İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Ergin Şendağ
hayırlı olsun atiker iyi bir tercih

sagolun inşh öyledir...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

montajdan sonra sıra geldi diğer işlere

1) Sızdırmazlık raporu: sıraya gir ve 2-3 saat bekle sıra ilerlesin...üfffff !

2) ek 1 formu doldur

3) Tüvtürkden randevu al

4) Sabah erkenden tuvtürk'e randevuya git ve sıra no al...(5 dk bekleme)

5) Sıranı alıp eksperlerin çağırmasını bekle (sadece 5-10 dk)

tarihinde Ergin ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
(düzenlendi)

6) Plakanı anons ettiklerinde arabayı teslim et

7) sonraki aşamada arka çıkışda beklerken yapılan işlemleri canlı izle

8) ve teslim al...

9) mutlu son mu? Hayır ağır kusur varsa düzelttir ve yeniden muayene sırasına gir....

( bende çıkar hafif kusurlar: LPG etiketi camda yapışık değil, debriyaj pedalındaki üst lastik (pabuç) düşmüş, ağır kusur ise farlar ayarlı değil)

10) Hemen ford servisine geçtim, Atılganlar sultanbeyli 100 mt uzaktaydı sadece, ücretsiz farlar ayarlandı (ama 20 dk beklettiler çünkü 8.45 gibi kahvaltı saatleriydi)

11) Tekrar tuvtürk de -yeniden muayene- sırasına girdim, 5 dk sonra çağrıldım, kontrol edildi (5 dk) gönderildim,bitti HEPSİ sadece 1 saat sürdü :D Türkiye değişiyor ama yavaş yavaş...hem de çok yavaş

SIRADA ruhsata LPG işletme var, karşıya gidecekti zaten, ona da salı gitmeyi düşünüyorum. Bayrampaşa da emniyete gitmem gerekiyor...orada önünde bi mumeleci bulup 20 lira versem acaba 2-3 saatte halledermi ?

tarihinde Ergin ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ergin bey, adım adım çok güzel anlatmışsınız. lpg kitiniz hayırlı uğurlu olsun. umarım sorunsuz kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Hayırlı olsun toprağım, güle güle kullan.

Bu yağlayıcı aparatı sadece atikere mi takılabiliyor yoksa beynelminel mi?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Ergin bey, adım adım çok güzel anlatmışsınız. lpg kitiniz hayırlı uğurlu olsun. umarım sorunsuz kullanırsınız.
Hayırlı olsun toprağım, güle güle kullan.

Bu yağlayıcı aparatı sadece atikere mi takılabiliyor yoksa beynelminel mi?

Can bey sagolun A. R olsun...

Aydıncım sagolasın...gidince yağlayıcı aparatı sorarım LPGcime...buradan yazarım sonucu

Yorum bağlantısı
Hakan Aydin

Merhaba arkadaşlar. Aracım 2009 Focus 1.6 Ti-vct daha 3600 km. de. Başlıkta da dediğim gibi benzin fiyatlarındaki hızlı artış nedeni ile aracıma LPG taktırmayı düşünmeye başladım içim kan ağlayarak. Aslında Lpg hiç düşünmüyordum fakat ben 6 ay önce arabayı aldığımda yanlış hatırlamıyorsam benzin litre fiyatı 2.70-2.80 civarındaydı şu anda 3.27 oldu. Yaklaşık 50 kuruş arttı litrede ve dolayısıyla LPG cazip gelmeye başladı. LPG illa ki zarar veriyor, insanın içi rahat olmuyor ama böyle gideerse benzin 3.50-3.60 ı (eski fiyat seviyesi) kısa zamanda görecek ve benzinle arabaya binilmez hale gelecek. Ankara TUROTO BRC MY07 takıyor, Aksaray BE_PA bir Otogazcı ile anlaşmış ATİKER takıyor. ATİKER 1000 tl., BRC 1500 TL.Hangisini taktırayım karar veremedim. Daha önce Ford servisinde çalışmış olan bir ustam var o Atiker taktır hiç bir problem olmaz diyor, kendinin de 2001 focusunda Atiker takılı bir sorun çıkarmamış. Bir başka arkadaşım 1996 Modeo 2.0 a taktırdı Atiker o da problem yok diyor. Ama bir yandanda arada bu kadar fiyat farkı varsa kalite farkı da vardır diye düşünüyorum. Ve Atiker in ilk çıktığı anlarda bazı problemleri olduğuınu biliyorum, BRC ise daha profesyonel geliyor. Lütfen Atiker ve Brc hakkındaki görüşlerinizi ve tecrübelerinizi (olumlu yada olumsuz) yazabilir misiniz? Bir de aracım şu an 3600 km.de sizce hemen taktırayım mı LPG yi, yoksa 10.000 km. dolana kadar bekleyeyim mi parçalar biraz daha alışşın, motor biraz daha kendine gelsin diye? En azından taktırmadan önce bir ilk yağ değişimi yapsam daha mı iyi olur, yoksa battı balık yan gider hesabı direkt taktırıp geçeyim mi? Lütfen yardım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En azından 6-7 bin km olsun...

Sonra lpg'yi taktırın ama, ben olsam, garanti süreci boyunca ruhsata işletmezdim.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

büyüklerim daha iyi bilir ama lpg de korkulacak bişey görmüyorum. kendi adıma söylüyorum: eğer yakıt tüketimi canımı sıkıyor, arabaya binmekten aldığım zevke gölge düşürüyorsa ben o arabaya acımaz lpg taardım. sonuçta binmek için alıyoz bu mereti. zarar görmesin. senelerce aynı kalsın da sonradan yarı fiyatına yepyeni arabayı galericiler alsın diye değil.

ikinci bi konu. forumda daha önce geçmişti. madem aksaraydasınız atiker olacaksa gidip konya da taktırın lpg, yi. ama bana sorarsanız lpg öneririm. niye derseniz ben de ondan kullanıyorum.... :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

c-max 2004e atiker yeni takdırdım, atikerin yeni yazılımı (1 ay önce çıktı) gayet başarılı, uyum problemi yok...performans tatmin edici..

