İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Bekir Çelik

İlanda "BRC marka OBD'li sistem lpg kiti takılıdır.". diyor. Bu bahsedilen kitin tankı kaç litre LPG alır? Ebatları değişiyor mu acaba? Muhtemelen simittir ama. Araç C-Max 2012.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Gürkan Başbağcı

Selamlar. Yeni aracımda BRC marka tüp var. Eskisinde Atiker vardı.

Şimdi bu BRC iyimidir atikere göre?

Bir de aracı ilk çalıştırınca gösterge ışıklarındaki tepede olan önce kırmızı yanıyor (bu henüz gaza geçmedi anlamında sanırım?), daha sonra yeşile dönüyor.

Alttaki ışıklarda ise en baştaki yanıp sönüyor (bu da gazın az kaldığı anlamında sanırım?)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
1 dakika önce, Gürkan Başbağcı yazdı:

Selamlar. Yeni aracımda BRC marka tüp var. Eskisinde Atiker vardı.

Şimdi bu BRC iyimidir atikere göre?

Bir de aracı ilk çalıştırınca gösterge ışıklarındaki tepede olan önce kırmızı yanıyor (bu henüz gaza geçmedi anlamında sanırım?), daha sonra yeşile dönüyor.

Alttaki ışıklarda ise en baştaki yanıp sönüyor (bu da gazın az kaldığı anlamında sanırım?)

Brc atikerden daha iyidir. Diğer tahminleriz de doğru.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hamit inan

Aracımda BRC FLY SF lpg takılı belli bir süredir araç geç marş alıyordu. Geçen aklıma LPG de sorun olabileceği geldi. Benzinde bir kaç gün kullandım. Sıkıntı yapmıyor. Sanırsam enjektörlerden yada regülatörden gaz sızıp motoru boğuyor. Regülatör kaçağını map ucundan anlarımda enjektörler falan kaçırıyorsa hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
3 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Aracımda BRC FLY SF lpg takılı belli bir süredir araç geç marş alıyordu. Geçen aklıma LPG de sorun olabileceği geldi. Benzinde bir kaç gün kullandım. Sıkıntı yapmıyor. Sanırsam enjektörlerden yada regülatörden gaz sızıp motoru boğuyor. Regülatör kaçağını map ucundan anlarımda enjektörler falan kaçırıyorsa hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Ben olsam.once ateşlemeyi kontrol ettiririm. Buji, bobin den başlarım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geç marş alma sorunu çok büyük ihtimalle regülatörden kaynaklıdır diyaframda yuttuk oluşuyor manifolda gaz kaçıyor zamanla. Enjektörden kaçak durumunda lpgde tekleme de yapar.

Bununla birlikte enjektör arızasını şu yazıdaki belirtilen şekilde tespit edebilirsiniz.

https://www.lpgyedekparca.com/lpg-enjektor-arizasi-nasil-tespit-edilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
12 saat önce, Muhittin Kaplan yazdı:

Ben olsam.once ateşlemeyi kontrol ettiririm. Buji, bobin den başlarım.

Benzinde sıkıntı yok hocam. LPG kullanıp bıraktığımda geç çalışma yapıyor

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Enjektörden yapmaz ya gaz kesici ya regülatör diyaframı. İlk ihtimal regülatör diyaframı patlaktır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Benzinde sıkıntı yok hocam. LPG kullanıp bıraktığımda geç çalışma yapıyor

Lpg zor yanar. Benzin daha kolay yanar. Reno 1.6 benzinli aracımda BRC kit Mtm mevcuttu.  Zor çalışma, güçte düşüş yaşardım. Benzinde olmazdı. Bende ilk başta,  benzinde de yapar diyerek hiç dokunmamış hatayı lpg de aramıştım.

Bobinler ve buji değişti, düzeldi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
3 saat önce, Muhittin Kaplan yazdı:

Lpg zor yanar. Benzin daha kolay yanar. Reno 1.6 benzinli aracımda BRC kit Mtm mevcuttu.  Zor çalışma, güçte düşüş yaşardım. Benzinde olmazdı. Bende ilk başta,  benzinde de yapar diyerek hiç dokunmamış hatayı lpg de aramıştım.

Bobinler ve buji değişti, düzeldi.

Komple bakıma alıcam iridyum bujiler takılı yaklaşık 62.000 km oldu. Çoktan değiştirecemde 12 tane buji var benim araçta :)

5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Enjektörden yapmaz ya gaz kesici ya regülatör diyaframı. İlk ihtimal regülatör diyaframı patlaktır.

Diyaframı bir kez değiştirmiştim. Sanırım yine delindi. Bu lpg enjektörlerinin belli bir ömrü var mı ? BRC turuncu enjektör

Yorum bağlantısı
Koray Demir
5 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Bu lpg enjektörlerinin belli bir ömrü var mı ? BRC turuncu enjektör

BRC IN03 MY09 turuncu enjektörlerin ömrü ortalama 500.000 km’dir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
23 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Komple bakıma alıcam iridyum bujiler takılı yaklaşık 62.000 km oldu. Çoktan değiştirecemde 12 tane buji var benim araçta :)

Diyaframı bir kez değiştirmiştim. Sanırım yine delindi. Bu lpg enjektörlerinin belli bir ömrü var mı ? BRC turuncu enjektör

Kolay kolay bozulmaz. Kaç km oldu diyafram değişeli, ilk kaç km de değişti?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
23 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Ben 180 bin km kullandım. Hala kullanılıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Kolay kolay bozulmaz. Kaç km oldu diyafram değişeli, ilk kaç km de değişti?

