İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Simit tank tavsiye ederim..

LPG tankını bagajda istediğiniz yere çekemezsiniz.. ama stepneyi gerekirse içeri bile alırsınız..

Menzil olarak zaten yeterli..

Yorum bağlantısı
Tufan Has

ben uzun yola fazla çıkmıyorum uzun yol denirse çorum-ankara(250 km gidiş 250 km geliş) yılda 2 ile 3 kez ve yılda bir kez çorum-ist ya da bir tatil yöresi....tek çocuklu bir aile olduğumuz için genellikle araç içinede eşyaları yerleştirme durumu olabilir.fakat benim merak ettiğim genel tercihler nasıl.ileride satacağımın kişinin hangisini tercih etmesi muhtemel.tankın yerini değiştirme imkanı var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan
(düzenlendi)

MY 07 brc nin son ürünü.3 aydır kullanıyorum.2 defa arıza lambam yandı birde arabanın sesi biraz arttı (egzost) bunların haricinde memnunum :) bu arada o 120 ytl dediği katkı maddesi 60 ytl :)

,

tarihinde Ahmet Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt

üstad tartarini hakkında bilginize müracaat edebilirmiyim nasıl bir marka iyimidir güvenilirmi önerirmisiniz birde ben kaçak benzin aldım bu hafta sonu litresi 2ytl. tüpten ucuza geliyor kurşunsuz 95 oktan suriye benzini uzun zamandır kullanan arkadaşlar var hiç sorun yaşamadık diyorlar bora pasat hundai accent honda cıvıc gibi marka lara sahip arkadaşlarım kullanıyorlar bende eski arabamda (1.4 europa)2 yıl kullanmıştım sorun yaşamamıştım ama bu arabam enjeksiyonlu olduğundan korkuyordum denedim ful bir depo aldım 350 km yaptım hiç bi fark yok ne dersin kulanmalımıyım selamlarımla

Yorum bağlantısı
A.Kadir Özmen

İyi Günler Tufan Bey

2001 benim aracımada 4 ay önce brc sequent my 07 taktırdım.

Şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı. my 07 en son modeli

Ankarada bunun fiyatı şuan ki peşin 1450 ytl. Depoya sıkılan katkı maddeside ücretsiz. Çünki kampanya var.

Çorum Ankara ya yakın bence burada taktırın.

88 oto sanayi sitesinde Mavidenizler Otogaza taktırdım. İnternetten bulabilirsiniz.

Ben simit tank taktırdım. İstetmeyide depoya kaldırdım.

12 ytl ye lastik tamir spreyi satılıyor. Onu kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tufan Has

buradaki 2 (2a) yerde my o7 ye 1500 diyor peşin fiyata.ama birisi simit tank için 50 ytl daha alırım diyor.telefon dışında yüzyüze konuşmadım daha sanırım fiyat biraz daha uygun olur.cumartesi görüşme günü pazarteside taktıracağım sanırım.

aslında ankarada taktırmayı bende düşündüm ama hem yol hem şehrin yabancısıyım hem de herhangi ayar ya da sorun durumunda epey uğraşmam gerekir.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Simit tank öneririm ben de..45 lt dir kapasitesi..40 lt falan da gaz alır.. şu anda my07 taktırmak daha mantıklı gibi..En son çıkan dolayısıyla son teknoloji onda..

Yorum bağlantısı
Tufan Has

sonunda lpg ye geçtim.2a mühendisliğin yetkili bayiliğinde brc my 07 simit tank taktırdım.1550 ytl 1 peşin 55o 5 taksit.

sorum eskisine göre geç çalıştığını farkettim.marşa basar basmaz değilde eskisine göre biraz daha geç çalışıyor.bu normalmi?aracım 1 saniyede çalışıyorsa 2 saniyeye çıktı gibi.

birde burada aracın lpg ye geçiş ısısını 30-35 lerde olduğunu söylediler olması gereken bu mu?bu iki dereceden birini ayarladılar?

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Hayırlı olsun,keyifli gezmeler :) ilk çalışmanın lpg sistemiyle bir ilgisi yok..Zaten yine benzinle yapıyorsunuz ilk çalışmayı..

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
sonunda lpg ye geçtim.2a mühendisliğin yetkili bayiliğinde brc my 07 simit tank taktırdım.1550 ytl 1 peşin 55o 5 taksit.

sorum eskisine göre geç çalıştığını farkettim.marşa basar basmaz değilde eskisine göre biraz daha geç çalışıyor.bu normalmi?aracım 1 saniyede çalışıyorsa 2 saniyeye çıktı gibi.

birde burada aracın lpg ye geçiş ısısını 30-35 lerde olduğunu söylediler olması gereken bu mu?bu iki dereceden birini ayarladılar?

cihan beye katılıyorum ilk çalıştırmada zaten benzinde çalışıyor motor dolayısıyla lpg ile alakası yok.Evet olması gereken bu dereceler.Çünkü olaki daha yüksek bir ısı yapsalar yazın termostat değiştirirseniz şayet kimi termostatlar 45 dereceye kadar düşeni olacağından benzine geçme durumu olabilir.Daha düşük olursa o zamanda lpg reğülatöründen geçen gazın buharlaşması verimli olmayacak motorun sarsıntılı çalışmasına veya stop etmesine sebep olcaktır.Çünkü bilindiği gibi lpg soğuk bir yakıttır

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt
(düzenlendi)
Simit tank tavsiye ederim..

