İçeriğe Yönlendir

Milano; Sorunlar, Yorumlar

Aytaç Akyel

Recommended Posts

Aytaç Akyel

bende 98 mondeo glx var üzerindede milano sıralı kit var araba arıza olarak p 0171 kodu veriyor yani sistem fakir diye gazcıma gittim ayarına baktı gayet normal dedi benzin enjektörlerinden bilgi aldığı için seni yanıltmıştır bana göre bütün değerler normal diyor benim gördüğüm bilgisayarda maf(map da olabilir)39-42 arası gaz basıncı 75-78 arasında sıcaklıkta 95 civarındaydı rölantide iken benzinde enjektör zamanları 3.3-3.5 arasında gazınkide 4.4-4.6 arsında değişiyordu vuruşları benim gerçekten gazı açtırmam gerekmi basıncı artırmam gerekmi yada herşey normalmi benzinle gaz arasında çekişte bişey farketmiyor sadece ani hızlanmada çok daha az benzine göre hızlanması az . lpg yakıtım şehirler arası 8/100 km şehir içi 14-15 litre arsında bana biraz yüksek gibi geliyor aracım düz vites olduğu için yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

yaşar ustam bulsam gideceğim zaten ama biliyorsunuz ki buralar kısıtlı bir tane var oda anlamıyor işte sırf bu iş için 300 km yapıp izmire gitmeyi gözümde kesmiyor formdaki ustalarım hariç bu ustalar hemen herşeye normal diyor yada bir bardak suda fırtınalar kopartıp ya motor yapmaya kalkıyorlar yada beyini değiştirmeye kalkıyorlar ah işini bilen ustam olsa arızamı yeterki çözsün isteği parayıda alsın vallahi gözüm korktu bugün mesala airbag lambam yanıyordu servis dahil kimse bulamadı sanayide daha 20 yaşındaki gencecik çocuk kablo demetlerinin içinden kopuk kabloyu buldu arızayı tamir etti o ne verirsen ver abi dedi bende 50 ytl verdim gözleri yerinden çıkacaktı vallahi ah bi yapabilseler

Yorum bağlantısı
Erdal Yılmaz
yaşar ustam bulsam gideceğim zaten ama biliyorsunuz ki buralar kısıtlı bir tane var oda anlamıyor işte sırf bu iş için 300 km yapıp izmire gitmeyi gözümde kesmiyor formdaki ustalarım hariç bu ustalar hemen herşeye normal diyor yada bir bardak suda fırtınalar kopartıp ya motor yapmaya kalkıyorlar yada beyini değiştirmeye kalkıyorlar ah işini bilen ustam olsa arızamı yeterki çözsün isteği parayıda alsın vallahi gözüm korktu bugün mesala airbag lambam yanıyordu servis dahil kimse bulamadı sanayide daha 20 yaşındaki gencecik çocuk kablo demetlerinin içinden kopuk kabloyu buldu arızayı tamir etti o ne verirsen ver abi dedi bende 50 ytl verdim gözleri yerinden çıkacaktı vallahi ah bi yapabilseler

Aydın'a gel diyeceğim Aydın'da da iyi usta yok.Ben de kısmet olursa İzmir'de taktıracağım kiti.

saygılar

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

1.8 enjektör genişliği şuanki 2.2 yi de denedik olmadı gazı nekadar yükseltirsek yükseltelim sistem yine fakir uyarısı veriyor basıncı artırdık yine olmadı usta da enson ecu arızalı deyip işin içinden çıktı

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

benzindeki enjektör zamanı 3.4-3.5 arasında idi gazda da aynı değeri yakalamaya çalıştı yakaladığında sistem fakir uyarısı veriyor sonra benzininki 3.4 lerdeyken gazınkini 6.0-6.5 lere çıkardığımızda araçta hissedilir derece rahatlama oldu çekişi mükemmel oldu ama yinede sistem fakir veriyor gaz basıncı 74-76 aralığında map(veya maf)39-42 aralığındaydı bunun enuygun ayarı nedir mesela benzinde enjektör değeri 3.2-34 aralığındayken gazınki kaç olmalı usta aynı değerde olmalı diye tuturuyor ama atikerin bölge bayisi arkadaşda enaz 1.5 gazınkinin fazla olması gerek diyor gazinkinin 5.0 yakın olması gerektiğini savunuyor işin çinden çıkamadık anlayacağınız herkes bişey söylüyor

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

anladım mertol bey servisten bulabilirsem enjektör genişliğini benim arabanın ona göre kalibrasyonda anlattığınız hesabı yapıp ona göre ayar yaptıracağım ustaya tabi kafası basarsa teşekkür ederim bende elektronikçiyim siz hangi dalda uzmansınız bilmiyorum ben gemi radar telsiz teknisyeniyim kendimizce bu işlerle amatörce uğraşıyoruz sizin gibi uzmanlaşmasakta çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

hadi ya mertol bey milano demek yerliymiş vaybe bizide italyan diye yutturuyorlar vay adiler çok komik ya ilk defa sizden duydum bunuda :kafa:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Alper Cürün

benimde milano marka lpg var hiç memnun deyilim arabam 2000 cc olmasına ramen gazda iken hiç hitmiyor 5 bin deviri kesinlikle geçmiyor kaç sefer ayar yaptırmama rağmen ama benzine alınca yerinde durmuyor middiyat durumum biraz düzelsin zavoliye geçmeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Engin Deniz

Milano marka LPG var, regülatörden gaz kaçırıyor araba. Sıfırı 150 tl civarında, tamiri mümkünmüdür bu parçanın?. Gitti gidiyorda atiker marka regülatör var her marka kite uyum sağlar yazıyor. Alsak problem çıkarırmı?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Bulut
Milano marka LPG var, regülatörden gaz kaçırıyor araba. Sıfırı 150 tl civarında, tamiri mümkünmüdür bu parçanın?. Gitti gidiyorda atiker marka regülatör var her marka kite uyum sağlar yazıyor. Alsak problem çıkarırmı?

Engin Bey İyi Günler...

Benim de milano regülatör arızalandı.

Siz Atiker taktırdınız mı.

Taktırdı iseniz memnun musunuz.

Milano mu aldınız.Tamir mi ettirdiniz. Kısaca anlatabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...