İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Serkan Aktay

cevabınız için teşekkür ederim. lpg taktırmak için bitlisten ankaraya geldim. buralarda daha profesyonel taktıklarına inanıyorum birde seçim markalar arası seçenek çok yüksek. peki fatta nasıl benzinden daha fazla performans alabiliyoruz? kaç beygir güç artışı olur, ve yakıtı ne kadar etkiler?.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Ne olursa olsun yetkili servis bulun.24 taktıracaksanız enjektörlerin yanında bulunan bir sensör (maf sensörü) var.Bu parça özellikle kötü gazda en sık arıza yapan parça.Ben şimdi taktıracak olsam o parçanın yedeğini pazarlık içine katarak mutlaka alırdım.Distribütör yüzünden 24 ün parçaları piyasada az bulunur.Zaten Ankara'da heryerde fast göreceksiniz.Bende 24 var.Yine taktıracak olsam 24ün yeni neslini taktırırım.Mehmet Bey 'in 2,0 için denenmiş Fastı olduğundan onun tavsiyelerine de kulak verin derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
peki fatta nasıl benzinden daha fazla performans alabiliyoruz? kaç beygir güç artışı olur, ve yakıtı ne kadar etkiler?.

Benim bir denemem bir ölçümüm ve bir çalışmam olmadı.. Sadece araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiler..

Ancak olay şu: Seq 24; aracın ecusu ile entegre çalışıp aracın sensörlerini kullanıyor.. Fast kendi sensörlerini kullanıyor.. Manuel ayar yapma imkanı var..

Siz güç artırmayı boşverin mutlaka yakıt artışı olacaktır bu durumda.. Sadece bilmeniz gereken aşırı bir güç kaybının olmadığı..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Aktay

öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Biraz geç kaldım cevap vermekte kusura bakmayın. En sonunda fast taktırdım. Ankarada sorduğum taksiciler ve kullananlar oldukça memmundu. Zaten fasti takanda benim arkadaşım ama insan yinede acaba diyememden edemiyor. Bana yaptığı uyarıda 24 de 2 tane filtre mi ne varmış şimdi adını hatırlsysmsdım o kötü gaz alınca bozuluyormuş çiftide 120-130 civarıymış. aslında bir de sorum olacak. Yol bilgisayarı çalışıyor ama ne ölçüyor? ortalama yakıt 11 lt civarında birde kalan yol. yol gittikçe yavaşda olsa azalıyor ama benzin de var arabada acaba bana ne demek istiyor? kalan yol 0 olsa araba elektronik olarak bunu algılayıp yolda kalabilir mi? Ya da sabah marşa bastığımızda çalışmam ben dermi?

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Hayırlı olsun, siz yine de kötü gaz almayın.Bu gelişmiş sistemlerin hepsi etkileniyor kötü gazlardan..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aslında bir de sorum olacak. Yol bilgisayarı çalışıyor ama ne ölçüyor? ortalama yakıt 11 lt civarında birde kalan yol. yol gittikçe yavaşda olsa azalıyor ama benzin de var arabada acaba bana ne demek istiyor? kalan yol 0 olsa araba elektronik olarak bunu algılayıp yolda kalabilir mi? Ya da sabah marşa bastığımızda çalışmam ben dermi?

Anlık ve ortalamayı 1 litre eksik ölçüyor..

Menzili önemsemeyin, o depodaki benzin ve sizin tüketim değerinize göre sürekli bi hesaplaşma içinde..

Kalan yol 0 olsa önce benzin pompanız yanar.. Dolayısı ile stop edince yolda kalabilirsiniz.. Sizin aracınızda yarım depo benzin her zaman bulunsun..

Benzin pompası arıza yapmazsa Elektronik olarak benzini 0 ölçüpte benzin yokmuş bu arabada ben çalışmayayım demez araba..

Ayrıca biraz kafanızı karıştırayım..

Mertol'la uzun süren araştırmalarımız sonucu bir sıralama oluşturduk..

