İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - 1.6 Motor Performansını Artırmak

Okyay Pay

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
(Not: Turkce karakter problemi yasiyorum. Yazilarim o nedenle boyle)

Sorun yok...

Mesajdaki bozukluklar; hata mı, umursamazlık mı, yoksa zorunluluk mu anlıyoruz artık...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bülent Tatar
10hp lik bi chip(ki agresif bi yazılım demek benzinli motor için) artıracağı yakıttan cep,el,dil yakar.Gerek yok.

3Hp Hava filtresiyle sağlanır mı bilmiyorum,sağlansa da hissedilir mi? Sesi için belki.

2-3hp bujiyle mümkün. Ama zaten sarf malzeme.

1.6 Zetec SE motora turbo? Çok konuşuldu,tartışıldı ama ı ıh. Olmuyor. Ama dereceli egzantrik,manifold,güzel bi komple egzoz,"air intake kit(tek başına filtre değil)" ile belki aracın esnekliği tatmin edici seviyeye gelir.

merabalar bende bişi merak ediyorum benim 2006 focus otamatik ghia var eko 66 diye bi cihaz var taktırsam bi faydası olurmu yada zararı varmıdır araca 10 ps ye kadar artış sağladını ve yakıtdada yüzde 20 az yaktını söylüyorlar .

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Yücel Metin
On 22.01.2011 at 16:15, Bülent Tatar yazdı:

merabalar bende bişi merak ediyorum benim 2006 focus otamatik ghia var eko 66 diye bi cihaz var taktırsam bi faydası olurmu yada zararı varmıdır araca 10 ps ye kadar artış sağladını ve yakıtdada yüzde 20 az yaktını söylüyorlar .

Uzun yıllar öncesinin konusu ama. yazılım işi yapanlar geliştirdi  kendini merak ettim. Benzinli (LPG) otomatik 2006 focus aracıma Yazılım ile ne kadar HP artırılabilir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Uzun yıllar öncesinin konusu ama. yazılım işi yapanlar geliştirdi  kendini merak ettim. Benzinli (LPG) otomatik 2006 focus aracıma Yazılım ile ne kadar HP artırılabilir. 
Hiç :) o gelişme turbolu motorlar için, atmosferik motor için yazılımla attığınız taş urkuttugunuz kuşa değmez.

Üst kapak taşlama ile sıkıştırma artırma, headers falan değiştirme ve susturucu sökmek gibi mekanik müdahale ile artıyor ama oda değmez 1.6 focus motorunda sanırım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...