LPG tankını bagajda istediğiniz yere çekemezsiniz.. ama stepneyi gerekirse içeri bile alırsınız..

Menzil olarak zaten yeterli..

şu soruma hala yanıt alamadım tekrar sorayım dedim

üstad tartarini hakkında bilginize müracaat edebilirmiyim nasıl bir marka iyimidir güvenilirmi önerirmisiniz birde ben kaçak benzin aldım bu hafta sonu litresi 2ytl. tüpten ucuza geliyor kurşunsuz 95 oktan suriye benzini uzun zamandır kullanan arkadaşlar var hiç sorun yaşamadık diyorlar bora pasat hundai accent honda cıvıc gibi marka lara sahip arkadaşlarım kullanıyorlar bende eski arabamda (1.4 europa)2 yıl kullanmıştım sorun yaşamamıştım ama bu arabam enjeksiyonlu olduğundan korkuyordum denedim ful bir depo aldım 350 km yaptım hiç bi fark yok ne dersin kulanmalımıyım selamlarımla

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konuya özellikle cevap vermemiştim ben.. Galiba arkadaşlarda benim gibi düşünmüştür..

Ben etik bulmuyorum.. Yani bu bir kıskançlık değil yanlış anlamayın..

Kendinizce belki sizde haklısınız.. Ayrıca belki gidip istasyondan yerli temiz mal alıyorum diye alsanız % 80 o da kaçak olacak.. Ödediğiniz ötv bu seferde petrolcünün cebinde kalacak..

Bilemiyorum..

Teknik olarak bişey diyemem.. Yakıp denemek lazım..

Yorum bağlantısı
Tufan Has

ilk çalıştırmanın lpg ile ilgisi yok diyen arkadaşlar sanırım yanlış biliyorlar.2a mühendisliğin forumunda bu konu epey tartışılmış.SO

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Evet sıralı sistemlerde ilk çalıştırmada motor yine benzinle çalışır. LPG ile bir ilgisi yoktur. Motor ısısı 35-40 derece olunca da LPG ye geçer, bu sefer de benzinin işi yoktur artık.İlk çalışmada benzin olmasının nedeni, motor aşınmalarının %90' ının motor ısınıncaya kadar olmasından kaynaklanır. İşte bu durumdan ötürü, sıralı sistemlerde LPG kaynaklı motor aşınmasının büyük ölçüde önüne geçilmiştir.

Sizin bahsettiğiniz soğuk motoru çalıştırma problemi muhtemelen ilk nesil karbüratörlü araçlarda kullanılan LPG sistemiyle alakalıdır. Zira o sistemlerde ilk çalışma da LPG ile gerçekleşir.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

abicim ben bir bağlantı kuramadım da bizim sistemlerde ilk çalışmada lpg ile ilgili..Bende de bir ara ilk çalışma sorunu olmuştu ama sorun benzinden çıktı...95 oktan alınca problem kalmadı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konu buraya nasıl geldi anlamadım ama.. 2A diyor ki;

Sürekli lpg ile çalışan araçların, benzin pompası sürekli düşük kapasitede çalıştığından, ecu pompanın çalışma temposunu bu şekilde değiştiriyor..

Benzine geçince de düşük çalışmaya devam ediyor ve ilk çalışma sorunları ortaya çıkıyor.. Çözümü ise aracı bir kaç gün benzinle kullanmak veya ecuyu yeniden programlayıp, hiç gaza geçmeden lpg'yide yeniden kalibre etmek çözümdür diyor..

Ben demiyorum 2A diyor..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

aslında mantıklı degil mi bende lpg taktırdıktan sonra özellikle kış aylarında çalişma ile ilgili sıkıntılarım oluyor ama ilk çalışma benzin ile oldugundan bunu lpg ye hiç yormamıştım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilemiyorum.

Zaten daha önce bu konuyu forumda uzun uzun tartışmıştık..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Zaten benzin pompası sürekli çalıştığı için bozulmasın diye hep diyoruz ya çeyrek depo benzinin altına düşmeyelim diye..

Yorum bağlantısı
Tufan Has
Bende de bir ara ilk çalışma sorunu olmuştu ama sorun benzinden çıktı...

sorunun boyutu nedir.bende en son benzinimi 97 oktan almıştım.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

sorunun boyutu, motor çalıştıktan hemen sonra gaz vermessen silkelenip stop ediyordu. İkinci çalışmada normale dönüyordu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...