İçeriğe Yönlendir

Zavolli; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benzinde ölçüm yaptınız mı Recep Bey...

Aracınız mı çok yakıyor, yoksa lpg kitiniz mi çok yaktırıyor bunu anlamak lazım önce..

Yorum bağlantısı
Recep Özdemir

Mehmet Bey herkes çok yaktığını soylediği için benimde moralim bozuluyo iyice

bu araç şehir içi en kötü ihtmal diyorlar 0,26 kr. yakar bu arabalar

ne yapmam gerektiğini bende bilmiyorum tüm sistemi değiştirdim nerdeyse 1.400,00 lira verdim ama lpg nin orası burası derken 2.000 liraya doğru gidiyor masrafı arabadan iyice soğudum

eğer yönlendirebilieceğiniz bir yer varsa izmirde oraya gidiyim son defa şansımı deniyim diyorum.

teşekkürler saygılar

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Benim distribütörün bile kafasını karıştıran problemimi çınarlı karakolunun karşısındaki YSF otogaz çözdü.

Yorum bağlantısı
Recep Özdemir

Bende oraya gidicem olmassa işallah çözülür

Yorum bağlantısı
Recep Özdemir
(düzenlendi)

iyi geceler arkadaşlar polaris türkiye ditribütörüne gittim

lpg nin enjektörlerinde sorun olduğunu ondan fazla yaktığını söylediler

temzilediler enjektörleri bir tanesinde de tamir takımını yapmışlar

her neyse arabamda ki yakıt sorunu çözerken başıma büyük bir iş açtılar

bu tamirden sonra urlaya yola çıktım ve yolda kaldım araba en gazda gidiyo ende benizine geçiyo motor sesi bir garip hale dönüştü

artık gazdan benzine araba geçerken istop ediyo ve

benzinde çalışan araba tangur tangur motoru yerinden sökecek gibi çalışıyo

tebrikler zavolli ve türkiye distibitörü

en güzeli ve benzine para nı bin gitsin demi orası burası derken lpg geldi bana 3 milyara

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Forumda b
Yorum bağlantısı
Benzinde ölçüm yaptınız mı Recep Bey...

Aracınız mı çok yakıyor, yoksa lpg kitiniz mi çok yaktırıyor bunu anlamak lazım önce..

Öncelikle geçmiş olsun. Merak ettim doğrusu; Mehmet Bey'in yukardaki uyarısını dikkate almış mıydınız Recep Bey?

LPG'li araçlarda en önemli kısım arıza teşhisi. Sonuçta araca sonradan ilave edilen bir sistem var. Ancak bu sistemin çalışma koşullarını oluşturan aracın orjinal donanımı. Bu yüzden LPG'li araç sahiplerinin arıza durumunda işleri benzinli araç kullananlara göre biraz daha yorucu ve zor.

Şimdi sorununuz biraz daha karışık bir hal almış durumda. Öncelikle aracınızı motor ustanıza gösterin. Belki vakum veya benzeri hortumlardan biri yerinden çıkmış olabilir. Ya da bobin gibi teşhisi kolay problemler olabilir. Aracın benzinde çalışma problemini giderdikten sonra bu zamana kadar test etmediyseniz benzinle aracınızı test etmeyi ve yakıt durumunu kontrol etmeyi unutmayın. Eğer benzinde değerler normalse, iyi bir LPG servisi veya ustası ile irtibata geçin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.. İlk izlenimleriniz nasıl?

tarihinde Fazl? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Hayırlı olsun,ben de forumdan Onur,Murat ve birkaç arkadaşın tavsiyesi ile Zavoli taktırdım,900 km oldu henüz bir sıkıntım olmadı Allah'a şükür :ninja:

Yorum bağlantısı
Bekir Ulusoy

hayırlı olsun arkadaşım doğru tercih iki yıldır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım önemli olan motor un bakımlı olması ben aracımda bor katkısıda uyguladım daha iyi verim alıyorum

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Ümit Aydın
İlk depoyu 38 lt gaz ile 75 TL ' ye doldurmuştum. Şehir içi 300 km yol yaptım.

bende aynı markayı taktırmıştım 2,5 yıl önce bende şuan senin deponun aynısına sahibim ve ortalama 300-330 arası yol yapıyorum.

Çok iyi bir marka değil çok da kötü bir marka değil.

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Hayırlı olsun.

Yazmaktan bıkmayacağım.

Forumdaki üstadlarımız ve ustalarımız "iyi usta,iyi kalibrasyon" ile sorun yaşamassınız der.

Yorum bağlantısı
Hayırlı olsun.

Yazmaktan bıkmayacağım.

Forumdaki üstadlarımız ve ustalarımız "iyi usta,iyi kalibrasyon" ile sorun yaşamassınız der.

katılıyorum.

öncelikle hayırlı olsun.sorunsuz kullanım diliyorum.iyi ustayı hadi bi tarafa koyalım iyi kalibrasyon daha önemli yakıt için.aracı aldıgımda önceki sahibi ekogas marka taktırmış takan servis kapatmış,işçilik berbat ecu sabitlenmemiş bile akünün yanına sıkıştırmışlar.yeni bir yetkili servise gittim tekrardan montaj için 150tl istediler.gaz ayarı ve ecu yazılımını falan yaptılar araç çok yakmaya başladı.gaz kaçagına baktırdım.sonrasında çıkan gaz kaçagını yaptılar.aracın gaz ayarı her şey nomal dendi başka bişi vardır deyip şu kadar gaz alın deneyin deniyor.denemek önemli degilde zaten sürekli alınan gaz ve yapılan km belli gaz ayarından sonrada aynı.başka bir ekogascı vardı o garanti kagıdı olmadıgı için faturayada bakmadı neyse ona gaz ayarı yaptırdım bar seviyesi çok yüksek dedi 230 a ayarlanmış v6 lar için bu ayar dedi.sonra 180 bar yaptı ecuyu yenniden programladı.bugun yarın test edicem

Yorum bağlantısı
Erkan Öcal
Henüz fazla kullanma fırsatım olmadı ama hiçbir fark hissetmedim. Motor arıza ışığı da yanmıyor.

yanar yanar :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Sinanoglu

Arkadaşlar merhaba aracım 2009 focus 6000 km de zavoli taktırdım. Şu an 17000 km de şehir içinde sorun yok ama uzun yolda 1,5-2 saat yolculukta motor arıza lambası yanıyor araç devri düşüyor ve araç kendını 80km ye alıyor. Benzine aldığımda da devam etti.Yanan lamba sarı olan motor lambası değil öncelikle kırmızı altta yanan ikaz lambası sonra sarı olan yanıyor.Ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...