İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Sadullah Gündüz
gerçekten çok hoş görünüyor.zekice! iyi günlerde kullanın.

saolun

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

araç edm focus(100 ps) galiba.performans çok düşer gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Sadullah Gündüz

aracım 115 psı trent performans dususum yok lpg araca 700 km de takıldı su an aracım 7500 km de

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
(düzenlendi)
evet arac benım dolum yerı benım fıkrım

Benzini nerden dolduruyorsunuz ? :rolleyes:

Yazmıştım ama sonradan farkettim :p güzel olmuş :good1:

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Benzin oradan rahat rahat dolar ama gaz tabancası sıkıştırmalı olduğu için sıkıntı çıkarır belki dedim ama çıkarmamış anlaşılan. :rolleyes:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Benzin dolum yerinin orada olması sakıncalı gibi bence.Çünkü benzin deposunun kapağı açıldığında sıkışan benzin gazı dışarı çıkıyor,Allah korusun LPG dolum yerindeki bir aksilik benzin deposundaki gaz tetikleyebilir ,riskli gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Benzin dolum yerinin orada olması sakıncalı gibi bence.Çünkü benzin deposunun kapağı açıldığında sıkışan benzin gazı dışarı çıkıyor,Allah korusun LPG dolum yerindeki bir aksilik benzin deposundaki gaz tetikleyebilir ,riskli gibi geldi bana.

Avrupa'da LPG'li çoğu lüks arabada dolum yeri orada. Hatta fabrikasyon olarak çoğu araçta LPG dolum yeri için yer var o bölgede...

Yorum bağlantısı
Emrah Talay

Hayırlı olsun, depo fikri güzel olmuş.

Merak ettiğim bir konu var: LPG uygulamasıyla 2010 model araçGaranti kapsamında çıkmış olmuyor mu ?

Yorum bağlantısı
İsmail Geyik

Gaz dolum aparatı yeri güzel olmuş.Ordan dolum yapacak kişinin bence dikkatli olması lazım yoksa boyaya zarar verebilir.

Dolum tabancasının dikkatli takılması ve sökülmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Sadullah Gündüz
araçta sis farı var stil paket mi vard araçta

yok sonradan ben taktım sıs lerı

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Karabulut
yok sonradan ben taktım sıs lerı

Sadullah abi garanti olayını nasıl yaptın ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Atiker taktırıyorum sanırım haftasonu, biri son anda çıkıp "Dur yapma!" demezse.

Neden atiker derseniz:

Tanıdık bir usta tavsiye etti, BRC mi Atiker mi derken kullanıcı görüşlerinden dolayı, çevremde kullananların memnunuz demesinden dolayı ve fiyatın da caydırıcı olması sebebiyle atiker üzerinde yoğunlaştım, servisi de yaygın.. Tek endişem enjektörlerin sesli çalışması, sesi pek sevmem de..

Bir de kullananlara iki sorum olacak,

Acaba motor arıza ışığı probleminiz ne durumda?

Birde atikerin 4 silindirli fast-multifast v.s. modelleri var sitesinde 3-4 çeşit. Hepsinin fiyatı aynı mı, bir farklılığı var mı?

İlgilenenlere teşekkürler.

Yorum bağlantısı
kaç para

990 TL 10 taksit, tanıdık olduğu için fiyatı kırdırabilirsem peşin vermeyi de düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Öztemiz
Atiker kullananlar baksın denmiş... Kaçalım hemen burdan ;)

Merhaba bundan önceki aracıma (1999 polo Classic) Atiker taktırmıştım, şimdiki aracımda ise üzerinde takılı olarak geldi. İki aracımda da herhangi bir sıkıntı yaşamadım, bu arada montajı yapan usta arkadaşım en ufak problemi ile ilgilendi sağolsun, yaklaşık üç yıldır kullanıyorum bir sıkıntım olmadı tavsiye ederim. Yalnız takacak ustayı iyi seçin. Arıza ışığı focusumda ben aldığımda yanıyordu ustama götürüp kalibrasyon yaptırdım, 3000 KM oldu bir daha yanmadı. Sizde taktırmadan önce ustanız ile arıza ışığı konusunda anlaşın, ya yanmamasını sağlasın ya da yanarsa sönünceye kadar uğraşsın bunun garantisini alın derim.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