1- Teleflex

2- Prins

3- Brc Fast

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

mehmet abi prins de cok pahalı gecen hafta bir arkadasın 307 sine landi marka kit taktırdık 1400 ytl ye aynı yer prins de takıyordu adamlar 2400 ytl fiyat verdiler tam 1000 ytl fark var bu farkı yaratacak ne artısı var anlamadım sonuçta 1100 ytl ye atiker taktıranda memnun 1600 e brc taktıranda hadi arada 200-300 ytl olsa da prins dünya markası onu taktıralım desek

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi prins de cok pahalı gecen hafta bir arkadasın 307 sine landi marka kit taktırdık 1400 ytl ye aynı yer prins de takıyordu adamlar 2400 ytl fiyat verdiler tam 1000 ytl fark var bu farkı yaratacak ne artısı var anlamadım sonuçta 1100 ytl ye atiker taktıranda memnun 1600 e brc taktıranda hadi arada 200-300 ytl olsa da prins dünya markası onu taktıralım desek

Enjektörler farklı, Enjektörlerin tepki zamanları farklı, Montaj farklı..

Ben şimdiki bildiklerimi tüp taktırırken biliyor olsaydım, Teleflex taktırırdım..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

teleflex prinsden daha iyi o zaman ama mesela ben aracı lpg li kullandıgımı hissetmiyorum bile prins taktırmış olsaydım bana ne artısı olacaktı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bana ne artısı olacaktı

Bunu zaman gösterecek..

+ mesela teleflex'te bence yakıt tüketimi daha düşük olacaktı..

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

Mehmet abi senin kiti söktürüp teleflex taktır

senin kitide 2. el sat o zaman

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

Lpg taktırırken beynin dışındaki parçalara dikkat edin. Şirketteki lagunaya landi renzo taktırdık beyninin dışındaki tüm parçaları yerli çıktı, sorun çıkınca farkettik tabi.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

benim gördügüm bunlar komple set olarak geliyor yurt dışından içinden parcaları alıpta yerli ile degiştirmek niye anlamıyorum bu bizim insanımızda müşteri memnuniyeti hiç yerleşmeyecek yani adam yarın bir sıkıntı olursa müsteriye ne cevap veririm diye düşünmüyor

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bu ürün sanırım yeni getirildi ben netten baktım biraz cogu ilde bayilikleri yok birde bu enjektörlerin direkt baglanmasının bazı sıkıntılar yaratabileceginden bahsediliyordu ama konuya tam hakim olmadıgımdan tam anlayamadım

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar
takan yere gittinizmi sonra?

Gittim. ellerinde olmadığı için takmışlar, aynı garantiyi veririz çok iyi diyorlar. trajı komikç Değiştirmeyi kabul ettiler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merabalar Mehmet bey teleflex in fiyatı konusunda bilginiz varmı

12 taksit 2200 lira diye biliyorum..

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Mehmet abi o zaman benim araba çok yakıyor. Ortalama 9,5 lt civarında. Ankaradan antalyayay geldim yarısı klima açık, yolun çoğunu 140-150 geldim. Şimdi diyeceksin ki hızlı gitmişsin, 2 kere Antalya Kemer yaptım e bu seferde 80-90 gittim ortalama yine 9,5 lt. benim araba galiba kaçla gittiğini anlamıyor :) . şimdi 1000 km ye yakın oldu takalı tüpü Ankaraya gidince yeniden kalibrasyon yapacaklarmış, bakalım o zaman ne olacak. Brc fasti takan benim arkadaşımdı dediğine göre prins takmakla veya herhangi bir marka takmakla arasında yakıt farkı olmuyomuş ama enjektörler ve kullanılan malzema daha kaliteiymiş, ömrü daha uzunmuş. Takılan parçaların hepsi orjinal,tüp dolum kapağında bile brc yazıyor. Ben simit tüp taktırdım, acaba simit mi daha iyi yoksa digerimi. Arkadan çarpmalarda bir zarar görürmüyüz acaba. Patylamayalım bide. Simitin bir kötü yanıda hortumlar arabanın altında kalıyor. Yol bilgisayarıyla ilgili verdiğin bilgilerden dolayı da teşekkür ederim, demekki arabada yarım depo benzinimiz olacakmış. Bu arada Ankaranın gazını severim. 1,28 ytl :) diğer illere duyrulur.... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi o zaman benim araba çok yakıyor. Ortalama 9,5 lt civarında. Ankaradan antalyaya geldim yarısı klima açık, yolun çoğunu 140-150 geldim. Şimdi diyeceksin ki hızlı gitmişsin, 2 kere Antalya Kemer yaptım e bu seferde 80-90 gittim ortalama yine 9,5 lt. benim araba galiba kaçla gittiğini anlamıyor :blink::)

