İçeriğe Yönlendir

Zavolli; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Teleflex'in enjektörleri tek tek ve manifoldun hemen üzerine monte edilebiliyor.Bizimkiler(zavolli) edilebiliyormu bilmiyorum ama benimki motor hizasında kalıyor.Enjektörler daha sonra farklı bir marka ile değiştirilebiliyormu ? Yani anahtarlama gerilimleri aynımıdır?( 5Volt 12Volt gibi)

Ayrıyeten bizim enjektörleri çıkarıp tek tek manifoldun hemen üzerine monte etmenin sakıncası ve gereği var mıdır?Ben kısalan yakıt yolundan ötürü daha gaz tepkimelerinin hızlanıcağını düşünüyorum.

Teleflex'in en önemli artılarından biri bu.. Ama bence olmaz..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Talip Eren

arkadaşlar bende geçen hafta voltranı söktürüp zavoli taktırdım(voltranın ecu su arızalandı),şimdilik büyük bir sorun yok gibi,5500 devirden sonra benzine geçiyor veya geçmeye hazırlanır gibi düğmedeki benzin ışığı yanıp sönüyor,sebebi ne olabilir?diğer konuda,ecu yu ayarlamak için yazılımını netten buldum,birkaç farklı versiyonu var,dün interface kablosuda temin ettim ve akşam bağladım laptop a program çalışıyor ama full sürümü değil,yani lpg takılan yerdeki programdan bazı menüleri eksik(özellikle map haritası).fazla uğraşmadım zamanım yoktu pek,ecu daki ayarları laptopuma kaydettim,dikkatimi çeken bişey oldu,ayarlarında enjeksiyon tipi sıralı seçilmiş ama benimki full grup(pug 306),tam grup adında seçenekte var programda ama sıralı seçilmiş,bunun aracın çalışmasına bir etkisi varmıdır,full grup olarak programlayayım mı?elinde zavoli 5.0.5 software in tam sürümü veya crack dosyası(ProgBaseI.dll)olan varmı acaba?diğer markaların yazılımlarınıda buldum,sanırım hepsi full ama zavoliyi full bulamadım,eski versiyonu var full onuda denemedim daha.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süleyman Sönmez

Belki faydası olur...

Aracıma lpg taktırmak için o kadar çok araştırdım ki nedir ne değildir diye.

Sonuçta bir sürü para verip araç almışız. ekonomik olsun diye lpg taktırmak isterken bir sürü insanın lpg sorunları yüzünden aracını yakma seviyesine geldiğini öğrendim.

Lpg taktırma evet aslında ekonomik olması açısından doğru bir karar. Fakat en doğru karar Üçe beşe bakmadan DO

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cengiz Bostancı

otomatik 1.6 aracima lpg dusunuyorum 1450 dediler zavoli.nasıldır bu marka ?fiyat normalmi?22-18 kuruş arasında yakar takarsak dedi.şuanda kmde 10 lt re yakıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
otomatik 1.6 aracima lpg dusunuyorum 1450 dediler zavoli.nasıldır bu marka ?fiyat normalmi?22-18 kuruş arasında yakar takarsak dedi.şuanda kmde 10 lt re yakıyor.

10 ay kadar oldu ben taktıralı, fiyatlar oynar mı bilmem ama 1300'e taktırmıştım ben. Ancak Zavoli çok iyi gerçekten, son derece memnunum, fabrikasıyla da ilişkim yok, reklam değil yani. :)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı

araciniz benzinde nekadar yakıyordu lpgde nekdar yakıyor?arıza işiği oksijen sensoru kaynaklı ışık ynama oalyı oldumu?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
araciniz benzinde nekadar yakıyordu lpgde nekdar yakıyor?arıza işiği oksijen sensoru kaynaklı ışık ynama oalyı oldumu?

Yanılmıyorsam yarı yarıya gibi bir oran vardı. Bir kaç aydır bakmadım. Zaten kışın benzin daha çok harcanıyor motor ısınıncaya kadar bu yüzden de lpg az yakılıyor. Bir kez fakir karışım nedeniyle arıza lambası yandı ama ben Zavolinin 2000 km bakımını yaptırmamıştım.Ondan sonra da bayağı bir süre yanmadı. Lamba yanınca mecburen gittik tabii, söndürüldü ve bir daha da yanmadı.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bende Fusion'umda 2bucuk yıldır Zavoli kullanıyorum. 40bin km oldu, sadece Enjektörlere ayar yaptırdım. Bu da Katkılı gazın azizliği diyelim. Fiyat olarak şuanda İzmir'de 1350TL peşin, Taksitli olursa 1400TL. Fiyatınız makul düzeyde. Ustanızı iyice araştırın, Daha önceden orda LPG montajı yaptırmış olnalarla fikir alış verişi yapın. Usta iyi ise düşünmeden taktırın.

