İçeriğe Yönlendir

Brc; Sorunlar, Yorumlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ömer Gürgen
lpg servisinden ne gibi belgeler verilicek bana hiç bir belge verilmedi bu gün uğrayacağım tekrar

fatura ve projesini alıp sızdırmazlık raporu alacaksın daha sonra muayene ve ruhsata işletme prosedürleri var.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin
(düzenlendi)

garanti kağıdı falan yokmu ömer abi çakmakla olabilir erdem :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen

faturayla beraber garanti kağıdı verdiler tabi. yalnız fatura kesildikten sonra 1 ay içerisinde ruhsata işletmen gerekiyor. yoksa cezası var ona göre.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

hepsini bu gün teslim alıcam bir ay içindede işleticem ruhsata tamam anladım. Bu kadar amotörlüğe göre arabanın sevis ışığı neden yanmadı anlamadım her tarafından ışıklar çıkmasını bekliyordum :D

Yorum bağlantısı
Ömer Gürgen
hepsini bu gün teslim alıcam bir ay içindede işleticem ruhsata tamam anladım. Bu kadar amotörlüğe göre arabanın sevis ışığı neden yanmadı anlamadım her tarafından ışıklar çıkmasını bekliyordum :clapping:

çağlayan birde ışık yansaydı kiti sökerdin herhalde değilmi? brc de ışık sorunu çok az olmuş gördüğüm kadarıyla... özellikle pluq&drive yazılımıyla kalibrasyon daha iyi oluyormuş...

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

ışıkta yanarsa yakarım o kiti :):) işin şakası bir yana memnunum plug drive yazılımını atmadılar bana 1.14 yazıyordu versiyonunda.(kesin plug&drive yazılımını kurmasını becerememişlerdir).

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

Benimde taktıralı 2 hafta oldu. İlk gün sorun yaşadım. Radyatördeki hava almamışlar birde arabada yağ yok dediler koca bidonu doldurdular sonuç kendi sevisim halletti.(6 litre yağ çıktı arabadan). Kısmet dedik , çektik sineye. Şu anda hiç bir sorun yok hesaplarıma göre 0,173 yakıyorum şehir içinde, klimada açıkken performans kaybı hissedilir derecede. En azından psikolojik olarak rahatım bol bol gezebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Murat bey Merhabalar. Km olarak normal gibi görünüyor bence tabiki buna diğer etkenlerde var Klima , sürüş şekli, kısa mesafeler Istanbul trafiği gibi

Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

sayın murat bey tam bir sene oldu brc fast modelisequent 24 idi yanılmıyorsam bu güne kadar arıza çıkmadı 40.000km takıldı şuan 69.000 km deyim iki gün önce montajı yapan servise götürdüm bir bakımı varmı diye genel gaz kaçagı kontrölü yapıldı bişey çıkmadı birde gaz filtresini degiştirdiler[20.00 ytl] yakıt da 17-18 arasında degişiyor klimayı açmak yüksek hızda gitmek vites konumlar durmak kalkmak ...vb enfazla 18 ytl yakıyor dahada aşagı düşebilir.Benimkide simit depo bagajı açıp şamandıraya bakmıyorum içerdeki ledli göstergeler yetiyor.depo dolu olursa 450 km uzun yolda yapar(45 lik depo) çekiş düştügümde klimayı kapat devam yine yemezse benzin moduna direk geç çok bir dik yokuşta başıma geldi klimayı kapattım olmadı benzne aldın 2. vitesle çıktım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sayın murat bey tam bir sene oldu brc fast modelisequent 24 idi yanılmıyorsam

Galiba yanılıyorsunuz...

Ya fast'tır ya Seq24 ikisi birarada olamaz...

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Brc nin yeni tekniğinden haberi olan var mı? Artık manifoldu delmeyeceklermiş..Benzin enjektörüyle manifold arasına bir aparat takılarak gaz geçişi sağlanacakmış..

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

brc seguent 24'ü 26000 km dir kullanıyorum.Muhtemel çıkabilecek problemleri sayayım.

1.gazcının ince yol ayarı yapmadığı için motor ışığı yanması

2.2007 den önceki eski tip(gaz enjektörlerinin yanındaki) basınç sensörünün arızalanması ve aracın gaza geçmemesi.Daha sonra bu sensörü hortumla enjektörlerden ayırdılar.Yeni tipler daha dayanıklıymış.

3.2001 ve altı focuslarda motorun arka tarafındaki emanet duran bir kablonun montaj sırasında koparılması.Bu kablo makyajlı focuslarda düzeltilmiş.Bu kabloyu koparma başarısı gösterirdiğinde araç rölantisi inip çıkıyor,araç sallantılı çalışıyor.Ve kablo çok zor belli oluyor 4 usta gezdim.