Bu sene aşağı yukarı aynı şartlarla aynı yerleri bende gezdim.. Biraz hızlıydım senden

Şurayı bi incele ne yaktığımı görürsün..

Benim genel ortalamam şu an da 9,4 litre LPG

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fahrettin Karakoç
2A Forum sitesi Administrator'ü beni (oturduğum yere yakın olduğu için) Kartal Oto Sanayiindeki Mucib Oto Gaz'a yönlendirdi.

Burası, BRC ile ilgili ilk görüştüğüm yer :selo:

FORD FOCUS

CHEVROLET LACETTI

VOLKSWAGEN POLO

araçlarına MY 07 montajı yapmışlar.

Az önce telefonla görüştük.

Çarşamba günü ben de tüplü oluyorum :rolleyes:

(1.600 YTL Peşin)

Bende BRC'nin Seq 24 MY 07 modelini Ankara'da 2a nın ostimdeki bir yetkili bayisine 22 Ağustosta peşin 1.450 ytl ye taktırdım. Bu model yeni gelmiş. O zaman bende araştırıyordum. 2a nın sitesinde okumuştum. Takan bayi önceki modeli takıyordu ben bu modelden bahsedince benim araca taktılar. Diğer araçlara öncekini taktılar. Daha önce lpg kullanmadığımdan bunun ne avantajı var bilmiyorum. Sadece o zaman az olduğundan ve birde şu model bu model araştırmayan ya da anlamayan lara anladığım kadarıyla takmıyorlardı. Gerçi benim de anladığımdan takılmadı sadece adını söyledik onlarda bizi bişey bilir itiraz eder diye taktılar. Bir iki parçası farklı mesela led göstergesi dokunmatik diğer taktıranların ki düğmeli onlarda fark ettiler ama onlara da kutudan öyle çıktı diyerek gaçiştirdiler. İşte müşteriye davranış şekli. Ama 5000 km ye yaklaştı hiç sorun yok. Tam anlamı ile gazı ölçmedim ama 115- 125 ykr arası yaktığını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tufan Has

brc markasını taktımakta karar kıldım.bu kararı almamda ki bir sebepte diğer sizlerin önerdiği prins ve teleflex markalarının pahalı olması.(aslında pek fark kalmıyor ama...) şimdi aklıma takılan iki sorun var.my 07 mi yoksa seguent 24 taktırayım.2a mühendisliğin yetkili bayileri ile konuştum biri seguent 24 takarım peşin 1.500 dedi diğeri ise my 07 takarım 1.650 ..10 taksit.sizce hangisini taktırayarayım.

2001 focus hb aracıma lpg tankını nasıl taktırayım.benim ihtiyaçlarımdan çok taktıranlar neyi tercih ediyor onu merak ediyorum.sorduğum usta simit tank olayını doğru bulmuyor.

1650 fiyat aldığım yer aracın benzin ve lpg tankının içerisine 120 ytl lik bir katkı maddesi kattıklarını bu maddenin kalıcı olduğunu ve uzun süre dopoda kalan benzinin böylelikle özelliklerini koruduğunu söyledi.bu katkı maddesini bedava veriyorlarmışşş.(telefonla konuştuğum için ayrıntıya girmedim)bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

myo7 dediğiniz brc nin fast modeli herhalde. Diğer forum bölümlerinde de okuduysanız fast 4 ve 6 silindir için düznlenmiş.sequent 24 4 silindir için. bencede simit tank olayı doğru değil eğerki şehir dışına çıkyorsanız. Çünkü olası lastik patlamalarında problem olacağını düşünüyorum ayrıca katkı maddesi diye birşey ben duymadım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...