Benim tüketimlerim: Uzun yol ; Çorlu- İzmir 42lt gaz ile 600km (baya baya sabir hızda ve ekonomik kullandım tabi)

Şehir içi; 42lt gaz ile ~480-540km arası yapıyorum. Dikkat ettiyseniz TL bazında birşeyler yazmadım, Fiyatlar malum habire oynuyor...

Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı
Bende Fusion'umda 2bucuk yıldır Zavoli kullanıyorum. 40bin km oldu, sadece Enjektörlere ayar yaptırdım. Bu da Katkılı gazın azizliği diyelim. Fiyat olarak şuanda İzmir'de 1350TL peşin, Taksitli olursa 1400TL. Fiyatınız makul düzeyde. Ustanızı iyice araştırın, Daha önceden orda LPG montajı yaptırmış olnalarla fikir alış verişi yapın. Usta iyi ise düşünmeden taktırın.

Benim tüketimlerim: Uzun yol ; Çorlu- İzmir 42lt gaz ile 600km (baya baya sabir hızda ve ekonomik kullandım tabi)

Şehir içi; 42lt gaz ile ~480-540km arası yapıyorum. Dikkat ettiyseniz TL bazında birşeyler yazmadım, Fiyatlar malum habire oynuyor...

otomatikte nekdar yakar ben 10lt yakıyorum tüpte 11 litre yakar dei usta.220-180 kurus arasi yakar dedi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Demir
otomatikte nekdar yakar ben 10lt yakıyorum tüpte 11 litre yakar dei usta.220-180 kurus arasi yakar dedi

Yeni gördüm sorunuzu pardon...

Okadar çok fark olmaz. Şehir içinde 180kr falan olabilirde, Şehir dışında benim seviyelerime inersiniz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
(düzenlendi)

Benim araç şehiriçi 100km de 10 lt yakıyor. LPG ci benzinde 10 lt yakıyorsa lpg de 12 lt yakar dedi.

tarihinde Sadettin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Güven
(düzenlendi)

Arkadaşlar,

2007 Otomatik Fusion' a dönüş yapıyorum 2002 Mondeo' dan,

Bana da Ford özel servisi Atiker tavsiye ediyor :)

Bir kere yaptırılıyor iyi araştırmak gerkiyor bu LPG marka ve montaj işini...

Herkes kendi Markasına iyi diyor, sanırım bunun çözümü yok....

tarihinde Metin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Dere
Merhaba Sayın Murat Hocam; yaklaşık 1 yıldır kullandığınız Zavoli otogaz sistemi hakkındaki deneyim ve izlenimleriniz nedir acaba?

Şu ana kadar çok sorunum olmadı. İki kere motor lambası yaktı. Sebebi fakir karışım. Bana "2000 km sonra gel ayarlarını bakımını yapalım abi" demişlerdi ama ben gitmemiştim. Lamba yanınca gittik tabii. :D O zamandan beri bir daha yanmadı. Tabii kış aylarında her lpg sistemi gibi daha çok benzin harcıyoruz. Yani kışın yakıta ödenen para biraz artıyor. Zavoli sorunlu diyebileceğim bir sorun yok yani. Ne çekişte azalma var, ne de gaz-benzin/benzin-gaz geçişlerini anlıyorum. Şans da olabilir tabii ama ben şu ana kadar memnunum. :D

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
30 TL'lik gaz aldım km'yi sıfırladım. bitince km'de kaç yakıyor hesaplarım diyordum, İzmir'e gitme işi çıktı. yolda 30 TL'lik daha aldım. İzmir'e gittim. orada gezdim. dönerken bir 30 TL'lik daha aldım. Muğla'da dolaştım. bittiğinde 588 km yol yapmıştım. çoğu şehiriçi, bir İzmir şehirdışı olarak. toplam 90 TL'lik gaz aldığıma göre, ölçü olur mu bilmiyorum ama 90/588=0,153 TL çıkıyor. 15 kuruştan biraz fazla. bana "bu kadar az olur mu ya?" sorusunu sordurdu size de sordurdu mu? bir yanlışlık varsa biraz daha fazla yakayım isterseniz. :p

ben bodrumdan izmire 110-160 gibi hızlarda 120 tl ye gidip geldiğime göre ve yol gidiş geliş 500 km olduğuna göre senin tüketim gayet normal , bu kadar da az olurmu dedirtecek bir durum yok yani

Yorum bağlantısı
Mert Ala
(düzenlendi)

Arkadaslar zavoliden korkmayın ama işçilikten korkun ıı bır usta bulun gercekten herkes yapamıyo zavolı urunu guzel ama ıscılık onemlı bıde bazı parcaları zavolı bazısı yerlı bısıler takıp ucuza getırmeye calısıyolar bende 1350 10 taksıte taktırdım yakıttım 30 kurustan 18 kurusa dustu yakıtım ızmır cınarlıda mehmet alı usta 0532 709 36 42 numarası arkadaslar

