İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Ali Tütün

CENK bey iyi akşamlar

ilk önce yakıt miktarınızı litre bazında yazarsanız daha anlaşılır olur ayrıca nerede oturuyorsunuz şehir içi mi şehir dışımı söylediğiniz

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

lpg nin arabaya alışması diye birşey olduğunu duymadım mert bey

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ercan Aytaç
(düzenlendi)

1998 model mondeo ghia 2.0i aracıma atiker marka sıralı sistem taktırdım. Yaklaşık bir ay olmasına rağmen verim alamadım. Aracım önce teklemeye başladı.Yetkili servise gittim buji ve buji kablolarının değişmesi gerektiği söylendi bende değiştirdim.Ancak bu sefer sadece 3. vites 2500 devir ve daha yukarı viteslerde araba gaz yememeye başladı. Tekrar gittim servise bobine falan bakmışlar.Sorun ordan değilmiş beyni değişmişler yine düzelmemiş daha sonra eski versiyon bir beyin takmışlar şimdilik eh işte yine yüksek devirde sorun yapıyor.Yeni beyin siparişi verdik dediler ama bakalım ne olacak...

Bu konu hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

tarihinde Ercan Ayta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Benzinli kullanımda herşey yolunda mı? Eğer yolunda ise bu durum Lpg montajının hatalı olduğuna işaret ediyor. Daha yolun başında iken başka marka kit ile değişimi deneyin. Az bir ihtimal kullandığınız gazın kalitesiz olması da etkili olabilir.

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Araç yüksek devirde tekleme yapıyorsa muhtemelen gaz ayarından veya gazla alakalı sistemlerdendir. Düşük devirlerde yapıyorsa buji vs ekipmanlarındandır diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Ercan Aytaç

Benzinle kullanımda herhangi bir sorun yok ? otogazı ise aygazdan başka yerden alımıyorum..

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Muhtemelen gaz ayarı yapılırken vana biraz fazla kısılmıştır. bir miktar açtırırsanız sorun çözülecektir zannerdersem

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Yüksek devirde tekleme yapıyorsa yeterli gaz gelmiyordur.Ayar yapılarak sorun giderilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ercan Aytaç

Aralık ayında aracıma atiker sıralı lpg taktırdım ve sorunlarr başladı önce araç tekleme yaptı buji ve buji kablolarının değiştirlmesi gerekli denildi ve değiştirildi.Araç bu sefer yüksek devirde gaz yememeye başladı bu seferde beyinde sorun var değişecek denildi bir süre bekledim ve yenisi geldi değiştirildi. Bu seferde tüm viteslerde yaklaşı 3500 devire kadar gaz yemiyor fakat sonra ise sanki turbo varmış gibi birden hızlanıyor araç. Bu seferde servisteki arkadaş katalizörde sorun olabilir dedi egzoscuya gittik baktılar ama tamda anlamadılar cihaza girmesi gerekli dediler. Konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varsa fikirlerini bekliyorum.....

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

En büyük sorununuz yanlış usta tercihi olmuş.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Aracınız benzinde çalışırken aynı problemleri yapıyormu?

Beyin den kastedtikleri arabanın mı ?Tüp cihazının beyni mi?

Aracın gaz yememesinin sebebi lpg deki basınç problemi olabilir.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Aytaç

Araç benzinde çalışırkende aynı problemi yaptı..

Beyin dediğim tüpün beyni..

Basınç ayarları serviste yeniden yapıldı (yüksek olarak ayarlandı yani)

Araç bütün viteslerde 3500-4000 devir arasına kadar gaz yemiyor sonra birden gaz normale dönüyor..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Rolentideykende titreme ve zıplama yapıyorsa benzeri benim başıma gelmişti. buji, kablolarının yanı sıra ateşleme bobinini bir kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu lpg ler ilk takıldığında hep problem çıkarıyor. Benim eski vectra arabamda öyle yapmıştı ilk 2 ay sürekli sorun çıkardı. Birde kötü yanı gazı takana gidiyosun gazla alakası yok diyo servise gidiyosun servis gazı iptal ettirin bakalım diyo . Başımı döndürmüşlerdi valla . Allah kolaylık versin diyorum :D Keşke BRC falan gibi bilindik bir marka takdırsaydınız.