Yenisini bulamayınca elime bir tane çıkma geçti onu takmıştım. bu akşam bakıcam bir aksilik olmazsa 

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

3 gün önce başıma geldi ve dün akşam başıma geldi anlatacağım olay. 3 gün önce biraz hızlı 130-150 arası eve geldim bölünmüş yol üzerinden akşamdı. Araçta LPG olmasına rağmen bitmek üzereydi ama o kadar çabuk bitmezdi ışıklara geldiğim esnada LPG den benzine attı araba. Sonra ışıklarda tekrar lpg ye aldım. 3 gün boyunca içindeki lpg ile 60 km yakın yol yaptım. Dün depoyu doldurdum tekrardan. Hava sıcaktı normal 40-50 km hız ile giderken direkt yine benzine attı sonrasında lpg ye tekrar aldım devam ediyor. Bu problem neden olur acaba? LPG den benzine attığında herhangi bir titreme veya başka problem olmuyor. GFI lpg sistemi takılı BRC ye ait.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Arif Aykın yazdı:

3 gün önce başıma geldi ve dün akşam başıma geldi anlatacağım olay. 3 gün önce biraz hızlı 130-150 arası eve geldim bölünmüş yol üzerinden akşamdı. Araçta LPG olmasına rağmen bitmek üzereydi ama o kadar çabuk bitmezdi ışıklara geldiğim esnada LPG den benzine attı araba. Sonra ışıklarda tekrar lpg ye aldım. 3 gün boyunca içindeki lpg ile 60 km yakın yol yaptım. Dün depoyu doldurdum tekrardan. Hava sıcaktı normal 40-50 km hız ile giderken direkt yine benzine attı sonrasında lpg ye tekrar aldım devam ediyor. Bu problem neden olur acaba? LPG den benzine attığında herhangi bir titreme veya başka problem olmuyor. GFI lpg sistemi takılı BRC ye ait.

Filtresi vs tıkanmış olmasın son lpg bakımı ne zaman yapıldı? Tek lpg li aracım cherokee idi. Işıklarda vs hızlı kalkış yaptığımda yada 170 ve üstü hızlandıysam sadece lpg yetişemez, benzine geçerdi. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Cem Işık yazdı:

Filtresi vs tıkanmış olmasın son lpg bakımı ne zaman yapıldı? Tek lpg li aracım cherokee idi. Işıklarda vs hızlı kalkış yaptığımda yada 170 ve üstü hızlandıysam sadece lpg yetişemez, benzine geçerdi. 

Benimde hızdan dolayı aklıma geldi ama daha sonra 40-50 arasında da yapınca şüphelendim. 1 sene önce yapıldı Filtre değişimi dediğiniz gibi olabilir bi göstereyim. 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Benimde hızdan dolayı aklıma geldi ama daha sonra 40-50 arasında da yapınca şüphelendim. 1 sene önce yapıldı Filtre değişimi dediğiniz gibi olabilir bi göstereyim. 

Filtre değişimi 10.000 km de olması lazım diye biliyorum.

Ayrıca basınç ayarı düşük olabilir. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Filtre değişimi 10.000 km de olması lazım diye biliyorum.

Ayrıca basınç ayarı düşük olabilir. 

Getirdim amca filtre yapmaz dedi araçla gezmek lazım yada bırakman lazım dedi hergün yapsa veya zaman bilsem bırakayım ama belki bir hafta kalacak araba o zaman içerisinde yapmayacak dedim. Bırakmadım o yüzden.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Arif Aykın yazdı:

Hızdan mı yapıyor diye anlamak için yola çıktığınızda birden gaza yüklenin. Eğer yine benzine atarsa demek ki ayardanmış deriz. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mustafa Karaca yazdı:

Hızdan mı yapıyor diye anlamak için yola çıktığınızda birden gaza yüklenin. Eğer yine benzine atarsa demek ki ayardanmış deriz. 

Hızdan kaynaklı değil şöyle ilk yaptığında hız diye düşünmüştüm 40-50 km hız ile de aynı durumu yapınca ve boşta bekleme esnasında yapınca şüphelendik. Sadece hızlı giderken yapsaydı ustaya sormayacaktık ama brc servisi de yukarıdaki cevabı verdi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Arif Aykın yazdı:

Hızdan kaynaklı değil şöyle ilk yaptığında hız diye düşünmüştüm 40-50 km hız ile de aynı durumu yapınca ve boşta bekleme esnasında yapınca şüphelendik. Sadece hızlı giderken yapsaydı ustaya sormayacaktık ama brc servisi de yukarıdaki cevabı verdi.

Brc hangi cevabı  verdi göremedim

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Arif Aykın yazdı:

Getirdim amca filtre yapmaz dedi araçla gezmek lazım yada bırakman lazım dedi hergün yapsa veya zaman bilsem bırakayım ama belki bir hafta kalacak araba o zaman içerisinde yapmayacak dedim. Bırakmadım o yüzden.

Bu cevabı vermişti bugün iki kez daha yaptı getirdim arıza kayıt sayfası kapalı dedi açtı ve ayar yaptım dedi. Tekrar yaparsa kayıttan yakalarız dedi. Filtre değişimi yapıldı. Aynı zamanda dolum ağzı kaçırıyordu değişim yapıldı. Ayar+filtre+dolum ağzı =215 TL değişim yapıldı. LPG 1.5 sene boyunca hemen hemen her seferinde Shell istasyonundan alınmıştır.

q763rfn.jpeg

cku6q9a.jpeg

77fnrop.jpeg

faoxugx.jpeg

8smp4pm.jpeg

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Filtre çok kirli gözüküyor. Kaç km olmuştu ki ?

Arif, birde sen kendin yaparsın, lpg sigortasını yenisi ile değiştir. Sigortadan da yapabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...