İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Kemalettin Karatum
Galiba öyle oluyor değerli arkadaşım. :unsure: Çünkü bende aynı şeye şahit oldum bir LPG montajı izlerken. Usta bile anlayamadı ne marka kit olduğunu. Genelde yazıyor Kitin üzerinde markası.Örneğin BRC neredeyse kablolara varana kadar her yere BRC diye yazmış. Teleflex cama bile yapıştırıyor markasını,LPG simgesiyle beraber.

İlk etapta canım sıkılmıştı mevzuya. Sonrasında boşverdim. Hayır işin garibi bende bagajda çok yer kaplıyor diye 55 litrelik Silindir tankı simit tank ile değiştirmeyi düşüyordum. Geri kalan kite dokunmam diyordum. Tek orjinal olan yer de orası herhalde. Değiştirmeyeyim bari.... :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Atiker de sorun yaşamazsınız.Bende arıza ışığı hiç yanmadı.Birde şunu söylemek istiyorum ses olayına kafayı takmayın enjektör sesi kaputu açınca duyuluyor içerden anlamazsınız.Zaten BRC de aynı şekilde sesli çalışıyor.Hiç bir farkı yok.

Yorum bağlantısı
Cemal Koçyiğit

atikerden bende memnunum,birtek enjektörler çok sesli rolantide aracın içine dahi duyuluyor hoş değil.ama uzun yolda hiçbir değişiklik yok.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sevgin Yılmaz

Geçen yıldan beri 12000 km yaptım Atikerle,tık yok sorunsuz ve memnunum.

Yorum bağlantısı
Musa Durmuş

o sesi kesmek için enjektörler ile motora bağlantı arasına (klima takozlarının küçüklerinden var)takoz koydurunca ses felan kalmıyor.Benin arabada aynı idi sonra serviste o çözümü buldular şimdi saat gibi maşallah....

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

mayıs 2009 da aracımı aldığımda üzerinde atiker takılı idi. hiç sorun çıkarmadı gayet memnunum. enjektör sesini sadece rölantide duyarsınız. motor devirli çalıştığında ve yolda ses hiç rahatsızlık vermiyor. zaten yol sesinden dolayı hiç bir şey duymazsınız..

Yorum bağlantısı
Ahmet Büyükbeşe
Atiker taktırıyorum sanırım haftasonu, biri son anda çıkıp "Dur yapma!" demezse.

Neden atiker derseniz:

Tanıdık bir usta tavsiye etti, BRC mi Atiker mi derken kullanıcı görüşlerinden dolayı, çevremde kullananların memnunuz demesinden dolayı ve fiyatın da caydırıcı olması sebebiyle atiker üzerinde yoğunlaştım, servisi de yaygın.. Tek endişem enjektörlerin sesli çalışması, sesi pek sevmem de..

Bir de kullananlara iki sorum olacak,

Acaba motor arıza ışığı probleminiz ne durumda?

Birde atikerin 4 silindirli fast-multifast v.s. modelleri var sitesinde 3-4 çeşit. Hepsinin fiyatı aynı mı, bir farklılığı var mı?

İlgilenenlere teşekkürler.

bizim eski 1985 model toyota coronada atiker lpg vardı ve gayet memnunduk tavsiye ederim ümit bey :)

Yorum bağlantısı
Aykut Göktürk

Merhabalar ;

Ford Focus 2004 Comfort Sedan (OTOMATİK) aracıma 15 gün önce Atiker marka sıralı lpg sistemi taktırdım. Lpg yeni fakat yinede bana fazla yakıt tüketimi var gibi geliyor.

İlk depoyu 34 lt ile 67 liraya doldurdum şehir içinde 210 km yol yaptım sizce bu normal bir tüketim mi? Benzin ile pek fazla bir fark yok gibi geliyor bana şehir içi benzin tüketimini dikkatli bir şekilde tutmadım ama uzun yolu düşünerek Lpg de bir karım olmadını düşünüyorum

Yorumlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tekrar depo doldurup test edin.. Bu sefer doğru değerleri elde edeceksiniz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Merhabalar ;

Ford Focus 2004 Comfort Sedan (OTOMATİK) aracıma 15 gün önce Atiker marka sıralı lpg sistemi taktırdım. Lpg yeni fakat yinede bana fazla yakıt tüketimi var gibi geliyor.