30,000 km yaklaşık 10 aydır kullanıyorum,şu ana kadar hiç bir arıza sıkıntı yaşamadım öneririm ama montaj gerçekten çok önemli montajı yapan usta işin erbabı olmalı,şu ana kadar sadece geçen ay filtre'ler için gittim bunun dışında herhangi bir problem ile karşılaşmadım,fiyat türkiyenin heryerinde sabittir,bi indirim yapılacagını düşünmüyorum bende o şekilde yaptırmıştım. :bambam:;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Ben 770 e taktırdım 6 ay kadar önce. ;) 20000 km yol yaptım bu sürede. herhangi bir sorun yaşamadım lpg kaynaklı. Ufak bir hararet sorunundan dolayı lpg regülatöründen şüphelendik, taktırdığım yer regülatörü sorun çıkarmadan değiştirdi ama zaten sorun da regülatör kaynaklı çıkmadı. 15000 km de filtre değişitirdim ve 20 tl verdim. fast ve fastII arasında fiyat farkı yok. Benim konuştuğum yer fast II takmak istemediğini söyledi. Enjektör sesi konusuna gelince, sanırım brc de aynı gürültüde çalışıyor.

En önemli soru; ben niye 770 e taktırdım? Benim araçta zaten lpg vardı dolayısı ile ruhsat, proje ve tank masrafı olmadı. sadece ön takım değişti. ondan dolayı 770 oldu. Normal fiyat 990, sanırım simit tank için de 50 tl fark alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Atiker kullananlar baksın denmiş... Kaçalım hemen burdan :bambam:

;) Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer fordclubtr'dir.

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Bende son altı aydır atiker kullanıyorum ve maşallah tık demedi diye düşünüyordum,

Ta ki, TüvTürk e muyeneye gidene kadar.

Hayretle öğrendim ki benim LPG kitim Atiker değilmiş. :)

Ben Bagajdaki tankın üzerindeki yazıya aldanıp tüm kitin Atiker olduğunu düşünüyordum.

TüvTürkteki Lpg sızdırmazlık kontrolünü yapan mühendis abla baktı baktı benim kitin ne marka olduğunu anlayamadı. Hiç bir yerinde de yazmazmı bunun markası be arkadaş.

Hayır bu durumda isimsiz dandik marka bir lpg kiti kullanıyor mu oluyorum onu anlamış değilim??

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Bende son altı aydır atiker kullanıyorum ve maşallah tık demedi diye düşünüyordum,

Ta ki, TüvTürk e muyeneye gidene kadar.

Hayretle öğrendim ki benim LPG kitim Atiker değilmiş. :)

Ben Bagajdaki tankın üzerindeki yazıya aldanıp tüm kitin Atiker olduğunu düşünüyordum.

TüvTürkteki Lpg sızdırmazlık kontrolünü yapan mühendis abla baktı baktı benim kitin ne marka olduğunu anlayamadı. Hiç bir yerinde de yazmazmı bunun markası be arkadaş.

Hayır bu durumda isimsiz dandik marka bir lpg kiti kullanıyor mu oluyorum onu anlamış değilim??

Galiba öyle oluyor değerli arkadaşım. :unsure: Çünkü bende aynı şeye şahit oldum bir LPG montajı izlerken. Usta bile anlayamadı ne marka kit olduğunu. Genelde yazıyor Kitin üzerinde markası.Örneğin BRC neredeyse kablolara varana kadar her yere BRC diye yazmış. Teleflex cama bile yapıştırıyor markasını,LPG simgesiyle beraber.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...