İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Teleflex ile görüştüm...

Gerek yok öyle şeylere masraf etmeyin diyor... Orjinal buji kullanın diyor...

Yorum bağlantısı
İlker Özbek

2004 otomatik focus ghia kullanıyorum ilk takıldığı gün harika dedim ertesi gün işe giderken sarsıntı başladı meğer usta herşey demekmiş başka büyük bir özellik farkı yok yerli yabancı arasında bende çok inceledim bir de şu var ki lpg de hangi usta yaparsa yapsın herkes birbirine söyleniyor kötü diye ama aslında iş bitti mihiç bir lpg ustası geri ilgi ve alakayı sevmiyor istemiyor çok zorda kalmadan cevapta vermiyor bu lpgcilerin genel sorunu sırf bu nedenle bir sonraki arabam dizel olacak.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Tuncer

Merhaba

Bugün 2000 model 1.6 motor Focus'a Atiker marka lpg taktırdım. Yalnız araç 4 km gittikten sonra nedense hararet yapıyor. Hararet lambası ve motorda sorun olmuyor ama fan sürekli çalışıyor.

Servise sorduğumda kendileri ile ilgili olmadığını söylüyor. Devirdaim suyundaki havayı aldılar yalnız sorun devam ediyor, hararet ibresi yükseliyor, aşağı iniyor.

Bazen de kırmızıya dayanıyor ama motorda sorun olmuyor. Yalnız fan her zaman açık. Neden?

İvedi yardım ................

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
Hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Montaj hatası gibi.

peki ağbi bunu benzindede yapıyor araba hararet hiç düşmüyor fan deli gibi dönüyorrr..

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Ben de 2 ay önce Atiker takdırdım hiçbir sorun yaşamadım. Bu hararet konusunda Ankara'dan Mehmet Bey var, bana göre Focus 1 in harareti konusunda uzmanlaşmış birisi özel mesaj atıp yardım talep edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Termostat açmıyor olabilir.. Havayı alamamış olabilirler.. Devirdaim düzgün çalışmıyor olabilir.. Sorunun ne olduğunu anlamadan, O şekilde kullanmayın..

Yorum bağlantısı

montaj sırasında hissedilmeden kablo vesaire çıkmış olabilir kanısındayım..bu hatayı yaptıracak tesisat halkasını kontrol ettirin.özellikle beyin kutularına giden çoklu soketleri elinizle iyice oynatarak oturtun.yada servisteki kişiye.

arabama tam bakım yaptırmıştım. servisten çıktıktan sonra direk eve gittim parkettim.sabah çalışmadı marş basıyor ama ateşleme yoktu.aracın bakımı yapan arkadaş geldi.bütün olasılaklara baktı müşür buji vesaire yok aynı.ertesi gün çekiciyle çektirmeye karar verdim.sonra sabahtan kaputu açtım,bütün kabloları tek tek söküp temizsleyip taktım adını hatırlamıyorum beyincik gibi kut vardı en son onu temizledim düzgünce taktım.ve şarja verdigim aküyü taktım,tek marşta çalıştı.buda bakım sırasında oynayan kabloların soketine temas etmesini engelleyen hareketlerle dolu olmasını saglıyor.başıma gelen bu sizin arızanızda buna benziyor gibi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.LPG montajında bir sorun olabilir.Motor hava yapmışsa benzinde olsa bile sorun devam eder.Bence referanslı bir LPG ustasına gösterin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg montajı sonrası su eklediler mi? montaj sonrası ilk hafta hiç olmayan hararette oynama sorunu başlamıştı soğutma sıvısını orjinali ile dğeiştim (yani soğutma sıvısı şeklinde hazır suyla) sorun giderildi. Önce kaçak var mı bakın ek yerlerinde felan sonra suyunu değiştirin (tabi havasını tam alacak şekilde)

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

isa kime bağlattın...umarım bilecik ve çevresinde montaj yaptırmamışındır....eskişehirdeki umut ford bu işi çözüyorum dedi...istersen zaman kaybetme git...

Yorum bağlantısı

İsa bey, bende eski sanayi'de umut ford mustafa ustayı tavsiye ederim. Gidin bir kontrol etsinler eğer sorunu çözmezlerse, LPG'yi montajladığınız yere gidin gerekirse tekrar montaj yapsınlar...

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
isa kime bağlattın...umarım bilecik ve çevresinde montaj yaptırmamışındır....eskişehirdeki umut ford bu işi çözüyorum dedi...istersen zaman kaybetme git...

eskişehir maximum gaz a egerki sorunu çözmeseler kenileri bilirler ..... ben aracı sağlam teslim ettim sağlam alacagım kanısındayım ...