İlk depoyu 34 lt ile 67 liraya doldurdum şehir içinde 210 km yol yaptım sizce bu normal bir tüketim mi? Benzin ile pek fazla bir fark yok gibi geliyor bana şehir içi benzin tüketimini dikkatli bir şekilde tutmadım ama uzun yolu düşünerek Lpg de bir karım olmadını düşünüyorum

Yorumlarınızı bekliyorum..

16 lt/100 km oluyor ki değer çok yüksek. Bir depo daha deneyin sonra tekrar kontrol edin.

Ancak şöyle bir durum var. Bu kadar yüksek yakıt tüketimi araçta kendisini çekiş düşmesi olarak belli eder zaten. Daha fazla gaza basmak zorunda hissedersiniz çünkü.

Yorum bağlantısı
Cemal Koçyiğit

atikerlerde son kırmızı ışık yaklaşık 100 km yapar,diğer yeşiller daha çabuk söner.benzine geçene kadar kullanın.300-350 km arası yapması lazım.selamlar.

Yorum bağlantısı
Aykut Göktürk
(düzenlendi)

ikinci depoyu deniyorum şu anda yine aynı 210km giderse servisine başvurucam

cemal bey dediğiniz şekilde son kırmızı ışıkta diğerlerine göre daha fazla km yaptı kopmle bitip benzine geçene kadar bekledim 210 km yol yaptı. bu depoda neler olucak bakalım :)

tarihinde Aykut G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
ikinci depoyu deniyorum şu anda yine aynı 210km giderse servisine başvurucam

cemal bey dediğiniz şekilde son kırmızı ışıkta diğerlerine göre daha fazla km yaptı kopmle bitip benzine geçene kadar bekledim 210 km yol yaptı. bu depoda neler olucak bakalım :)

Bence değişen bişey olmayacak.. Neden derseniz bir sıkıntı var gibi.Söylediğiniz değerler oldukça anormal.

Yorum bağlantısı
Aykut Göktürk

banada öyle geliyor ayhan bey lakin direk gidip ustaya veya servise göstermek istemiyorum,hemen biyerlerini sökelim şu parça arızalı vs. gibi şeyler bizim sanayimizde fazlası ile yaşanıyor. ikinci depoda da husrana ugrarsam eğer ki tüp taktırmanın hiç bir manası olmadıgı gibi arabayada boş yere zarar vermiş oldugumu düşüneceğim.

şunu belirtme isterim ki aracta bulunan 17'' jant , performans hava filtresi ve abart egzos sistemi yakıtı bu derecede etkilermi sizce ? en baştta belirtmedim bunları ama afaki bir değişiklik olacagını düşünmediğimden..

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
(düzenlendi)
banada öyle geliyor ayhan bey lakin direk gidip ustaya veya servise göstermek istemiyorum,hemen biyerlerini sökelim şu parça arızalı vs. gibi şeyler bizim sanayimizde fazlası ile yaşanıyor. ikinci depoda da husrana ugrarsam eğer ki tüp taktırmanın hiç bir manası olmadıgı gibi arabayada boş yere zarar vermiş oldugumu düşüneceğim.

şunu belirtme isterim ki aracta bulunan 17'' jant , performans hava filtresi ve abart egzos sistemi yakıtı bu derecede etkilermi sizce ? en baştta belirtmedim bunları ama afaki bir değişiklik olacagını düşünmediğimden..

