İçeriğe Yönlendir

Zavolli; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Hararet sonucu ateşlmeyi kesiyor olabilir, ancak daha sonra bu arız akodu silinmedikçe motorun çalışamaması lazımdı :s arıza koduna baktırın, iş büyümesin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Demirci

ekrandaki sarı lambalar gecicidir ve sizi yolda bırakmaz kırmızı lambalar tehlikelidir ve sizi yolda bırakır

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Gökhan Aksu

Yaklaşık 13.500 km'dir zavoli marka lpg kiti kullanıyorum.31'i akşamına kadar hiç sorun yoktu.Yılbaşı akşamı motor arıza ışığı yandı.Servise zar zor yetiştim.Işığı söndürdüler ve problemin egzozda olduğu söylendi.Dün öğleden sonra tekrar yandı ışık.Önce egzozcuya uğradım katalizör sağlam ancak spiral çatlak ama bu ışığı bu arıza yakmaz dedi.Arkasından Ford servise gittim oksijen sensörleri kirlenmiş olabilir.Bir müddet benzinle kullanın hatta depoya enjektör temizleyicisi koyalım dediler.Işığı söndürdüler.

Peki bu ışık hep böyle yanacakmı dedim.Tam olarak sönmemeye başlarsa oksijen sensörü değişecekmiş.( 275,00 TL)

Az önce tekrar ışık yandı :) Herhalde sensör ömrünü tamamlıyor.

Umarım başka sorun çıkmaz.Konu ile ilgili bilginize ihtiyacım var.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

oksijen sensörünü 150 lira civarında diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
oksijen sensörünü 150 lira civarında diye hatırlıyorum.

Belki sökme takma işçikte eklemiş olabilirler fiyata.Az önce geldin lpg'ciden "fakir karışım varmış ayarladık,tekrar ışık yanarsa enjektörleri söküp temizlememiz gerekebilir,belki yağlanmıştır" dediler.Bakalım inşallah tekrar yanmaz ışık. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Aksu

Oksijen sensörü 120,00 TL işçilik 20 TL.Dünden beri sorun yok :flowers:

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Oksijen sensörü 120,00 TL işçilik 20 TL.Dünden beri sorun yok :lol2:

Geçmiş olsun Gökhan abi neymiş bu parça böyle 120,00 tl. :D inşallah başkabi sorunla karşılaşmassın.

bu arada o parçanın arıza yapmasının lpg ile bi ilgisi varmı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Geçmiş olsun Gökhan abi neymiş bu parça böyle 120,00 tl. :nazar: inşallah başkabi sorunla karşılaşmassın.

bu arada o parçanın arıza yapmasının lpg ile bi ilgisi varmı.

Sağol Cengiz.Ustalar Lpg'den olduğunu söylediler.Yolda görsen dönüp bakmazsın ama 120,00TL'yi söke söke aldı parçacı :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Özenç

Merhaba ;

Aracınızdaki sorunun nedeni LPG enjektörleri ; enjektörlerinizi muhakak değiştirin.Stop etmesi stop ettikten sonra geç çalışma nedeni ;lpg enjektörlerinin gazı kesmeyip araç stop edilmesine rağmen hattaki lpg gazını yanma odasına göndermesidir.Boyle bir durumda emme manifoltunda biriken lpg gazına starttaki benzin ilave edilince araç boğulup çalışmaz taki üçüncü marşta çalışır.Pan evo ise enjektörleriniz muhakak değiştirin ,sorun var diye biliyorum.Selamlar...

zavolli lpg takıldı araca 2 hafta kadar önce arıza lambası falan yanmadı fakat kırmızı ışıkta bazen stop ediyor lpg ye cabuk geçiyor stop ettikten saonrada geç çalışıyor. sebebi nedir tamirciye daha göstermedik belki ayarlarda sorun olabilir.

sizce?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erkan Öcal

2001 model.zavolli lpg 10 liraya 40 km fazlası yok:) İZMİR lpg litre(2,22)

Yorum bağlantısı
Taner Ulusoy

ben zavoliyi 2007 de taktırdım, bugüne kadar yaklaşık 130.000 kilometre yaptım.şu ana kadar lpgyle ilgili bi sorun yaşamadım.filtrelerinin değişmesi dışında bi bakım da yaptırmadım..iyi işçilik olduktan sonra her kit memnun bırakır

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdullah Barutcu

arkadaşlar yeni yakıt tüketimi lpg ye gelen zamla birlikte

benim araç ambiante ama jantlar 15inç çelik

lpg:2,30tl

alınan lpg:66 tl

uzun yol gidilen mesafe :332 km(bunun içinde 100 km şehir içi var ama)

alınan lpg:60 tl

şehir içi gidilen mesafe:285 km

kit zavoli

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Ali Tellioğlu

Dün zavoli taktırdım.1250 tl ye süper bi montajda oldu...Performansta şu anlık bi değişme yok...

Yorum bağlantısı
Alperen Gül

Hayırlı olsun.Benim aracımda zavoli takılı hiç sorun yaşamadım....Tavsiyem LPG yi aynı istasyondan almaya çalış arıza lambasının yanmaması için usta tavsiye etti....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Recep Ali Tellioğlu

Arkadaşlar.Lpg lendim..Zavolli...20 gün falan oldu.km de 0,18 kr yakıyor.Sizce nasıl?

Yorum bağlantısı
Yakup Gönül

Selamlar İzmir'de kuzenim aracına Zavolli taktırmış..Ancak araba tekleme yapıyormuş. Bobin, buji vs değştirmişler hala tekliyormuş..Ben de "Ayardandır" diyorum..

İzmir'de en iyi gaz ayarı yapan yer neresidir?

