İçeriğe Yönlendir

Lpg kervanına bende katıldım ama?

Hazım Tuzkan

Recommended Posts

Hazım Tuzkan

selam arkadaşlar

ford focus comford 2004 model aracıma brc my7 sistemini taktırdım herşey dört dörtlük taki sızdırmazlığa gidene kadar montajı yapan arkadaş montaj sırasında şamandıra üzerindeki etiketi düşürmüş bende bilmiyorum aklıma gelende bişey değil sızdırmazlık raporunu almaya gittim adam demezmi bu şamandıra değişecek tek sebep şamandıranın kaçlık oduğunu yazan etiket tabi bende bu arada depo fulledimki kıyaslama yapım diye depo boşalana kadar kullanmak zorunda kaldım 1-2 gün öyle geçti dünden bu tarafa araba dur kalklarda gaz yemiyor sağa sola dönüşlerde sanki stop edecekmiş gibi oluyor bu kafama takıldı gösterge bazen 4 dü birden yanıyor bazen 2 ye düşüyor depodaki göstergeye bakıyorum nerdeyse depo full gözüküyor epeyce sıkıntı var bu gün kısmet olursa yine gideceğim ayar yapacaklar umarım herşey ayarla düzelir

bakalım ne olucak

saygılar

Yorum bağlantısı
Hazım Tuzkan
Belgelerde yazan değerleri kabul etmiyorlarmıymış? Işıklara pek güvenmeyin, deponuzu tam doldurup-bitirdikten sonra yaptığınız ortalama kilometreyi hesaplayarak gaz alın...

malesef galip hocam belgedeki yazanları kabul etmediler illa değişecek dediler depoda dolu olduğu için depoyu bitirmeye çalışıyorum

saygılar

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Diğer dikkat etmeniz gereken husus da, depoyu doldur dediğinizde, dolum bitmesine yakın tıkırtı şeklinde bir ses duyulur. O sesi duyar duymaz dolumu kestirin. Normalde lpg depoları güvenlik sebepleri ile %80'ine kadar doldurulur ve normal bir dolum basıncıyla bu iş otomatik olarak gerçekleşir. Deponun %80'i dolduğunda depo ağzındaki valf otomatik olarak dolumu durdurur. Ancak bazı uyanık istatasyonlar basıncı biraz arttırıp valf engelini geçiyolar ve 45lt'lik simit depoya 36-37lt yerine 43 lt ye kadar gaz basabiliyolar..İşte o gelen rahatsız edici tıkırtı sesi de valf'in dolumu kesmeye çalışıp da kesememesinden ötürü gelir.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Hazım bey herhalde sıkıntılar yeni başladı. bende dün taktırdım sıkıntılarım var. inşallah bir çözüm buluruz. daha benim muayene sıkıntım başlamadı bir belada onu çekeceğim.

Yorum bağlantısı
Hazım Tuzkan
Hazım bey herhalde sıkıntılar yeni başladı. bende dün taktırdım sıkıntılarım var. inşallah bir çözüm buluruz. daha benim muayene sıkıntım başlamadı bir belada onu çekeceğim.

ferdai kardeş hayırlı olsun bende daha muayene işini halledemedim yukarda belirttiğim gibi şamandıra değişecek biraz önce program attırdım bazı sorunlar şimdilik ortadan kalktı hayırlısı olsun cümlemize allah kaza bela vermesin

saygılar

hayırlı olsun güle güle kullanın

teşekkürler çağlayan kardeş

saygılar

Yorum bağlantısı
Hazım Tuzkan
(düzenlendi)
Hayırlı olsun, plug&drive programınn yüklenmesini isteyin.

sayın kemal bey

öncelikle teşekkür ediyorum biraz önce programı yüklettim geldim fakat plug drive olup olmadığını bilmiyorum yukarda belirtiğim sorunlar halloldu gibi umarım daha problem çıkmaz

saygılar

tarihinde Haz?m Tuzkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Hayırlı olsun.

Nedir bu ayarsızlık "ayar" oldum valla.

Önce git bir bak dene... Beğenmezsen ayar yaparız diyorlar... Kendileri deneseler ya müşteriye aracı teslim etmeden. Demek ki bu LPG montajcıları ayar konusunda "ayar" istiyorlar...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hazım Tuzkan

selam arkadaşlar

ilk uzun yol denemem 40 lt 120-130 km hızla 500 km yaptım lpg fiyatı ankara 01.07.2008 1.72 ytl idi

bu arada gösterge ışığı beni deli ediyor bu hepsindemi aynı depo nerdeyse boşalmak üzere ışıkların tamamı yanıyor biraz sonra 1 ışığa düşüyor bu genelde hep aynımı servise gidip değiştirteyimmi düzelme olurmu acaba

herkese kazasız günler

saygılar

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Belirttiğiniz süratlerde 8 lt/100 km ortalama tüketim normal sayılır. LPG göstergesi benim gördüğüm, bildiğim hemen her marka kitte aynıdır; doğru göstermez. Ya da tam dolu iken doğru gösterir sonra yanıltıcı olur. Değiştirtseniz de sonuç tam istediğiniz gibi olmayabilir. Yıllardır otomobillerimi lpg'li kullandım, göstergelerim hep problemli idi. Alıştım. Aldığım gaz ile yaklaşık ne kadar km gidebileceğimi hesaplayıp buna göre depoyu dolduruyorum.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

benim atikerde takıldığından beri çalışmıyordu, depo fullken gösterge 1 deydi, dert etmedim, 4 aydır öle kullandım, bu gün yolum düştü servise, şamandıra ile ilgili bir parça olduğunu tahmin ettiğim kablolu bir şeyi dğeiştirdiler, düzeldi. bir de ayarı kaçmış, benim aracı 8 silindir okuyordu, onu da hallettiler. garanti kapsamında nesıl olsa, servise gidin, parçayı değiştirsinler. benimki bu aralar klima ful 120-130 la giderken km de 0,170 ytl yakıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...