Yorum bağlantısı
Baris Eker

Iki soru sormak istiyorum. 1 seneden fazla suredir Opel Astra aracimda Atiker sirali sistem kullaniyorum. Birkac ayda bir ayar yaptirmak icin servise gitmek zorunda kaliyorum. Ilk sorum bununla ilgili. Bu diger markalar icin de gecerli olan birsey mi? LPG taktirirsak, 2-3 ayda bir servisin yolunu mu tutmak gerekiyor, yoksa bu Atiker'in dandikligi mi?

Su siralar otomatik Scenic II almayi dusunuyorum. Kafami en cok kurcalayan yakit tuketimi. Simdi lpg'ye alisinca benzinli arac kullanilmaz, hele ki Scenic. 10lt altina dusmez diye tahmin ediyorum. O yuzden Scenic'le lpg sart benim icin. Ancak soyle bazi soylentiler duyuyorum. Megane, Scenic, Laguna gibi araclar elektronik donanima sahip ve bozulmak icin bahane arayan araclar.

LPG takilinca ariza yapma oranlari artiyor falan deniyor. Bir yandan bakiyorsunuz, insanlar ne arabalara lpg taktiriyor. Bunun bir mantigi var midir? Yoksa insanlarin on yargisi mi? Bilgisi olan var mi?

Tesekkurler,

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

2004 astra aracıma haziranda atiker lpg taktırdım takıldıktan sonra 1 kere servise gittim o zamanda arabaya rutin bakım yaptırmıştım ayarları bozulmuş mu diye kontrole baska lpg ci ile hiç işim olmadı (16000 km yol yaptım atikerle )

tarihinde Nuri G tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Muhtemelen atiker ve usta sıkıntıları.

Katılıyorum.Benim araçta Brc var ve öyle bir sıkıntım yok.Usta çok önemli tabii

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

1-Ustadandır

2-Mercedes,Bmw dahamı az elektronik?

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
Megane, Scenic, Laguna gibi

araclar elektronik donanima sahip ve bozulmak icin bahane arayan araclar.

Opel de biraz öyledir. Özellikle yakıt konusunda aşırı hassaslar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg şans işidir...

Ben en iyisini taktırdım, başım dertten kurtulmuyor...

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

2 aydır scenic II kullanıyorum, lpg taktırmayı düşünüyorum ama korkuyorum bende. Focusumda sorunsuz bir şekilde brc marka kit kullandım Bir çok meganda lpg gördüm ama hala korkuyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ergin Şendağ

Arkadaşlar 2. çocukla beraber araba kullanma sıklığımız arttı, eski hesabım artık tutmuyor. LPG'yi araştırdım. Sagolsun mehmet abi ve Çağlar önerilerde bulunmuşlardı zaten.

Elbette BRC daha iyi ama fiyat konusunda 1600 den aşağı yapamayız diyorlar ("eski model olur ama o korsan artık" diyor yetkili BRC servisi hem de "eski modeli artık dükkanıma sokmam" diye ekliyerek! )

Atiker ise peşin 900 (taksitle 990) diyor, fiyat cazip geldi bana, sanırım ruhsata işletme falan her şey dahil 225 daha bayılıyormuşuz.

Yarın sabah gidip LPG lenmeyi inşh düşünüyorum. Bu konuda bana tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.

a) Simit depo ve etrafına strafor ile bagaj zemini düzenlemesi olmalı dimi?

b) LPG mikdarını gösteren ışıklı "zavazingo" nereye takılırsa iyi oluyor?

c) Usta montajda nelere dikkat etmeli?

d) Bazı yerleri deldirme, orjinalliği bozulmasın dediğiniz noktalar vs var mıdır?

eyvallah dostlar, şimdiden tavsiyeleriniz için teşk ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Simit depoyu, tüvturk ten araştırın derim. Montajda ne derseniz deyin, şansınıza usta kabiliyetine kalmış.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)
Öncelikle hayırlı olsun. Umarım beklediğiniz sonucu alırsınız.

Simit depolar artık yasak diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba?

Bende öyle duydum. Muayeneden geçirmemişler bir tanıdığı.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...