İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Fatih Duru
11 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Arkadaşlar ben bu işi çözemedim yemin ederim. Atiker gold sistem de de motor lambası yandı bugün takılalı 200 km oldu. Benzinde çalışırken hiç böyle problemlerim yoktu anlayamıyorum artık.

Arif bey bu durum için montaj yapan yer nediyor? bulunduğunuz yerdeki bölge müdürlüğünü arayın ve durumu anlatın. Onların yönlendirdiği yere gidin bence. Yada Konya merkezi arayın. Kendiniz çözüm bulmaya çalışmayın bırakın onlar bulsun. Siz sadece sıkıştırın onları.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
2 saat önce, Fatih Duru yazdı:

Arif bey bu durum için montaj yapan yer nediyor? bulunduğunuz yerdeki bölge müdürlüğünü arayın ve durumu anlatın. Onların yönlendirdiği yere gidin bence. Yada Konya merkezi arayın. Kendiniz çözüm bulmaya çalışmayın bırakın onlar bulsun. Siz sadece sıkıştırın onları.

Fatih bey montajı yapan firma daha öncesinde benim aracıma 02.01.2017 tarihinde ilk kez microfast lpg kiti montajı yaptı ben gold sistem olmasını istememe rağmen bu sistemi takalım hem ucuz gelde lamba yakmaz dediler ben yakar dedim yakmaz dediler sonucu ortaya çıktı ve 4 5 kez yandı sonrasında benim dediğime geldiler 300 tl fark ödeyerek atiker gold obd li sisteme dönüşüm yapıldı. Dönüşüm yapılmadan önce eğer ki tekrar lamba yanarsa aracınızda problem var bilginiz olsun sorumluluk almıyoruz dediler bende siz takın o sonraki işlem alıp almayacağınızı görürüm dedim. Sonuçta garantili ürün. Bugün bende saat 10.30 gibi atiker müşteri hizmetlerini aradım durumumu anlattım sağolsunlar bu kadar ilgili olacaklarını tahmin etmiyordum. Aynen burada yazdıklarımı birebir aktardım. Kendileri servise gittiğimde tekrar telefon etmemi istediler o esnada müşteri hizmetleri de fabrika ile irtibata geçeceğini bildirdi 5 dk sonra servise gittim telefon ederek görüştük ve servis elemanları görüştü. Servis sadece arabaya bilgisayar bağladı ve uzaktan bağlantı ile fabrika komple ayar yaptı. Tekrarlaması durumunda tekrar ayar yapılacağını bu sefer yola çıkılarak yapılacak dediler ve ücret ödemeyeceksiniz dedi müşteri hizmetleri. Zaten hiç bir ayarda ödemedim :) sonuçta herkes işini layıkıyla yapacak hiç kimse parayı kolay kazanmıyor.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Duru
21 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Fatih bey montajı yapan firma daha öncesinde benim aracıma 02.01.2017 tarihinde ilk kez microfast lpg kiti montajı yaptı ben gold sistem olmasını istememe rağmen bu sistemi takalım hem ucuz gelde lamba yakmaz dediler ben yakar dedim yakmaz dediler sonucu ortaya çıktı ve 4 5 kez yandı sonrasında benim dediğime geldiler 300 tl fark ödeyerek atiker gold obd li sisteme dönüşüm yapıldı. Dönüşüm yapılmadan önce eğer ki tekrar lamba yanarsa aracınızda problem var bilginiz olsun sorumluluk almıyoruz dediler bende siz takın o sonraki işlem alıp almayacağınızı görürüm dedim. Sonuçta garantili ürün. Bugün bende saat 10.30 gibi atiker müşteri hizmetlerini aradım durumumu anlattım sağolsunlar bu kadar ilgili olacaklarını tahmin etmiyordum. Aynen burada yazdıklarımı birebir aktardım. Kendileri servise gittiğimde tekrar telefon etmemi istediler o esnada müşteri hizmetleri de fabrika ile irtibata geçeceğini bildirdi 5 dk sonra servise gittim telefon ederek görüştük ve servis elemanları görüştü. Servis sadece arabaya bilgisayar bağladı ve uzaktan bağlantı ile fabrika komple ayar yaptı. Tekrarlaması durumunda tekrar ayar yapılacağını bu sefer yola çıkılarak yapılacak dediler ve ücret ödemeyeceksiniz dedi müşteri hizmetleri. Zaten hiç bir ayarda ödemedim :) sonuçta herkes işini layıkıyla yapacak hiç kimse parayı kolay kazanmıyor.

