enjektörler daha sonra farklı bir marka ile değiştirilebiliyormu ? Yani anahtarlama gerilimleri aynımıdır?( 5Volt 12Volt gibi)

Ayrıyeten bizim enjektörleri çıkarıp tek tek manifoldun hemen üzerine monte etmenin sakıncası ve gereği var mıdır?Ben kısalan yakıt yolundan ötürü daha gaz tepkimelerinin hızlanıcağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...