LPG ile % 40 tasarruf yaparsın dediler, evet nerdeyse aynı fiyat benzinle (50 ytl) iki katı km gittim. Depoyu fulle demek gibisi yok.

Arada bir 20-30 TL benzin de koyarsınız (yeter mi arkadaşlar???), zamanında servis bakımına da götürür kontrolleri yaptırırırsanız LPG yi çoğunluk önerir forumda size.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
c-max 2004e atiker yeni takdırdım, atikerin yeni yazılımı (1 ay önce çıktı) gayet başarılı, uyum problemi yok...performans tatmin edici..

Arıza lambası ile ilgili bir sorun çıkmadımı hala ?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

sıradaki işlem:

1) ek 1 formu, muayene onay raporu, LPG montaj evrakları vs her şeyi bir dosyaya koyup trafik şubenize gidiyorsunuz.

(sakın ola Tuvtürk 123 TL ödendi faturasını unutmayın, ben unuttum geri döndüm hem de 70 km)

2) Trafik tescil sırasına giriyorsunuz, evraklarınızı teslim ediyorsunuz, haftaya gel al diyorlar (istanbul için belki de), bi muameleciye işi emanet edin, ki ben etmek zorunda kaldım uzak yoldan geldiğim için), 40 lira emek + 70 TL çift ruhsat değişimi ücreti verin sadece ama sadece 1.5 saatte HAZIR...

3) Madem bu kadar sürede bitirilebiliyor, neden haftaya gel al diyorlar muemeleciye emanet etmezsek?? Nasıl değişecek Türkiye??????????!!!!!!!!

Yorum bağlantısı
Hakan Aydin

Lpg yi Aksaray Be-Pa aracılığı ikle taktıracağım onlar da Aksaray da Atiker takan daha önceden hakkında olumlu şeyler duyduğum bir firmayla bağlantı kurmuşlar bundan dolayı Aksaray da taktıracağim. Bir de Konya da taktırırsam daha sonradan ayar veya başka konularda sürekli gidip gelmem gerekir diye Aksaray da olması iyi olur. Atiker de arıza lambası problemini çözmüşler öyle duydum. Bir arkadaş da benden bir kaç ay önce aldığı focus a taktırdı onunla da irtibattayım, şimdilik problem olmadığını söylüyor. Ben 6-7 bin km yi beklersem zaten daha da detaylı bilgi edinirim ondan. Evet o kadar para verip araba alıyoruz sonra çok yakıyor diye garajda yatıyor. Biz mi ona biniyoruz o mu bize anlamadım. Benzin fiyatları biraz makul olsa hiç taktırmam ama maalesef hiç aynı fiyattan benzin alamadım. Sürekli artışta, pik yapacak. Herkese teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Arıza lambası ile ilgili bir sorun çıkmadımı hala ?

arıza lambası sorunu olmadı...artık nerdeyse hiç olmuyor dedi usta bana......

Yorum bağlantısı

Bir arkadaşımın annesi Hyundai Elantra marka aracına Atiker taktırmış. Ancak ilk gün gazdan benzine geçiş problemi yaşanmış. Hangi durumda geçişin olduğunu tam anlayamamış arkadaşlarım ancak yokuş yukarı çıkarken yaptığını net hatırlıyorlar. Montajı yapan Ankara Neziroğlu. Problemi sorduklarında birkaç parça değişimi yapmışlar, düzelmeyince, bujiler yapar demişler. Bence sorun kitin enjektörleri veya montajı ile ilgili ancak, servis dediği için bujileri değiştirelim diyorlar. Sizce değişmeli mi? Yoksa hiç masraf yapmadan sorunu kitte mi aramalılar?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

evren bey aynı araca bizde aynı kitten taktırdık 1 yıl oldu yaklasık 12000 km oldu sorun cıkarmadı bence baska bir atiker servisinden de bilgi alsınlar ondan sonra degiştirsinler sonuçta kit garantili başka bir servise başvurabilirler

Yorum bağlantısı
Sadullah Gündüz

bende dün atıkerlendim suan fena degil performansı cok iiyiyakıta bakıcaz

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
En azından 6-7 bin km olsun...

Sonra lpg'yi taktırın ama, ben olsam, garanti süreci boyunca ruhsata işletmezdim.

Abi neden ruhsata işletmesin? Ruhsata işletmezsek cezası nedir? Aracı bağlarlar mı? Şehirler arası yollarda sorun olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

atikeri bilmem ama ben brc'yi 10 aydır sorunsuz kullanıyorum. iyi bir işçilikle, ehil ellerde takılırsa atikerin de sorunsuz kullanılacağını zannediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi neden ruhsata işletmesin? Ruhsata işletmezsek cezası nedir? Aracı bağlarlar mı? Şehirler arası yollarda sorun olmaz mı?

Lpg'ye falan baktıkları yok...

Araç daha yeni.. Motorda falan bir arıza oluşursa, aks bile bozsa otosan bu arabayı kapıdan kovar..

En azından garanti bitene kadar Lpg'yi işletmezdim ki; Böyle bir arıza oluştuğunda Lpg'yi söküp garantiye müracat edebileyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

evet benzin fiyatları aldı başını gitti.bugün bir açıklama bekleniyor ama bir nebze olsun iyileştirme sağalanak gibi.benim aracım 8,5 lt yakıyor.şehiriçi.yani 275 krş gibi.çok değil bence(en azından şimdilik)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...