İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium X vs. Civic Elegance

Levent Eksen

Recommended Posts

Levent Eksen

Honda Civic Elegance 1.6 i-Vtec

Maks.Güç: 125 ps/6500 rpm - Maks.Tork: 152 nm/4200 rpm - 0-100 km/s: 10.3 sn Maks.Hız: 197 km/s

Ford Focus Titanium X 1.6 ti-VCT

Maks.Güç: 115 ps/6000 rpm - Maks.Tork: 155 nm/4150 rpm - 0-100 km/s: 11.0 sn Maks.Hız: 188 km/s

Bunlar performans değerleri..

Donanım olarak dikkat çeken kalemler, Civic'te VSA standart, Focus'ta Deri döşeme.. Sunroof ikisindede standart donanımda..

Sizlerin görüşleri neler..?

9071204006mini6lte7.jpg

9071204006mini8lop5.jpg

031uw5sv9.jpg

hondacivicsedan1612vx7.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

civic desem benim focusa ayıp olurmu acaba?

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Focus 2 nin hb modelini sevemedim gitti.Sedan daha iyi bir rakip olur ama yinede bence civic

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

bende focus derim alır/ satarken zorda koymaz sizi ama birşey soracağım bunları aynı yerde karşılaştırmak doğru olmaz gibi çünkü biri sedan biri hb...

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Genel bilgi olarakta forumda paylaşılması gerek diye düşünüyorum, sedan/hb farketmez..

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)
paylaşmayalım demedikki..

:) Bilgehan'a dedim abi.. Biri sedan biri hb demişte.. Civic sedan diye Focus'unda sedanını almak zorunda değilya adam..

40 ytl hazırsa, + 10 ytl de kredi alır, 1.6 diesel C5 alırdım.

Hayatta hiçbir güç Citroen aldıramaz kankama.. :good1: Onun gözünde hepsi çirkin ördek yavrusu.. Birazda ben gazlıyorum..

tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Turhan Baş

İllaki bu iki seçenekten birini seçmek gerekirse Civic derim.Ama ben olsam sıfır km. araç almam.O paradan daha az bir paraya E46 318i, 320i veya E39 520İ alır LPG'yi de taktırırdım.Model eski olabilir ama bir miktar parada üste kalırdı.Hem daha prestijli hem de daha konforlu bir aracım olurdu.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

ilk yatırım (41000 lira) aynı olmasına rağmen , arabaların yedek parça ücretleri ve servis bolluğuna da bakarak yorum yaparsak Focus sanki daha ön planda oluyor gibi.. tam fiyatını bilmemekle beraber Golf- A 3 ikilisinden bir tanesi de düşünülebilir o bütçelere...

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Fiyatını bilince A3 ten vaz geçerdiniz.

geçen biyerde okumuştum A3 ün baya uygun kampanyası vardı 23000€ gibi bi fiyat kalmış aklımda..

şimdi baktımGolf 1.4 TSI 140 hp + ESP 41050 Ytl miş..

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Civic güzel araç ama yeni nesillerde ncaptan 5 yıldız alamayan nadir arabalardan.Yemişim ncapını diyorsanız siz bilirsiniz tabi.Bana kalırsa bu sınıf araçlara 40000 ytl çok ikinci el çok daha iyi bir araba alırım o fiyata.

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
Hiçbiri..

İllede ikisinden birisi olacaksa Civic Elegance. (41 000)

Focusun 41400 liste fiyatı var ve ESP opsiyonel.. Bu durumda civic hem daha iyi güvenlik donanımına sahip hemde daha ucuz demektir..

43 -44 bin liraya mondeo almak varken ikisinide almazdım..

+1 tüm duygularımla katılıyorum mertol abi sana

ama illa 2 sinden biri olacaksa siyah honda derim

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

o paraya makyajlı E46 bakardım...

İkisinden biri ise Focus, yeni Civic'e ısınamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...