Yardımcı olandan Allah razı olsun..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest U?ur Halimeso?lu

Merhabalar. Kısmetse yarın 18Binde Ford Fiesta Titanium 1.4 alıyorum. Aldığım gibi LPG montajı yaptıracağım. Zavoli düşünüyorum. İzmir'de en iyi servis hangisi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İbrahim Koca

2010 yılı Eylül ayında Focusuma Zavoli LPG takdırdım. Hemen hemen her ay Kalibrasyona gittim. Ancak bir türlü içime sinmedi. Özellikle şehirler arası yolda yüksek hızla giderken birden yavaşladığımda motor stop ediyordu. Benzin istasyonuna girerken yada ışıklarda durduğumda motor stop ediyordu. Ne kadar ayar yapıldıysa bir türlü bu sorunu aşamadım. 2011 Haziranında LPG filtresini değiştirmek için kit montajını yapan servise gittiğimde monte edilen enjektörlerin hatalı üretim olduğunu firmanın bu enjektörleri geri aldığını garanti kapsamında enjektörleri değiştireceklerini söyleyip enjektörleri değiştirdiler. Kalibrasyonu yapıldı. 3 aylık bir süre geçti bir kez dahi stop etmedi. Performansında hissedilir bir artış oldu. Yakıt tüketiminde az miktarda bir düşüş oldu. Ancak motor arıza lambası ne yaptıysak tekrar tekrar yanmaya devam ediyor. Bu sorunu aşamadık. Zavoli kullanıp sıkıntı yaşayanlara enjektörlerini yetkili Zavoli servislerinde kontrol ettirmelerini tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)
Selamlar İzmir'de kuzenim aracına Zavolli taktırmış..Ancak araba tekleme yapıyormuş. Bobin, buji vs değştirmişler hala tekliyormuş..Ben de "Ayardandır" diyorum..

İzmir'de en iyi gaz ayarı yapan yer neresidir?

Yardımcı olandan Allah razı olsun..

Merhabalar. Kısmetse yarın 18Binde Ford Fiesta Titanium 1.4 alıyorum. Aldığım gibi LPG montajı yaptıracağım. Zavoli düşünüyorum. İzmir'de en iyi servis hangisi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Soruları yeni gördüm. Çınarlı Polis Karakolunun karşısında YSF otogaz Zavoli bayii var tavsiye ederim kesinlikle. Hem montaj hem ayar heme bakım için gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Mehmet Ali Küçük sahibidir onu görün, orda değilsede telefonla ordaki çalışanlara arattırıp Fordclubtr aracılığıyla geldim dersenizde gerekli indirim ve kolaylığı yaparlar :rolleyes:

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Çağlar Bayur

enjektörleri/beyni/işçiliği görmeli ama rakam genel anlamda gayet normal

Yorum bağlantısı
Altan Berkman

enjektörleri/beyni/işçiliği görmeli ama rakam genel anlamda gayet normal

fotoğrafları yarın yukleyeceğim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Anıl Bıyıkoğlu

2010 yılı Eylül ayında Focusuma Zavoli LPG takdırdım. Hemen hemen her ay Kalibrasyona gittim. Ancak bir türlü içime sinmedi. Özellikle şehirler arası yolda yüksek hızla giderken birden yavaşladığımda motor stop ediyordu. Benzin istasyonuna girerken yada ışıklarda durduğumda motor stop ediyordu. Ne kadar ayar yapıldıysa bir türlü bu sorunu aşamadım. 2011 Haziranında LPG filtresini değiştirmek için kit montajını yapan servise gittiğimde monte edilen enjektörlerin hatalı üretim olduğunu firmanın bu enjektörleri geri aldığını garanti kapsamında enjektörleri değiştireceklerini söyleyip enjektörleri değiştirdiler. Kalibrasyonu yapıldı. 3 aylık bir süre geçti bir kez dahi stop etmedi. Performansında hissedilir bir artış oldu. Yakıt tüketiminde az miktarda bir düşüş oldu. Ancak motor arıza lambası ne yaptıysak tekrar tekrar yanmaya devam ediyor. Bu sorunu aşamadık. Zavoli kullanıp sıkıntı yaşayanlara enjektörlerini yetkili Zavoli servislerinde kontrol ettirmelerini tavsiye ederim.

Size nasıl teşekkür edeceğimi anlatamam İbrahim Bey aynı sorunlar bende var ve deli oluyorum artık şimdilerde ise kışında etkisiyle aşırı yakmaya başlamıştı fakat şöyle bir sorunum var ben 2.el aldım arabayı ve gazı ilk sahibi taktırmış garantisi varmı yokmu bilemiyorum ankara'da zavolli servis nerede bilmiyorum fakat internetten bulup arasam acaba garantisi vardır diye değiştirirlermi olmazsa enjektörleri kendi cebimden değiştirsem ne kadar masraf çıkar bilginiz varmı tekrar tekrar çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Anıl Bıyıkoğlu

zavolinin kendi sitesinden tadilat fiyat listesine baktım enjektör bakım adet fiyatı 30tl fakat bakım diyorlar değişimi değil sanırsam birde ayriyetten kaç adet enjektör oluyor bizim araçdaki yanılmıyorsam 40 ltlik simit tank şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydın Bengü

Hayırlı olsun.Benim aracımda zavoli takılı hiç sorun yaşamadım....Tavsiyem LPG yi aynı istasyondan almaya çalış arıza lambasının yanmaması için usta tavsiye etti....

ben uzun yolda önüme gelen en ucuz :) istasyonlardan aldım, önce shell, sonra lukoil arıza ışığı yandı acaba bundan mı?

şimdilik karışmayacam, belki kendi söner diye umuyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...