4.Buharlaştırıcı hortumlarının radyatöre bağlandığı t borusu kelepçelerinin gevşeyip soğutma suyunu sızdırması.

5.Gazcının ilgisizliği ve suçu hep arabaya atıp sizi sinir etmesi.

Yorum bağlantısı
Tamer Ergen
(düzenlendi)

Brc sıralı sistem lpg kiti montajında uygulama değiştirmiş.

Artık emme manifoldları delinmiyor. Böylece;

1- Delme işlemi esnasında silindirlere çapak gitme riski ortadan kalkıyor.

2- Benzinle aynı yerden gaz püskürtüldüğü için yakıt tasarrufu ve performans artışı sağlanıyor.

3- Emme manifoldu delinmediği için aracın orijinalliği bozulmuyor.

4- montaj süresi kısalıyor.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Resim isteriz. Şema isteriz...

Tamer Bey bilgi mi verdiniz.. 2A'damısınız...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
(düzenlendi)

Bu yazı sitesinde var, bende ürünleri incelerken okumuştum. Ben yinede taktirirsam Teleflex taktırcam.

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Daha önce bu dört maddenin hepsinin tersini söyleyerek reklam yapıyorlardı.Kendi kendilerini tekzip etmişler... :D

1- ''Birşey olmaz'' derlerdi...

2- ''Performans değişmez'' derlerdi...

3- ''O kadar öenmli değil'' derlerdi...

4- ''Yetiştiririz'' derlerdi....

Şimdi reklam malzemesi yapmışlar...

Yorum bağlantısı
Tamer Ergen
(düzenlendi)

mevcutuygulamafm8.jpg

yenuygulama1ou8.jpg

yenuygulama2ks1.jpg

yol ben 2A'dan değilim. DH'de gördüm buraya getirdim. Gariban bir devlet memuruyum

tarihinde Tamer Ergen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Gaz hortumunun silindire yaklaşması güzelde bu sefer benzin enjektörü biraz geriye alınıyor gibi geldi bana.Daha ilerde telefleksdeki gibi hortumu kaldırıp gaz enjektörlerini bağlarlar heralde o noktaya .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yol ben 2A'dan değilim. DH'de gördüm buraya getirdim. Gariban bir devlet memuruyum

Bilgi ve resimler için teşekkürler...

Test etmek lazım...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Enjektörlerin geriye alınması zannedersem ilk çalıştırma esnasında belki problem olabilir(oda ne olur iki saniye enfazla geç çalışır)Ama en büyük sorun benzinle bir müddet çalıştırılıp sonrasında gaza geçilip çalıştırma sırasında(Bu işlemi tek sefer için söylemiyorum) benzindeki krum lpg tarafından kurutulursa bir zaman sonra enjektörün tıkanmasına sebep olabilir diye düşünüyorum.Sebebide eski arabamda (gerçi karbüratölüydü ama genel anlamda sistem aynı)lpgde kullanıp sonrasında benzine aldığımda eski kuruyan kurumlar tıkanmaya sebep veriyordu ve her defasında karbüratörü temizletiyordum bıkmıştım ve benzile hiç kullanmamaya başlamıştım.Sonrasında karbüratör öldü benzinde hiç çalışmıyordu hep gazla çalıştırıyordum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araya aparat imal ederek, enjektörlerin memesini geriye çeken tasarımı yapan ekiple tanışmak isterdim :)

Ar-ge de falan hiç çalışmadım ama, sadece emilen havanın bile geçeceği her kıvrımın sadece bir adetinin hesaplanma şeklini görmem yeterli fikir edinmemi sağlamıştı, püsküren benzini manifolddan geriye çekip 1 cm de olsa kapalı yere hapsedince, kabaca tahminim: ilk aşamada çeperden damlayıp, manifoldda birikecek olan benzinin buharından kaynaklanacak ilk çalıştırma ve kat ı tıkama probleminin ortaya çıkacak olmasıdır.

Patent ayrı konudur, zararlı-zararsız, verimli-verimsiz her şeyin patenti alınabilir.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bende BRC kullanıyorum ama manifolt delinmesi bence bu sistemden daha iyi. Direkt benzin ve gaz enjektörü tasarımı yapsalar daha verimli olur.Böyle araya parça koymakla gaz verimini arttırırken benzin verimini düşürebilirler..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman
Birisi bunlara benzin enjektörlerinin emme manifoltunun üzerinde monte olmadığını söylesin

yorum budur :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...