İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium X vs. Civic Elegance

Levent Eksen

Recommended Posts

Levent Eksen

2 adet hyundai sahabısı olarak araya girme ihtiyacı hissettim.. O donanımların yarısı elinde kalmazsa iyi.. ;):)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Benc vsa yol tutuşuna tam manasıyla + olarak etkiyor denilemez..Çünkü aşırı yavaşlatıyor aracı yolda tutmak için...

ne alakası var

devamlı çalışan bişey değilki bu

sadece kaymaya başlarsa

ha illaki drift yapacam dersen kapatırsın olur biter

gerçi önden çekişliylede ne drift yapılır ya !!!

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)
Ne drifti yahu :( Viraja hızlı girip hızlı çıkmak için ideal bir sistem değilki.Sadece güvenli şekilde yavaşlatıyor aracı kontrolu sağlamak için..

valla sanırım sizin beyaz civicte bir arıza var , çünkü abs nınde erken devreye girmesinden şikayetçisiniz

bu sistem abs gibi sadece ihtiyaç olduğunda devreye giren bir sistem

araç kaymaya başlamadan girmiyor

ne kadar hızlı girerseniz girin viraja devreye girmez , kayması lazım aracın

bu şikayetlerinde hiçbiri bende yok

fren dozajı gayet iyi

vsa devreye girme zamanlamasıda gayet yerinde , hafif spor kullanıma izin bile veriyor , ciddi manada zorlamadan limiti aşmadan girmiyor devreye.

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

peki hondanın kaportasından memnunmusunuz kaç mm sac kalınlığı olduğu hakkında bilginiz varmı ? en kalın sac saab ve volvoda 1.1mm + onlar isvec çeliği kullanıyorlar dünyanın en az karbon oranı olan çeliği bununda etkisi vardır o arabaların tank olmasında... 2005 honda civic ile focus u yan yana yıkatmaya götürdüğümde hondanın basınçlı su vurulduğunda her yerinden aynı sesi duydum kapılarda dahil... ayrıca genelde bizim araçların sac kalınlığı 0.8mm :(

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)

bence sen kız arkadaşının ve validenin arabalarını kıskanıyosun

hatta benimki bile olabilir :):)

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Çay

gelişen teknoloji ile güvenlik için artık saç kalınlığına değil, darbeyi ne kadar hangi noktada emdiğini hesaplıyorlar

peki hondanın kaportasından memnunmusunuz kaç mm sac kalınlığı olduğu hakkında bilginiz varmı ? en kalın sac saab ve volvoda 1.1mm + onlar isvec çeliği kullanıyorlar dünyanın en az karbon oranı olan çeliği bununda etkisi vardır o arabaların tank olmasında... 2005 honda civic ile focus u yan yana yıkatmaya götürdüğümde hondanın basınçlı su vurulduğunda her yerinden aynı sesi duydum kapılarda dahil... ayrıca genelde bizim araçların sac kalınlığı 0.8mm :)
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

100 kişiye sorsak

fiestamı , civicmi bayana daha çok gider diye

acaba cevaplar ne olur :)

Bayan arabası olarak doğru seçim.. :p (ihtiyar demeye dilim varmadı. Kız arkadaşında da varmış .. :) )

bilider senin mondiden ne zaman görsem , benimde hemen arka koltuğa bakasım geliyor , acaba kimin arabası bu diye :p

hayır sonunda taktıracanız bana 4 tane koni , olan bizim paracıklara olacak :p

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
E mondi görünce arkanı kontrol etmen doğal.. :clapping:

anlayana sivrisinek saz , anlamayana heavy metal az :clapping:

anlayıpta anlamamazlıktan gelene ibram tatlıses

Bayanların arabadan anlamadığını varsayarsak tabi ki fiesta diyecekler.Ama Civic daha uygun bencede..Gerek otomatik vitesindeki kolaylığı gerekse rahatlığı kalitesiyle,fiestaya boy boyy :clapping:

100 bayana demedim

100 kişiye dedim :)

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
(düzenlendi)

Tip olarak civic in bayan arabasına benzer bir yanı yok bence.Tersine çok agresif ve erkeksi bir duruşu var.

Yalnız honda nın sitesinde vsa 1.6 araçlardan çıkarılmış görünüyordu,geçen hafta baktığımda. Donanım düşürmesi gibi bir durum saçma olur,belkide yanlış yazmışlardır.

Şimdi baktım düzeltmişler.Elegance modelinde standart.

tarihinde Halil G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
(düzenlendi)

civic guzel araba ama japonların teknoloji gosterişi gibi bişi olmus biraz abartılı yani saglam durmuyor oyuncak gibi görünüyor gözüme. ben olsam ne yeni focus nede civic alırdım.

tarihinde Alaattin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Çay

Görende Civic'i plastik sanacak, oyuncak gibi duruyor falan. Gayet güzel araba !

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

cidden şaka yapmıyorum

yeni accordu inceleyin bakın göreceksiniz

ben şok oldum resmen

ön koltuğu kendi sürüş pozisyonuma göre ayarlayıp arkaya geçip oturunca (zorla tepişince) dizler ön koltuğa kafa tavana yapıştı

uzun yolda kötürüm olur o arabada insan , eski accorddan bile dar

zemin bile düz değil

honda yeni accordda saçmalamış

gördüğüm bütün güzellikleride bu iç hacim darlığını görünce silindi gitti zaten.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yenisini bilmem de çok canavar bi tane 2.4 var elimde. :nazar: Yol tutuşu felan o cüssede o yapıda bi araca göre mükemmel bence. Otomatik vitese rağmen 0-100ü 8sn civarı. Karizmasını konuşmaya gerek yok zaten E39 M5 kadar olmasa da sol şeritte tek selektör yapmdan yol alabilen bi araç. :) Yani accord>>>civic. :p

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Karizmasını konuşmaya gerek yok zaten E39 M5 kadar olmasa da sol şeritte tek selektör yapmdan yol alabilen bi araç. :nazar: Yani accord>>>civic. :)

Aynen öyle.Arabanın bakışları yeter...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...