Eksoz,jantlar,filtre. :shok: Oyoyoy.Tabi ki etkier,ama sizin arabanız benzinde ne yakıyordu ki.Ben şöyle diyeyim size.Benim benzinli 2000 model 1.6 focusum 26krş u şehirler arası 30 kuruşu da şehir içi yakıyor.Sizn benzinlide 300-350 yi görüyor muydunuz normalde?Çünkü Lpg'de yarısından biraz fazla yakar benzinin.

tarihinde Yavuz Ya??z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Güven
(düzenlendi)

Arkadaşlar,

2002 Mondeomu satıp 2007 1.6 Otomatik Fusion alıyorum inşallah :) Mondeodan sonra bu nasıl iş demeyin, Eşimin de kullanacağı bir araç alalım dedik, Ama tabii ki Fusion' a da LPG düşünüyorum mecburen,

2002 Mondeomda da Atiker LPG vardı hiç sorun yaşamadım.. Sanırım iyi montaj, iyi usta+servisle alakalı bir durum..

ve Eskişehir de özel bir Ford Servise tekrar sordum, Fordlarla en uyumlu, en sorunsuz LPG hangisi, ne takalım diye, Atiker dedi...!!! :unknw:

Ne dersiniz arkadaşlar...

tarihinde Metin G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdoğan Yeşilçiçek

Arkadaşlar merhaba, focusumun bakımını yapan ustama danışarak, yarın atiker lpg kiti taktıracağım. Fiatı 990.- TL. 10 taksit.Gerçi montaj yapılacak olan otogaz firması Atiker ve BRC yetkili servisi.Yalnız sizlere sormak istediğim bir iki konu var ?Lpg dolum kapağı genelde tampona takılıyor, ancak ben, tamponun delinmesini istemiyorum.Başka bir yere montajı yapılabilirmi ? Birde LPG stıckerleri ön ve arka cama yapıştırma mecburiyeti var mı? Açıkçası ben cama stıcker yapıştırmak istemiyorum.Beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim.Tşk.ler....

Yorum bağlantısı
Mehmet Jeyan
(düzenlendi)
Arkadaşlar merhaba, focusumun bakımını yapan ustama danışarak, yarın atiker lpg kiti taktıracağım. Fiatı 990.- TL. 10 taksit.Gerçi montaj yapılacak olan otogaz firması Atiker ve BRC yetkili servisi.Yalnız sizlere sormak istediğim bir iki konu var ?Lpg dolum kapağı genelde tampona takılıyor, ancak ben, tamponun delinmesini istemiyorum.Başka bir yere montajı yapılabilirmi ? Birde LPG stıckerleri ön ve arka cama yapıştırma mecburiyeti var mı? Açıkçası ben cama stıcker yapıştırmak istemiyorum.Beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim.Tşk.ler....

Lpg dolum kapağını tamponun sağ alt kısmına taktı usta. Tamponu deldirmeyin. Arkadan bakınca gözükmüyor. Kitin markası Atiker. Bu stickerlar bendede var ve ben de takmadım cama. Muayene sırasında sticker olmadığı için hafif kusur diye yazıyorlar..

tarihinde Mehmet Jeyan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

aynı şekilde bende tamponu deldirmedim,tamponun altında sag tarafda bi yere monte ediyolar gizli duruyor tavsiye ederim, etiketleri bende taktırmadım muyane'ye giderken takarsınız...

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

10 seneyi aşkın süredir LPG li araç kullanıyorum. O çirkin stickerleri hiçbir zaman yapıştırmadım. Bunca yıldır da ne soran oldu, ne muayenede hafif kusur yazan.

Haa, bir gün lazım olur diye hep torpidoda saklarım o ayrı....

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Emin Aslan

herkese merhabalar aranıza yeni katıldım. 3 ay önce aracımı aldım. benzine 1000 tl kadar para ödemişim.malum benzin fiyatları aldı

başını gidiyo.bu kadar dayanabildik benzine.:)aracıma atiker taktırmayı düşünüyorum ama nerede kime ve hangi ustaya taktırma

konusunda hiçbir fikrim yok.aslında emmide(mehmet abide) nevşehirde yaşıyo ama görüşme fırsatımız hiç olmadı.o daha çok yardımcı

olur diye düşünüyorum.nerdesin emmi:) fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.saygılar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Aslan
hocam konya merkez atikere taktırın

o kadar uzağa gitmeye gerek varmı.yani kayseri deseniz anlıycam ama konya uzak gelir bana.üstelik lpg li araç sık arızalanır bildiğim

kadarıyla.ustasına götürmek için her seferinde konyaya gitmek tuhaf olur heralde:)neyse yinede saolun hocam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...