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Mert Bey.. b
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Arkadaslar zavoliden korkmayın ama işçilikten korkun ıı bır usta bulun gercekten herkes yapamıyo zavolı urunu guzel ama ıscılık onemlı bıde bazı parcaları zavolı bazısı yerlı bısıler takıp ucuza getırmeye calısıyolar bende 1350 10 taksıte taktırdım yakıttım 30 kurustan 18 kurusa dustu yakıtım ızmır cınarlıda mehmet alı usta 0532 709 36 42 numarası arkadaslar

Dediklerin doğru Mert kardeşim. ;) Ancak mesajlarımızda Türkçe karakterler kullansak, yazım kurallaırına biraz daha dikkat etsek, iyi olur mu öyle? :elveda: Ayrıca ilk mesajımızda kendimizi tanıtsak yerinde olurdu değil mi?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
hocam hayırlı olsun

yalnız ısrarla anlayamadığım bir şeyi soracağım benzin durumu ne oluyor LPG de yol bilgisayarı sürekli geri sayıp sonra tekrar mı başa dönüyor yani tüketim ve menzil olarak ne gösteriyor

O durumu ısrarla ben de anlamıyorum. :unsure: Sanırım gazdayken bilgisayar, benzindeki gibi göstermiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Ala

BENDE ARACIMA ZAVOLI TAKTIRDIM 1 350 10 TAKSIT YADA 1250 PESIN TAKIYOLAR İŞÇİLİKLERİ SÜPER PERFORMANS DUSUSU OLMADI VE ARACIM ARTIK 180 YAKIYOR 0532 709 36 42 MEHMET USTA CINARLI ZAVOLI

Yorum bağlantısı
Metin Güven
BENDE ARACIMA ZAVOLI TAKTIRDIM 1 350 10 TAKSIT YADA 1250 PESIN TAKIYOLAR İŞÇİLİKLERİ SÜPER PERFORMANS DUSUSU OLMADI VE ARACIM ARTIK 180 YAKIYOR 0532 709 36 42 MEHMET USTA CINARLI ZAVOLI

Ben Ford servisimin (Eskişehir Umut Ford) önerisi ile Hem ekonomik hem uyumlu ATİKER taktırdım. (Esişehir Aşkın Otogaz)

15 gün oldu 400 km. yol kattettim, 190 krş. yakıyor, Performans kaybı gibi bir sorun olmadı, Benzinden LPG ye geçerken "Biip" uyarı sesi gelmese geçtiğini bile hissetmiyorum. 1.000 km. sonra ilk ayar için gideceğim..

Montaj ve usta çok önemli, yoksa hemen hemen tüm sistemlerde kalite eşdeğer..

Lüks otolar için Prins gibi sistemler belki daha iyi ama, orta segment için tüm markalar aynı, ustalık ve montaj...

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yeşilçiçek

arkadaşlar merhaba, bende yeni atiker sıralı sistem taktıralı daha onbeşgün oldu.Şehir içi 19 kr.yakıyor.Arabanın perfonmasında da herhangi bir değişiklik hissetmedim.Sesli uyarı olmasa, gaza geçtiğini bile anlamayacağım.Zavoli'de mutlaka iyi bir markadır tabikii,ancak bana göre gerek yok.Atiker diyorum.990.TL.(10 taksit)Tabi bu arada iyi montaj ve sonrası çok önemli.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Melih Alpagu

Selamlar,

Bende birkaç gün önce 2004 otomatik focus'uma malum nedenlerden dolayı Zavoli taktırdım.(İzmir Pro Otogaz dan) Yakıt tüketim değerleri için şuanda çok bir şey söyleyemeyeceğim. Umarım problem yaşamam. Benim öğrenmek istediğim birkaç nokta var; simit depo ile bagaj tabanı arasında yükseklik farkı bulunuyor bunun için birşey yaptınız mı? ve stepneyi bagajda maximum alan için nasıl konumlandırdınız?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Selamlar,

Bende birkaç gün önce 2004 otomatik focus'uma malum nedenlerden dolayı Zavoli taktırdım.(İzmir Pro Otogaz dan) Yakıt tüketim değerleri için şuanda çok bir şey söyleyemeyeceğim. Umarım problem yaşamam. Benim öğrenmek istediğim birkaç nokta var; simit depo ile bagaj tabanı arasında yükseklik farkı bulunuyor bunun için birşey yaptınız mı? ve stepneyi bagajda maximum alan için nasıl konumlandırdınız?

Yükseklik farkı için bir şey yapmadım. Yedek lastiği de atıverdim duruyor bagajda gıcır gıcır. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Recep Özdemir

Arkadaslar herkese iyi geceler banada bir yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

Megane 1 1.6 e RTE model 8 valf aracımda Zavolli tüp araç 0,303kr. yakıyor kafayı yicem açıkcası bu arabanın bu kadar yakması normalmi

Zavolli yetkili servisine gittim filtrelerdendir dedi 70 liraya filtreleri değiştirdim. yine aynı simit tüpün üzerindeki adını da bilmiyorum ne olduğunu ondandır dedi 45 liraya onu deiştirdim yine aynı

allah aşkına birisi yol göstersin

teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...