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
eskişehir maximum gaz a egerki sorunu çözmeseler kenileri bilirler ..... ben aracı sağlam teslim ettim sağlam alacagım kanısındayım ...

allah kolaylık versin...bir sen değilsin maximuma lpg bağlatıp sorunlar yaşayan,hiç kimse onlardan memnun değil...

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer
(düzenlendi)
allah kolaylık versin...bir sen değilsin maximuma lpg bağlatıp sorunlar yaşayan,hiç kimse onlardan memnun değil...

olayı çözdük sanırım : olay aslında araç hararet yapmıyor ama beyin gazın yanma sıcaklıgına göre aracın ısısının yüksek ollduğu için hararet yaptıgını sanarak termostat ve fanı açıyor bir dahada durdurmuyor yaptırmadım ama ATİKER den memnun degilimmmmmmmm hiç te memnun değilimm :rolleyes:

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
olayı çözdük sanırım : olay aslında araç hararet yapmıyor ama beyin gazın yanma sıcaklıgına göre aracın ısısının yüksek ollduğu için hararet yaptıgını sanarak termostat ve fanı açıyor bir dahada durdurmuyor ; yaptırmadım ama ATİKER den memnun degilimmmmmmmm hiç te memnun değilimm :)

Böyle bir şey mümkün değil.Su sıcaklığı neyse beyin veya gösterge yada müşür onu algılar , benzin yanmış , gaz yanmış beyni ilgilendirmez.Sizin sorurunuz soğutma sıvısının içinde hava olması.Sizin sorununuzun aynısı bende vardı.Hava alındı sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Geçmiş olsun.

Eskişehirde Atiker ustası Ramazan usta, tabi bana göre.

3 yıl oluyor neredeyse taktıralı sadece çay içmeye gidiyorum. Tavsiye ederim.

Yeri teksanda sızdırmazlık istasyonunun arkası.

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer

arkadaşlar böyle bir sorun başınıza gelirse Eskişehir umut ford mustafa usta ısrarla tavsiye ediyom kökten çözüm .

Yorum bağlantısı
İsa Tuncer

işallah taktırmamışsınızdır .. 1 hafta oldu taktıralı araç 2 defa hararet ve beyinde çözülmeyen sorunlar .... araç hararet yapması tamamiyle araç ve tüp beyinine format attırarak çözüm buldum atiker mi aman ha aman hızlı servisi var ama araç bunu anlamıyor ki sorun açıyor serviste diyorki tüpün değil aracın sorunu aman müşteri hizmetlerimi ondan kalmaz....... ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Acar

aynı sorun bendede vardı tıpa tıp aynısı beyne versiyon yüklediler sorun ortadan kayboldu lpg ile ilgisi yok sanırım servislerdebu olayı çözüyorlar biginize

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hami Yakın

benim arkadasin birisi lpg kiti motajinda calisiyor

bu atikerler 100 km de 9 litreler yaktigini aldesaninda 100 km de 7 litre yaktıgını söylüyor kendi aracina aldesa takti WV bora 1,6 8v

hee benim aracımda suan opel vectra 1995 A kasa ve atiker var en fazla 9 lt inebiliyorum sehirler arasinda

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

-geçen mayısta taktırdım, 11 bin km yaptım, herhalde amorti etmiştir (900 TL + ruhsat vs)

- ses yok

-motor ışığı yok, hiç olmadı şükür

-yakıt tüketimi bence kit ile ilgili değil de aracınızın bakımlarını zamanında yaptırmaya bakar daha çok, ben bu gün bakım yaptırdım, gelirken yakıt tüketiminin bakımdan önceye göre epey düştüğünü gördüm

Yorum bağlantısı
Erkan Öcal

Sakın ha!!!eger ford focusa taktırıyosanız atikerden farklı bir marka taktırın ben izmirdeki BRC marka genel müd konuştum bana açık açık söledi atiker ucuz diye focusa taktırırsanız dedi ortalama 200-300 lirayı gözden çıkartın dedı neden dedım sonradan problem çıakrtıcak atikerler focus araçlara göre değil slorun çıakrtıcak 30 oraya 2 ay sonra 50 lira oraya derken dediğim fiyatlara gelıcek dedi focus için zavolli öneriyorum dedı not düşerim focus için zavolli sadece öneririm bir BRC müd. olarak dedi..karar sizin ucuz diye takılırsa sonradan yapılacak masraflar zavolli.brc gibi tüp markaların verdiği fiyattaları bile geçebilir..

Yorum bağlantısı
Erkan Öcal

focus lara ATİKER uyumlu değil..o yüzden böle srunlar gayet normal önerilen markalar zavolli ve BRC diğer markalar focusa uyum saglıyor gibi gözüksede ileride ufak ufak sorunlar çıkarak atiker parasına yaklaşır..hayırlısı olsun digelim umarım umdugunuzu bulursunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...