Tam da söylediğiniz gibi herkes işini yapacak.Hayrına yapılmıyor işler. Şuanda yanıyor mu lamba? O yolda olan ayarı duymuştum çok faydalı oluyormuş. Umarım çözüme ulaşırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
49 dakika önce, Fatih Duru yazdı:

Tam da söylediğiniz gibi herkes işini yapacak.Hayrına yapılmıyor işler. Şuanda yanıyor mu lamba? O yolda olan ayarı duymuştum çok faydalı oluyormuş. Umarım çözüme ulaşırsınız.

Şu an için yanmıyor ayar yaptıktan sonra söndü yanlış görmediysem ayar sayfasında lpg kaynaklı arızayı resetle diye bi seçim kutucuğu vardı ve o kutucuk Seçil'i değildi bağlandığında fabrika o seçimi yaptı sonra obd bağlantısı yapılarak arıza resetlendi şimdilik problem Yok. Haftaya Ankara'ya gideceğim bakalım o zaman ne olacak yakıt ve performans

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bugün Karabük'ten Kastamonu'ya gittim geldim. Tabi gitmeden önce depoyu fulledim ve km sıfırladım. 

Şehir içi kullanım sonrası fullediğim zaman alan yakıt aşağıdaki resimde görülmekte.

Yanlış varsa düzeltirseniz sevinirim. Hesaplamak gerekirse;

km bazında 227,3 km / 26,22 lt = 8.66 (1lt gaz ile 8.66 km) yol yapıyorum şehir içi;

kr bazında 68,96 tl / 227,3 km = 0,30 kr yakıyor şehir içi.

1LQZdj.jpg

Kastamonuya gittim ve geri döndüm aynı benzinlik aynı pompadan tekrar depoyu fulledim.

km bazında 225,3 km / 14,64 lt = 15.38 km (1lt gaz ile 15.38 km) yol yaptım şehirlerarası

kr bazında 38.50 tl / 225,3 km = 0.17 kr yakıyor şehirlerarası.

LyVR3o.jpg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
GökhanGüneş

Sirali sistem Atiker ve AKL sahipleri Ecunuzda enjektor ohm seceneginde 2ohm varsa enjektorlerinizi 2ohmluk enjektorle degistirin. 2ohmluk enjektorler standart kirmizi 3 ohmlara gore daha hizli calisiyor. Zaten Atiker yeni urunlerinde bunlari kullaniyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
GökhanGüneş yazdı:

Sirali sistem Atiker ve AKL sahipleri Ecunuzda enjektor ohm seceneginde 2ohm varsa enjektorlerinizi 2ohmluk enjektorle degistirin. 2ohmluk enjektorler standart kirmizi 3 ohmlara gore daha hizli calisiyor. Zaten Atiker yeni urunlerinde bunlari kullaniyor.

Bilgilendirmeniz icin tesekkurler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serhat Işık

Arkadaşlar, istanbul avrupa yakasında güvenilir, işinin ehli atiker ustası yada servisi var mıdır?ben Halkalıdayım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Serhat Işık yazdı:

Arkadaşlar, istanbul avrupa yakasında güvenilir, işinin ehli atiker ustası yada servisi var mıdır?ben Halkalıdayım.

florya autogaz var . medical park hastanesinin önünde floryada

ben liberty i orda lpg bakımlarını yaptırdım. enjektör değişimi vs yaptım anlıyor bu arabalardan tavsiye ederim

parça alacaksan fiyatını bilip git pahalı diyebilir bazen

normal filtre bakımıysa 60 70 lira bişeydi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Seyyitali Mollabeyi

Ankarada atiker için ayar tamir yada sistemi komple yenileyecek güvenilir usta yada tanıdığı olan var mı 

Stop etme sorunum var ama tankın ömrü de doldu sistemi komple yenilemeyi dönüşüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...